İçeriğe Yönlendir

Dünden Bugüne C-max

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

evet ben aldım da o ilandakinden kalmamış elinde başka bir depo ile motor yolladı. tabi far yıkama motoru değilde cam yıkama motoru. depo küçük 1-1.5 litre su alıyor. aslında deponun küçük olması işime geliyor diye aldım :D pompanın taziğini bir deniyecem bakalım. aklıma yatarsa araca takacam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Demin denedim pompayı. Tabi elde far yıkama fıskiyesi yok megane fıskiyesi alıp bakacam. cam yıkama fıksiyesi ile taziği yeterli gibi geldi aslında. nasılsa sprey tip fıskiye tazikli oluyor. Nette benim aldığım pompa + depo ile yapan birisi var. o pompa taziği az demiş ve far yıkama pompası almış.

bendeki pompa bu :D 1 dk da 3.5 litre su basıyor diyor :D depo zaten 1.5 litre anca alıyor. tofaşın far yıkama pompasını bulamadım nette. onu bulsam karşılşatırcam :D

97355_0_b.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yakın bir zaman önce, egzosdan çıkan sesi duymuş biri olarak , westgate in orcinal mi :seytan: ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yarın sanayide bulursam megane far yıkama fıskiyesi alacam 2 tane. bakalım eldeki pompa yeteri kadar basınç yapacak mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Çağlar orijinal merak etme :D

Tamam Mustafa haber bekliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Lokman abi bu aralar C-max için acayip senaryolar var devir,egsoz falan hayırdır abi gizlice bişilermi yaptırıyosun nedir anlayamadım.Abi sen bu virüscülere uyma gözünü seveyim yetişemezsin. :D:tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Oktay esas virüsü Mehmet Mercan verdiydi :)

Adnan sağol abim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Akşam alacağım bir tur arabanı abi, izin varmı :blush:

Ben hiç chipli cmax sürmedim :tongue:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben hiç chipli cmax sürmedim :tongue:

ne demek abim her zaman emrinde. ;)

Alın size belge. Tekzip yayınlamadı Lokman abi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Senden korkulur Servet, nerden ne çıkarıyorsun :D o chip konusuna ben takmadım, Emin arabayla bir tur atmak istedi bende tabiki dedim. :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Senden korkulur Servet, nerden ne çıkarıyorsun :D o chip konusuna ben takmadım, Emin arabayla bir tur atmak istedi bende tabiki dedim. :D

Ben anlamam. Mustafa'nın aracı ile yanyana gelip kapıştırmadan ne desen boş abi :D

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Alın size belge. Tekzip yayınlamadı Lokman abi :D

Hee farkında olmadan itiraf ettirmiş olduk :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ben anlamam. Mustafa'nın aracı ile yanyana gelip kapıştırmadan ne desen boş abi :D

ya Mustafanın araç benim aracı geçerse yada yanyana giderse ne olacak, hadin bakalım. :D

Hee farkında olmadan itiraf ettirmiş olduk :D

nerde ne zaman neyi. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

ya Mustafanın araç benim aracı geçerse yada yanyana giderse ne olacak, hadin bakalım. :D

O vakit iki araçta çipli demektir :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Lokman abi megane fıskiylerini aldım. biraz tuzlu oldular ama sanayide pek bulamadım. Geçen sefer çiftine 30 liraya varken almamıştım :D şimdi çifti 60 liradan aldım.

Fıskiyenin ucu ayarlanabiliyormuş. Ben su geri kaçmasın diye check valf denen zımbırtılardanda aldım ama fıskiyenin içinde o valf zaten varmış sonradan farketim.

Vİdeo çekemedim ama pompanın taziği idare eder seviyede. Far yıkama pompası yüksek basınçlı diye geçiyor ve 2.5 bar basıyor. bendeki 1.7 bar bastığı için idare eder seviyede. meganelerde zaten farlar sağ-sol ayrı yıkıyormuş. heralde taziği yükseltmek için. hella üretmi megane far yıkama motoruda buldum sıfırı 65 lira ama onu almadım. Bizim arabanın su deposu 3.5 litre gözüküyor orjinalinde. 1.5 a yakında 2. depo olunca 5 litreyi buluyor. önce far yıkama için su deposu az gibi gelsede toplam su miktarı oem far yıkamalı arabalarda zaten aynı seviyede.

Montaj için gerekli parçalar:

Far yıkama fıskiyesi

Far yıkama su pompası

Su deposu

Check Valf

T ve L rekor

Hortum.

Sigorta

Röle

Tuş ( isteğe bağlı)

vs vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Mustafa sağol abim, TUV dende geçer ozaman, hemde iş görür dediğine göre. birde depoyu nereye koydun Mustafa.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Aynen haklısın. :)

Mustafa bu konu seni, beni, Ademi yakından ilgilendiriyor, bunu üçümüz bir olup devreye sokmamız lazım. :) parçaları aynı yerden alıp, malum yerde montajını yapalım derim. :) tabi işimiz biraz zor ama ne yapalım.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Süpersin Mustafa, şimdi hangi arabanınki iyiyse onu alalım, motor olarak. hatta karar verirsek ben ikitellideki çıkmacılara bakayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

herşeyede bahanen var yani :D:p

Lokman abi, sen uyma bu portatif portif'çiye. :)

"İki Chiplak bir asfalt'a yakışır"

diye bir ata sözümüz vardı bizim di mi :D O sözü boş çıkarmayız evvelallah ;)

Vaay C-Max kardeşliği ha.. İki çiplik max otoyolda yürümezmiş :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...