İçeriğe Yönlendir

Ford Explorer Xenon Kiti

Mustafa Mermertas

Recommended Posts

Serkan Çok

Çok farklı değil gibi

ama çatlamış lastikle buraya gelmeyin değiştirin bence

allah vermesin sonra.

lastik önemli

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Aşağı yukarı aynı gibi lastik fiyatları, A/T ler 250 300 arası geziniyordu baktığımda.

Yorum bağlantısı
Alptekin Hacisalihoglu
(düzenlendi)

Explorer'in farlari gercekten cok zayif.Desenli farlari desensiz hale getirip mercek uygulamasiyla beraber xenon donusumu icin niyetlenmistim ki Ali Usta bu ise kesinlikle karsi oldugunu; xenon donusumu neticesinde elektrik tesisatinda sorun yasayacagimi soyledi(ben ordayken gelen bir Ford Taurus

tarihinde Alptekin Hacisalihoglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
Explorer'in farlari gercekten cok zayif.Desenli farlari desensiz hale getirip mercek uygulamasiyla beraber xenon donusumu icin niyetlenmistim ki Ali Usta bu ise kesinlikle karsi oldugunu; xenon donusumu neticesinde elektrik tesisatinda sorun yasayacagimi soyledi(ben ordayken gelen bir Ford Taurus
Yorum bağlantısı
Alptekin Hacisalihoglu

Evet far camini kastetmistim.Yalniz, Volvo'lardaki far reflektorlerinin de yapisi ona uygun oluyor sanirim; zaten guncel versiyonlarda uygulandigini sanmiyorum.Aslinda farlarin gucsuzlugu o kadar rahatsiz edici ki orjinal farlara ragmen takmayi deneyecektim ki Ustamin kesinlikle taktirma demesi sonucu vazgectim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
Evet far camini kastetmistim.Yalniz, Volvo'lardaki far reflektorlerinin de yapisi ona uygun oluyor sanirim; zaten guncel versiyonlarda uygulandigini sanmiyorum.Aslinda farlarin gucsuzlugu o kadar rahatsiz edici ki orjinal farlara ragmen takmayi deneyecektim ki Ustamin kesinlikle taktirma demesi sonucu vazgectim.

Alptekin bey vallahi ne demeli bilmem ki ;) suanki farlarim beni sahsen Almanya da ki yol sartlarinda rahatsiz etmekte ;ki birde önümüzdeki ay Türkiye ye yola cikmayi planliyorum,kaldiki Türkiye de ki yol sartlarini hepimiz biliyoruz

bi takayim ..tepkilere göre serbet veririm artik :D bu hafta takar hatta resimleri de koyarim farki görmek acisindan ;)

Yorum bağlantısı
Alptekin Hacisalihoglu

Ustanin ornegini verdigi olumsuz vakalar belki de tecrubesiz kisilerin montajindan kaynaklaniyor veya kalitesiz urun kullanilmasindan dolayi da olabilir.Insallah siz sorunsuz bir sekilde montaji yaparsiniz; bizim icin de ornek bir uygulama olmus olur.

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

ben 2 yıldır kulanıyorum xenon far daha elektirik tesisatında bir sorun çıkarmadı bir arkadaşda söylemiş yanlış baglantı yada bir kısa devre vardır aldıgınız cihazın markası ve montajın düzgünlugü onemli

Yorum bağlantısı
Alptekin Hacisalihoglu
(düzenlendi)
ben 2 yıldır kulanıyorum xenon far daha elektirik tesisatında bir sorun çıkarmadı bir arkadaşda söylemiş yanlış baglantı yada bir kısa devre vardır aldıgınız cihazın markası ve montajın düzgünlugü onemli

Murat Bey, siz hangi marka xenon kiti kullandiniz, mercek uygulamasi veya farlarda bir degisiklik yaptiniz mi?

Gecenlerde sanayide farlari temizlettim, biraz daha iyi aydinlatiyor simdi.Bugun far ayari yaptirmak icin gittigim usta bana 'role' taktigi taktirde ampulun daha iyi aydinlatacagini soyledi ve far ayarlanirken role de takip bana aradaki farki gosterdi(ki baya bir fark olustu).Ayrica bu role sayesinde xenon donusumunun mumkun oldugundan falan bahsetti.Bu konuda bir fikri olan var mi? :D

Yorum bağlantısı
Alptekin Hacisalihoglu

Son yaptigim islemlerden sonra (farin icinin temizlenmesi, kirilan far tiirnaklarinin tamiri, role montaji ve far ayari) tatmin edici bir sonuc aldim :) .Benim aracimda siradisi bazi durumlar oldugu icin iyi aydinlatmiyormus, su an gayet memnunum farlarimdan.Ama tabi yine de ilk firsatta yurtdisina giden birisiyle mercekli yeni tip far getirtecegim.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Benimki halen oem haliyle duruyor :) Şehir dışı mışı yapmadığım için hiç umursamıyorum :) Ne yıkama ne xenon vs :)

Yorum bağlantısı
Kuzey Kaya

abi benim farlardan da bi sıkıntım yok.... normal farlar da da sorun yoktu ama görsellik için xenon taktırdım... mahalleye gırdıgımde utanmasalar mahalledekıler kalkacaklar ayaga gun aydınlandı dıye ;) maşallah dıyım o zaman. hiç sorun yasamadım :)

Yorum bağlantısı
Alptekin Hacisalihoglu
(düzenlendi)
Benimki halen oem haliyle duruyor :D Şehir dışı mışı yapmadığım için hiç umursamıyorum :p Ne yıkama ne xenon vs :(

Eger farlarinizin ici kararmadiysa ve far ayarlari da dogruysa uzun yolda da bir sikinti yasamazsiniz.Ama role taktirmanizi da tavsiye ederim, basit bir islem.Arastirdigim kadariyla role taktirmak bir sakinca da yaratmiyor(yaratiyorsa da forumda bilen biri bizi uyarir elbet).

abi benim farlardan da bi sıkıntım yok.... normal farlar da da sorun yoktu ama görsellik için xenon taktırdım... mahalleye gırdıgımde utanmasalar mahalledekıler kalkacaklar ayaga gun aydınlandı dıye :) maşallah dıyım o zaman. hiç sorun yasamadım :)

Dediginiz kadar kuvvetliyse aydinlatmaniz, muhtemelen trafikte diger suruculeri de rahatsiz ediyorsunuzdur; tabi farlarinizda yapisal baska bir degisiklige gitmediginizi varsayiyorum.Bir de daha once de burada yazmistim, Explorer'larda xenon donusumu sonrasi elektrik tesisatinda sikinti olusabiliyormus(Kozanoglu Ford'da, bizzat aracinin sag tarafi yanmis birisiyle de tanistim aracin bakimini yaptirirken).

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alptekin Hacisalihoglu
nasil lastik fiyatlari TR de ?? burada noname bi lastik 80€ dan basliyor bizimkiler icin( 255/ 70 R16 lik)üstündeki Discovery H/T ler 130€ kadar

Simdi dikkatimi cekti de, arastirdigim kadariyla Explorer'lardaki orjinal lastik ebati 255/70 R16.Fakat benim aracimdakiler 255/65 R16, acaba yila ve donanima gore orjinal lastik ebati degismis midir yoksa eski sahibinin yanlis bir tercihi mi bu lastikler?.BIr de yine gordugum kadariyla takilabilecek en buyuk lastik(yukseltme falan yapmadan) 265/75 R16, ki bu ebatta da arazi kullanimlarinda surtme olabiliyormus biraz, ozellikle lastik 'MT' ise, 'AT' lerde falan bir sikinti olusmayabilir.Kendimce, 265/70 R16 'nin uygun olabilecegini dusundum, bu konuda bir fikri olan var mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Explorer 4x4 sisteminin özelliği dolayısı ile, orjinal ebat dışında lastik takılması, Explorer ın en güçlü olduğu arazi kabiliyetini , yol tutuşunu azaltacaktır.

Yorum bağlantısı
Kuzey Kaya
Dediginiz kadar kuvvetliyse aydinlatmaniz, muhtemelen trafikte diger suruculeri de rahatsiz ediyorsunuzdur; tabi farlarinizda yapisal baska bir degisiklige gitmediginizi varsayiyorum.Bir de daha once de burada yazmistim, Explorer'larda xenon donusumu sonrasi elektrik tesisatinda sikinti olusabiliyormus(Kozanoglu Ford'da, bizzat aracinin sag tarafi yanmis birisiyle de tanistim aracin bakimini yaptirirken).

uzunları yakmadığım sürece hiç tepki almıyorum karşı sürücülerden... fakat uzunlarda doğaldır zaten tepki verilmesi. benimkine tepkileri biraz daha sert oluyor o kadar :p

Yorum bağlantısı
Alptekin Hacisalihoglu
Explorer 4x4 sisteminin özelliği dolayısı ile, orjinal ebat dışında lastik takılması, Explorer ın en güçlü olduğu arazi kabiliyetini , yol tutuşunu azaltacaktır.

Yol tutusun biraz azalacagi dogru tabi, ama ben zaten normal sartlarda aracin pek limitlerini zorlamiyorum.Yani yol tutusdaki azalmayi goze alabilirim.Lastik ebatlarindaki degisim 4 ceker sisteminde ne gibi bri sikintiya yol acabilir.

Bu bahsettigim ebatta lastik yanaklari kalinlasmis olacak, bu sebepten dolayi, bozuk yol konforunda farkedilir bir artis olur mu?

Yorum bağlantısı
Alptekin Hacisalihoglu
uzunları yakmadığım sürece hiç tepki almıyorum karşı sürücülerden... fakat uzunlarda doğaldır zaten tepki verilmesi. benimkine tepkileri biraz daha sert oluyor o kadar :D

Siz memnunsaniz ve karsidan gelen de rahatsiz olmuyorsa bir sikinti yok gibi.Ama forumdaki genel kani xenon uygulamasinin mercekle beraber yapilmasi yonunde.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Yalçın Demir

arkadaşlar ben aracımın farlarını komple değiştirmek istiyorum acaba bu 1996 model explorer lere hangi aracın farları uyar bilginiz varmı teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Komple yani içi dışı herşeyini değişik modellerle değiştirmek istiyorsan ebay.com dan aramalısınız. Türkiye' de hep orjinalleri var.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Yalçın Demir

selam arkadaşlar benim aracın arka sağ ve sol kapıların iç kapı kolları bozuk . içeriden açılmıyor . ankarada veya istanbulda kargo ile getirebilen bir yer biliyormusunuz teşekkurler..

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Cocuk emniyet kilidi aktif olmasin sakin :)

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

çocuk kilidi değil. kol kendisi içinden kırılmış yani yenisi lazım ankarada nerede bulabilirim acaba. ve fiyatları nekadardır bir bilen arkadaş varmı .. teşekkürkler.... birde bi sorum olacak araç yürüyünce kendiliğinden kapılar kitleniyorya o sistemi nasıl iptal ederiz.. çünkü arkada oturan kişi kapılar kilitli olduğu için kapıyı açmaya zorlayınca bu kapı kollarını çekerken kırıyor.....

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Ic kapi kollari cikma burda 10€ kadar Ebay de ..yeni alirim derseniz arastirmak gerekecek..ama TR de bulabilirmisiniz bilemem..gelelim HI jacking fonksiyonunun deaktive edilisine...sirasiyla ve bu uygulama 30snye icinde yapilacak....

Araci uzaktan kumandayla acin ve icine binip oturun tüm kapilar kapali.

Anahtari yuvasina takin(30 saniye olayi bu esnadan sonra gecerli)

Kontagi acin..yani ön paneldeki kontrol lambalarinin yandigi durum

Bu durumda iken 3 defa UNLOCK dügmesine basin ( kisa araliklarla)

Anahtari normal cekme pozisyonuna getirin ama yuvadan cekmeyin!!!!

3 defa yine UNLOCK dügmesine basin

Anahtari tekrar kontagi acar duruma getirin(kisa bi Piiip sesi duyulur normaldir)

Tekrar UNLOCK dügmesine 1 defa basin

Bu kez 1 defa LOCK dügmesine basin(Piiip sesi tekrar duyulur ...)

Anahtari yuvadan cekme pozisyonuna getirin ama yuvada takili kalsin

Son kez Piiip sesi duyuldugunda deaktive islemi basariyla sonuclanmis olup 1 dakika arcinizda bekleyip ,sonrasi kapilarin araciniz hareket ettiginde kendiliginden kilitlenmedigini göreceksiniz :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...