İçeriğe Yönlendir

Yeni Klavye Mouse Setim

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Eski mouse'umun 10. yaşı şerefine(!) cuma günü kendisinin artık bayağı problem çıkarmasından dolayı, Eksen Bilgisayar'dan yeni klavye mouse'umu çarşamba akşam 23'te sipariş geçtim.

04092010286.th.jpg

Cuma evdekiler 14.30 da kargodan teslim almışlar.

Kendisini burada paylaşıyorum.

Gelelim incelememe, mouse'tan başlayalım.

04092010282.th.jpg

04092010283.th.jpg

Tam aradığım özelliklerde, elime "cuk" diye oturuyor ve bol bol tuşları var. Sıralamak gerekirse, DPI değişim ayarı, tilt tuşunda sağa sola seçim ve midde click. Donanımsal olarak tilt tuşunun yumuşaklığının ayarlanması(çok güzel!), geri ve ileri tuşları, pil göstergesi ve sol seçim tuşu(gizli)

Tilt tuşunu hemen altındaki düğme ile "tık tık" ses çıkartarak veya tamamiyle tekerlek gibi boşa döndürmeye ayarlayabiliyorsunuz. Benim gibi forumda bi konuda 40 mesaj okuyorsanız ve 40.dan başa gitmek istiyorsanız süper valla. Bir dokunuşta hoop tepedesiniz :rolleyes: DPI seçim tuşunu donanımsal olarak "laser" gözün tarayıcı çözünürlüğü için kullanabiliyorsunuz. Tıklayınca mouse çok daha yavaş imleci hareket ettiriyor veya bi anda monitörün sağından soluna gidebiliyorsunuz.

Gizli olan sol seçim tuşu ise baş parmağımın hemen altında kalıyor. Tabiiki yazılımla tüm tuşlara istediğiniz herşey atayabiliyorsunuz.

Mouse'un logitech tarafından ayrı satıldığını belirtmekte fayda var. MX1100 olarak bulabilirsiniz ancak bu settekinden farklı :wub: Setteki mouse'un farkı, tamamiyle şarjlı pillere göre tasarlanmış. İçinden hediye olarak Sanyo 2000ah pil, USB Şarj kablosu ve USB adaptörü çıkıyor. Mouse'taki usb giriş noktası mini usb maalesef.

04092010284.th.jpg

Klavyeye geldiğimizde klavye adı gibi dalgalı tasarıma sahip. Tamamiyle konfora yönelik tasarlanan klavye bu tasarımı sayesinde elinize çok rahat oturuyor. Benim gibi hızlı yazıyorsanız alışması 1 günü alıyor ama muhtemelen vazgeçilmez olacak benim için :wub:

04092010287.th.jpg

04092010285.th.jpg

Kıssadan hisse bitirmek gerekirse ben çok memnunum. 209TL'ye aldığım klavyemle mouse'umun en azından bi 5 sene benle gelmesini dilerim. Bu sürede de maksimum 10 kere pil değiştireceğimi de hatırlatırım :wub:

Gelelim çekin klişelerine :)

Mekan: Odam

Fotoğraf: Tamamiyle ben

Manken: Logitech Wave Pro

Çekim: Nokia E71

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Hayırlı olsun. Uyumlu bi ikili olurlar umarım. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hayırlı olsun. Uyumlu bi ikili olurlar umarım. :rolleyes:
Güle güle kullan Sani :wub:

Teşekkür ederim :wub:

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

hayırlı olsun bi değişiği bende var çok kaliteli logitech,mouse ayda bir pil ister:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
hayırlı olsun bi değişiği bende var çok kaliteli logitech,mouse ayda bir pil ister:)

Benimkinde minimum 6 ay pil süresi yazıyor. Zaten içindeki 2000mah lik pil, 2700'lük taksam 1 sene falan gider herhalde :)

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
Benimkinde minimum 6 ay pil süresi yazıyor. Zaten içindeki 2000mah lik pil, 2700'lük taksam 1 sene falan gider herhalde :)

strateji oyunu çok oynadığım için benimki bitiyo heralde:)

Yorum bağlantısı

Güle güle kullanın sayın meslekdaşım, gayet şık kaliteli bir modele benziyor. Benim microsoft emekli olunca yerine listeye alalım bu modeli aklımızın bir köşesinde bulunsun. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi microsoft emekli olmuyor, mouse 01 üretimi, klavye 05 üretimiydi :D

Klavyede 98 den kalma çalışanlar tanıyorum :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ben de 12 senelik klavyemi Logitech K800 le değiştirdim. Klavyeye bakmaktan yazı yazamaz oldum. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yeni avatar güzel :D

Logitech artık bayağı güzel tasarımlı ürünler çıkartıyor. Çok gözüme girdi bu ürünle :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Teşekkürler Sanicim. Bu alttan aydınlatma işini çok sevdim,pek faydalı muhteşem bi görselliğe sahip. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Zevk-merak meselesi, 200 Tl vermem. Mini usb de neymiş :shok:
Teşekkürler Sanicim. Bu alttan aydınlatma işini çok sevdim,pek faydalı muhteşem bi görselliğe sahip. :D

Çağlar abi, mini usb, şu anda blackberry ve nokia'larda da kullanılıyor. Resimlerde tipi mevcut.

Cihan 10 gün pil ömrü demişler senin klavye için :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Cihan 10 gün pil ömrü demişler senin klavye için

2set şarjlı pil. Biri dolarken diğeri boşalır. :nazar:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tek dayanamadığım olay pil değiştirmek. Kısmetse bunlarda uzun süre değiştirmek olmayacak :nazar:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hehe :D

Bana yine dayanamayıp kırıldığında artık :D

Bu arada eskisini parçalarken bakmıştık, yatağın bi suçu yokmuş, amortisörün kulaklarındaki civatalar gevşeyinde, kulak ayrılmış, yatak yere yıkılmıştı.

Vallahi tek başımaydım o anda :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Benimkini hiç söylemeyeyim 10 tl ye almıştım :rtfm:

Ayrıca son teknoloji pil derdide yok :melek::)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yeni aldıydım. çok pil yakıyor :melek: tüp bağlatayım diyorum.

13152_buyuk.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yeni aldıydım. çok pil yakıyor :melek: tüp bağlatayım diyorum.

13152_buyuk.jpg

Evet... çok aşırı pil tüketiyor. ama memnunum..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...