İçeriğe Yönlendir

Evdeki Karıncalarla Başım Dertte..

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Evin her yerinde karıncalar görüyorum..

Bunlardan nasıl kurtulacağım..

3. katta ne ararlar anlamış değilim...

Çözüm ?

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski

Aynı dert bendede var mehmet abi.Afedersin wc'den bile çıkıyorlar heryerde onlar.Basmamak için evde sek sek oynuyorum resmen.Günah diye bişeyde yapamıyorum. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski
Çözüm ?=Elektrik süpürgesi :rolleyes:

İstediğin kadar çek abi yine çıkıyorlar soyağaçları sanki bizim evde.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Çözüm ?

Dokunmayın Mehmet Bey :unknw: Evin bereketi onlar :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
(düzenlendi)

Arkadaşlar şu ilacı kullanın bütün haşerelere etkilidir.

K-Othirine sc50 Bayerin ürünü. Eczanelerde ya da haşere ilacı satan yerlerde. Kokusuz.

Sulandırıp püskürterek kullanıyorsunuz.

Benim 5. katta karınca ve sarı kalorifer böceği çıkmıştı. Her şeyi denedim olmadı. Bu ilacı keşfedince kullandım

kökünden hallettim.

tarihinde Fahrettin Karako tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)
Limon.

Helal Cihan kardeşim..

Mehmet Abi en dertisiz ve günahsızı bir kaç limonu ortadan böl ve karıncaların yoğun oldukları yere koy yarım saat sonra ne karınca nede atom karıncasını görürsün :unknw:

Cihan ve benim kıyağımı unutma :rolleyes:

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çözüm ?=Elektrik süpürgesi :unknw:

Çözüm işe yaramıyor...

İstediğin kadar çek abi yine çıkıyorlar soyağaçları sanki bizim evde.

+1

Dokunmayın Mehmet Bey :p Evin bereketi onlar :rolleyes:

Bu gidişle evde yiyecek bir şey kalmayacak bize.. :D

Helal Cihan kardeşim..

Mehmet Abi en dertisiz ve günahsızı bir kaç limonu ortadan böl ve karıncaların yoğun oldukları yere koy yarım saat sonra ne karınca nede atom karıncasını görürsün :)

Cihan ve benim kıyağımı unutma :)

Evin her yerini limonla doldurmam lazım :D Pahalı bir çözüm... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Evin her yerini limonla doldurmam lazım :rolleyes: Pahalı bir çözüm... :unknw:

Mutfakta daha çokturlar. Kökü de orasıdır. Şekere zaafları vardır. Kökünü kurutursan sorun da çözülür abi. :p 3 tane kesilmiş limon işini görür.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Limon.

evet en doğal ve zarar vermeden çözüm limondur,hemen kaybolmayacaklardır .

bir kaç gün içinde kesik limon konan yollarını terk edip ,evi terk edeceklerdir.

ayrıca evde veya balkonda bulunan saksı toprağı içinede bakın,burada ara terminal kurabiliyorlar :unknw:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Konuşmayı dene, anlayacaklardır...:unknw:

Detanın bir ürünü vardı, geçtikleri noktalara sıkıyorsun çizgi halinde..Bir daha o yolu kullanmıyorlar...Eczanelere falan bir sor bence.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir kaç gündür gözlüyorum bunları... Keşiflerime göre yuvaları fayansın altında..

Kapı kasalarının kenarlarından iniyorlar fayansın altına..

Bugün gördüğüm her yeri silikonladım..

Bir kaç tanesi ağzında bişeylerle epeydir dolanıyor... Ama... Çözüm olacağını sanmıyorum...

Limonu deneyeceğim..

Şimdilik, Eve kimyasal birşeyler sürmek sıkmak istemiyorum..

Mehmet Bey 8. mesajda yazdığım ilacı bir deneyin.

Abi limonu bi deneyim bakalım... Çözüm olmazsa tavsiyen, emrindir.. Yaparım...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Camların, kapıların dış kısmına sıkacaksın kimsayalı..Çocuklar erişemezler bence...Örneğin balkona tırmandıkları yere dış cepheye, pencereniz altına yine dış cepheye gibi..

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Çözüm ?

Evi değiştir.

Taşınma vaktin gelmiş. Yeni sahiplerine çıkarken güle güle kullanın demeyi unutma :unknw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Camların, kapıların dış kısmına sıkacaksın kimsayalı..Çocuklar erişemezler bence...Örneğin balkona tırmandıkları yere dış cepheye, pencereniz altına yine dış cepheye gibi..

Yok be işe yaramaz... Bizim eve artık dışardan gelmiyorlardır.. Vatan olmuş bura.. Biz istilacı durumundayız nerdeyse :unknw:

Evi değiştir.

Taşınma vaktin gelmiş. Yeni sahiplerine çıkarken güle güle kullanın demeyi unutma :p

Henüz pes etmedim, savaşacağım.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Henüz pes etmedim, savaşacağım.. :unknw:

Fazla kasma abi, sağlığından olursun :p

Bizde de vardı fazlasıyla. Hatta aynı yemeğe kaşık salladığımız, aynı duşu lavaboyu kullandığımız, aynı yatakta uyuduğumuz bile oldu. İlaç milaç hak getire. Geçici çözüm onlar. Yerleri fayans kaplattık komple delemediler karoların arasını. Dolayısıyla çıkamadılar. Çıkarlarsa evi satacağız :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Yazın sıcaktan fazlaaca üreyen yaratıklardan garibim karıncalara yiyecek bişey kalmıyor. Önümüz kış,erzak toplamak için onlar da hayatlarını tehlikeye atıp dışarı çıkıyorlar. :unknw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fazla kasma abi, sağlığından olursun :rolleyes:

Bizde de vardı fazlasıyla. Hatta aynı yemeğe kaşık salladığımız, aynı duşu lavaboyu kullandığımız, aynı yatakta uyuduğumuz bile oldu. İlaç milaç hak getire. Geçici çözüm onlar. Yerleri fayans kaplattık komple delemediler karoların arasını. Dolayısıyla çıkamadılar. Çıkarlarsa evi satacağız :unknw:

Sorun orda işte...

Bizim ev komple fayans ve bence fayansın altı komple karınca yuvası :p

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
Limon işi tamam.. Sonuçları bekleyeceğim..

Hadi hayırlısı. İnşallah sonuç iyi olur..

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Tek çözüm bir kaçının canını yakmak, diğerleri durumu görünce korkup evi bir daha gelmemek üzere terk ediyorlar. :crazy:
Neguvon(10-03-2007, 20:12
doktor57 arkadaş ilginden dolayı teşekkür ederim.söylediklerini dikkate alacam.size birşey soracam;neguvon %75 hakkında bir fikriniz var mı?kullanmalımıyım?

adı geçen antiparazit ilacı veteriner(hayvan sağlığı mücadelesi)bazı kişilerin
alıp kullandığı duyumları almaktayız.bu ilaç büyük ve küçük baş hayvanlarda
kene+bit+pire+nokra+kellik;uyuz tedavisinde kullanılan paketler halinde satılan
ektoparaziter bir tozdur.kullanılan canlılara bir yan etkisi yoktur.sadece böcekgillerde etki gösterir.aslında bu bilgileri vermemin amacı kullanılması gereken canlılarda uygulanma şeklidir.evet karıncaların geldiği yolu takip edin
ve tozu ence bir tabaka halinde uzun yol şeklinde dökün.sizi bayağı bezdirmişlerki baksanıza çare arar olmuşsunuz.benimki sadece tavsiye illaki alın uygulayın demiyorum.çünkü karıncanın olduğu yerde bereket var derler eski atalarımız.şahsen ben bunu yazarken inanın bayağı zorlandım.neyse size kolay gelsin.saygılar...

Bu ürün toz halindedir tarım ilacı satan yerlerden temin edilebilir.İnsanlara ve büyük canlılara zararı yoktur.Karıncaların geldiği güzergahlara tozu dökerseniz bir kaçını kaybedersiniz ama kesin çözümdür.

Edit:Eksik bilgi.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çıktıkları heryere silikon çektim, bi daha çıkmadılar, yaklaşık 3 sene oldu, gelen giden yok.

Öncesinde mutfakta yağa geliyorlardı, suyun içine koyduk. bi süre sonra bi baktım, suda boğulanları kullanarak köprü yapmışlar, üstlerinden geçiyorlardı!

Önemli olan ortada dolaşanları bulmak değil, yuvalarını bulmak ve kapamak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...