İçeriğe Yönlendir

Verso

Ergin Şendağ

Recommended Posts

tekrar sağolasın Çağlarcım :p

Uzakta olmana rağmen nerdeyse beraber karar verdik senle, eksik olma.

O modda olduğum ve arabanın temiz olduğu günde fotoları eklerim elbette...

evet daha atak, daha güçlü; oldukça da yumuşak sürüşü var. :(

sağolun teşekkür ederim :good1:

sağolun, çok teşekkür ederim :)

bende kendime almış kadar sevindim abi.kazasız cezasız kullanman dileğiyle

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Hayırlı olsun en doğru kararı verdiniz. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın inşallah :(

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Hayırlı olsun

sağolun, teşekkürler :good1:

hayırlı olsun güle güle kullanın inşallah kazasız belasız.. :D

amin, sağolun. :flowers:

Hayırlı olsun en doğru kararı verdiniz. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın inşallah :)

inşallah öyledir, amin ve teşekkürler iyi dilekleriniz için :flowers:

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hayırlı olsun Ergin hocam umarım gönlünden geçeni bulmuşsundur.İyi günlerde ağız tadıyla binmek nasip olsun :D

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Hayırlı olsun. Güzel günlerde ağız tadıyla binmeyi nasip etsin :D

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Hocam bundan önce 3 tane Toyota kullandım, hiç dert sıkıntı çekmedim, çok sağlam ve sorunsuz arabalar.

Güle güle kazasız binmen dileğiyle

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
hayırlı olsun.. ne varsa çekiklerde var :)

sağolasın Oğuz :(

Hayırlı olsun Ergin hocam umarım gönlünden geçeni bulmuşsundur.İyi günlerde ağız tadıyla binmek nasip olsun :)

sağolasın abisi, evet araç beklediğimiz gibi bir araç.

amin, çok teşekkür ederim :flowers:

Hayırlı olsun. Güzel günlerde ağız tadıyla binmeyi nasip etsin :)

eyvallah abisi, amin sağolasın :flowers:

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

sağolun, çok teşekkürler, amin :flowers:

Hocam bundan önce 3 tane Toyota kullandım, hiç dert sıkıntı çekmedim, çok sağlam ve sorunsuz arabalar.

Güle güle kazasız binmen dileğiyle

evet genel kanı o yönde, eski sahibi de 12 ay boyunca hiç sorun yaşamamış;inşallah bize de nasip olur.

sağolasın :flowers:

az önce versonun bluetooth sistemini kurdum, nokia 5800 ile eşleştirdim. Performansı gayet güzel, direksiyondan bir tuşa basarak anında ses aracın içine oldukça net veriliyor.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

telefonda hernekadar hayırlasakda bir kez de buradan vesile ile hayırlı ugurlu olsun diyorum ergin hocam. rabbim siz ve ailenizi, aracınızın mutluluklara taşımasını nasip etsin. Amin.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hayırlı uğurlu olsun Ergin hocam, kazasız belasız binmek nasip olur inşallah...En sonunda Toyota yı aldın valla... :)

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
telefonda hernekadar hayırlasakda bir kez de buradan vesile ile hayırlı ugurlu olsun diyorum ergin hocam. rabbim siz ve ailenizi, aracınızın mutluluklara taşımasını nasip etsin. Amin.

tekrar sağolasın iyi dileklerin için Hayrettin abi, amin cümlemizi inşh. :)

Hayırlı uğurlu olsun Ergin hocam, kazasız belasız binmek nasip olur inşallah...En sonunda Toyota yı aldın valla... :(

sağolasın serkancım, amin teşekkürler... :)

Ergin Hocam hayırlı olsun, tekeri düz bassın.

ooooooo sen de üye oldun sonunda buraya, misafir üyelik bitti demek...

teşekkür ederim iyi dileklerin için, sen de kazasız belasız bin c-max'e inşallah...

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Ergin hocam tekrar hayırlı olsun, keyifli güzel günlerde bin inşallah :D

eyvallah abicim, teşekkür ederim o günkü yardımların için, çok makbule geçti inan. :D

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Hayırlı olsunu unutmuşuz. Hani fotolar???

sağolasın Hakancım, açıklayayım şöyle ....er...ıh...kem..küm :keyifli:

araçta çizikler var, bu haliyle resmini çekmek istemedim yakından. Dışarıdan bakan sıfır almışın galiba; hayırlı olsun diyor ama benim gözüme o çizikler fena görünüyor, o yüzden resim çekmedim hiç. Bu arada komşuma full kasko yaptırdım, mini hasar kapsamında oto king'e gidip, çizikleri halletmeyi düşünüyorum

ama önce 20 bin bakımı var.

ilk izlenimlerim;

1- Bakan arkadaşlar göstergelerin ortada olmasını çok beğendiler; optitronik göstergeler, bence de çok başarılı, en azından gözünüz hep yolda, 2004 c-maxin aksine bilgisayardaki bilgiler full, mesela anlık tüketim, menzil, ort. hız...

2- Süspansiyonlar çok yumuşak, ayrıca direksiyon elektrikli olduğundan sürüş acaip rahat, hızlanma tatminkar; vites aralıkları dar; ekrandaki shift up/down lara dikkat ederek kullanıldığında bir anda 6.viteste buluyorsunuz kendinizi ki burada ekranda eco tüketimde olduğu görülüyor. Optimal drive özelliği bu galiba. Sabah çevre yolundan işe giderken tüketimi ort 5lt/100 km görüyorum, dönüşte nispeten daha yokuş yukarı geldiğimden tüketim ort 7lt/100 km gözüküyor; ama trafik çok sıkışıksa örneğin köprüde tüketim 9-10 lt/100 km oluyor.

3- Tüketimi tam olarak tespit ettiğim söylenemez, noter satıştan sonra 100 TL benzin almıştım, eski sahibi de içinde çok az bıraktım demişti ama kırmızı yanmıyordu. Şu an 400 km ye yaklaştı, kırmızı dün yandı, biraz daha kullanıp yaklaşık bi ölçüm deneyecem bakalım. Bu haliyle sıkışık trafiğe girmediğim sürece 7-8 lt/100 tüketse en azından 2 yıl daha garantisi devam ettiğinden LPG düşünmüyorum. LPG de ucuz diye 12 bin km kullanacağıma benzinde 8-9bin km kullansam aynı hesaba belkide gelir; yada Can'ın dediği gibi ayda sadece 100 TL zarar edeceksem, LPG ye şimdilik gerek yok ama ilerde nasıl olur bilemem.

4- Easy flat sistemi çok kullanışlı; sadece bir çekme ile 6.ve 7. koltuklar kullanıma hazır hale geliyor ki benim için bu özellik önemli.

5- Park sensörü başarılı, cenmax marka ama orjinalinden imiş ama nasılsa butonu yeşil yapmışlar

Hayırlı olsun,güle güle kullanın :yuzucu:

sağolun :gunesli:

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

6- Evdeki kabloları birbirine bağlayınca çalışmayan AUX dışarıdan 2 tl ye jack to jack alınca çalıştı, 5800 telefonumu ve kızımın mp3 çalarını bağlıyoruz, ses harika.

7- Otoparkta acaip toz olan siyah arabaya temiz temiz binmek imkansız olacak gibi. Temizlik için şimdilik hav bırakmayan ve microfiber olarak 2 bez koydum, her zamanki gibi 1 paket ıslak mendil aldım.

Diğer temizlik malzemelerimi c-max ile vermiştm. Şimdi bir hızlı cila (arexons) , bir böcek-kuş pisliği temizleyicisi, bir jant temizleyici, bir de koku falan düşünüyorum, hangi marka hangi ürünü direkt tavsiye edersiniz?

8- (to be continued)

resim yükleyene kadar bir video daha

video burada

tarihinde Ergin ?enda? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

C-Max almadan önce çok bakmıştım, ov olmayışı birtakım donanım eksiklerinin yanında sadece benzinli versiyonu olmasının yanında bir de fiyat yüksek olduğu için sı-Maz ı almıştım hala da gıptayla bakarım...

Tekrar hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
C-Max almadan önce çok bakmıştım, ov olmayışı birtakım donanım eksiklerinin yanında sadece benzinli versiyonu olmasının yanında bir de fiyat yüksek olduğu için sı-Maz ı almıştım hala da gıptayla bakarım...

Tekrar hayırlı olsun...

Otomatik şanzuman ve dizel hem de 2.2 motor Avrupa'ya özgü üretilmiş, bolca da satılmış, hele panaromik tavanlısı var ki ... ;)

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
sı-Maz

gerçekten sığ-mı-yor ;)

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
eyvallah abicim, teşekkür ederim o günkü yardımların için, çok makbule geçti inan. ;)

Tekrar hayırlı olsun her zaman elimden geldiğince yardıma hazırım...

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)
8- (to be continued)

9) Bu gün hazır okulda işim yokken 20.bin bakımı için Gökkuşağı Toyota Plaza'daydım, kapıda karşılama, ayrıntılı teknik bilgi, sohbet ardından, bol bol pasta-kahve eşliğinde bekleme salonunda camla ayrılmış servisi, arabamı seyrederek, internet kullanarak oturdum. Bekleyen müşterinin memnuniyeti (yada faturadan önce müşterinin "havasının" iyice alınması da denilebilir) seansının ardından 20k bakımı için gelen 318 TL (zorla alınan %10 ind dahil !) fatura da "kitlenince" bizi gönderdiler. Faturaya 106 TL lik 20bin bakımı + 4.2 lt 126 TL lik yağ + cam suyu + tapa + hava filtresi vs ıvır zıvırları yazmışlar. Fiyat iyi midir? Tabi ki neye göre karşılaştırdığınıza bağlı ama bence 2 saatten fazla süren ayrıntılı check-up ları seyredince insan en azından aracını güvenli kullanabileceğini hissediyor (inşh). Verilen raporda nelerin kontrol edildiği ve sorun olmadığı ayrıntılı işaretlenmiş, dolayısıyla bir sorun çıkarsa hakkınızı arayabileceğiniz izlenimi oluşuyor ve bunun da bir bedeli var herhalde.

10) Daha sonra, ruhsatımı almaya Ataşehir şubeye gittim; her ne kadar "emniyet ruhsatınız size noter satışının ardından 15 gün sonra gönderecek" dedilerse de, geç kalırsa tatile ruhsatsız çıkarım diye gideyim, hazırsa alayım dedim. Satışın üzerinden 12 gün geçmişti, tahmin ettiğim gibi hazır değildi, memur da "iyi yaptın kendin almaya gelmekle" dedi ve önce tescil, satış, sigorta ve kimliğin fotokopisini istediler, sonra da yarım saat bekleyin dediler. Orada aklıma bi soru geldi, peki ben gitmeseydim ve onlar 15 gün sonra ruhsatı kargo ile eve gönderseydiler bu fotokopileri kim hazırlayacaktı ve zorunlu sigortayı nasıl görecektiler?

Neyse 1 saat geçti, homurdananlar, şikayet edip duranlar vs derken ben de sabırsızlanmaya başladım, 2-3 kez ikazımdan sonra görevli "tamam sizinki hazır ama sabah erkenden gelenler size ters ters bakıyorlar" dedi :D ; bi şey anlamadım çünkü "yarım saat sonra hazır" diye kendi demişti zaten. Vesileyle sistemde değişen , kolaylanan işler var ama yeterli değil, maalesef müşteriler hala memnun değil, ben de ruhsatı alıp direkt "o" ve "0" ları kontrol ettim ve çıktım.

11) Sırada otoking vardı; 1-2 telefon görüşmesinden sonra yetkili biri baya bana yardımcı oldu, çizikler için acil ve önemli bi durum yoksa boya istemediğim için siyah boyanın üzerinde sırıtan tampon ve çamurluktaki beyaz çizikleri 1-2 saatte rötüşleyebileceğini, ptesi günü getirmemi söyledi. İnşallah götürecem.

12) Bez izleri vs belli oluyor, bu yüzden tatil dönüşü 125 TL ye MTV indirimli sonax boya koruma düşünüyorum...

tarihinde Ergin ?enda? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

ablam fiestaya garantiden MTV ödeyerek sonaxta 125TL ye boya koruma kazandı, acaba onun dekontuyla benim arabaya bu hizmeti verirler mi diyordum ki Beylikdüzü sonax olur demiş

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...