İçeriğe Yönlendir

Vurup Kaçma Vak'ası

Özgür Ahkem Gökce

Recommended Posts

Özgür Ahkem Gökce

Sayın abilerim ablalarım,

Dün gece çatalan köprüsünde arkadaşla etrafı seyrediyor ve muhabbet ediyorduk,

saat 2 civarında beyaz şahin (çoook hızlıydı) bir bisikletliye vurdu kaçtı, olay 5-10 metre önümde oldu,bisikletli havada 2-3 takla attıktan sonra sert bir şekilde yere düştü, hemen ambulansı aradım, sonra jandarmaya haber verdim,

aracın plakasını markasını falan aldım,bunları ifademde belirttim.

Şimdi sormak istediğim; bu kaçan şahıs trafik kurallarına göre kaçta kaç kusurlu olur? (jandarmanın söylediğine göre o yola bisiklet girmesi yasakmış.)

kime-bisikletli şahısa mı, kaçan araç sahibine mi?- ceza verilir, verilen ceza ne olur?

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Sayın abilerim ablalarım,

Dün gece çatalan köprüsünde arkadaşla etrafı seyrediyor ve muhabbet ediyorduk,

saat 2 civarında beyaz şahin (çoook hızlıydı) bir bisikletliye vurdu kaçtı, olay 5-10 metre önümde oldu,bisikletli havada 2-3 takla attıktan sonra sert bir şekilde yere düştü, hemen ambulansı aradım, sonra jandarmaya haber verdim,

aracın plakasını markasını falan aldım,bunları ifademde belirttim.

Şimdi sormak istediğim; bu kaçan şahıs trafik kurallarına göre kaçta kaç kusurlu olur? (jandarmanın söylediğine göre o yola bisiklet girmesi yasakmış.)

kime-bisikletli şahısa mı, kaçan araç sahibine mi?- ceza verilir, verilen ceza ne olur?

kaçması adli suç , o konuda zaten suçlu , alacağı trafik suçu onun yanında devede kulak

şimdi soru şu

adam kaçmasaydı , durup yardım falan etseydi

sence kim suçluydu?

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
kaçması adli suç , o konuda zaten suçlu , alacağı trafik suçu onun yanında devede kulak

şimdi soru şu

sence kim suçluydu?

Bisiklet sürücüsü.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Otoyol mu kaza mahali, neden bisiklet giremezmiş ? Bence her halükarda araç sürücüsü kusurludur, otoyol değilse....

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce

şimdi soru şu

sence kim suçluydu?

Bence vurup kaçmasaydı bisikletli suçlu olurdu büyük oranda,

suçun bir bölümü arkadan çarptığından dolayı çarpıp kaçanda olurdu.

@Serkan TOKER ;

Abi adanadan çatalan barajına giderken köprü var, köprü üzerinde yasak dedi astsubay,

otoyol değil yani.

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Trafik kurallarina gore de adli kurallara gore de %100 kusurlu. Bisikletin yasak oldugu bir yere bisiklet girdi diye vurmak zorunda mi?

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
Trafik kurallarina gore de adli kurallara gore de %100 kusurlu. Bisikletin yasak oldugu bir yere bisiklet girdi diye vurmak zorunda mi?

eğer bisiklet girmesi yasaksa neden %100 kusurlu olsun ki,sadece kaçtığı için bu duruma düşebilir ..hepimizin başına gelebilir böyle durumlar adam 3 şeritli yolda kenarda leyla gibi bisikletle dolanıyo..bunlarda da çok suç var bence

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

kimse vurmak zorunda olduğu için kaza yapmazki , he yaparsa onun adı kaza olmaz.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
(düzenlendi)

peki bu hafta bi arkadaşımız kaza yaptı.

arkadaş hala hastanede bilinci kapalı.

sağ şeritten motoru ile giderken emliyet şeridinden sola fırlayan araç a (o araçta bir motorsiklet) arkadan vuruyor.

arkadaşın motorunun bütün evrakları sağlam.

karşıdakinde yeterli ehliyet yok. sigorta muayne yok. motor hacizli yakalamalı.

şimdi ilk önce iyileşmesi için dua ediyoruz.

sonra karşıdakinin sigortası yok. bu kazada bütün masrafları adam mı karşılıcak hastane dahil.

tarihinde Erdem Dertsiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

sağ şeritten motoru ile giderken emliyet şeridinden sola fırlayan araç a (o araçta bir motorsiklet) arkadan vuruyor.

sonra karşıdakinin sigortası yok. bu kazada bütün masrafları adam mı karşılıcak hastane dahil.

Çok geçmiş olsun...Arkadaşınıza acil şifalar...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Varsayalım adam karşılayacak, peki ya parası yoksa. Sanırım kasko bu durumlar için ciddi olarak lazım.

Büyük geçmiş olsun bu arada acil şifalaar

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Motosikletlere galiba kasko pek yapmıyorlar Süha..

Erdem arkadaşın için üzüldüm...Ülkemiz trafiğinde motor kullanmak ciddi tehlike, sende çok dikkatli ol, dikkatli olduğundan eminim ama yine de söylemeden edemedim..Geçmiş olsun, umarım kalıcı bir rahatsızlığı olmaz...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...