İçeriğe Yönlendir

Navitech Nav-pxb 210f

Turkay Enez

Recommended Posts

Turkay Enez
(düzenlendi)

Arkadaşlar uzun süredir takip ediyordum. Nihayet bugün aldım.

Navigasyon özellikleri bakımından bütün cihazlar aşağı yukarı yakın performansı veriyorlar. Olmuşken ekranı 4,3 olsun dedim, ve tabiiki olmazsa olmazım bluetoot (handsfree) ve fm transmitter idi...

Henüz navigasyon özelliğini kullanamadım ama, cihaz pencereden bile uydu bağlantısını rahatlıkla yapıyor.

Handsfree özelliğinde tek eksi yön cihazın sesi yetersiz kalıyor. Yani konuştuğunuz kişinin sesi biraz düşük kalıyor. Bluetoot ile bağlantılı konuşurken, sesi aracın hoprlöründen vermiyor... Buna bir iyilik düşünmek gerekiyor. Cihazın aynı zamanda kulaklık çıkışı var. Çok zorlanırsam bu çıkışı teybin arkasında cd chenger girişine bağlayabilirim diye düşünüyorum. Ses o zaman mükemmel olur...

Ama, benim için önemli ve çok memnun olduğum ise Fm transmitter özelliği oldu. Tek kelimeyle mükemmel diyebilirim. En küçük bir cızırtı bile yok. Ses cd kalitesinde. Benim çok hoşuma gitti...

Hem bilgisayardan (usb) hem de çakmaktan açık ya da kapalıyken şarj edilebiliyor.

Hem usb kablo ile hem de mini sd kart ile media dosyalarını aktarabiliyoruz. Dahili 2 gb kartı zaten var. Ancak bazı videoları oynatamıyor. Yüksek çözünürlükte kaydedilmiş video dosyalarında donarak ilerliyor... Düşüklerde ise problem yok. Mesela 5 mp videolarda donma var, 2 mp lerde kesintisiz oynatabiliyor...

Cihaz görünüm olarak ta estetik görünüyor. Diğer özelliklerini karıştırdıkça yazarım...

58d08ab7.jpg

2acc0469.jpg

7f056653.jpg

b8915a72.jpg

b043a137.jpg

tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güle güle kullanın... Benim de incelediğim ve beğendiğim bir cihaz.

Sd kart desteğinin düşük oluşu ve video gösterimi eksi yönleri.. Bunu da keşfetmişsinz zaten..

İzlemek istediğiniz filmin çözünürlüğünü 480x272 olarak kaydetmelisiniz...

Sd kart desteği de malesef 2 gb.. Daha büyük bir kart takarsanız, kopmalar daha fazla olur..

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

öncelikle hayırlı olsun diyorum,aynı cihazdan bende satın aldım ,bu 3'ncü cihazım :dil:

video dosyalarında takılma var haklısınız ,wma dosyalarını takılarak gösteriyor ,fakat bu dosyaları mpeg olarak çevirirseniz sorun ortadan kalkacaktır.

iyi günlerde kullanmanız dileğiyle

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teşekkür ediyorum.

8 Gb a kadar destekliyormuş. Ben, telefonumdaki 4 gb kartı taktım hem şarkıları hem de videoları sorunsuz okudu...

Sd kart desteğinin düşük oluşu ve video gösterimi eksi yönleri.. Bunu da keşfetmişsinz zaten..

Sd kart desteği de malesef 2 gb.. Daha büyük bir kart takarsanız, kopmalar daha fazla olur..

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teşekkür ediyorum.

Aslında bu çok ta önemli değil. Zaten tek başımaysam büyük ihtimalle mp3 dinlerim. (Malum benim araç sadece track okuyor)...

Ailecek kısa mesafede de arabada video izlemek en son yapacağımız iş. Uzun yolda belki küçük kızım için çizgi film falan izletirim diye düşünüyordum. Onu da format çevirerek yaparım artık...

öncelikle hayırlı olsun diyorum,aynı cihazdan bende satın aldım ,bu 3'ncü cihazım :dil:

video dosyalarında takılma var haklısınız ,wma dosyalarını takılarak gösteriyor ,fakat bu dosyaları mpeg olarak çevirirseniz sorun ortadan kalkacaktır.

iyi günlerde kullanmanız dileğiyle

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Teşekkür ediyorum.

8 Gb a kadar destekliyormuş. Ben, telefonumdaki 4 gb kartı taktım hem şarkıları hem de videoları sorunsuz okudu...

Video gösterimindeki hatanın sebebini araştırıken bizzat telefon açıp sordum... Teknik servisin verdiği cevap... "Cihazımız 2 gb'ı destekliyor, daha büyük kart takıldığında sorun yaşanması normaldir" dendi..

4 gb kartı kullanabilmiş olursunuz ama sorunsuz kullanacağınız anlamına gelemiyor malesef...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kartla pek alakası yok abi, nextin problemsiz gösterdiği videoyu takılarak gösteriyor...İşlemci işini yapamıyor sanki, ses çıkıyor görüntü arkadan geliyor..Tabi arada görüntü donuyor..

Hayırlı olsun Turkay bey, güle güle kullanın...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kartla pek alakası yok abi, nextin problemsiz gösterdiği videoyu takılarak gösteriyor...

İşte öyle dediler Serkan... Bilemem daha ötesini...

Next maşallah, dvd player gibi... (Sıkıldıysan geçici süreliğine değişebilirim seninkiyle :dil:)

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
(düzenlendi)

Ben de 1 hafta kadar kullandım gerçekten çok güzel bir navigasyon cihazı hızı mükkemmel. Ama bir hafta sonra geri iade ettim media markta. Çünkü dediğiniz gibi bluetooth sesi az geliyor. Kulaklık çıkışını aracımda aux girişime bağlarım diye düşündüm (multimedia cihazı gibi olur diyr :dil: ) fakat bir tek bluetooth özelliğindeki ses kulaklık çıkışından gelmiyor, onun dışında müzik,video, navigasyon sesleri araç kolonlarından geliyor. Navitech i aradım böyle bir özellik olmadığını bluetooth sesinide yükseltemediğini standart olduğunu söylediler ben de üzülerek iade ettim cihazımı. Belki yazılım işi ile uğraşanlar kolaylıkla çözebilir çünkü windows ce tabanlı bir işletim sistemi var.

Bu arada videoları da gayet güzel oynattı. Sadece navigasyonu için tavsiye ederim fiyatı da uygundu.

tarihinde Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Murat Paçacıoğlu

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Modeli ve fiyatı öğrenebilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

Mehmet bey 2Gb üstünü kullanmak takılmalara değilde ,dosyalara erişim süresini uzatıyor ,8 Gb kullandım bu makinada sorun yoktu.

next ile kıyaslamak ,porsche ile opeli kıyaslamak gibi :)

Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin Biçici

hayırlı olsun benimde 205f kullanma şansım oldu. Handsfree özelliği fm transmitter ile kullanılıyor diye hatırlıyorum belkide yanlış hatırlıyorumdur. Bence en kötü yanı navigasyonla multimedyanın aynı anda kullanılamaması. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teşekkür ederim.

Navitech Pxb 210f...

Fiyatı 299 TL... İstanbul Forumda Saturn den aldım...

205f ten farkı pili imiş. 210f in pili telefonlardaki gibi çıkarılıp takılabiliyor...

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Modeli ve fiyatı öğrenebilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Mehmet bey 2Gb üstünü kullanmak takılmalara değilde ,dosyalara erişim süresini uzatıyor ,8 Gb kullandım bu makinada sorun yoktu.

next ile kıyaslamak ,porsche ile opeli kıyaslamak gibi :)

hangisi opel ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

next ile kıyaslamak ,porsche ile opeli kıyaslamak gibi :ohooh:

O kadar fark olduğunu düşünmüyorum...

Yorum bağlantısı
Turkay Enez
(düzenlendi)

Aynı fikirdeyiz...

Aynı özellikleri barındıran diğer navigasyonlarla "Navigasyon" anlamında çok büyük farklar olduğunu düşünmüyorum. Hatta Navitech in çoğundan daha güzel olduğunu söyleyebilirim. Mağazadaki (Saturn) satış elemanının 1 saat boyunca canını çıkardım. Karşılaştırmalı olarak diğer cihazları da inceledik. Mesela Piranha modellerini hiç beğenmedim. Görüntüsü hiç net değildi. Ekranda ışık yansıması gibi kontrast sorunu vardı. Ekran netliği ve görüntü olarak Tomtom ile Navitech arasında kaldım. Sunduğu özellikler ve fiyat olarak Navitech öne çıkıyordu. Ben bunu tercih ettim...

Sabah kısa mesafede navigasyon olayını denedim. Oldukça güzeldi. Hatasız ara sokaklarla beni hedefe ulaştırdı...

Sadece film oynatma dışında bence problem edilecek bir durum yok...

Bir de bu özellikleri olan (bluetoot handsfree, fm transmitter) bundan daha ucuz cihaz yok...

O kadar fark olduğunu düşünmüyorum...
tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Maalesef, fm transmitter ile kullanılamayan tek özellik, Handsfree... Diğer bütün sesler, araç hoparlöründen alınabiliyor...

Navigasyon sırasında Handsfree (telefon geldiğinde otomatik olarak handsfree moduna geçiyor.) kullanılabiliyorken, söylediğiniz gibi, navi sırasında müzik dinlenemiyor...

Ya navi ya da diğerleri...

Bu özelliği (navi sırasında müzik) olan cihazların fiyatı 700 den başlıyor...

hayırlı olsun benimde 205f kullanma şansım oldu. Handsfree özelliği fm transmitter ile kullanılıyor diye hatırlıyorum belkide yanlış hatırlıyorumdur. Bence en kötü yanı navigasyonla multimedyanın aynı anda kullanılamaması. Güle güle kullanın.
Yorum bağlantısı

Arkadaşımda aynı cihazdan vardı, tatile gitmek için istedim. Balıkesir Erdek Ocaklar köyünü cihazdan bulduk ve hedef olarak ayarlardık. Nokta atışı gibi tam istediğimiz yere götürdü bizi, cihaz gerçekten süper, daha önce hiç navigasyon kullanmamıştım. Beni en çok şaşırtan şey ise (daha önce hiç kullanmadığım için bana garip gelmiş olabilir) gündüz ile geceyi cihaz ayırt edebiliyor ve ekran rengi değişiyor. En kısa zamanda bende bu cihazdan almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
hangisi opel ?

Kabul etmeyenler olabilir ama, Next bu işin Porsche'u..

Cihazları mükemmel kalitede, Servisleri mükemmel ötesi..

Ancak; bağlantı kurulduktan sonra, sizi getirip götüren haritadır..

Bu arada bağlantı kopmaları yaşanmıyorsa, iş haritada bitiyor..

Navitech servis anlamında nasıldır bunu bilmiyoruz.. Onlarda iyidir diye tahmin ediyoruz..

Hem Nevitech hem de Next'te harita Başarsoft ve bu da Türkiye'nin en iyisi..

Tomtom'un çok güzel bir cihaz olduğu söyleniyor, ancak iş haritaya gelince, Güzelim Tomtom'un cam süsünden pek farkı kalmıyor...

Navitech Pxb 210f...

205f ten farkı pili imiş. 210f in pili telefonlardaki gibi çıkarılıp takılabiliyor...

205'de otomatik ışık ayarı da yok...

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

arkadaşlar ben de bunu beğendim, yapı kredi ile MTV ödeyene %30 indirimli 260 TL ye geliyor; ama bu sene değil de seneye alayım diyorum, nasıl olsa tatilden de geldim, şimdilik uzun yol düşünmüyorum; bu arada cihazlar daha da gelişiyor

cihaz burada

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bu cihazda, fm transmitterla şarkı dinlerken navigasyonu kullanabiliyor musunuz?

Navitech'te bunu yapamıyorsunuz.... (öyle biliyorum)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...