İçeriğe Yönlendir

Kasko Yenileme

Okay Çetinkaya

Recommended Posts

Okay Çetinkaya

herkese merhaba,kasko yenileme zamanı geldi(kaskom-allianz)geçen sene 825 tl idi,hasarsızlık indirimim yandı( sadece 1 kaza)aracım 2009 focus trend 1.6i 115 hp tahminlerinizi bekliyorum,en azından bi fikir olur şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hakan Yıldız

Merhaba arkadaslar,22 temmuz 2009'da aracımı 6 taksitle axa sigortadan kasko yaptırmıştım,bu kaskom 22 temmuz 2010'da bitti ve ben bu güne kadar

(5 ağustos 2010) kaskoya yenileme talebinde bulunmadım.Bugün banka hesabımı kontrol ettiğimde 321 tl kasko prim tahsilatı ödendiğini gördüm bu normal bir durummudur? ben başvuru yapmadan axa'nın kaskomu yenileme hakkı varmı? hasarsızlığım bozuldugundan dolayı yeni kaskomu baska şirkete yaptırmayı düşünüyordum ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevirim şimdiden tesekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Okay Bey, kasko piyasası artık çok özelleşti..

Bir aracın, sizin adınıza olması ile benim adıma olması fiyatı % 50'den fazla değiştirebilir...

Emsal fiyat bulabilmeniz için, Aynı aracın, aynı yaşta, aynı işi yapan, aynı il ve aynı ilçede yaşayan birine ait olması lazım...

Yorum bağlantısı
Merhaba arkadaslar,22 temmuz 2009'da aracımı 6 taksitle axa sigortadan kasko yaptırmıştım,bu kaskom 22 temmuz 2010'da bitti ve ben bu güne kadar

(5 ağustos 2010) kaskoya yenileme talebinde bulunmadım.Bugün banka hesabımı kontrol ettiğimde 321 tl kasko prim tahsilatı ödendiğini gördüm bu normal bir durummudur? ben başvuru yapmadan axa'nın kaskomu yenileme hakkı varmı? hasarsızlığım bozuldugundan dolayı yeni kaskomu baska şirkete yaptırmayı düşünüyordum ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevirim şimdiden tesekkürler

Aracınızı kredili mi aldınız?

Kredili aldıysanız banka tarafından otomatik yenilettirilebilir, teminatlarınin korunması için.

Bu durumda bankanız ile görüşün, iptali kredi sözleşmenize bağlı olarak değişir.

Kredili değilse;

Hasarsızlık indiriminizi kullanabilirsiniz. İndiriminizi kullanacağınız süre sigorta şirketlerine göre 1 aydan 6 aya kadar değişir. Poliçenizi gün esaslı iptal ettirirsiniz. Vergileriniz ve priminiz gün esaslı hesaplanır ve iadesi çıkarılır. Ancak Asist hizmeti iadesi yapılamayabilir.

Bu nedenle önce poliçenizi düzenlediğiniz acente/banka ile görüşerek; iptal durumunda alacağınız iadeyi hesaplatın. Başka yerden aldığınız tekliflerde sizden yapılacak kesinti tutarını da gözönüne alarak mukayese edin. Eğer şu an yaptırdığınız kaskodan daha uygun fiyat alırsanız, iptal ettirebilirsiniz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hakan Yıldız
Aracınızı kredili mi aldınız?

Kredili aldıysanız banka tarafından otomatik yenilettirilebilir, teminatlarınin korunması için.

Bu durumda bankanız ile görüşün, iptali kredi sözleşmenize bağlı olarak değişir.

Kredili değilse;

Hasarsızlık indiriminizi kullanabilirsiniz. İndiriminizi kullanacağınız süre sigorta şirketlerine göre 1 aydan 6 aya kadar değişir. Poliçenizi gün esaslı iptal ettirirsiniz. Vergileriniz ve priminiz gün esaslı hesaplanır ve iadesi çıkarılır. Ancak Asist hizmeti iadesi yapılamayabilir.

Bu nedenle önce poliçenizi düzenlediğiniz acente/banka ile görüşerek; iptal durumunda alacağınız iadeyi hesaplatın. Başka yerden aldığınız tekliflerde sizden yapılacak kesinti tutarını da gözönüne alarak mukayese edin. Eğer şu an yaptırdığınız kaskodan daha uygun fiyat alırsanız, iptal ettirebilirsiniz.

Saygılarımla.

cok tesekkürler Evren bey

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kredi sözleşmenizde aksi bir durum yoksa, böyle bir hakları yok...

Evren güzel açıklamış..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Solak
(düzenlendi)

kaza yaptığımızda suç %100 bizde ise ve karşıki araba perte çıkmış ise kaskomuzun bunun ne kadarını karşıladığını poliçenin hangi klozundan anlıyoruz?

tarihinde Ali Akar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Önce trafik sigorta limiti dahilinde karşılanır, firmaya göre değişiyor, 15-25.000 TL civarı sanırım, sonrasını kasko karşılar, bu miktar karşı teminatlar bölümünde yazar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

Çağlar bey,teklifini aaldığım bir sigorta şirketinde yhims maddi/ bedeni olarak yazılmış diğerinde ise böyle bir başlık görmedim.kazara bir mersedese falan çarpıp arabayı pert edersek lazım olabilir :rolleyes: Çağlar bey fiestaların genel sorunları bölümüne bir sorunumu yazmıştım.değerli görüşlerinizi bekliyorum.iyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
kaza yaptığımızda suç %100 bizde ise ve karşıki araba perte çıkmış ise kaskomuzun bunun ne kadarını karşıladığını poliçenin hangi klozundan anlıyoruz?

Böyle bir durumda trafik sigortanız 17500 lira öder.. Bu rakam yetersiz kalırsa, kasko poliçenizdeki ihtiyari mali mesuliyet teminatı devreye girer..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...