İçeriğe Yönlendir

İstanbul Pekbidolu Ziyareti

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Malumunuz üzere, Çağlar'ın Pekbidolu Focusunu, Kayseri'deki arkadaşım Tekin için aldık..

İstanbul'a otobüsle gidecektik; Kayseri'den hareket edip, Nevşehir'den geçen İstanbul otobüsü olamadığı için, Ben, arabamla Kayseri'ye gittim.

Yaşar Usta'ya bıraktım.. Yaşar usta bakımlarını falan yapmış.. Biz otobüsle İstanbul'a doğru yola çıktık...

Gördüğüm şu ki..

Ben çevreden çok kopmuşum be.. Terminalde tuvalet 1 lira ve küçük büyük farketmiyor... turnikeden geçip girebiliyorsun içeri :blush:

El yıkamak için 1 lira vermek zoruma gitti..

Sonra otobüs kısmı... : Otobüsü peronda gördüm.. Kapısında kocaman afiş..: İletişim Özgürlüğü; Telefon ile konuşmak serbest, İnternet ve TV keyfi.

Telefonlar hep açıktı.. sessize aldık.. kimse de rahatsız olmadı, medeni bir şekilde gerekirse konuştuk..

Bilgisayarımı yanıma almadığıma çok üzüldüm... sabaha kadar chetleşirdik sizinle :unsure:

Tv çok güzeldi.. 4 ulusal kanal yayını ve 8 farklı dvd yayını vardı.. Sabaha kadar oyaladı beni..

photo0248b.jpg

Akşam saat 21:00'de yola çıkan aracımız, gayet sorunsuz ve kurallara uygun bir biçimde yolculuk yaparak, sabah 08:00 gibi Harem'de idi..

Biz haremde indik.. Haremden Beşiktaş'a vapur ile geçtik...

photo269.jpg

Beşiktaş'ta Çağlar bizi bekliyordu.. 1996 model Bekbiboyalı mondeosu ile geldi ve bizi aldı.. Osman Usta'nın yanına gidip, Pekbidoluyu boyadığı yerlere baktık..

photo0269p.jpg

Osman'ın ziyaretinin ardından Notere gittik ve öğleye kadar noterde bekledik.. Sistemleri çalışmıyordu satışı yapamadık.. öğle paydosu olmadan Çağlar'dan vekalet alıp, Lastikçi Erkan'a doğru yola çıkmak üzere Çağlar ile helalleştik..

Erkan'a uğradım, Hakan için 2 tane jant aldım ve dönüşte Hakan'ın evine bıraktım..

Gün boyunca beni telefonlarıyla yalnız bırakmayan Ali ve Serkan yaverime de çok teşekkür ediyorum...

Ali ile buluşacaktık aslında ama.. mesafenin uzaklığı buna engel oldu.. Ben gelmesini istemedim, gelmesini beklesem çok zaman kaybedecektim..

Serkan yaverim de akşam yemeğine davet etti ısrarla ama.. Yolcu yolunda gerekti..

İstanbul'u oldum olası çok sevmişimdir ama.. Dün çok nemli idi..

Klasik bir kız kulesi manzarası..

photo0256e.jpg

Fotoğraf makinamı götürmediğime çok pişman oldum.. Fotoğrafları Benim pertten toplama Samsung D880 ile çektim.. Kusura bakmayın...

Kız kulesi ve Topkapı

photo0259f.jpg

Fotoğrafta çok net görünemesede Dolmabahçe

photo0260o.jpg

Boğaz köprümüz. Bence çok güzel..

photo0266r.jpg

Sonuçta; Bunları Çağlar'a bıraktım.. Güle güle kullansın.. iyi baksın.. Belki bunları da biz alırız. :)

photo0270f.jpg

Bolu Dağı tünel yolundan bir kare

photo0273.jpg

Günün anlam ve önemine binaen şunu demeden geçemeyeceğim..

Çağlar, mükemmel bir adam.. Adam gibi adam derler ya ondan..

Bunu dedirten; Sattığı arabanın teslim gününde, sabahtan gidip depoyu tıka basa doldurması mı ? Bir arabaya 2 takım mercekli far vermesi mi ?

Arabaya ait cilaya kadar, evde ne varsa bagaja doldurması mı.. ?

Arabanın fiyatında anlaştığımız halde; çeşitli bahanelerle indirim yapmasımı..

Hayır.. Hiç biri değil...

Ben arabasını almadan önce de Çağlar adam gibi adamdı... Eksik olmasın...

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Mehmet bey, arkadaşınızın aracı hayırlı olsun. Çağlar beyi bu forum sayesinde tanıdık, işimiz düştü bizzat tanıştık. Allah razı olsun ve uzun ömürler versin, ailesiyle birlikte sıhhat ve afiyette olsunlar. Nacizane insanları tanırım; Ender ve Kalender bir şahsı muhteremdir. Selamlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Pekbidolu'dan da selamlar var arkadaşlar..

Onun hakkında da biraz bilgi vereyim..

Araç çok orjinal görünüyor.. Çok güzel ve çok diri.. Kilometresi 122 binde ama.. git, 30 bine düşür sat, kimse fazladır demez.. O şekilde temiz kullanılmış ve korunmuş bir araç..

En çok dikkatimi çeken husus, aracın içeriye ses almaması oldu.. Kesinlikle mondeo kadar dahi ses almıyordu içeriye.. Bunun ile ilgili olarak Çağlar, aracın altının komple izolasyonlu olduğundan bahsetmişti.. Çok ciddi oalrak işe yaramış..

Araçta ne kapı gıcırtısı, ne torpido tıkırtısı gibi herhangi olumsuz bir ses rastlamadım..

Şanzımanı çok güzel çalışıyor.. Tüm ön yargılarım gitti diyebilirim... Elmadağda yoğun trafik vardı... Otomatik vites çok işe yaradı burda...

Sunroof zaten hep kullanmayı istediğim bir donanımdı onun da keyfini çıkardım yol boyunca..

Aracın performansı birz düşüktü ama bunu biliyor ve bekliyordum... Çünkü standart 100 hp bir focus motoru ve bekbidolu bir araba.. Buna rağmen 160-170 lere çok rahat ulaştığını gördüm..

Yine bir gözlemim de; aracın 110-120 km hızdan sonra çok fazla yakması idi..

İstanbul Ankara arasında maksimum hız limitinde yani 132 km gps hızı ile gittim.. Kadran 137-138'di.. Ortalama 8,2 litre yakıt tüketti.

Ankara'da depo doldurdum.. yollar çok kalabalıktı pek hız yapamadım.. 100-110 arası seyrettim genelde ve ortalama 7,4 litre tüketim ile 2. hedef olan Hacıbektaş ilçesi Karaburna Köyü'ne ulaşmıştım..

Aracı sevdim.. Arkadaşım Tekin ile de sözleştik.. 2 yıla yakın kullanıp sonra getirip kapının önüne bırakıp gidecek... :blush:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Nem demiş. Sana ne nemden. Nemi biz düşünelim. Dün öğleden sonra 5'te gözümün önünde niğde gazozunu götürdü pis herif :blush:

Çağlar abi, celicayı bana satsana :unsure: Aynı şartları isterim :)

Sen saat 5'ten önce götürdüklerimi bi görseydin :(

Bu arada Çağlar'da şu anda Belek'te.. Kim bilir neler götürüyor :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Elmadağ ve otomatik. Allah Allaaah :D Geldin mi lafıma?

Valla lafın geldi beni buldu :D

1-Eğer söylediklerin yemek anlamındaysa, niğde gazozu ve su kadar hiçbir şey koymaz. Ama başka şeyler götürdüysen, ateş seni çağırıyor :D

2-Ona serbest, hem deli, hem seferi :D Ama senin dünkü potlarını saymayayım istersen :D 3 korner 1 penaltı oldu resmen :p

Yok yok.. Başka bir şey götürmedim.. Allah affetsin, sadece oruç tutamadım.. tutsam da çok zorlanacaktım.. Gününe gün. öderim borcumu... Allah kabul eder inşalalh.. :)

Korneri penaltıyı karıştırma..

Bu arada...

Bu çaydan ben de getirmiştim, Karadenize gittiğimde.. Harika bir seçim yapmışsın.. eline sağlık.. güle güle içeceğim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1-Eee, kgs'de de dinlemiyordun. Daha çoook lafıma gelecen.

2-Cuma? :D

3-2'si kesin var. Üçüncüyü de "neler götürdüğümü bir bilsen"den çıkartıyorum :D

4-Sana kötüsünü verdim be :p Evde 42 nolu tirebolu var :D Hoş paketi açık; ama, o daha güzel :D

5-Bu arada seneye bu arabamı da sana satmayacam :D

5- Niye len.. gücendin mi, Çağların arabayı alacak diye. :) İki yıl sonraki ruh halim, performans isterse seninkini, Konfor isterse Tekin'

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Hayırlı uğurlu olsun Emmi. Tekin adınada sevindim, çünkü gerçekten harika bir arabaydı..Çağların arabası, söze gerek yok.. :D

Tekin'e çok selam söyle, kazasız belasız güle güle kullansın.. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hayırlı uğurlu olsun Emmi. Tekin adınada sevindim, çünkü gerçekten harika bir arabaydı..Çağların arabası, söze gerek yok.. :D

Tekin'e çok selam söyle, kazasız belasız güle güle kullansın.. :D

Abi sağolasın... Güle güle kullansın inşallah..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Abicim hayırlı olsun.

Çağlar abiii: En tez vakitte manuel benzinli ve 130+ hp bi araç al,sonra sat,ben alıyım. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abicim hayırlı olsun.

Çağlar abiii: En tez vakitte manuel benzinli ve 130+ hp bi araç al,sonra sat,ben alıyım. :D

Hehe.. :D

Çağlara siparişe göre araba aldırmamız lazım...

Cihan aradığnı gibi bir araba CemBo üstadda var ama.. seviyor.. satacağını sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Hayırlı uğurlu olsun güle güle iyi günlerde kullansın. Emsalsiz focus sahibi :D Çağlar abi hakkındaki yorumunda duygusal ama gerçekti 1 kere gözrdüm ama parti başkanı olsa oyumu gözüm kapalı veririm..!

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Alana da, satana da hayırlı olsun. Aracı olandan Allah razı olsun. Gelelim asıl mevzuya :D Aslında özel bir isteğim yok ama benim arabayla takasa girebilecek, üzerinede 5-6 koyacacağım bir araba olursa bende talibim. Yalnız aynı şartlarda olacak. :D

Yorum bağlantısı
Yasin Balım

bu Niğde Gazozu konusu forumda baya bi var. bende ise adını duyunca bir ürperme oluşturuyor. askerdeiken kantinde su bitince çarşıya çıkanlarda geç gelince(çeşme suyu içilmiyordu) :D kış günü sabahtan akşama 10 şişeden fazla Niğde Gazozu içmiştim, midem isyan etmişti artık:::D))

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

tekin abiyi aradım hayırlı olsun dileklerimi ilettim. arabadan şikayetçi çaglar abi araca klima deyince klima açılıyormuş. ben diyor üç dil biliyorum üçünüde söylüyorum genede klima açılmıyor. :D:D:D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
tekin abiyi aradım hayırlı olsun dileklerimi ilettim. arabadan şikayetçi çaglar abi araca klima deyince klima açılıyormuş. ben diyor üç dil biliyorum üçünüde söylüyorum genede klima açılmıyor. :i-ih::i-ih::kihkih:

Ses yabancı gelmiştir yabancıya açılma saçılma yapmamıştır araba :p kılimayt mi ne diyordu çağalr abi :p

İlk depoyu doldurunca alışır :D

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Bunu dedirten; Sattığı arabanın teslim gününde, sabahtan gidip depoyu tıka basa doldurması mı ? Bir arabaya 2 takım mercekli far vermesi mi ?

Arabaya ait cilaya kadar, evde ne varsa bagaja doldurması mı.. ?

Arabanın fiyatında anlaştığımız halde; çeşitli bahanelerle indirim yapmasımı..

Hayır.. Hiç biri değil...

Ben arabasını almadan önce de Çağlar adam gibi adamdı... Eksik olmasın...

Herkes için hayırlısı olsun.Pekbidoluyu canlı olarak bende görmüştüm mükemmeldi.

İki takım mı? :p Bunca insan mercekli far ararken Allahtan revamı :D

:p

:i-ih: :i-ih: :kihkih:

Yorum bağlantısı
Vural Sarı

Emmi,

öncelikle arkadaşınıza aldığınız pekbidolu hayırlı,uğurlu olsun.Kazasız sürüşler.

Anne ve babamızı seçme şansımız yok.Ama arkadaşlarımızı seçme şansımız var.Forum nedeniyle sizleri tanımama sebeb olan sadece bir ford otomobil.O olmasaydı varlığınızdan haberimiz olmayacaktı.O yüzden ona araba diye bakmıyorum zaten.

Forumda veya bir grupta aklı başında birkaç abi olması,yoldan çıkmamamız için şart.Vesile ile Çağlar abi'ye saygılar.

Mutlu olun,hep mutlu klın.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Heriki tarafa da hayırlı olsun.

Bu arada İzmir'e yolun yolun düşerse mutlaka bekleriz Çağlar Abi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hayırlı uğurlu olsun güle güle iyi günlerde kullansın. Emsalsiz focus sahibi :) Çağlar abi hakkındaki yorumunda duygusal ama gerçekti 1 kere gözrdüm ama parti başkanı olsa oyumu gözüm kapalı veririm..!

Biz duygu adamıyız.. Elbette mesajımız da duygusal olacak.. :p

Alana da, satana da hayırlı olsun. Aracı olandan Allah razı olsun. Gelelim asıl mevzuya :) Aslında özel bir isteğim yok ama benim arabayla takasa girebilecek, üzerinede 5-6 koyacacağım bir araba olursa bende talibim. Yalnız aynı şartlarda olacak. :p

Fluance'ı vermez şimdi.. Hevesini bi alsın :i-ih: Ama Çağlar takasa girmez be..

bu Niğde Gazozu konusu forumda baya bi var. bende ise adını duyunca bir ürperme oluşturuyor. askerdeiken kantinde su bitince çarşıya çıkanlarda geç gelince(çeşme suyu içilmiyordu) :unknw: kış günü sabahtan akşama 10 şişeden fazla Niğde Gazozu içmiştim, midem isyan etmişti artık:::)))

Niğde Gazozu forumumuzun, resmi içeceğidir. :i-ih:

Hayırlı uğurlu olsun.. Bu araçtan kaç tane vardır acaba

4 tane.. :kihkih:

Satacak olursam başlık belli... Türkiye'de sadece 4 tane olan full+full focus..

tekin abiyi aradım hayırlı olsun dileklerimi ilettim. arabadan şikayetçi çaglar abi araca klima deyince klima açılıyormuş. ben diyor üç dil biliyorum üçünüde söylüyorum genede klima açılmıyor.

Denemedik bir dil bırakmadım.. Olmadı, Navigasyonlu bir teyp ile değişim olabileceği şeklinde tehdit ettik.. yemedi.. Açılmadı bize. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ses yabancı gelmiştir yabancıya açılma saçılma yapmamıştır araba :p kılimayt mi ne diyordu çağalr abi

İlk depoyu doldurunca alışır

Çağlar kendine kodlamış bunu galiba :i-ih:

Herkes için hayırlısı olsun.Pekbidoluyu canlı olarak bende görmüştüm mükemmeldi.

İki takım mı? :D Bunca insan mercekli far ararken Allahtan revamı

:i-ih:

Evet iki takım, birisi siyah zeminli, diğeri krom zeminli her ikisi de orjinal ve adaptif mi diyorsunuz, direksiyona göre dönenden..

Emmi,

öncelikle arkadaşınıza aldığınız pekbidolu hayırlı,uğurlu olsun.Kazasız sürüşler.

Anne ve babamızı seçme şansımız yok.Ama arkadaşlarımızı seçme şansımız var.Forum nedeniyle sizleri tanımama sebeb olan sadece bir ford otomobil.O olmasaydı varlığınızdan haberimiz olmayacaktı.O yüzden ona araba diye bakmıyorum zaten.

Forumda veya bir grupta aklı başında birkaç abi olması,yoldan çıkmamamız için şart.Vesile ile Çağlar abi'ye saygılar.

Mutlu olun,hep mutlu klın.

Güzel dilekleriniz için teşekkürler..

Heriki tarafa da hayırlı olsun.

Bu arada İzmir'e yolun yolun düşerse mutlaka bekleriz Çağlar Abi.

Gittiği yeri biliyorum.. Orayı bırakıp da İzmir'e geçeceğini de sanmıyorum :kihkih:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...