İçeriğe Yönlendir

Navitech Nav-pxb 210f

Turkay Enez

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Son günlerde navigasyon dünyasında bir şey dikkatimi çekiyor.Ram olayına bakıyorum sd-ddr ve ddr2 ram kullanan cihazlar var.DDR2 hariç her cihaz kampanyalarla çok uygun fiyatlara iniyor.Diğer bir kriter de 4.3 inc ekran altındaki cihazlar...Bunlarda elden çıkartmak adına bedavadan biraz pahalı veriliyor :)

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Kabul etmeyenler olabilir ama, Next bu işin Porsche'u..

Cihazları mükemmel kalitede, Servisleri mükemmel ötesi..

Ancak; bağlantı kurulduktan sonra, sizi getirip götüren haritadır..

Bu arada bağlantı kopmaları yaşanmıyorsa, iş haritada bitiyor..

Navitech servis anlamında nasıldır bunu bilmiyoruz.. Onlarda iyidir diye tahmin ediyoruz..

Hem Nevitech hem de Next'te harita Başarsoft ve bu da Türkiye'nin en iyisi..

Tomtom'un çok güzel bir cihaz olduğu söyleniyor, ancak iş haritaya gelince, Güzelim Tomtom'un cam süsünden pek farkı kalmıyor...

205'de otomatik ışık ayarı da yok...

hayır porsche nin servisi iyi değildir de ondan sordum :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
hayır porsche nin servisi iyi değildir de ondan sordum :)

Porsche mu gördük.. ne bileyim ben.. :)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
hangisi opel ?

Gereksiz polemik yapmayacağım ( zamanında diesel makinaları övdüğüm zaman bazı arkadaşların mantıksız eleştirilerine maruz kalmıştım,beni eleştirenler şimdi diesel makinalı araçlara biniyor :dil: )

navitech kullanıcısıyım fakat next inceledim gerçekten iyi bir cihaz ,satalite bağlantısı navitech ten hızlı olduğuna bizzat şahit oldum.ayrıca benim için !!! karşılaştırmada multimedia özelliği önemsiz.

navitech 210 f 'in farklı bir özelliği ışığa duyarlı otomatik kontrast ,özellikle gündüz güneş ışığında kontrast artırarak görünürlük özelliğini artırıyor,gece kontrastı kısarak göz almasını engelliyor,basit bir ayrıntı ama çok faydalı ,next 'te yapabilir.

210 f ayrı bir özelliği çıkarılabilir lithium polymer bataryası ,batarya ömrünü tamamlayınca servise göndermenize gerek yok.

fakat lithuim polymer batarya heryerde satılmaz,servisten tedarik etmeniz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Gereksiz polemik yapmayacağım ( zamanında diesel makinaları övdüğüm zaman bazı arkadaşların mantıksız eleştirilerine maruz kalmıştım,beni eleştirenler şimdi diesel makinalı araçlara biniyor :dil: )

navitech kullanıcısıyım fakat next inceledim gerçekten iyi bir cihaz ,satalite bağlantısı navitech ten hızlı olduğuna bizzat şahit oldum.ayrıca benim için !!! karşılaştırmada multimedia özelliği önemsiz.

navitech 210 f 'in farklı bir özelliği ışığa duyarlı otomatik kontrast ,özellikle gündüz güneş ışığında kontrast artırarak görünürlük özelliğini artırıyor,gece kontrastı kısarak göz almasını engelliyor,basit bir ayrıntı ama çok faydalı ,next 'te yapabilir.

210 f ayrı bir özelliği çıkarılabilir lithium polymer bataryası ,batarya ömrünü tamamlayınca servise göndermenize gerek yok.

fakat lithuim polymer batarya heryerde satılmaz,servisten tedarik etmeniz gerekiyor.

ben, neden benim soru alıntı yaptın onu anlamadım ??? :)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
(düzenlendi)

siz sormadınızmı hangisi opel

ileti numarası 16

tarihinde U?ur Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet, nextlerde var bu... Işığı otomatik ayarlar, gece moduna otomatik geçer...

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
siz sormadınızmı hangisi opel

ileti numarası 16

bende tam olarak onu diyom

benim sorumun ne alakası var polemikle bilmemneyle ve yazdıklarınla?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Diğer forumların hepsinde, Next Navitech kelimeleri aynı satıra denk gelirse kesin polemik olur...

Bunun için demiştir Uğur Bey...

Yorum bağlantısı

Turkay Bey cihazınız hayırlı olsun.

Ankara'da cihazı şu an bulmak zor. Media Marketlerde var. Kentpark bitirmiş, Forumda buldum. Ancak bluetooth ile benim Blackbery birbirini göremedi, bu sırada da cihaz kilitlenince bir daha düşünmek üzere almadım. Bu arada fiyatı nedeni ile bana uzak olan 800*480 pixel multitouch (iphone ekranı diyebiliriz) ekranlı GArmin 3760 hem ekran kalitesi hem de cihaz tasarımı olarak dikkat çekici idi. Açıkçası ekranın parlaklığı karşısında diğer modellerin ekranları (480*272) vasat kalıyor.

Navking cihazları; kullandıkları Route66 haritası nedeni ile birçok olumsuz eleştiri alıyor. Aslında eski ve tanınan bir yazılım olmasına karşın, Türkiye ayağı sağlıklı çalışmıyor anlaşılan. BAşarsoft haritası kullansaydı sanırım çok daha fazla tercih edilirlerdi.

Piranha marka cihazların ekranlarıdeaki sis perdeli görüntüyü çözemedim. Aynı durum Navitech215, Next 1050'de de mevcut. Çözünürlükleri aynı olan ekranlardaki netlik/kalite farkını anlayamadım doğrusu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez
(düzenlendi)

Arkadaşlar,

Sabah işe giderken büyük çınar ağaçlarının bulunduğu caddeden ilerlerken "Sibel Hanım" aptallaştı... Zannedersem ağaçlar uydu bağlantısını engelledi. Ama, hakkını da vermek lazım, ağaçlardan kurtulunca 2-3 saniye içinde hemen toparladı. Sonra hatasız devam etti...

Özelliklerinden bahsetmeye devam edeyim.

Şehiriçi hız limitini aştığımda "Hız limitini aştınız" diye uyarması çok hoşuma gitti...

Yoldaki hız limitini cihaz biliyor. Siz bu limiti aştığınızda uyarıyor. Üstelik oran belirleme şansınız da var. Yani Şehiriçi hız limitini %5 veya %10, vb aştığımda uyar seçenekleri var. %10 seçince, 55 km de ikaz veriyor. Ya da %20 seçtiğimizde 60 km de uyarıyor...

Ayrıca dinamik hız uyarıcı diye bişey var...

Sabit hızlarda gitmeye yardımcı oluyar galiba. En düşük ve en yüksek seçenekleri var. Diyelim ki 90 ve 130 km seçtiniz. Bu hızların dışına çıkıldığında uyarı veriyor...

Karıştırdıkça, özellikleri yazmaya da devam edeceğim. Bir de Hız kamerası uyarısı var. Tam olarak ne işe yarıyor henüz anlamadım...

tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hız limitini aştınız demez o, aştın der...Biraz sert konuşur, kibar olan Eda...O da navitech de yok... :oghk::unsure:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Aletlerin üzerinde Türkçe erkek sesi kimde stanadrt :( her dilide erkek -kadın var ama Türkçede sadece kadın sesi var :p Navitechte mi sde böyle

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Navitechte,

"Bayan - Sinem v1.127053"

"Bayan - Zeynep v2.0"

"Bayan - Sibel v1.0"

versiyonları var. Diğer dillerde hem bayan hem de erkek var...

Aletlerin üzerinde Türkçe erkek sesi kimde stanadrt :nazar: her dilide erkek -kadın var ama Türkçede sadece kadın sesi var :D Navitechte mi sde böyle
Yorum bağlantısı
Okyay Pay
(düzenlendi)

Navitech cihazlarda türkçe q klavye olmadığı için tr f klavye kullanmak zorunda kalınıyor

çözümü şu şekilde , iki klavye de çıkıyor menüde;

\content\lang klasörü içerisindeki Lang_Turkish_Pna.zip dosyasını açıyoruz (Eğer PDA kullanıcısı iseniz Lang_Turkish_Pda.zip olacak bu tabi). Daha sonra dosya içerisindeki keyboard.ini dosyasını notdefteri ile açıyoruz ve içeriğini tamamen silip aşağıdaki şekilde değiştiriyoruz.

[panel]

burada anlatılanlar meğer gereksizmiş sildim ki boşu boşuna uğraşılmasın "bende var - bende var " nidaları yazmakla ;) , amaç ,kime lazımsa o faydalansındı ki o kendinde olanlar anlatıversin lazım olanlara !!!

ve kaydediyoruz.

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İngilizce klavye ile Türkçe karakterler olmadan yazınca da adresi kolayca buluyor ama ben denemek istiyorum burada anlatılanları...

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Benim cihaz, Türkçe Q Klavye ile çalışıyor. Ben herhangi bir ayarlama yapmadım...

Navitech cihazlarda türkçe q klavye olmadığı için tr f klavye kullanmak zorunda kalınıyor

çözümü şu şekilde , iki klavye de çıkıyor menüde;

\content\lang klasörü içerisindeki Lang_Turkish_Pna.zip dosyasını açıyoruz (Eğer PDA kullanıcısı iseniz Lang_Turkish_Pda.zip olacak bu tabi). Daha sonra dosya içerisindeki keyboard.ini dosyasını notdefteri ile açıyoruz ve içeriğini tamamen silip aşağıdaki şekilde değiştiriyoruz.

ve kaydediyoruz.

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
Benim cihaz, Türkçe Q Klavye ile çalışıyor. Ben herhangi bir ayarlama yapmadım...

Aynen ben de

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Osman Öksüz
(düzenlendi)

Ben de bu cihazı arkadaşımın önerisiyle 06.11.2010 tarihinde hepsiburada dan aldım. Malesef cihaz elime arızalı olarak ulaştı. İade formu doldurarak iade talebinde bulundum ama ürünü arızaya servise göndermişler.Ürünü güya arızasını giderip bana geri gönderdiler ama arıza (kalibrasyon ayarı sürekli bozuluyor) aynı şekilde devam ediyordu. Tekrar iade formu doldurup gönderdim bakalım ne olacak.Parasını ödeyip satın aldığım cihazı yaklaşık 70 gündür bekliyorum henüz kullanma imkanım olmadı yasal yollara başvurmayı düşünüyorum... :unsure2:

tarihinde Osman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Turkay Enez

Navitech PX serisi cihazların harita güncellemesi artık ömür boyu ücretsiz. Yeni gördüm paylaşayım dedim.

Sitedeki yazıyı aşağıya kopyaladım:

"NAV-PX... serisi tüm modellerimiz artık ömür boyu bedelsiz güncellenebilecek.Ürünü daha önce satın almış tüketicilerimiz de bu haktan yararlanabilecektir.Ürünün kutusunda yada kullanma kılavuzunda belirtilen güncelleme süresi önem arzetmemektedir. "

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hocam, bu ülkede Ferrarilere de Lamborghinilere de ihtiyaç var..

Buyursunlar, en iyi olma yolunda yarışsınlar..

Kazanan biz olalım..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Arkadaşım yanlış hatırlamıyorsam bunun 215 modelini almıştı, "volume" tekerleğinin olmaması büyük bir eksiklik bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...