İçeriğe Yönlendir

Kapadokya ( Cappadocia ) Gezi Rehberi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Buraları baharda gezmek lazım sıcak basmadan.

Özellikle bazı Japon'ların kışın geldiğini duymuştum, hem daha ucuz olması hem de karlı görüntülerin fotoğraflarını çekmek için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Yasin Balım

ah japonlar ah. 2008 yılında askerliğimi Avanos da yapmıştım, turizm jandarma. her gün, paşabağ, zelve, dervent(biz devrant derdik) den birinde kalırdık sabahtan akşama. biz araçlarla zar zor ulaşırdık oralara Japonlar akın akın.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mahmut Şahin

emminin rehberi o denli güzel ki. birkaç kez Kapadokya gezisi yapmışlığım vardı. daha doğrusu şimdiye kadar kapadokyayı gezdim zannediyormuşum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Mehmet Bey elinize sağlık. Daha önce bir kaç yeri gezmemize karşın tekrar ilgimizi çekmeyi başardınız. Fotoğrafları hemen kaydediyorum. İnşallah kısmet olursa bir kez daha görmeyi isteriz. Ailece kalacak yer konusunda tavsiyenize ihtiyacımız olabilir. Sabırla hazırladığınız fotolar için şimdiden teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Bana da reklam yap diyeceksin :)

Şaka bir yana ben bile beğendim hazırladığım konuyu. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Saim Ulaş Yılmaz

Elinize sağlık Mehmet Bey. Planladığım gezi için çok işime yarayacak bilgiler paylaşmışsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Ali Ozan Yurtsever

19 martın olduğu haftasonu için ürgüp göreme kapadokya civarına eşimin d.günü münasebetiyle gitmek istiyoruz. Daha önce hiç gitmedim ve çok merak ediyorum.cuma sabahı mersinden o bölgeye hareket pazar öğlen de oradan izmire hareket. kendi aracım olacak büyük ihtimalle. 

-tarih itibariyle uygundur umarım o tarih

- bu iki günlük süre yeterli mi acaba.

- görülmesi gereken yerler nerelerdir

ve o civarda konaklayabileceğimiz oteller. Bir arkadaş azur  cave diye bir yer dedi ama çavuşin mevkii galiba. lokasyon olarak ters mi hiç bilmiyorum ya da alternatif otel önerisi olan varsa;

önerilere açığım çok teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

19 martın olduğu haftasonu için ürgüp göreme kapadokya civarına eşimin d.günü münasebetiyle gitmek istiyoruz. Daha önce hiç gitmedim ve çok merak ediyorum.cuma sabahı mersinden o bölgeye hareket pazar öğlen de oradan izmire hareket. kendi aracım olacak büyük ihtimalle. 

-tarih itibariyle uygundur umarım o tarih

- bu iki günlük süre yeterli mi acaba.

- görülmesi gereken yerler nerelerdir

ve o civarda konaklayabileceğimiz oteller. Bir arkadaş azur  cave diye bir yer dedi ama çavuşin mevkii galiba. lokasyon olarak ters mi hiç bilmiyorum ya da alternatif otel önerisi olan varsa;

önerilere açığım çok teşekkür ederim. 

f477ade6f1578c3b4be3d2f26e04156f.jpg

ben burada kalmıştım,çokta memnun kaldım tavsiye ederim,fordclubden diye söyleyin yardımcı olurlar.

gezmak için en az iki gün şart

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Valla güzel konu açmışsınız bende ocak ayında eşimin doğum günü sebebiyle araştırdım. Ve daha evvel tüm katıldığım turlar ege bölgesi akdeniz bölgesi anıtur ile oldu..

Kapadokya bölgesine'de turları var ve cidden güzel rakamları olan rehber hizmetinden memnun kaldığım bir firma..

Ve en azından fiyatları şişirilmiş değil benim açımdan. Ama farklı bir rahatsızlıktan dolayı gidemedik.

Fiyatlarıda 249TL ile / 309TL arası değişiyor kişi başı gecelik olarak..

http://www.anitur.com.tr/kapadokya-turlari

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Ozsoy

Gamirasu Cave Hotel tek geçerim Avrupa'nın en iyi 10 otelinden biri seçildi. Ben turist rehberi olduğum için Kapadokya ya çok giderim. Favori otelimdir. Yalnız bu otel ayvalı köyündedir Ürgüp merkeze 8 km uzaklıktadır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ürgüp merkezdeki otellerden bakın.Ben öyle yapmıştım Ürgüp akşamlarıda çok güzel oluyor.Mevsim itibari ile biraz soğuk olacaktır fakat akşamları çıkıp turlamak güzel oluyor.Avanos da güzel aslında ordada kalabilirsiniz.

2 günde çoğu yeri görebilirsiniz.

derin kuyu ve kaymaklı yer altı şehirleri mutlaka görülmeli,Göreme açık hava müzesi ,üç güzeller,paşa bağları,zelve ve gidebilirseniz ıhlara vadisi.

Ihlara baya uzakta kalıyor ve nerdeyse yarım günden fazla zamana alır.Ve aracınız vadinin bir ucundan gireceğiniz için diğer ucundan aracınızın yanına taksi ile dönmek zorunda kalabilirsiniz yada aynı yolu tekrar geri yürüyerek gelmeniz gerekecek vadi merdivenlerini geri tırmanmak baya yorucu.

Yanınıza şemsiye almayı unutmayın.Spor giysiler giyin.Ve müze kart almayı unutmayın.

Çok keyif alacağınıza eminim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Çok teşekkür ederim herkese. . Çok makbule geçti. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hikmet Demirtaş

Ali Bey, O yörenin insanı olarak Mehmet Bey (Emmi)' in  tavsiyelerini dikkate almanı önerirken,  oralar da doğmuş ve akrabalarımın da bir çok mekanları olan birisi olarak  http://www.pachahotel.com/mustafapasa/index-tr.html tavsiyederim (sahibi İsmail KARAGÖZ benim, halaoğlumdur)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Emmi ve Barış kardeşimin tavsiye ettiği yer de bizde kaldık ve kesinlikle tavsiye edebilirim, sıcak ve candan sahipleri ve ortamı ile memnun kalacağına eminim Ali Ozan  :)

Yorum bağlantısı

Geçen sene sağolsun emmi bizi oraya göndermişti. Sahipleri çok düzgün insanlar. Lokasyon olarak çok güzel yerde oda konseptleri çok güzel. Benden sonra da Serhan abi de yengemizle orada kaldı :) Odalar osmanlı motfileri ve isimleri taşıyor. Gidip kalmanızı şiddetle tavsiye ederim. Yıl dönümlerimizi orada geçiriyoruz kaldığım en keyifli yerdi. sabah uyandığınızda erken saatlerde havalanan balonları seyretmek çok keyif verici. ad726e06f817dfa87fe4eccbfe6390c2.jpgc21cd795116d2afeb201bdd7d7e6f44b.jpgd06aabb6cec310017ab83e52b6eb8a80.jpg68cb8cc7bb95984d8590e285fc742390.jpg

otel sahiplerinin bizim için yaptığı küçük süpriz.

028ba4abbcece7655f4e947049601e2d.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Servet. Çağlar ve Cem de kaldı orada.

Herkes çok memnun ayrıldı ve fiyatlarda da forum referansımız yeterlidir. Ellerinden geleni yaparlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet. Çağlar ve Cem de kaldı orada.

Herkes çok memnun ayrıldı ve fiyatlarda da forum referansımız yeterlidir. Ellerinden geleni yaparlar.

Ben tam memmun kalmadım. Bi daha test şart
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Daha yeni yılbaşında tur ile gidip geldik biz, 3 gece 4 günlük bir gezi yaptık arkadaşlarla. İnanılmaz güzeldi, yeraltı şehrine muhakkak gidin, eğer maddi olarak problem olmazsa mağara otellerden birinde kalın, Avanos u görün, Göreme Açık Hava Müzesine girin, Ihlara vadisine inin, Taş ve Seramik ocaklarını gezin, Kızılırmak'ta kazlara ekmek atın, Hacı Bektaş havasını soluyun, en önemlisi balon etkinliğine katılın. Maddi olarak balon fiyatları çok yüksek geldi ve başta hiç birimiz istemedik ama uygun bir firma bulunca hepimiz atladık ve uçtuk :D en çok büyülendiğimiz anlar da o anlar oldu.

Birkaç kare ile paylaşmak isterim.

PPJYn5.jpg

rZzm6m.jpg

L15YZo.jpg

nL05jV.jpg

vnWQXz.jpg

92Z9g5.jpg

gZM425.jpg

qPOmjR.jpg

QZO4vZ.jpg

XLRD9k.jpg

bJ7gkb.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben tam memmun kalmadım. Bi daha test şart

Gell. Test edilecek hamam da var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...