İçeriğe Yönlendir

Fusion Satın Almak

Mustafa Uzun

Recommended Posts

Mustafa Uzun

merhaba fiesta mı sattım. Fusıon satın almak istiyorum.Neyi tavsiye edersiniz?mozotlu, benzinli vs. km? yıl?

konuyu burada açmak istedim.Kullanalar daha iyi bilir diye.

teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
Alabiliyorsanız 1,6 dizelinden alın. Yoksa diğer iki model de iyidir. Hatta 1,6 motoru focuslarda kullanılan motordur ve oldukça atiktir.

Makyajlı olanı ve 1.6 tdci 90ps olanını tavsiye ederim az yakar fazlasıyla kaçar.. 1.4 tdci de alınabilir fakat değiştirimişken biraz atiği olsun..

Yorum bağlantısı
Mustafa Uzun

1.6 benzinli var 1.4 dizel kararsız kaldım.Birde fiesta bulmak kolayken fusion piyasada bulmak zor?

Bu arada cevaplar için teşekkürler

1.6 TDCİ de varmış.....

Yorum bağlantısı
Onur Demir

1.6tdci olanları genelde pahalı oluyor ve pek bulunmuyor. 1.4tdci olanlar içinde ufak yorumu yapılabiliyor.

Ben 6yıl 73bin kmdir 1.6benzinli modelini kullanıyorum. Bobin, devirdaim ve ufak tefek sesler harici bir sıkıntı yasamadım. Aracım lpglidir yakıtıda performansıda tahmininizden iyidir. 2.elde dizelde risk almaktansa* benzinli olan modeline yönelmekte fayda var.

Ben bile araba arıyorum, bulsam bitane bütçeme uygun fusion hiç affetmeyip çiftlicem fusionları :good1:

*Benzinli olanların km de genelde düsük oluyor.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
(düzenlendi)

iyi gidiyor 2 aydır kullanıyorum enteresan ama çokta az yakıyor o çekişle ters olarak alınabilir ama manevrası direksiyonu iyi kol gücü gerektiriyor diğer yönleriyle güzel bi araç :p

tarihinde Yavuz Emrem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

1.6 tdcı gelmiyor artık.1.6 benzin yada 1.4 tdcı var.30.000 tl gibi fiyat.al 5 sene gözün kapalı bin...

Yorum bağlantısı
Mustafa Uzun

önceki araban fiesta 1.4 TDCİ 166.000 km bir araçtı. yakıtı iyi idi.motor bakımı pahalı idi

şimdi karasızlığım fusıon benzinli alırsan yakıtı ne olur? sıfırının fiyatı 30 milyar okadarda vermek istemiyorum.

2. el dizel sağlıklı olur mu:((

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Bende benzinli fusıon veya lacetti bakıyorum hangisi makul temiz şekilde düşerse öncelik onun.Ayrıca 2.el dizelde araç geçmişi,yakıt sistemi,turbo sağlamlığı işlem görmüşlüğü göz önünde bulundurulmalı.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Tanıdıktan almadıktan sonra 2. elde dizel şans işidir. Enjektör ,turbo ve yakıt pompası üçlüsü her an süpriz yapabilir..

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Lpg taktırın ve dizellerle aynı tüketime sahip olun. Hem 1.6nın zevkini yaşayın hemde bakım masraflarını en aza indirin.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

5,5 sene benzinlisini kullandım, çok iyi kaçar, ancak amortisörleri serttir. Manevrası da çok kolaydır.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Guest Ard?l Tavasl?o?lu

Merhaba,

Sıfır Fusion ile Fiesta arasında (dizel 1,4 motor) 2.000TL fark var. Fusion: 1162kg. Fiesta:1030kg.

Fiesta'nın pahalı oluşu sadece donanımdan mı yoksa şase sağlamlığı da fusiondan iyi midir?

Yardımcı olursanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
Merhaba,

Sıfır Fusion ile Fiesta arasında (dizel 1,4 motor) 2.000TL fark var. Fusion: 1162kg. Fiesta:1030kg.

Fiesta'nın pahalı oluşu sadece donanımdan mı yoksa şase sağlamlığı da fusiondan iyi midir?

Yardımcı olursanız sevinirim...

Yeni fiestayı biraz da tasarımı sattırıyor.

Ben 1.4tdci fiesta kullanıcısı olarak öneririm tdci fusion'ı. Uygun yakıt kullanılıp doğru şekilde kullanıldı mı riskli motorlar değil dizeller.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

fusion dizel alın.hiç başka araştırmaya gerek yok.30.000tl.iyi fiyat,sorunsuz araç.benzin alıp lpg vs ile uğraşmayın.değmez

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ADAC uzun dönem testlerinde en tepeden ikinci en sorunsuz araç çıkmış. toyota moyota yerlere sürünüyor.

bende 1.6 tdci var. 140bin km deyiz. ciddi bişey olmadı hala ilk günkü gibi. ama sürüşü sert. bagaj olarak pandizot çıkıp koltuklar yatınca çamaşır makinası ya da tuvalet taşı felan (alafranga takım) rahat taşınıyor. görenler şaşıyor.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Birbirine yakın 30bin km civarı dizel Fusion 1.4 TDCI Urbanite mi alınır 1.6 LUX mü? Sizce?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Birbirine yakın 30bin km civarı dizel Fusion 1.4 TDCI Urbanite mi alınır 1.6 LUX mü? Sizce?

Urbanite çok karizmatik duruyo bence.. :D

Donanımları nedir bilmiyorum ama..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1.6 lux tdci ise evet. urbanıte gibi zaten arabanı yapabilirsin iki çıta bi tampon. hatta daha güzelini yaparsın.

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

1.6 tdci lux paketini sıfır alıp 5000 km kadar kullandım. Performansı Hakan Abi nin dediği gibi beklediğimin çok üzerindeydi.

Kışın ilk çalıştırmada 1.4 tdci ile biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. (Soğuk bir memlekette iseniz)

Ben Erzurum'da 1.6 tdci ile kışın hiç sorun yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Fusion'da Fiesta gibi iyi yol tutuşbeklemeyin, yan rüzgardan inanılmaz etkileniyor...

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Hasan Gazi YILMAZ

Merhaba arkadaşlar,hepinizin bayramını şimdiden kutlarım.Benim araç 98 flair arabamdan memnunum 139000km orjinal.Ancak artık küçük geliyor bize özellikle bagaj sıkıntı.fusion lar çok hoşuma gidiyor fusion kullananlar araç hakkında bilgi verirlerse sevinirim.kolay kolay sorun çıkarmayan yakıtta ekonomik olan hangi modelini önerirsiniz.diesel düşünüyorum özellikle dieselde 1.4 mü 1.6 yımı önerirsiniz.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Fusion için bilgim yok ama kesinlikle 1.6 dizeli tercih edin fiestalarda 1.6 lar 1.4 lerden daha az yakıyor hemde daha performanslı.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Sağlam araçtır. Alınmışken 1.6 tdci lüx alınmalı. Biraz gürültülüdür ama sorunsuzdur. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...