İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2.5 V.6 Ya Marşbiel Altı Eklenecek Yardım

Alphan Hazır

Recommended Posts

Alphan Hazır
(düzenlendi)

Mondeo 2.5 v.6

22082010424.jpg

Herkese iyi günler.... Çok severek bindiğim arabamın bakımlarını yaptım lastiklerini değiştirdim beyaz far + led taktırdım ses sistemi döşedim.. şimdi sıra geldi masbiel altı uzatma ön arka tampon polyesterden ek uzatma yapıp body kit yaptırmaya....

İzmirde çok güzel bu işi yapan bi yerden fiyat aldım , katalogdan istediğim modeli seçebileceğimi söylediler ön tampon arka tampon ve arabanın iki yanı boydan boya uzatılcak polyester ek tampon ekleri katolaglardan seçilip takılcak fiyat hepsi dahil 350 TL boyasız , 500 TL boya dahil herşey dahil....

Öncelikle 2 sorum olucak

1-) Mondeo ma yakışırmı ? bi hava katarmı yaptıran varsa paylaşırsa çok sevinirim

2-) Fiyat uygunmu polyester olması sorun olurmu ? bide yüksek süratlerde arabanın altından geçicek hava akışı azalacağı için bir sorun olurmu ?

teşekkürler

tarihinde Sani Ger?on tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

aracınızı kazasız belasız cezasız günlerde kullanın.

jant lar güzel yakışmış.aracınızda oldukca temiz.

bahsettiginiz marşbiyelleri avrupadaki mondeo.org da bir çok çeşitlerini detaylı geniş resimlerde görebilirsin bence gözat derim.yanıt aradıgınız sorular için fikir vericektir.

bana kalırsa boşuna masraf derim rakam fena degil ama.bu haliyle aracınız gerçekten yakışıklı ve temiz.

bunun yerine far temizligi ve o ledi far altına yaptırmanız iyi olur.

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır

Çok teşekkür ederim Oktay bey... Verdiğiniz site bana çok güzel fikirler verdi sağolun ... Arabamın jantları sıfır aldığımız 2000 yılında üzerinde olan orjinal çelik jantlarıdır ama herzaman çok iyi baktım bakımlarını yaptım sürekli ilgilendim ....

İnşallah verdiğiniz sitede beğendiğim bikaç segmenti görüştüğüm firma aynı fiyata uyarlayabilirse yaptıracağım olmassada dediğiniz gibi far temizliği yaptırmayı düşünüyorum ..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fardaki ledler tüm karizmayı bitirerek, aracı mondeo görünümlü şahin haline getirmiş... (Bu yorum, şahsi fikrimdir, farında bu tarz led olan tüm araçlar için geçerlidir)

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır

Şahsi fikrinize saygı duyarak bende şahsi fikrimi belirtmek istiyorum....

Öncelikle eğer ben birşeyi seviyor isem bunu şahin,doğan gibi arabalara yapıyorlar diye ben bu tutkumdan heves ettiğim bunun gibi modifiyelerde ger adım atmam ....

Benim şahsi fikrime gelince ledler arabalara ayrı bir hava katıyor ve benim mondeoma çok yakıştığını düşünüyorum ... Bunu şahinlere yapıyorlar diye ben aracıma yakıştırdığım bir modifiyeyi yapmayacak değilim , ayrıca şahin görünümlü mondeo deyiminide size yakıştırmıyorum Mehmet bey... Sonuçta bu mondeo şahin değil şahinlere yapılan bir modifiyeyi bende yapıyorsam arabam şahin görünümlü olmaz , ayrıca yeni audi ve mercedesler bu ledlerin bir değişik versiyonunu kullanmaktadırlar...

Benim kanaatimce insanların ;doğana şahine benzemiş modifiye , led takma şahine benzer ses sistemi döşeme şahinlere takıyorlar gibi anlayışların saçma olduğunu düşünmekteyim..

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tek tük ilana denk geldim. Biri de orjinal bodysini bulup 2.0 sedana takmıştı. Önce otosanın ithal edip etmediğini öğrenmek lazım.

Orjinali plastik ve daha iyi. Hiç olmadı yapılacak fiber ürün buna benzemeli. Daha orjinal durur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kasa mondeoyu ve heleki bu kasanın altında V6 gibi bir hazine varsa bu arabayı çok seviyorum..

Siz bana kullandığım ifadeyi yakıştıramamışsınız ama ben de o fardaki çakma ledleri bu arabaya hiç yakıştıramadım, aracı sıradanlaştırdığını düşündüğüm için fikrimi yazdım..

Üzüldüm açıkçası...

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
Bu kasa mondeoyu ve heleki bu kasanın altında V6 gibi bir hazine varsa bu arabayı çok seviyorum..

Siz bana kullandığım ifadeyi yakıştıramamışsınız ama ben de o fardaki çakma ledleri bu arabaya hiç yakıştıramadım, aracı sıradanlaştırdığını düşündüğüm için fikrimi yazdım..

Üzüldüm açıkçası...

Bende saygı duyduğumu belirterek açıklamamı yaptım... Ben Mondeoma yakıştığı kanaatindeyim ve çıkarmayı düşünmüyorum açıkçası , ayrıca fikrinize saygı duyuyorum ama yaptığınız benzetmeyi size yakıştıramadım...

Mustafa bey sizin gösterdiğiniz mondeo ST üzerinde bulunan uygulamanın aynısını yaptırmaya çalışacağım ama plastik değil polyester olucak yaptırcağım yer polyester yapıyor.... plastikle polyester arasında fark olurmu gerçkten bilmiyorum ...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

plastik daha esnek oluyor ufak darbelerde tolere ediyor. bildiğim kadarıyla polyester sert ve daha kırılgan.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Tek tük ilana denk geldim. Biri de orjinal bodysini bulup 2.0 sedana takmıştı. Önce otosanın ithal edip etmediğini öğrenmek lazım.

Orjinali plastik ve daha iyi. Hiç olmadı yapılacak fiber ürün buna benzemeli. Daha orjinal durur.

+1 st200 çok iyi durmuş tavsiye ederim.aynısı önerdigim forumdada aynı model araçta mevcut.

ön tampon altınada modifiye düşünüyor iseniz tavsiyem muhakkak gündüz farı modifiyesi için dizayn yaptırmanızı öneririm mercedes 200 serisindeki gibi yani şık ve sade olabilir.madem ısrarlısının etek altı komple modifiyeye bunuda araya katın.zevkinize begeninize sözüm olmaz ama farınız o ledlerden kurtulmuş olur.aracınız daha yahşi olur :lol:

plastikten yapabilecek firma duymadfım polyester esnektir serttir en ufak sürtmede kırılır çatlar boyası atar.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alphan Hazır

Teşekkür ederim Oktay bey,, mercedes 200 serisindeki o tatlı tasarım çok güzel ve arabanın kimliğini oluşturmasına ayrı bir etken ... Bahsettiğiniz tasarım kaça mal olur bana aşağı yukarı ?

Yorum bağlantısı
Teşekkür ederim Oktay bey,, mercedes 200 serisindeki o tatlı tasarım çok güzel ve arabanın kimliğini oluşturmasına ayrı bir etken ... Bahsettiğiniz tasarım kaça mal olur bana aşağı yukarı ?

fiyat olarak bana kalsa çok tutmaz ama yaptıracagınız yerin verecegi fiyat önemli.onlar detay verecektir.istanbulda sırf gündüz farı tarzı uygulamalarla ugraşan firmalar var internette tarayınca çıkıyor.onlarla irtibata geçebilirsin.

ben kendi aracım için araştırma geliştirme safhasındayım.maliyet ortaya çıkmadı henüz.

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Üzüldüm açıkçası...

+517

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır

Ayrıca xenon far taktırmak istiyorum , eğer taktıran biri varsa aramızda ne kadara mal olur ? izmirde yada istanbulda ucuza taktırabilirim ...teşekkürler

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

led ler bencede olmamış. Mondeo nun havasına ters düşmüş. Bunların dışında düşündükleriniz güzellik katacaktır bencede.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ayrıca xenon far taktırmak istiyorum , eğer taktıran biri varsa aramızda ne kadara mal olur ? izmirde yada istanbulda ucuza taktırabilirim ...teşekkürler

Bu fara xenon olmaz.. Karşıdan gelenlerin % 90'ı küfür eder, etmeyen de kördür..

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır

Ekleme polyester body kit uygulaması mondeo st200 modelinin orjinalinde bulunan versiyonuna uygun olarak katalogdan seçildi fiyatta uygun haftaya yapılacak , xenon un karşıdakileri rahatsız etmeyecek voltajda olanını bulmak mümkün mü

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Far yapınız xenon ışığına uygun değil. Tavsiyem amaç daha iyi aydınlatma ise bosch +90 yada osram night breaker takmasınz. yok beyazlıksa amaçlanan camı mavi ampuller var.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

mk2 mondeo ya uygun hem led li hemde mercekleri hemide siyah zeminli farlar mevcut. Yeni bir projem var bende takacağım sanırım :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
xenon un karşıdakileri rahatsız etmeyecek voltajda olanını bulmak mümkün mü

Değil.. Hepsi aynıdır.. 35 wattır ve 50 wattır ancak bu wattlarında ampuldeki ışık şiddeti ile alakası yoktur..

Yorum bağlantısı
Far yapınız xenon ışığına uygun değil. Tavsiyem amaç daha iyi aydınlatma ise bosch +90 yada osram night breaker takmasınz. yok beyazlıksa amaçlanan camı mavi ampuller var.

+1

camı mavi olan ampullerde tavsiye olunmaz bu konu ile ilgili http://www.geceucusu.com/forums.html burada detaylar mevcut.

exon tipli uyan farlarda ciddi manada fiyatı yüksek buluyorum internette mevcut araştırabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sercan Sungur

Ben hem kısalara hem de sislerime taktırdım.

Aracımın rengi lacivert olduğu için beyaz ışık gerçekten çok yakışıyor.

Hem kısaları hem de sisleri yeni sistem lazerli far ayarı yaptırdım.

Hem kısalar hem sisler + far ayarı toplam 280 tl mal oldu bana.

Yaptırdığım yer Ankara'da.

Eğer burada yaptırmayı düşünürseniz detaylı bilgi verebilirim.

ps. Mehmet abi affına sığınıyorum :)

Yorum bağlantısı
Ben hem kısalara hem de sislerime taktırdım.

Aracımın rengi lacivert olduğu için beyaz ışık gerçekten çok yakışıyor.

Hem kısaları hem de sisleri yeni sistem lazerli far ayarı yaptırdım.

Hem kısalar hem sisler + far ayarı toplam 280 tl mal oldu bana.

Yaptırdığım yer Ankara'da.

Eğer burada yaptırmayı düşünürseniz detaylı bilgi verebilirim.

ps. Mehmet abi affına sığınıyorum :)

iyi günlerde kullanın.

sizin araçlara exon uyuyor mk3 sanırım.mk1 mk2 lere exon olmuyor mercekte olmuyor ama sanırım mk2 lerde halojen mercek takılabiliyor emin degilim.far iç yapısının tamamen degişmesi gerekiyor cam falan .hazır yapılmış uyan modellerde ciddi oranda pahalı.ingilteredeki satış fiyatı 280avro civarında.

beyaz ışık 4300k tavsiye ediliyor 5000k da olabilir bunun üzerindekiler yogun havalarda işe yaramıyor.sis lerede sarı orjinal rengi tavsiye olunur.

zevkine degilde işe yarayan özellikteki ışık rengi seçilmelidir ve merceksiz exon lar karşıdan gelene çok zarar veriyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...