İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2.5 V.6 Ya Marşbiel Altı Eklenecek Yardım

Alphan Hazır

Recommended Posts

Alphan Hazır
Ben hem kısalara hem de sislerime taktırdım.

Aracımın rengi lacivert olduğu için beyaz ışık gerçekten çok yakışıyor.

Hem kısaları hem de sisleri yeni sistem lazerli far ayarı yaptırdım.

Hem kısalar hem sisler + far ayarı toplam 280 tl mal oldu bana.

Yaptırdığım yer Ankara'da.

Eğer burada yaptırmayı düşünürseniz detaylı bilgi verebilirim.

ps. Mehmet abi affına sığınıyorum :D

İzmirde oturuyorum ama üniversitem başlayacak istanbula geçeceğim 1 ekimde ... istanbul yada izmirde yaptırmam lazım , genede çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ve yardımınız için Sercan bey ... Benim şuan kısalarda beyaz far var ve iyi göstermiyor acaba onları sislere alsam olur mu.. xenon zaten taktıracağım fiyat araştırması içindeyim izmir buca sanayide 200 TL istediler fiyat fazla geldi....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Marşpiyele eklentisinin bundsn daha çok yakışacağı bir kasa yoktur, yaptırın.

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır

Teşekkür ederim Çağlar bey bende yakışacağını düşünüyorum

Ön ve arka tampona katalogdan uygun bir modeli seçip yan marşbiyellere uygun modelide katolaktan seçtim yapılacak herşey dahil ( ön arka yanlar + boyası cilası vs)

500 TL uygun mu benim takıldığım nokta bu ...

Yorum bağlantısı

Orjinal yapılmış her uygulama aracınıza değer katacağı gibi, tersi durumlarda da negatif etkiler doğurabilir.

2.5V6 bence müstesna araçlardan biridir ve bu müstesnalığını mütevaziliğine borçludur.

Gayet sade duran, benzerlerinden ön ızgarası ve jantları ile ancak aracı çok iyi bilenlerce ayırt edilebilen, ancak içinde bir aygır(tabir-i caizse) saklayan bu modele yapacağınız uygulamaları iyi düşünüp karar vermekte yarar var.

Sonradan takılan ledler bana kalırsa sadece sizin aracınızda değil, tüm modellerde orjinalliği bozuyor.. Bu işin piri Audi veya şimdi taklidini yapan Opel'deki gibi far içinden ve araca özgü bir model olarak şekil verildiğinde daha özgün duruyor. Ben dikiz aynamdan gelen aracın Audi veya Opel olduğunu 30m geriden anlayabiliyorsam bu ledler amacına ulaşmış demektir.

ST kitler orjinal olarak bu araçlarda kullanıldığından ve araca yakıştığı kabul edildiğinden Türkiye'de de fazla bulunmadığından 2.5V6 için çok iyi bir seçim olur. Aracın sadeliğine ufak bir dokunuşla agresiflik veren bu orjinal donanımı bulduğunuz firma yapabilecekse riske çok fazla girmeyin derim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
(düzenlendi)
Orjinal yapılmış her uygulama aracınıza değer katacağı gibi, tersi durumlarda da negatif etkiler doğurabilir.

2.5V6 bence müstesna araçlardan biridir ve bu müstesnalığını mütevaziliğine borçludur.

Gayet sade duran, benzerlerinden ön ızgarası ve jantları ile ancak aracı çok iyi bilenlerce ayırt edilebilen, ancak içinde bir aygır(tabir-i caizse) saklayan bu modele yapacağınız uygulamaları iyi düşünüp karar vermekte yarar var.

Sonradan takılan ledler bana kalırsa sadece sizin aracınızda değil, tüm modellerde orjinalliği bozuyor.. Bu işin piri Audi veya şimdi taklidini yapan Opel'deki gibi far içinden ve araca özgü bir model olarak şekil verildiğinde daha özgün duruyor. Ben dikiz aynamdan gelen aracın Audi veya Opel olduğunu 30m geriden anlayabiliyorsam bu ledler amacına ulaşmış demektir.

ST kitler orjinal olarak bu araçlarda kullanıldığından ve araca yakıştığı kabul edildiğinden Türkiye'de de fazla bulunmadığından 2.5V6 için çok iyi bir seçim olur. Aracın sadeliğine ufak bir dokunuşla agresiflik veren bu orjinal donanımı bulduğunuz firma yapabilecekse riske çok fazla girmeyin derim.

Saygılarımla.

Evet 2.5 v6 nın kimliğini ele veren ön krom ızgarası 16 inçlik ford logolu çelik jantları ve birde önemlisi V motorların o tatlı mırıldanmasına sahip olan tarif edilemez sesi ....

Katılıyorum fikirlerinize Evren bey , ST 200 body kitinin benzerinin yapılması için katalogdan benzer bir model seçtim ama tabiki bu ojinali gibi olmayacak bundan eminim polyester malzeme ile ön ve arka tamponlara yapılacak ekler ile st200 kitine benzerliği yakalayacaklarından şüphem var ... aracımın güzel görüntüsünü bozmak istemediğim için kararsızım şuan .... internette 2.5 v6 ya yapılmış birörnek gördüm ve bu araba Ankara'dan şuanda ilan verilmiş satılıyor , sizlerinde fikrini almak için bu fotoğrafı ekledim ... yakışmışmı fikirlerinizi bekliyorum...

201003010723mondeotunin.jpg

ama benim hayalimde yatan tasarım orjinal ST200 modeli ise bu

fordmondeost2500.jpg

mondeost2005dwater.jpg

tarihinde Alphan Haz?r tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ps. Mehmet abi affına sığınıyorum :D

Karşımdan gelme sakın. :nazar:

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
(düzenlendi)
Son resim.

Ama sis farı ve alt panjurda sorun oluyor sanırım.

çünkü tampon tipi farklı.

http://autoclub.com.tr/garajresimler/76349..._NightBlue.aspx

buradaki araç normal bir 2.0 mondeo. Ama sahibi ön arka tamponu nerden buldu hatırlamıyorum fakat orjinali budur.

Valla acayip yakışmış orjinallik budur dedirtiyor .... aynısından bulsam saniye düşünmem çok yakışmış bence arabaya ayri bir hava katmış , benim hala kararsız kalma nedenimde orjinalliğin dışına çıkmamak , ne yapacağımı bilmiyorum orjinal st kiti bulsamda 2milyardan aşağı fiyatta olacağını düşünmüyorum , 500 TL ye ekleme cinsi polyester yaptırmakta ne kadar yakışır bilmiyorum , kararsızım....

Ben bir tane daha st200 kiti olan mondeo gördüm ama bu orjinal st200 Türkiyede tek olduğunu düşünüyorum ilanıda aşağıda st200 205 beygir orjinal

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...ibinden-6/detay

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

O aracı görmüştüm. tek değildir ama çok göremeyiz. İstanbul da başka görenler olmuş :)

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
(düzenlendi)

Çağlar bey bu konunun dışında bir sorum olucak size .... sizin 2.5 v6 mondeo nuz vardı lastik ebatlarını hatırlıyormusunuz ?

Biz arabamızı sıfır aldığımız 2000 kasım ayında üzerinde Michelin 205-50-R16 87 W ebatlarında lastik vardı , aynısını sordum bulamadım ebat ve marka olarak sonra bir yerde buldum 1.190 TL fiyat çıkardılar çok fazla geldi bridgestone soruşturdum 1040 TL fiyat çıktı baktım olucak gibi değil gittim Continental marka 205-55 R16 96 V ebatlarındaki lastiği aldım 560 TL ye .. %60 civarı ucuza geldi ama continental michelin kadar iyi mi ve 50 yanak yerine 55 yanak takmak sorun olurmu ?

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
Teybin halini gördünüz mü. :)

Gördüm ve ben v.6 170 beygire aşırı saygı duyarken , v.6 205 beygir mondeo nun teybinin bu durumda olmasını yakıştıramadım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Emmi ya egsozlardaki orantısızlık :D

Bu tip arabalar hastasında olmalı. yurtdışında çok bulunsada Türkiyede nesli az. O yüzden ST serisini koruyup kollamalıyız :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi ya egsozlardaki orantısızlık :D

Gördüm... :D

Körün gözünü çıkarırken, sahibinin ilgisizliği beni şaşırttı..

Alınmaz bu araba.. :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Gördüm... :D

Körün gözünü çıkarırken, sahibinin ilgisizliği beni şaşırttı..

Alınmaz bu araba.. :)

Egsozu takan kişi gözlerini kapatıp taksa yine bukadar olamaz .. :D

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
(düzenlendi)
Egsozu takan kişi gözlerini kapatıp taksa yine bukadar olamaz .. :kutlama:

O egzozu çok nadir bulunan ST200 modeline nasıl yaptırmış bende anlamış değilim.... Adamı arasam body kitini satsa bana olmaz mı :kutlama: nasılsa teybi kötü egzozu kötü:kutlama:

Benim v.6 ıma baktıktan sonra , nadir bulunan arabaların hastasında olması gerektiğini birkez daha anladım

http://img255.imageshack.us/img255/8331/modnddd.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Orjinal lastiği 205/50/16 dır, ama balonundan bıkmıştım, fiyatı da düşük olduğu için 205/55/16 takmıştım. Getirisi, götürüsünden fazladır.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

son resimdeki yakışmış ve sade.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
Orjinal lastiği 205/50/16 dır, ama balonundan bıkmıştım, fiyatı da düşük olduğu için 205/55/16 takmıştım. Getirisi, götürüsünden fazladır.

Katılıyorum... michelin 205/50/16 4 lastik sıfırdı 23.000 km de arka lastikte balon çıktı ön lastiklerde baya bayatladı bende gittim 205/55/16 continental taktırdım bakalım hayırlısı kaç bin km gider bilmiyorum...

Bu arada İzmirde ses sistemimi düzelttireceğim bir yer bulamadım öyle kaldı ,

Yorum bağlantısı
Katılıyorum... michelin 205/50/16 4 lastik sıfırdı 23.000 km de arka lastikte balon çıktı ön lastiklerde baya bayatladı bende gittim 205/55/16 continental taktırdım bakalım hayırlısı kaç bin km gider bilmiyorum...

Bu arada İzmirde ses sistemimi düzelttireceğim bir yer bulamadım öyle kaldı ,

ses sistemindeki sorun nedir?

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
ses sistemindeki sorun nedir?

http://www.otoclubturkiye.com/forum/2001-Monde...-Y-t196566.html

burda detaylıca yazıp ses sisteminin fotoğraflarını ekledim , çok güzel cevaplar aldım özellikle çağlar bey yardımcı oldu baya ama yaptıracak biryer bilmiyorum İzmirde birde ya ses bu kadar çıkıyorsa bağlantılar doğruysa diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
TR de satışı var şuan

kaç tl?

cidden önü böyle ise vazgeç bence.yada degişik tasarım varsa onu hayal et.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...