İçeriğe Yönlendir

Kim Haklı Bu Pozisyonda?

Lokman Özbek

Recommended Posts

Lokman Özbek

Arkadaşlar. Geçen hafta bir kaza yaptım.Bayanın biri soldan geldi çarptı. Kaskoyu yapan acentayı aradım.Yapılması gerekenleri anlattı yürüyebiliyorsa servise götür dedi. Neyse servise götürdüm. Ha bugün ha yarın derken haftaya salı çıkacak dediler. Benimde bu haftasonu arabaya ihtiyacım oldu. Daha önce acenta arabanın tamiri 48 saati geçerse araba isteme hakkın var demişti.Aradım acentayı. tamam seni sigortadan arayacaklar dedi. Sigortadan aradılar fakat arabanın hem yürüyemez durumda olması ; hem de çekici tarafından çekilmiş olması gerektiğini söylediler. Bu şartlarda bana araba veremeyeceklermiş. Kasko poliçesine baktım hakikaten de öyle yazıyor. İnsanı deli eden bir durum...Şimdi yapacak birşey yok mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İkame araç prosedürü her şirkette değişik işletiliyor, demek ki sizdekinde çekici ile servise gitmesi şartmış.

Yorum bağlantısı
Lokman Özbek
Acentanızı değiştirin :)

O yapacağım ilk iş olacak.Üstelik kurumsal olarakta çalışıyoruz bu acentayla..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sigortamı yapan acentanın söylediği..

Başına herhangi bir kaza gelirse , kaza mahalinden uzaklaş ( yol kenarı tarla vs) kendini güvene al ve ilk iş beni ara ulaşamıyorsan merkezi ara..

Aracı kullananda alkol yoksa ehliyeti varsa hiçbir şekilde mağdur olmassın dedi bana..

O yüzden ne olursa olsun sigortayı arayıp çekici istemek lazım..

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Sigortamı yapan acentanın söylediği..

Başına herhangi bir kaza gelirse , kaza mahalinden uzaklaş ( yol kenarı tarla vs) kendini güvene al ve ilk iş beni ara ulaşamıyorsan merkezi ara..

Aracı kullananda alkol yoksa ehliyeti varsa hiçbir şekilde mağdur olmassın dedi bana..

O yüzden ne olursa olsun sigortayı arayıp çekici istemek lazım..

+1 :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

altına imza attığınız sözleşmeyi okumanız gerekiyordu, her firmanın uygulaması farklı. bu durumda aracınızı beklemekten başka yapabileceğiniz birşey yok sanırım.

Yorum bağlantısı
Lokman Özbek

Doğrusu zaten sözleşmeyi okumak. Ama acentem resmen beni kazıklamış gibi.Onun bile haberi yok böyle bir maddeden

Yorum bağlantısı

Acentenizin öyle bir maddeden haberi olmayacağını hiç sanmıyorum.

Ben olsam vade yenileme döneminde sigortamı değiştirirdim.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Arkadaşlar. Geçen hafta bir kaza yaptım.Bayanın biri soldan geldi çarptı. Kaskoyu yapan acentayı aradım.Yapılması gerekenleri anlattı yürüyebiliyorsa servise götür dedi. Neyse servise götürdüm. Ha bugün ha yarın derken haftaya salı çıkacak dediler. Benimde bu haftasonu arabaya ihtiyacım oldu. Daha önce acenta arabanın tamiri 48 saati geçerse araba isteme hakkın var demişti.Aradım acentayı. tamam seni sigortadan arayacaklar dedi. Sigortadan aradılar fakat arabanın hem yürüyemez durumda olması ; hem de çekici tarafından çekilmiş olması gerektiğini söylediler. Bu şartlarda bana araba veremeyeceklermiş. Kasko poliçesine baktım hakikaten de öyle yazıyor. İnsanı deli eden bir durum...Şimdi yapacak birşey yok mu?

İkame araç alabilme şartları her sigorta şirketinde farklı prosedürlere sahiptir. Kimisinde 2 günlük tampon hasarında ikame araç alabilirsiniz, kimisinde de aracı servise çekici ile götürmeniz gereklidir. Acente değil de sigorta şirketinizi değiştirmenizi öneririm...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu konuda ergo harika işliyor. Asistansını herkese tavsiye ederim.

Sen de kendine başka bir şirket aramaya başlasan iyi olacak...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sus sus. 5 senedir adamlardan yapıyoruz poliçeyi. E sadık müşteri sayılmaz mıyız?

Sadık sömürücü :D

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar

Bende kaza yaptığımda kaskodan çekici çağırdım. Çekici geldi. Baktı araç yürür durumda dedi ve gitti. O yüzden ikame araç alamamıştım.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Zaten kaza yapmışsınız artık hasarsızlık indirimi alamayacaksınız. Kaskonuzu değiştirmek için çokta acele etmeyin. sonuçta okumadan imzalayarak hatanın başlangıcını siz oluşturmuşsunuz ( Tabiki bu acentenin maddeden habersiz olmasını açıkmamaz ki ben olmadıklarından emin değilim ). Tekrar geçmiş olsun.

Böyle bir durumla karşılaştığınız için acenteden ekstra indirimler isteyebilirsiniz. Reklama gireceğini sanmıyorum o yüzden şirket adını vermekte de sakınca görmüyorum , Ak Sigorta çok iyi bir firma. Şirket olarak onlarla çalışıyoruz ve inanın çok memnunuz. Değiştirmeyi düşünürseniz onların şartlarınada bir göz atın derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu işler biraz karışık...

Poliçede yazan yazılar, Anayasa gibi değildir.. Delinebilir...

Benim çalıştığım şirket de derki;

1- Araç yürüyemez durumda olacak

2- Aracı asistans şirketi kurtarmış ve çekmiş olacak

3- Tamir süresi 24 saatden uzun sürecek...

Ancak;

Galip Özel'in küçük bir kazası vardı... Çamurluk ve tamponu boyanacaktı... Servis 5 günde yapabileceğini söyledi..

Araç teslim edildi...

Galip bana döndü ve... Abi ben 5 gün arabasız ne yapacağım dedi...

Galip dedim.. şartları biliyormusun, bilyorum abi dedi...

Tamam o zaman dedim.. Bu şartlara göre hiç bir şey alma hakkımız yok ama elimden geleni yapacağım..

Aradım şirketi, müdürüm dedim, böyleyken böyle, araç yürüyor ve kurtarılmadı. Ancak bize araba lazım..

Bir kaç saat sonra Galip'i aradılar ve kiralık bir araç verdiler..

Galip aradı beni.. Abi dedi, benim arabadan güzel bu. ;)

Bu durum her zaman olmayabilir.. Her zaman biz arayamayabiliriz...

Arayabilmek için bazı kozlar gerekir...

En büyük kozlarımızdan birisi; bizde hasarsız geçmiş yıllar,

Diğer bir kozda, araç dışında bizden kesilmiş poliçeler... (ev, ferdi kaza gibi)

Her aradığımızda da alamayabiliriz.. Çünkü, sonuçta bize araç tahsis eden de bir yerlere bunun hesabını bir şekilde verecektir..

Düzgün bir acente olmak önemlidir.. Acentenin hasar prim oranı önemlidir...

Yukarda da açıkladığım gibi, sigortalının düzgün olması daha da önemlidir...

Not: bu konuyu önce yazmak istemedim ama, Bir örnekle açıklanması gerekiyordu...

Yorum bağlantısı

küçük bir tüyo verme gereği hissettim , bildiğim kadarıyla

aracınızın ford servisindeki tamiri 3 günden fazla sürerse , ford size ikame araç vermek zorunda

ama bu garantili durumda mı yoksa kazada da oluyomu , parça beklerkende geçerlimi o kısmını araştırmak lazım.

Bu işler biraz karışık...

Poliçede yazan yazılar, Anayasa gibi değildir.. Delinebilir...

e abi anayasa gibiymiş işte ;)

Yorum bağlantısı
Lokman Özbek
Zaten kaza yapmışsınız artık hasarsızlık indirimi alamayacaksınız. Kaskonuzu değiştirmek için çokta acele etmeyin. sonuçta okumadan imzalayarak hatanın başlangıcını siz oluşturmuşsunuz ( Tabiki bu acentenin maddeden habersiz olmasını açıkmamaz ki ben olmadıklarından emin değilim ). Tekrar geçmiş olsun.

Böyle bir durumla karşılaştığınız için acenteden ekstra indirimler isteyebilirsiniz. Reklama gireceğini sanmıyorum o yüzden şirket adını vermekte de sakınca görmüyorum , Ak Sigorta çok iyi bir firma. Şirket olarak onlarla çalışıyoruz ve inanın çok memnunuz. Değiştirmeyi düşünürseniz onların şartlarınada bir göz atın derim.

Tutanağa ve fotoğraflara bakanlar karşı taraf % 100 suçlu dediler ama trafik ne der bilemiyorum...Bu durumda da delinmez herhalde .

küçük bir tüyo verme gereği hissettim , bildiğim kadarıyla

aracınızın ford servisindeki tamiri 3 günden fazla sürerse , ford size ikame araç vermek zorunda

ama bu garantili durumda mı yoksa kazada da oluyomu , parça beklerkende geçerlimi o kısmını araştırmak lazım.

e abi anayasa gibiymiş işte :)

Bizim araçta şentürkler ford da (bursa) bekliyor. Tamir süresi için Exper 6 gün dedi , dosyayı açan bayan exper muhtemelen pazartesi gelir (aracı perşembe alşamı bırakmıştım 05.08 cuma akşamı exper geldi) bu durumda en geç 10 gün dedi. ustaya sordum hala da soruyorum salı akşamına anca dedi. Bu durumda 05.08 de giren araç 17.08 de çıkacak ki çok yavaş çalıştıklarını söylemeden geçemeyecem. Aslında serviste haddinden fazla kazalı araç var ama ben ortada pek çalışan göremedim doğrusu...

Yorum bağlantısı
Selçuk Çoban

Hocam Geçmiş Olsun Sigorta Kasko İle Ugraşmak Zor Benimde 230 Tl mi Vermediler Zaten. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...