İçeriğe Yönlendir

Lastik Basınç Sensörü (Tpms - Isı ve Basınç İzleme Sistemi)

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Bu sensörlerin lastiğin içinde olması lazım aslında.

Evet ama o kitler de pahalı baya. Kararsız kaldım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Sağ ön sensörüm geldi. Cihaza tanıttım. Sensörlere yeni pil aldıktan (CR1632) sonra lastiklere takabileceğim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Geçen hafta sonu sensörleri lastiklere takıp 32 psi hava basmıştım.

Dün sabah evden çıktım cihazı açtım, sağ arka lastik alarm vermeye başladı. 26 psi'ye düşmüş. "Neyse akşama bakarım herhalde sensörü iyi takamadım hava kaçırdı durduk yerde" diye düşünüp park ettikten sonra işe gittim.

Akşam geldiğimde lastiğin görüntüsünde bir anormallik yoktu. Ama basınç 16 psi'ye kadar düşmüştü. Bir lastikçi bulup lastiğe giren koca vidayı çıkarttık. Uzun zamandır turanzalarıma çivi falan batmamıştı cihaz olmasaydı, patlağı yarın yolda farkederdim sanırım.

post-126-0-80587100-1369493354_thumb.jpg

post-126-0-18491500-1369493361_thumb.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

ayfon a bilgi veren tipi hala çıkmadı mı :crazy: ofisten takip etsek

Bu markada yok da, bazı pahalı kitlerde var o :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Yenigün

Android / ios uyumlu olanlar bir sitede 250 dolar başka bir sitede 250 Euro. Hem çok güzel hem de cidden pahalı bir sistemmiş. Dealextreme'ci abilerimiz de muhtemelen bu işe el atmışlardır diyordum ki, buldum.

http://dx.com/p/tyredog-td1300a-x-1-7-lcd-wireless-external-4-sensor-tpms-tire-pressure-monitoring-system-black-204871

Ben Fuelshark'ın çakmaklığa takılıp lastik basıncı ölçen modelini bekleyeyim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tiremoni'nin sensörleri CR1632 saat pili ile çalışıyor. Basınçlarda bir değişiklik görmediği zaman sensörler uyku moduna geçiyor. Bu sayede piller 2 yıl kadar dayanabiliyor.

Sabah yola çıkmadan önce tüm lastiklerinizin basınç ve ısılarını görmek istiyorsanız sensörleri tekme atarak uyandırabilirsiniz. :)

Komikmiş yaa :D

Hareket edince, kendi uyanacaktı değil mi. ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Komikmiş yaa :D

Hareket edince, kendi uyanacaktı değil mi. ?

Evet. :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Saniyorum Ferrari de yada Lamboda bunu gormustum..

Faydali birsey. VW bile yapmis patlayinca yada hava azalinca uyariyor ama derece bar yok.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Poloda bile standart bu ozellik

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Abs sensörü ile karşılaştırma yapıyordu bu özellik değil mi ? Yalnız çoğu sürücü bu özelliği nasıl kullanacağını bilmiyor. Her arabaya bindiğimizde resetlememiz mi gerekir diye soranlar bile var :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Poloda bile standart bu ozellik

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Evet VW bile yapmıştı.  Ferrari'de dediğim her jant başına ayrı hava ve derece ile göstermesi..  VW de sadece içeride uyarı veriyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Evet VW bile yapmıştı.  Ferrari'de dediğim her jant başına ayrı hava ve derece ile göstermesi..  VW de sadece içeride uyarı veriyor.

O koskoca seramik frenlerle lastiklerdeki ısı nasıl yükseliyordur kimbilir. Normalde bütün lastiklerde ısı biraz artar ve eşit olarak artar. Ama sık fren kullanımında önlerin arkalardan 11 derece fazla olduğunu gördüm.

VW herşeyi yapar da, bu kadar paragöz olmasalar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cihan Yaşar

uygun fıyatlı kalem tipi  dogru  olcum  yapan lastik basınc olcer tavsıyesı olan arkadas var mı?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami'cim, VW de ekstra parası verilirse yol bilgisayarında 4 lastiğin basıncı da görülebiliyor. Yukarıdaki iPhone ekranı gibi aynı. O donanım istenmezse, alıntıda söylediğin sadece uyarı veren ama degerleri göstermeyen sistem standart.

Bunu bilmiyordum abi. Tabi ben enson 2008 de jetta tsi kullandigimdan vw grubunu takip edememisiz fazla. 

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
Selçuk Keleş

Atılgan'a da almayı düşünüyorum.

2 sensörlü, su geçirmez ekranlı.

Fiyatı 149 € + shipping.

286-TM-4100-rgb72.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Atılgan'a da almayı düşünüyorum.

2 sensörlü, su geçirmez ekranlı.

Fiyatı 149 € + shipping.

286-TM-4100-rgb72.jpg

Çok pahalı?

Ayakla vurmaktan iyi olamaz :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...