İçeriğe Yönlendir

Volkswagen Polo - Ford Fiesta

Okyay Pay

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Doğuştaki, donanım - ötv ilişkisini anlamadım, Esp-jant - deri koltuk vs. opsiyonları ilave edince, gereksiz yedek parça ötv si, müşteriye kitleniyor. Hatta keşke tüm markalar bomboş ithal edip, donanımları , ötv siz yedek parça faturası ile ilave edebilseler diyenlerdenim.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Esp-jant - deri koltuk vs. opsiyonları ilave edince, gereksiz yedek parça ötv si, müşteriye kitleniyor.

:B)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

benim yazdığıma nazaran anlayamadınız sanırım çağlar bey, ben mevcut durum üzerinden yazımı yazdım. Birazda eksik yazdım sanırım... İki araba var biri fiesta 95 bg titanium x paket 37250 fiat aldım ben bu fiyattanda alacağım. ikincisi polo 90 bg comfort 38 000 fiat. Fiestada da tabiki ötvlerden alan etkileniyor ama nekadarını veriyor donanımlardaki ötvnin tek tek belli değil tabiki, bu fiatla ford Ötv nin getirdiği fiyat artınca kendi karından kısıyor gibi bir durum ortaya çıkıyor... Tabiki kullanıcı mecburen ötvlerden etkileniyordur ama arabaya ve donanımlara gelen ve şişen fiyatdan dolayı firmada kardan inmek zorunda kalıyor ötvler falan filan para bu yani toplam verdiğiniz para bu .....polo da ww nin sitesine girip kendi polonu yarat seçeneğini tıklarsanız, fiestadaki donanımları arabanıza eklerseniz polonun fiyatı oda ;donanım eksik kalıyor hepsi yok dananımın... yaklaşık 44,500 oluyor. Ben almanyada satılan poloları bizzat almanyada gördüm comfort denilen pakette burda olmayan donanımlar mevcut. cant ordada eski tip ama. digital kılima var örneğin, park sensörü de var, Bildiğim kadarıyla bu donanımlarla gelse bu araba üzerine vergiler ve ötv eklenince birazda kar marjı koyulunca yine burada satılan fiata gelecek, ama donanımları .çıkarınca hem ötv azalıcak arabanın fiatıda azalıcak hemde edilen kar artıcak. kullanıcıların çoğuda bu donanımları alacağı için . Ve aldığı içinde fiat 45000 lerde kullanıcıya yansıyor arabayı sadece motor ve kaportayla getiren firmada karına kar katıyor., Hemde fiat şişmiyor ...Bu fiat politikasında bide şöyle bir durum söz konusu doğuş da poloyu commfort yerine titanium x paket diye satsa aynı donanımla iki araba arasında 8000 lerde bir fiat olacak . şimdi ise fark 1000 lira gözüküyor:) Benim ÖTV kısmında anlatmak istediğim buydu....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...