İçeriğe Yönlendir

90ps Dizel Focus Vs 109ps Dizel Focus

Ahmet Büyüktopçu

Recommended Posts

Ahmet Büyüktopçu

Merhaba,

90 beygir 215Nm Dizel Focus Collection

109 beygir 240Nm Dizel Focus Titanium

Yukarıdaki iki araç arasında güç farkı bariz hissedilir mi? Mesela kalkışta ivmelenme veya yokuşta tırmanma konularında.

Aradaki güç farkı için 5000TL fark vermeye değer mi?

Cevap verirseniz sevinirim.

İyi günler.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Aynen katılıyorum.Donanım ayrı bir konu ancak sadece güç farkı için bile değer diye düşünmekteyim... :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Esin

bencede değer, sonuçta sıfır araç alıyorsunuz donanım ve motor farkı için istenen meblağ abartılı değil diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

90 lığa 500 liralık bi chip atılır,100-105 hp güç,250-260 nm de tork alınır. :)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Esin

bencede değer, sonuçta sıfır araç alıyorsunuz donanım ve motor farkı için istenen meblağ abartılı değil diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
90 lığa 500 liralık bi chip atılır,100-105 hp güç,250-260 nm de tork alınır. :)

190E V6 ne ola ki :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kullanımda, hantal kalıyor denemeyecek kadar fark hissedilir, ama DPF si olmayan 90 Ps i tercih ederdim.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Paranız çoksa 109'luk, paranız az ise 90'lık gayet güzel iş görür...

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Sadece güç farkı için değmez düşüncesindeyim. Ama donanım + güç farkı için değer. Satarken titianyumu 2000 tl civarında daha fazla satabileceğiniz düşünülürse, fark 3000 tl gibi olur.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

iki araç arasındaki 0-100km hızlanmalarına bakmak lazım. birde mümkünce 60-120 km

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

bu araçların ara hızlanmalarını bulmak mümkün mü? neden fabrika verilerinde elastikiyet değerleri verilmezki. geçenlerde çok aradım araçların test sürüş değerlendirmelerini bir site buldum ama çok detaylı değildi. varmı böyle bildiğiniz web siteleri.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

109 luk ile 90 lık arasındaki güç farkı, özellikle son hızda kendini gösteriyor. Focus değil ama aynı motoru kullanan 308 in 90 lığı max 180 yapabiliyor...

Focus 109 luk ise 200 km ye rahat ulaşabiliyor hatta geçiyor. Akselerasyon olarak da tabiiki 109 luk daha iyidir...

Donanım olarak aradaki farkları ayrı tutarak, güç anlamında 90 lık yerine 109 luğu alıp 4-5 bin lira farka bence değmez...

Sıfır olarak alacak olsam 90 lık alırdım...

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

İlteber Yaman'ın focusu 109 luk. 90 lığınıda gitti denedi. Onun söylediği 180 km/s ten sonra hissedilebiliyor fark. Onun dışında bir fark olmadığını söyledi.

Tabi imkan varsa daha güçlüsünü almak mantıklı.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Yüklü araç, açık klima, dik bir yerde kalkış gibi nispeten zor koşullarda güçlü motor avantajı çıkar diye düşünüyorum. Yoksa normal koşullarda anam anam fark olmaz.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
iki araç arasındaki 0-100km hızlanmalarına bakmak lazım. birde mümkünce 60-120 km
bu araçların ara hızlanmalarını bulmak mümkün mü? neden fabrika verilerinde elastikiyet değerleri verilmezki. geçenlerde çok aradım araçların test sürüş değerlendirmelerini bir site buldum ama çok detaylı değildi. varmı böyle bildiğiniz web siteleri.

Burada var:

ford.co.uk'da var. http://www.ford.co.uk/Cars/Focus/BrochureP...sSpecifications >> Specifications ..

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
teknik detayları inceledim ve aralarında 2sn lik bir fark var hem 0-100km de hemde ara hızlanmada. Ben olsam 109 ps den aşağısını almazdım :D

O zaman neredeyse benzinlideki 1.6 lt - 2.0 lt farkı kadar fark varmış.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

2.5 yıl 109 BG'lik ve 1 aylık 90 BG'lik Focus kullanıcısı olarak derim ki; ikisi arasında illaki far var ama öyle abartılacak gibi bir fark yok. 109 bg'lik araçta gördüğüm maksimum hız 210. Geçen pazar deneme amaçlı hızlandım ve 90 bg'lik araçla çok ama çok rahat bir şekilde 195'in üstüne çıktım. Şunu da sormak istiyorum, hayatımızda kaç defa 200'lü hızlara çıkabiliriz ki? Eğer imkanınız var ise 109'luk Focus alın, kısıtlı bütçeye sahip iseniz 90 bg'lik sizin işinizi fazla fazla görür. Biz alırken Collection ile Titanium arasında 6 bin TL fark vardı. Değmez diye düşünerek 90'lık aldık. Son derece memnunum, hiç pişman değilim. Herkese de tavsiye ederim. :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

aynen bu şekilde

2.5 yıl 109 BG'lik ve 1 aylık 90 BG'lik Focus kullanıcısı olarak derim ki; ikisi arasında illaki far var ama öyle abartılacak gibi bir fark yok. 109 bg'lik araçta gördüğüm maksimum hız 210. Geçen pazar deneme amaçlı hızlandım ve 90 bg'lik araçla çok ama çok rahat bir şekilde 195'in üstüne çıktım. Şunu da sormak istiyorum, hayatımızda kaç defa 200'lü hızlara çıkabiliriz ki? Eğer imkanınız var ise 109'luk Focus alın, kısıtlı bütçeye sahip iseniz 90 bg'lik sizin işinizi fazla fazla görür. Biz alırken Collection ile Titanium arasında 6 bin TL fark vardı. Değmez diye düşünerek 90'lık aldık. Son derece memnunum, hiç pişman değilim. Herkese de tavsiye ederim. :lol2:

Mert güç sadece son hız değilki abicim arada ara hızlanmalar var. e buda oldukça fazla 2 sn gibi !

Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz

Aradaki 19 Bg turbonun geometrisiyle ve intercooler ile alakalı diye forumda konuşmuştuk motor aynı motor ise yakıt tüketimleri de yaklaşık olarak birbirine eşit olacak o zaman 90 Bg almak pek mantıklı görünmüyor diye düşünüyorum yanılmıyorsam :lol2: 109 Bg ile bazı yerlerde motorun bayıldığını görüyorum(özellikle devir düşükken dik yokuşlarda) o zaman 90 Bg buralarda ara gazla falan çıkar? :crazy:

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Ben de zaten tam olarak bunu belirtmeye çalışmıştım daha önceki yorumumda.Sadece güç farkı için bile o parayı vermeye değer.Tabii imkanınız varsa...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

donanım olarak değer ama performans olarak o değeri göremedim iki araç arasında

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Mert güç sadece son hız değilki abicim arada ara hızlanmalar var. e buda oldukça fazla 2 sn gibi !

Tabiki de güç sadece son hızda değil ama ben bu yorumu son hızda fark olduğunu belirten arkadaşlar için yazmıştım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...