İçeriğe Yönlendir

Fikrinizi Alabilir Miyim Lütfen?

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

Rıdvan Ergün

Evde hem film izlerken hem de müzik dinlerken kullanabileceğim HI FI özellikli bir sistem kurmayı düşünüyorum.

Önceliğim müzik. Elektrikli aletlerle yapılmayan natürel müziği (klasik batı müziği, Türk müziği, jazz) seviyorum.

Aşağıdaki linkteki wharfedale marka hoparlör takımını 800 TL fiyatla buldum.

Performansı konusunda doyurucu bilgiye ulaşabilirsem satın alacağım.

İlgilenenlere teşekkür ederim.

http://www.rsteknoloji.com/Wharfedale-CR2-...ah-,PR-207.htmlŞu linkte

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Cevabınız için teşekkür ederim. önerdiğiniz sistem ev sineması olarak oldukça iyi gibi görünüyor.

Ben biraz daha müzik dinleme ağırlıklı bir şeyler düşünüyorum. Wharfadele markasının çok iyi olduğunu duymuştum.

Verdiğim linkteki ürünlerin fiyatı da makul görünüyor. Bilenler varsa kullanıcı yorumu almaktan mutlu olacağım.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Müzik ağırlıklı ise, focal Tavsiye ederim, Fiyatları birazcık tuzludur ama. onun haricinde uygun olarak Jamo fena değildir.

Yorum bağlantısı

Dinlediğiniz müzik türleri yumuşak türden olduğu için, sert hoparlörlerden uzak durmanız gerekir.

Cerwin wega, wharefedale, gibi markalar benim aklımda sert müziğe uygun gibi kalmış.

Sony eski kalitesinde olmasa da iyi ve yumuşak ses veriyor hala. Ben bu linkteki ürünün daha eski bir modelini onkyo anfi ile kullanıyorum. Tabi onkyo anfinin de kararkteristiği yumuşak sestir ve ikisi gayet uyumlular.

Pioneer ve Bose'ta yumuşak müzik için tercih edilebilir. Ancak Bose'nin ses yumuşaklığı sub'ından kaynaklanır.

MediaMArkt ve Elektroworld'ün büyük mağazalarında Hi-Fi deck sistemler için dinleme odaları mevcut. Sony pek olmaz oralarda ama Jamo mevcuttur. Yumuşak müzik için Jamo'yu da dinleyebilirsiniz. Quadral'da dinlenebilecekler arasında.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Wharfedale, oldukça iyidir de, linkteki ürünü hangi anfiya bağlayacağınız önemli?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Dinlediğiniz müzik türleri yumuşak türden olduğu için, sert hoparlörlerden uzak durmanız gerekir.

Cerwin wega, wharefedale, gibi markalar benim aklımda sert müziğe uygun gibi kalmış.

Sony eski kalitesinde olmasa da iyi ve yumuşak ses veriyor hala. Ben bu linkteki ürünün daha eski bir modelini onkyo anfi ile kullanıyorum. Tabi onkyo anfinin de kararkteristiği yumuşak sestir ve ikisi gayet uyumlular.

Pioneer ve Bose'ta yumuşak müzik için tercih edilebilir. Ancak Bose'nin ses yumuşaklığı sub'ından kaynaklanır.

MediaMArkt ve Elektroworld'ün büyük mağazalarında Hi-Fi deck sistemler için dinleme odaları mevcut. Sony pek olmaz oralarda ama Jamo mevcuttur. Yumuşak müzik için Jamo'yu da dinleyebilirsiniz. Quadral'da dinlenebilecekler arasında.

Saygılarımla.

Wharfedale, oldukça iyidir de, linkteki ürünü hangi anfiya bağlayacağınız önemli?

İlgi ve cevaplarınız için teşekkür ederim. 52 inc SONY LED TV aldım :p

Dolayısıyla sinema - müzik sistemi vs Braviı Senkronizasyonundan yararlanmak için hepsini SONY alma niyetindeyim. Yani anfim Sony olacak Çağlar Bey.

Evren Bey, siz de SONY hoparlör önerdiğinize göre galiba tam takım Sony olacak.

Model önerilerine açığım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fiyat/performans/takım/uyuma bakarsak, Sony den komple sistem almak mantıklı geliyor bana.

Yorum bağlantısı
İlgi ve cevaplarınız için teşekkür ederim. 52 inc SONY LED TV aldım :blush:

Dolayısıyla sinema - müzik sistemi vs Braviı Senkronizasyonundan yararlanmak için hepsini SONY alma niyetindeyim. Yani anfim Sony olacak Çağlar Bey.

Evren Bey, siz de SONY hoparlör önerdiğinize göre galiba tam takım Sony olacak.

Model önerilerine açığım.

Anfide Sony'yi seçmeden önce;

Marantz, Onkyo'yu yumuşak ve kadife ses için, Denon ve Harman Kardonu ise kalitesinden ötürü deneyin Rıdvan Bey. Bravia Senkronizasyonu için güzel ve gerçekçi sesten vazgeçmeyin. Sony'nin çok sağlam anfileri var ancak Türkiye'de yüksek fiyatla satıldıklarından referans kabul edilen üstteki markalar daha tercih edilebilir.

Tabi Yamaha ve Pioneer anfiler de var ancak bu anfiler sert müzik ve salt ev sineması için daha uygunlar.

Evde sony ve onkyo anfi kullanıyorum. Onkyo hem stereo hem de 7.1 olarak çok çok başarılı. Özellikle detaylı ses ayarları ile istenilen tarzı yakalamak çok daha kolay.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

+1

anfide onkyo pioner sony panasonic gibi markaların hepside idealdir.özellikle bulabilirsenizki gerçekten sony nin aliminyum gövdeli olan anfilerini tavsiye ederim.ebayda fiyatları uygun.

hoparlörde sony markasını tek geçerim ama made in japon olanı.ispanya modelleride fena degil.

sizin verdiginiz hoparlör agırlıklı orta bas sınıfından bir set bu yani evren beyin tanımladıgı hoparlörlerden.

yanılmıyorsam forumda bir arkadaşımızın hoparlör satışı var satılmadıysa tavsiye ederim.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/htiyac-Ola...ok-t196479.html

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Anfide Sony'yi seçmeden önce;

Marantz, Onkyo'yu yumuşak ve kadife ses için, Denon ve Harman Kardonu ise kalitesinden ötürü deneyin Rıdvan Bey. Bravia Senkronizasyonu için güzel ve gerçekçi sesten vazgeçmeyin. Sony'nin çok sağlam anfileri var ancak Türkiye'de yüksek fiyatla satıldıklarından referans kabul edilen üstteki markalar daha tercih edilebilir.

Tabi Yamaha ve Pioneer anfiler de var ancak bu anfiler sert müzik ve salt ev sineması için daha uygunlar.

Evde sony ve onkyo anfi kullanıyorum. Onkyo hem stereo hem de 7.1 olarak çok çok başarılı. Özellikle detaylı ses ayarları ile istenilen tarzı yakalamak çok daha kolay.

Saygılarımla.

+1

anfide onkyo pioner sony panasonic gibi markaların hepside idealdir.özellikle bulabilirsenizki gerçekten sony nin aliminyum gövdeli olan anfilerini tavsiye ederim.ebayda fiyatları uygun.

hoparlörde sony markasını tek geçerim ama made in japon olanı.ispanya modelleride fena degil.

sizin verdiginiz hoparlör agırlıklı orta bas sınıfından bir set bu yani evren beyin tanımladıgı hoparlörlerden.

yanılmıyorsam forumda bir arkadaşımızın hoparlör satışı var satılmadıysa tavsiye ederim.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/htiyac-Ola...ok-t196479.html

Oktay Bey ben aşağıdaki linkteki Sony anfiyi gözüme kestirmiştim. Alüminyum gövdeli derken bunu mu kastediyorsunuz?

Evren Bey aydınlatıcı yorumlarınız için teşekkür ederim. Sizin yorumunuz bana fren yaptırdı. Yoksa aşağıdaki anfiyi almak üzereydim:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-e...-150-waat/detay

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Oktay Bey ben aşağıdaki linkteki Sony anfiyi gözüme kestirmiştim. Alüminyum gövdeli derken bunu mu kastediyorsunuz?

Evren Bey aydınlatıcı yorumlarınız için teşekkür ederim. Sizin yorumunuz bana fren yaptırdı. Yoksa aşağıdaki anfiyi almak üzereydim:

evet.yapım yerini göremedim ama gövdesi japon modellerine çok benziyor.bu iyi modeller arasında fiyatı gerçekten çok iyi özelligine göre bedava diyebilirim.

creativ pc tabanlı ses yapısında ilermiş bir markadır.pc tabanındaki ses olayı bu tip anfi ve hopalörlere uygun degil.çok fark ettiriyor.helede kulagı ses ile içli dışlı olan bir kişi çok rahat bunu ayırabilir.

linkteki anfi ile creativin pc anfisi arasında anlatılamayacak kadar fark var.

Yorum bağlantısı

Bu anfinin 5.1 olanını (str-db695)'i 2005 yılında kullanmaya başladım, hala kullanıyorum. İlk aldığımda Sony'nin en iyi ikinci modeliydi diyebilirim ancak üst modeli nerdeyse iki kat pahalıydı. Cihazı çok incelemeden, internetteki şimdi kapanmış olan elektronik üzerine yayın yapan forumdaki tavsiyeler üzerine aldım. Eve geldiğimde ilk dikkatimi çeken sert ve berrak olmayan sesti. Daha çok ev sinemasına yönelik olmasına rağmen cihazın kalibre ayarları sınırlı ve tiz sonuna kadar açıldığında dahi netlik yeterli değil. 2 sene kullandım ancak arayışlarım hep devam etti. Bu cihazın ve sizin baktığınızda da aynı durum mevcuttur en büyük eksiklerinden biri DSP denilen cihaz tarafından yaratılan effectlerin (hall, stadium) olmaması, cihazca tanımlanmış 3 adet dsp'nin mevcut olması. Ev sinemasında çok sorun yaşatmasa da kaliteli müzik için yetersiz. Şu anda odamda radyo için ve laptop'a bağlı olarak duruyor.

Benim için ses evdeki en eski müzik aletimiz 78 model grundig'in verdiğidir. Bu cihazdan sonra pioneer ve hitachi olmak üzere hiçbir midi sistemden alamadığım sesi, onkyo'da bulduğumda doğru kararı verdiğimi anladım. Ev sinemasına yönelik anfilerin, müzikte başarılı olması ve özellikle stereo anfilere yakın ses vermesi için bütçeyi bir miktar zorlamak gerekiyor. Benim cihazın modeli tx-sr674e. Şu anda daha gelişmişleri de mevcut ancak ben sesini beğendiğim için arayışım bitti.

Ev sinemasında önemli kriterlerden biri de THX sertifikasıdır. Benim hiçbir cihazımda olmadı ancak Lucas Film tarafından geliştirilen bu ses formatı çok yaygın kullanılmasa da belli kriterleri yerine getiren cihazlar tarafından lisanslı kullanılabiliyor. Dolayısı ile en ucuz THX'li anfi, alt sınıfındaki tüm anfilere göre farklı özelliklere sahiptir denilebilir.

Logitech tarzı 5.1 veya 7.1 hoparlör setleri ile oyunlar ve filmler dışında çok fazla birşey beklememek lazım. Geçtiğimiz güznlerde Vatanda 550.-TL'ye satılan ancak 750-900.-TL arasında fiyat değişen logitech z5500'ün puslu ve boğuk sesi hep dikkatimi çekmiştir. Creative tiz seslerde çok daha başarılıdır ancak bu cihazların en büyük espirisi yüksek çıkış gücüne sahip subwoferlarıdır. Zaten toplam ses güçlerine baktığınızda %60-70'i sub'a aittir.

En kötü dect sistemler yukardaki sistemlerden daha ayrıntılı ses verirler. Özellikli müzik dinliyorsanız, gitar tellerindeki parmak sürtünmelerini hissetmek istiyorsanız 2 veya 3 sürücü içeren tizi, midi,bası ayrı veren front ve rear hoparlörler şarttır. Audiofiller sesi yalın dinlemeyi sevdiklerinden anfilerinin eq ayarlarını 0'larlar, sub'ı devre dışı bırakırlar kayıt ortamındaki sesi duymak için çaba harcarlar. Dect'lerin orta sınıflarından itibaren tek tuşla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz mesela. Efekti en çok kullanan cihazlar ise bahsi geçen logitech veya creativlerdir.

Sonuç olarak Sony'nin alınacak anfileri STR-DA2400ES veya bulabilirseniz üst modelleridir ama fiyatları çok ucuz olmadığı için bu ürünlere göre arada çok fiyat farkı olmayan ev sinemasında uzmanlaşmış diğer markaları aldığınızda onların çok daha farklı dünyalardan geldiğini hemen anlayabilirsiniz.

Son olarak 7.1'e çok takılmayın. En ideali hala 5.1. Benim anfim 7.1 olmasına rağmen 2 hoparlörü aldığım günden beri takamadım. KAblo ve yer sıkıntısı oluyor malum.

Anfiyi aldıktan sonra,, ses sisteminin beyni olan anfilerden sonra kalbi olan ve .1 olarak tabir edilen SUB'ı da konuşmak lazım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Evren Bey açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.

Ben önceliği müzik dinlemedeki kaliteye vermekle beraber, film izlerken de idare edecek bir sistem kurmaya karar verdim.

Bu nedenle tavsiyeleriniz üzerine ONKYO marka amfide yoğunlaştım. sahibinden.com sitesinde ONKYO araştırırken

ONKYO TX-SV525R R1 7+1 modeli özellik ve fiyat bakımından cazip geldi. Biraz çıkış gücü düşük gibi görünse de, ben apartmanı sallamasını değil, müziği kaliteli duyurmasını tercih ettiğimden yeterli olacağını düşündüm.

Satıcı HIFI konusunda oldukça bilgili ve profiline bakılırsa güvenilir birisine benziyor. Telefonda da güven telkin etti.

Amfiye uygun olarak HEI marka hoparlör sistemini önerdi.

HEI FRONTLAR : 2 X 150 WATT , 8 OHM MDF KABİN ÇİFT PORTLU ,

Bİ-WİRE ALTIN KAPLAMA ÇIKIŞLAR..TANESİ 23 KG..

3 vay 2 X 25 CM BASS.. 2 X 14 CM MİD.. 2 X 5 CM İPEK DOME TWEATER..

Sistemin kalbi dediğiniz sub. şu:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-e...-30934487/detay

şu center:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-e...-performa/detay

bu da rear:

Konunun uzmanı arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

evren beyin baştan aşagı yazdıgı degerli bilgilere yürekten katılıyorum özellikle grundig için.germanyum transistör çıkışlı anfilerin ve a sınıpı p kanal anfilerin toroid trafolarla beslenmesi neticesinde oluşan o tok ve pürüzsüz denebilecek ses çıkışlarını japonlar yeni yakalıyor dersem yalan olmaz bence.

verdiginiz linklerdeki hoparlör çeşitleri deyim fiyat ve performans olarak iyi seçim ama biraz daha araştırın derim.özellikle bu markanın linkini iyi inceleyin satışı olan bu ürünleri bulun detayı vardır işinize yararmı karar verin.ülkemde maalesef diyecegim bu tür media cihazlarını detaylı bulmak hala zor.bu verdikleriniz yanında forumda satışta olan hoparlörüde es geçmeyin derim orta sesler için biçilmiş kaftandır.zaten istanbuldasınız o satışı olan hoparlörleri canlı dinleyin bence en iyisi bu olur.kulagınız karar verdirsin derim.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Evren Bey açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.

Ben önceliği müzik dinlemedeki kaliteye vermekle beraber, film izlerken de idare edecek bir sistem kurmaya karar verdim.

Bu nedenle tavsiyeleriniz üzerine ONKYO marka amfide yoğunlaştım. sahibinden.com sitesinde ONKYO araştırırken

ONKYO TX-SV525R R1 7+1 modeli özellik ve fiyat bakımından cazip geldi. Biraz çıkış gücü düşük gibi görünse de, ben apartmanı sallamasını değil, müziği kaliteli duyurmasını tercih ettiğimden yeterli olacağını düşündüm.

Satıcı HIFI konusunda oldukça bilgili ve profiline bakılırsa güvenilir birisine benziyor. Telefonda da güven telkin etti.

Amfiye uygun olarak HEI marka hoparlör sistemini önerdi.

HEI FRONTLAR : 2 X 150 WATT , 8 OHM MDF KABİN ÇİFT PORTLU ,

Bİ-WİRE ALTIN KAPLAMA ÇIKIŞLAR..TANESİ 23 KG..

3 vay 2 X 25 CM BASS.. 2 X 14 CM MİD.. 2 X 5 CM İPEK DOME TWEATER..

Sistemin kalbi dediğiniz sub. şu:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-e...-30934487/detay

şu center:

bu da rear:

Konunun uzmanı arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

evren beyin baştan aşagı yazdıgı degerli bilgilere yürekten katılıyorum özellikle grundig için.germanyum transistör çıkışlı anfilerin ve a sınıpı p kanal anfilerin toroid trafolarla beslenmesi neticesinde oluşan o tok ve pürüzsüz denebilecek ses çıkışlarını japonlar yeni yakalıyor dersem yalan olmaz bence.

verdiginiz linklerdeki hoparlör çeşitleri deyim fiyat ve performans olarak iyi seçim ama biraz daha araştırın derim.özellikle bu markanın linkini iyi inceleyin satışı olan bu ürünleri bulun detayı vardır işinize yararmı karar verin.ülkemde maalesef diyecegim bu tür media cihazlarını detaylı bulmak hala zor.bu verdikleriniz yanında forumda satışta olan hoparlörüde es geçmeyin derim orta sesler için biçilmiş kaftandır.zaten istanbuldasınız o satışı olan hoparlörleri canlı dinleyin bence en iyisi bu olur.kulagınız karar verdirsin derim.

Oktay Bey İstanbul'da değilim. O yüzden iyice araştırıp eş dost tavsiyesi edindikten sonra dinlemediğim bir sistemi almaya karar vereceğim :)

Şu HEI hoparlörleri gözüm keser gibi oluyor da,

google da bile ürün hakkında bilgiye ulaşamadım. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

HEI marka bir süre önce gözüme çarpmıştı, Karaköy alt geçitte dükkanlarda, sonrasında hiç görmedim?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
HEI marka bir süre önce gözüme çarpmıştı, Karaköy alt geçitte dükkanlarda, sonrasında hiç görmedim?

kötü bir referans :)

Yorum bağlantısı

istanbul dasınız diye yazmışım kusuruma bakma.

bu modelin mutlaka bi reklamı vardır resimlerde bulunan hoparlörler gerçekten iyi duruyor ama bu tip şeylerde canlısını görmek bence dogru olur.o yüzden araştırın dedim varsa linki inceleyin.

ankarada izmir caddesinde kaliteli hoparlör satan magaza vardı epeydir bakmıyorum bi ara bakıyım duruyorsa size irtibat telini vereyim size

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
istanbul dasınız diye yazmışım kusuruma bakma.

bu modelin mutlaka bi reklamı vardır resimlerde bulunan hoparlörler gerçekten iyi duruyor ama bu tip şeylerde canlısını görmek bence dogru olur.o yüzden araştırın dedim varsa linki inceleyin.

ankarada izmir caddesinde kaliteli hoparlör satan magaza vardı epeydir bakmıyorum bi ara bakıyım duruyorsa size irtibat telini vereyim size

Oktay Bey dün Ankara'da İzmir Caddesi'ndeydim. O türden mağazaların çoğu kapanmış. Dikkate değer bir müzik sistemi göremedim.

KODA Amfi ve HEI hoparlör konusunda google da bile bir bilgiye rastlayamadım. :)

Yorum bağlantısı
Oktay Bey dün Ankara'da İzmir Caddesi'ndeydim. O türden mağazaların çoğu kapanmış. Dikkate değer bir müzik sistemi göremedim.

KODA Amfi ve HEI hoparlör konusunda google da bile bir bilgiye rastlayamadım. ;)

koda uzakdogu markadır ve istanbul ahalisi yaptırıyor bu markayı.hei için fikrim yok ama hoparlör olarak begendim bu yeterli olmaz mutlaka sesi dinlemek gerekiyor.dinlemeden hiç bir markayı almayın derim.bende bakarım bulunca yazayım size.

Yorum bağlantısı

kODA iyi değildir. Hei'yi ise duymadım desem yeridir. Daha önce konusu geçen Sony 5'li hoparlör set tahminimce ilk aşama da subsız bile iş görür. Ankara'da Cepa içinde Enplus'ta oldukça kaliteli model hoparlörler var. Eskiden Onkyo'yu getirirlerdi şimdi sanırım marantz ve harmon kardon getiriyorlar. Yine Sony Center'da Sony Hoparlörler mevcuttu bir zamanlar. Sub için ise Media MArkt veya Electroworld'e bakmak lazım.

Oktay Bey'in tavsiye ettiği, forumdaki hoparlörleri de tercih edip, center ve rear için 3'lü set bakılabilir.

Ben sub olarak Pioneer kullanıyorum. Çok seveni yoktur ama ben memnum. Zamanında zorla bir tane bulup Tepe'den almıştım. Şimdi piyasada olmayabilir.

Çok net olmasa da benim sistemin bir bölümünün resimleri.

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç
(düzenlendi)

Ankara veya istanbulda Media Markt gibi yerlerde Denon - Yamaha - Onkyo gibi receiver markalarını dinleyerek ve deneyerek almanızı tavsiye ederim.Receiverların kalitesi ona bağlanan kabinler ve işlemcileri ile orantılıdır.O nedenle kesinlikle deneyin, dinleyin ve araştırın.Forumlarda söylenenler veya yazılanlar kullananların kişisel yorumlarıdır.En doğru kararı siz ve kulaklarınız verecektir.

tarihinde ?smet Oru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...