İçeriğe Yönlendir

Tek Taraflı Kaza Ve Nasıl Bir Kasko Oyunu

Mehmet Öztürk_2

Recommended Posts

Mehmet Öztürk_2

herkese merhabalar

10/08 tarihinde yapmış oldugun tek taraflı kaza sonucu yasal olarak trafik polisinin gelişi rapor tutması ardından devlet hastanesinde kan verilerek alkol muayenesi yapılması ve aracın servise götürülüp işlemlerin başlatılması ile maceramız başladı.servis 2010 model focus sedan aracıma 15 bin civarı masraf cıkarttı.aracı eksper gördü ve başladık beklemeye eksper aradı ve kazanın oluşumunu sordu bende rapordada belirtildigi gibi dar bir ara sokakta meydana gelen kazayı manevra esnasında frenin tutmadıgını ve on sol kısımdan vurdugumu ve aracı geri vitese taktıgımda şanzımanın kitlendigini ve sagımdaki direge surterek aracın arka kısmından gerideki duvara vurudugunu ve aracı stop ederek durdugumu belirttim ve serviste ilk yapılan incelemeler de cünkü bu sorunu servise ilettim çarpma sonrasında (buda 20-30 km hızım belkide yoktur nasıl boyle bir şanzıman kitlemesi olur anlamış degilim.)otomatik şanzımanın kitlendigini dogruladıgını ekspere de söyledim.hatta kontak anahtarını şanzıman kitli oldugundan aractan cıkaramadıkları için benden motor kaputunu açmak için yedek anahtarı talep ettiler ve bende kargo ile yedek anahtarı yolladım.herkes biliyordur arac geri viteste kitli kaldıgı için aracı park vitesine getirmediginde kontak anahtarı kitli kalıyor ve cıkartamıyosunuz.neyse olaydan bir hafta sonra sigorta şirketinin görevlendirdigi kişi bulundugum ilçeye geldi.olayla ilgili polisle görüşmüş araştırma yapıyor tabiki ve benimle görüşmek için aradı ve buluştum kendisi olay yerindeki kişilerle görüşmüş polisle görüşmüş ve bana dediki siz olay esnasında alkolluymüşsünüz ben de kimin dedigini sordugumda polisin söyledigini belirtti. bende ozaman polis benim ehliyetimi alıp aracımı baglayıp niye hakkımda yasal işlem yapmadıgını neden kaza raporunda alkolle ilgili her hangi bir bilginin yazılmadıgını ve siz araştırma yaptıgınız esnada böyle bir şeyi ortaya attıklarını sordugumda cevap veremedi.ve bu parayı şirketin ödemeyecegini soyleyerek gitti.

daha sonra bu kişiyi arayarak dosyamı sordum bana sizinle görüştügümde söyledigim gibi şirket size bu parayı ödemez dedi bende bu işlerin sözle olmayacagını ve kasko şirketinden tarafıma yazılı bir evrak istedigimi ve mahkemeye başvuracagımı belirttim ve beklemeye başladım.bu kişiyle görüşmemden 3-4 gün geçti sonra kasko sirketini aradıgımda işlemlerin devam ettigini belirttiler.hala bekliyoruz günler geçiyor ve tekrar genel müdürlügü aradıgımda bana dosyanın red edildigini ve tarafıma yazı yollandıgını söylediler.bende evrağın gelmesini bekliyorum ve bu arada servisten aracımı tekrar ikinci kez eksperin gelip gördügünü ve %90 aracın pert olacagını söyledikleri bir telefon aldım düşünüyorum bana hem dosya red edildi diye evrak yolladıklarını söylediler hemde aracı tekrar eksper görüp işlemler devam ettigini ögreniyorum.tamamen şaçmalık ve anlamak mümkün degil ve zaman tabiki ilerliyor ve bende bi yandan net ten hasar dosyasının durumunu takip ediyorum cunku müşteri hizmetlerini aradıgımda dosyam la murat diye birinin ilgilendigini ve ondan bilgi almam gerektigini söylüyor ve ben aralıksız 12 gün boyunca murat beyi arıyorum sabah arıyorum ögle diyorlar öglen arıyorum akşam arayın diyolar ve akşam arıyorum gelmedi diyolar ve 12 gün boyunca bu adama ulaşamadıgım gibi bıraktıgım not larada bakıp geride aramıyorlar.bu hafta içinde internetten dosyamı takip ettigim yerde aracımın masrafının 18 bin tl ye cıktıgını gördüm artık kimseden bi bilgi alamadıgım için aviva nın sitesinden hasar dosya takip sisteminden neler oldugunu ögreniyorum :good1: tekrar bunun üstüne sigortayı aradım incelemenin devam ettigini söyledir.halbuki 3-4 gün önce tarafıma red edilgini dair yazı yollamışlarmış ve dün yani 24 gün sonra aracımın pert işlemlerinin başladıgının eksperin size yollacagı teklifle ilgili eksperle görüşecegimi mutabakat yazısı istediklerini ben aradıgımda müşteri hizmetleri tarafıma bildirdi.ne oldugu hala anlamış degilim.eksperde aviva ile görüşüp size haber verecegiz dedi bunun üstüne ertesi gün hala bi ses cıkmadıgı için kasko yu akşam üstü tekrar aradıgımda dosyanın red oldugu bilgisi verildi.sebebini sordugumda açıkca bir sebeb söyleymeyiz gibisinden bir cewap werdiler ve pazartesi günü tarafınıza iadeli tahüttlü red yazısını yollacak dedi ve 3-4 gün içinde elinize ulaşır diyince yazının bi kopyasını maille yollamalarını istedim. ve bana gelen mailde aynen yazıyorum buraya

'''Hasar evraklarının incelenmesi ve yapılan araştırma neticesinde hasarın,beyan edildigi şekilde meydana gelmediği tespit edilmiş olup;bu nedenle tarafınıza tazminat ödemesi yapılamayacağı hususunu bilgilerinize arz ederim''' diye red yazısı geldi bu nasıl bir sigorta şirketidir.neyi neden niçin red ettikleri bile belli degil böyle bir şaçmalığı neye dayanarak yapıyorlar anlamak mümkün degil.

resmen adamla dalga gecer gibi bir oyle bir böyle oyun oynuyorlar biri ret oldu dedi digeri devam ediyor diyor biri yazı yolladık diyor digeri mutabak için eksperle görüşün diyor bunu ypan sözde 300 yıllık sigorta şirketi Aviva bu 25 gün süre zarfında bir kere olsun beni arıyan soran olmadı ne bir bilgi veren ne bir başka bişey ancak ararsanız 3-5 kelime bişeyler ögreniyorsunuz dosyayla ilgilenen kişi 12 gün boyunca hep dışarda insan bi geri dönüş yapmazmı o kadar not bırakıyosunuz bu konuda bilgisi olan arkadaslardan biraz bilgi istiyorum bana söylenen mektupla gelecek yazı sonrası mahkemeye başwurmam oldu yazıyı bekliyorum şimdilik bulundugum ilçede yeni oldugum için nerden iyi bir avukat bulurum nasıl yaparım bi fikrim yok bu konuyl ilgili biraz araştırma yaptım olay yerinde alkollu oldugumu görenlerolmuş bu sigortacının dedigi ama ben soruşturdugumda olay yerindeki ev sahipleriyle görüşen kimse olmamış tam emin olmamakla birlikte polislerinde böyle birşey söylememiş oldugunu duydum burdaki en ince nokta eşimin hastanede çalışıyor olması sigorta şirketi hakkımda suc duyurusunda bulunmuş hastaneye savcı gelmiş ve benden kanın kimin aldıgını alkol testini kimin çalıştıgı sormuş ve yazılı olarakta hastanedeki nöbetci doktorun gözetiminde kanın benden alınıp laboratuvardaki kişinin çalıştıgı belirtmiş ve kanı sawcılık teslim almış ve bendende tekrar bir kan aldılar dna testi için karşılaştırma yapacaklar itiraz hakkım olmasına karşın itiraz etmedim ve dna testi için kan verdim.

normal şartlarda istanbulda bir awukata konuyu aktardım awukat ise bana bu tarz olaylarda 2 nci veya 3 üncü şahışların şahitlik yapamayacagını polisin böyle bir dawada tanıklık yapmasının olanaksız oldugunun ve hatta polisin tanıklık yapması durumunda o gece kaza sonrası görewini su istimal etmiş olup çelişkiye düşmüş olacagını için alkollü oldugumda benim ehliyetime el koyup cezai işlem yapması gerektigini ve bunu da kaza tutnaklarında belirtmesi gerektigini söyledi.genelde bu tarz kazalarda para ödememek için bu gibi şeyleri bazı sigorta şirketlerinin yaptıgını yasalara göre bir kişinin alkollü oldugunu kanunun belirledigi cihaz ve aletlerle tespit edilecegini koklama vs. bir tespit olmadıgını söyledi benim elimde devlet hastanesinden almış oldugum alkolsuz olduguma dair rapor var ehliyetim war ruhsatım var ve kaza raporum war

sizce bu şirket neye dayanarak benim dosyamı red ediyor ?

böyle bir hakları varmı ?

bu şirket evraklarımın tam olmasına karşın neden böyle bir şeye başvurmuş olabilir yasal olarak mahkemede nasıl sawunacaklar kendilerini merk ediyorum

ne olduda bir gün öncesine kadar hasarı karşılayacakken birden red edildi

bu konuda heralde dava açmak dışında başka bir çözüm yok bu konuda bilgisi olanlar paylaşır ise cok sevinirim.ne yapmak lazım bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tamamen objektif olarak yazıyorum ( hastane-alkol kısmını pek bilemem)

Eksper yerine geçtim ve düşünüyorum:

1. PArk haline yakın hıza inmiş bir araç, yol kenarına vursun, kaldırıma çıksın vs., fren tutmadı vs.

2. Sonrasında R ye taktım, vites kitlendi (ne, nereye kitlendi servisin açması lazım)

3. Kitlenmiş vites ile bu sefer geriye doğru hamle yaptım ve arka hasar meydana geldi.

Tüm bu oluş biçimi, sigorta tarafından incelenecek bir vaka örneğidir. Ayırca vites kolu nerede kalırsa kalsın, mekanik olarak P ye almak ve anahtarı çıkarmak mümkündür. Bence öncelikle servis danışmanı - eksper arasında nasıl bir diyalog geçmiş buradan yola çıkın derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun..

Şirketin birisi; Kaza sonrası sağ koltukta oturan kişinin alkollu olduğunun tespit edilmesi neticesinde, aracı muhtemelen bu kullanıyordu bu sebeple red ediyoruz ifadesi ile hasarı red etmişti..

Mahkeme uzun sürmüş, (2 yıl gibi) mahkeme sonucunda 18 bin lira hasarı 28 bin lira olarak ödemişlerdi..

Bu işin yolunu avukat bilir.

Zaman kaybetmeyin, yazıyı alır almaz Avukatınıza vekaletinizi verin..

Acenteniz yok mu ? Hiç bahsetmemişsiniz..

Tüm bu oluş biçimi, sigorta tarafından incelenecek bir vaka örneğidir. Ayırca vites kolu nerede kalırsa kalsın, mekanik olarak P ye almak ve anahtarı çıkarmak mümkündür. Bence öncelikle servis danışmanı - eksper arasında nasıl bir diyalog geçmiş buradan yola çıkın derim.

+1

Muhtemelen servis, olmaz böyle bişey abii demiştir..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçmiş olsun,sigortadan resmi cevap geldikten sonra önce ihtarname çekilmek suretiyle uyarı yapılacak,verilen süre içerisinde size cevap verilmemesi/olumsuz cevap verilmesi durumunda dava açarak( kazanın olduğu yada ikametgahınızın olduğu yer asliye hukuk mahkemelerinden birinde) tazminat isteyeceksiniz. 1,5- 2 sene dava sürer,temyiz edildiğinde 1,5 sene daha sürer,ortalama 3 senenin sonunda paranızı Mehmet abinin dediği gibi faizi ile birlikte alırsınız.

Yorum bağlantısı
Hakkı Taşcı

Geçmiş olsun.Ayrıca bundan sonrası için Allah yardımcınız olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Öztürk_2
Geçmiş olsun..

Şirketin birisi; Kaza sonrası sağ koltukta oturan kişinin alkollu olduğunun tespit edilmesi neticesinde, aracı muhtemelen bu kullanıyordu bu sebeple red ediyoruz ifadesi ile hasarı red etmişti..

Mahkeme uzun sürmüş, (2 yıl gibi) mahkeme sonucunda 18 bin lira hasarı 28 bin lira olarak ödemişlerdi..

Bu işin yolunu avukat bilir.

Zaman kaybetmeyin, yazıyı alır almaz Avukatınıza vekaletinizi verin..

Acenteniz yok mu ? Hiç bahsetmemişsiniz..

+1

Muhtemelen servis, olmaz böyle bişey abii demiştir..

öncelikle cewaplar için sagolun

normal şartlarda benim aracım stop ettigimde eger aracı park konumuna getirmez isem aracın kontak anahtarını yerinden cıkartamıyorsunuz bu kaza sonrası olan deyil normal şartlardada geçerli aracı stop ettiniz vites d veya n de ise kesinlikle kontak anahtarı cıkmıyor sadece park işaretine geldiginde aractan kontak anahtarını cıkartabiliyorsunuz.

kazada ilk darbe anında küçük bir yükseltiye çarptıgım için o an aracı biraz geri alıp bakmak istedim geri vites yani R aldıgımda sanzıman kitleniyor ve ne parka alabildim ne fren tuttu hiç bir şey yapamadım cok dar bir sokak arası oldugu için geriye wurmuş oldu arac ve R konumunda tek çarem stop etmek oldu 2010 model focus comfort otomatik bilmeyenler servislere sorabilir park haricinde arac hangi viteste olursa olsun kontak anahtarını cıkartamıyorsunuz)bunun üzerine serwise bunu aktardıgımda inceleme yapıp bildireceklerdi onun için motor kaputunu açmak için yedek anahtarımı kullandılar ve ilk darbe anında şanzımanın kitlendigi bilgisini verdiler.

mehmet bey bulundugum ilçede yeni oldugum için burda sigortamı yaptırdıgım acenta biraz ilgilendi aracı fotograflarını cekti servise cekici ile yolladı paran ödenir merak etme falan diyorduki sonrasında birşey yapamam elimden geleni yaptım gibi bi bilgi werdi burda acentaların ne kadar önemli oldugunu ögrenmiş oldum.zaten çok da iyi bir acenta olmadıgı başka acentalardan da ögrendim.burda yeni oldugumuz için fazla araştırmadan burda yaptırmıstım kaskomu şanssızlıgım buymuş yani awukat meseleside araştırıyorum bnim tanıdıklarım istanbulda onlarda bakıyorlar burda bulundugum ilçede iyi bir awukat bulmam için sizin yukarda vermiş oldugunuz ornk gibi olsa yine bişey demiyecegim ama red cewabına şaşırdım vermiş oldugum beyan dısında bir kaza olmuş oyuzden red edilmiş benim wermişoldugum bir beyan yokki polisin tuttugu tutanak alkol raporu var ehliyet rusat açıkca belirtseler bende anlayacam red oluş sebebini ama basit bir cewap war karsımda bu şekilde yazı geldiginde hem kaskoyu hemde polisleri mahkemeye verecem peki sigorta konusunda uzman oldugunuz için son sorum mahkemede ney ile sawunacak kasko kendini ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence hasar meblağı üzerinden yola çıkmalı, ki zaten sigorta da bu yolu izlemekte. Meblağın en büyük gözüken parçası da şanzıman. D de kalmış bir vites kolunu, manuel olarak P ye getirmeye beceremeyen bir servisin yapacağı ön ekspertize güvenmezdim, bence başka bir serviste yeni hasar ekspertizi talep edin, herşey değişebilir!

Yorum bağlantısı
Mehmet Öztürk_2

birde herşeyden wazgeçtim neden bu işi yokuşa sürüyorlar yasal olarak alınacak ewrakların hepsini aldım yanlış yada eksik bir ewrakımda yok ellerinde elle tutulur bir kanıt ispat olmamasına karsın ne yapmak istiyorlar dayanakları yok sadece yada benim bilmedigim bir eksik şeymi war anlamayamıyorum 300 yıllık Aviva paradan kaçıyor başka bir açıklama gelmiyor aklıma bir adam gibi muhattap bile yok koca 25 gün bekliyosunuz verin cewap iki kelime

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Polis yorum yaparak, ukalalık yapmış..

Raporunda ne yazdıysa, gördüğü o dur..

Hastaneden aldığınız raporda alkol durumunuz neyse, alkol dereceniz de o dur..

Kazanın oluşumu ilginç ama.. Ülkemizde ilginç o kadar çok kaza oluyor ki..

Peki, servis fren konusunda yorum yaptı mı?

Frenler tutmuyor muymuş tutmuyorsa niye tutmuyormuş.. Fren bozuksa, otomatik bir araç ile yaşadıklarınız normal..

Sigortanın bu yorumunda mutlaka gizli bir detay vardır..

Kaza saati ile rapor saati, alkol muayene saatleri örtüşüyor mu ?

Ayrıca bir de hatırlatma.. Lütfen v yerine w kullanmayın..

Yorum bağlantısı
Mehmet Öztürk_2
Polis yorum yaparak, ukalalık yapmış..

Raporunda ne yazdıysa, gördüğü o dur..

Hastaneden aldığınız raporda alkol durumunuz neyse, alkol dereceniz de o dur..

Kazanın oluşumu ilginç ama.. Ülkemizde ilginç o kadar çok kaza oluyor ki..

Peki, servis fren konusunda yorum yaptı mı?

Frenler tutmuyor muymuş tutmuyorsa niye tutmuyormuş.. Fren bozuksa, otomatik bir araç ile yaşadıklarınız normal..

Ayrıca bir de hatırlatma.. Lütfen v yerine w kullanmayın..

Sigortanın bu yorumunda mutlaka gizli bir detay vardır..

Kaza saati ile rapor saati, alkol muayene saatleri örtüşüyor mu ?

fren konusunda bi yorum yapmadılar ama normal olarak otomatik viteslerde aracın vitesini frene basarak degiştiriyorsunuz kaza anında ilk çarpmadan sonra zaten R ye taktıgımda ne olduguna bakmak için anında arac geri gitmeye başladı ve fren calışmadı vitesi ittirerek P veya N ye almaya çalışsamda vites kazık gibi erinden oynamadı bende (benim klıma gelen normalde frene basarak vites degiştridigim için fren tutmadıgından P konumuna VEYA N konumuna getiremedigimi düşündüm.)htta aracı servise götürdügümüzde frene basarak vitesi tekrar degiştirmeyi denedim ama kıpırdatmak mümkün olmadı sadece ustaların on incelemesinde şanzımanın belirttigim şekilde kitli oldugunu söylediler

peki çaglar beyin dedigi gibi acaba başka bir serwise götürmenin faydası olurmu böyle bir yol izlenebilirmi daha dun aksamdan beri serwisten arayan olmadı dosya red edildi aracınızı alın gibi heralde böyle bir şey bildirmeleri lazım servisten çaglar bey sizin başınızdan böyle bir olay gectimi faydası oldumu yani onun için soruyorum ilk defa böyle bir olay yaşıyorum awukatlarlada ilk defa muhattap oluyorum bu yaptıgım haytımdaki 3 üncü kaza ve digerleri bu kadar büyük ve sorunlu degildi bilemiyorum yani

birde kaza saatiyle rapor saati aynııdır cunku aracı cekici alırken ben başına bi arkadasımı bırakıp polisle beraber alkol testi için hastaneye gittim belkide en gec 1 saat sonra kan wermişim dir fazla gecikmedik yani

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben ödenmemesi için bir sebep göremiyorum.. Görenler ile irtibata geçin.. Kuşkularının sebeplerini öğrenin, ispat etmeyi deneyin.. Dosyanın kapatılmış olması önemli değil.. Açılır..

Bu aşamadan sonra, sigorta şirketinin yeni bir servis ve yeni bir eksper ile ikna olacağını sanmıyorum..

Ayrıca tekrar w'lere dikkat lütfen..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aklıma takılan nokta, şanzıman, kitlendi vs. gibi kahvehane sohbeti ile bir hasar tespitine başlanmaz, ciddi bir iştir, manuel olarak P ye alamayıp, evden yedek anahtar getirtenin de ekspertizine güvenmem. Hasar mablağından, şanzıman elenirse de, sigorta bu kaza için ödemeyi onaylar gibime geliyor. Vites kolu mekanizması takılması ayrı şeydir, şanzımanın dağılması ayrı, ilk çarpmada aks yerinden çıkmış olabilir, şanzımanda sorun olmayabilir vs. vs. vs.ayrıca tüm evraklar tamam ise, dava sonucu hasar tahsilatı da yapılabilcek bir olaya benziyor. Yalnız o aşamaya gelinir ise, yetkili serviste tamir yaptırıp, tüm çıkacak hasarlı parçalar muhafaza edilir ise çok iyi olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracınızın yanında ve arkasında daha önceden oluşmuş bir hasar tespit edilmiş olabilir mi. ?

Bu sebeple kazanın tümüne kuşkulu bakılıyor olabilir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Öztürk_2
(düzenlendi)
Aracınızın yanında ve arkasında daha önceden oluşmuş bir hasar tespit edilmiş olabilir mi. ?

Bu sebeple kazanın tümüne kuşkulu bakılıyor olabilir..

zannetmem yani ole vuruk darbeli yada paslanmış falan bir yer yoktu aracımda böyle bir kanıya nasıl varılır bilemiyorum böyle bir düşünceleri olsa bana bu sebebten dolayı ödemiyoruz demeleri gerekmezmiydi hiç bir neden göstermiyorlar dosyayla ilgilenen kişide bilgi wermiyorki nasıl iştir anlamadım iki arada bir derede kalmak bu olsa gerek

buarada olayı görenler var onlarla irtibata gecebilirim ama ne yapmam gerekir onlarla irtibata gecince orasını anlayamadım

cünkü kaza yaptıgım anda bi ok kişi sokakta toplandı

bu arada v ler için uyarını dikkate alıyorum tesekkurler

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Öztürk_2
Aklıma takılan nokta, şanzıman, kitlendi vs. gibi kahvehane sohbeti ile bir hasar tespitine başlanmaz, ciddi bir iştir, manuel olarak P ye alamayıp, evden yedek anahtar getirtenin de ekspertizine güvenmem. Hasar mablağından, şanzıman elenirse de, sigorta bu kaza için ödemeyi onaylar gibime geliyor. Vites kolu mekanizması takılması ayrı şeydir, şanzımanın dağılması ayrı, ilk çarpmada aks yerinden çıkmış olabilir, şanzımanda sorun olmayabilir vs. vs. vs.ayrıca tüm evraklar tamam ise, dava sonucu hasar tahsilatı da yapılabilcek bir olaya benziyor. Yalnız o aşamaya gelinir ise, yetkili serviste tamir yaptırıp, tüm çıkacak hasarlı parçalar muhafaza edilir ise çok iyi olur.

aslında ben istemiştim ama ilk başta onlar kaskodan onay gelsin kaporta tamir işleribitince mekanik aksama bakarken bu söyledigim iddiaları inceleyeceklerini belirtmişti.onlarda detayla inceleme yapmadan üstün körü bakarak bu cevabı vermiş olabilirler biz tabi normal olarak ödenecek bir hasar oldugunu düşündügümüz için bekledik ama simdi ummadıgımız bir sonucla karsılastık.servisle pazartesi görüşüp detaylı bir inceleme yapmasını isteyecegim.bakalım servis ne diyecek izmirde aviva ile anlaşmalı 1 tane ford servisi var aracımda orada

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Servisin anlaşmalı olması gerekmez, istenen yerde yaptırılabilir, tabii ayrıcalığı:

1. Ödemeyi yapar, aracınıza binersiniz, sonra sigortadan parayı alırsınız

2. Ödemeyi yapmazsınız, sigortadan para gelince servise ödeme yapar aracınızı o zaman alabilirsiniz.

Bence, ekspere verilen formu talep edin, muhtemelen orada komple şanzıman yazmakta.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
buarada olayı görenler var onlarla irtibata gecebilirim ama ne yapmam gerekir onlarla irtibata gecince orasını anlayamadım

cünkü kaza yaptıgım anda bi ok kişi sokakta toplandı

bu arada v ler için uyarını dikkate alıyorum tesekkurler

Olayı görenleri kasdetmemiştim.. Ödememe sebebi görenlere ulaşın demek istemiştim..

v konusunda dikkatli olun lütfen.. Hassasızdır bu konuda..

Yorum bağlantısı
Mehmet Öztürk_2
Servisin anlaşmalı olması gerekmez, istenen yerde yaptırılabilir, tabii ayrıcalığı:

1. Ödemeyi yapar, aracınıza binersiniz, sonra sigortadan parayı alırsınız

2. Ödemeyi yapmazsınız, sigortadan para gelince servise ödeme yapar aracınızı o zaman alabilirsiniz.

Bence, ekspere verilen formu talep edin, muhtemelen orada komple şanzıman yazmakta.

ozaman pazartesi servisten ekspere verilen formu isteyeyim bakalım ne yazacak kasko şirketinide arayacagım ayrıntılı olarak neden red oldugunu ögrenmek istiyorum diye ama pek ümidim yok yinede deneyecegim ne eksper bilgi veriyor ne kasko şirketi adam öldürsek bu kadar gizli bir araştırma yaparlarmıydı bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Öztürk_2
Olayı görenleri kasdetmemiştim.. Ödememe sebebi görenlere ulaşın demek istemiştim..

v konusunda dikkatli olun lütfen.. Hassasızdır bu konuda..

araştırmaya gelen kasko şirketinden olan şahış başlı başına bir iş arkadası telefonla aradıgımda dosyanın durumu nedir geldiniz gördünüz ne yapılacak bu konuda bekliyomuyuz diye sordugumda o gün ben yanınıza geldigimde size söylemiştim zaten bunu şirket size ödemez diye mahkeme yolunuz açık dedi soruma verdigi cevap bu ben şoktayım nasıl yani bi adam geldi ödenmez diyip gitti ne yapacagımı şaşırdım bu aşamadan sonra bende bu işler sözle olmuyor tarafıma yazılı cevap istiyorum dedim.o kişiyle yapılan görüşme sadece bundan ibaret

Yorum bağlantısı
Davut Tunacık

Kasko şirketi ödemez ise en geç 2 yıl içinde faizi ile öder.Polis memurunun rapor da yazdıklarının aksi beyanları mahkemelerde delil olarak kabul edilmez.Zaten akıllı memurda raporda ne yazarsa onu söyler.Aksi halde görevi ihmal ve kötüye kullanmaktan hakkında yasal işlem yapılır.Bence uzun bir süreç te olsa paranızı alırsınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Öztürk_2
Kasko şirketi ödemez ise en geç 2 yıl içinde faizi ile öder.Polis memurunun rapor da yazdıklarının aksi beyanları mahkemelerde delil olarak kabul edilmez.Zaten akıllı memurda raporda ne yazarsa onu söyler.Aksi halde görevi ihmal ve kötüye kullanmaktan hakkında yasal işlem yapılır.Bence uzun bir süreç te olsa paranızı alırsınız.

bende öyle düşünüyorum olay gecesi tek yıldızlı komiser ve 2 adet polis memuru olay yerine geldi rapor tuttular bendenmi korktularda alkollü oldugum halde işlem yapmadılar sanki madem alkollüydüm yasal olarak ehliyetime el koymaları lazım ceza vs. ozamanda ben zaten kaskodan birşey talep edemezdim cunku ehliyetim yok ve alkolluydum derim olur biter tabiri caiz ise aviva nın yaptıgı çamura yatmaktan başka bişey degil ve ben gidip avukat tutup bir sürü para harcayacagım hakkım olan parayı bilmem kac yıl sonra alacagım belli degil ve bu konuda hiç birşey yapamıyoruz sen ugraş dur 300 yıllık şirket de 3 kuruş parayı vermemek için binbirdereden su getirsin

Yorum bağlantısı
Talip İnal

Geçmiş olsun. Aviva Sigorta A.Ş., Sigorta Tahkim Komisyonuna üye olmadığı için konuyu orada, mahkemeden daha hızlı, sonuçlandırma imkanı yok. Anlattıklarınıza göre, yapabileceğiniz tek şey dava açmak. Muhtemelen, sigorta şirketinin yetkilileri de bunu bekliyorlardır. Mutlaka, geçerli hukuki dayanakları vardır. Gözden kaçırdığınız bir husus olabilir. Dava açtığınızda şirketin avukatları bu dayanağa göre davayı yönlendirmeye çalışacaklardır. Bu nedenle, sigorta hukukunu bilen bir avukat bulmanızda yarar var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...