İçeriğe Yönlendir

Fikrinizi Alabilir Miyim Lütfen?

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

(düzenlendi)

yıllarca ses teknisyenligi yaptım imalatında çalıştım montajını yaptım hoparlör olarak o zamandan bu yana 3 markanın üzerine tanımam belki markacılık olucak ama yazayım yinede.

ev sistemlerinde technics,sony,pioneer,

ses sistemlerinde boss,jbl

gerisine taklit diyordum o zamanlar.hala aynı görüşteyim.

deck olarak technics 1.idi anfidede sony o vakitler 2 den fazla çıkışlılar yoktu tabi.o yüzden hala transistör çıkışlı anfiler favorimdir.7+1 p kanal transistörlü anfi üretiliyorsa harika bir cihaz olduguna eminim markası önemli degil.mosfet olmayacak yanlız.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli
yıllarca ses teknisyenligi yaptım imalatında çalıştım montajını yaptım hoparlör olarak o zamandan bu yana 3 markanın üzerine tanımam belki markacılık olucak ama yazayım yinede.

ses sistemlerinde boss,jbl

gerisine taklit diyordum o zamanlar.hala aynı görüşteyim.

deck olarak technics 1.idi anfidede sony o vakitler 2 den fazla çıkışlılar yoktu tabi.o yüzden hala transistör çıkışlı anfiler favorimdir.7+1 p kanal transistörlü anfi üretiliyorsa harika bir cihaz olduguna eminim markası önemli degil.mosfet olmayacak yanlız.

Oktay Bey o yıllar geride kaldı, ses sistemlerinde örnek verdiğiniz jbl iyidir ama orta seviyede, mesela rockford fosgate, earthquake gibi markalar jbl den çok daha üstündür, çok daha üst seviyede ürünleri vardır...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Oktay Bey o yıllar geride kaldı, ses sistemlerinde örnek verdiğiniz jbl iyidir ama orta seviyede, mesela rockford fosgate, earthquake gibi markalar jbl den çok daha üstündür, çok daha üst seviyede ürünleri vardır...

dediginiz markaları bilmiyorum.yorumum yok biraz önce linklerine baktım ikiside 90larda parlamış görünüyor earthquakesaund 84 de kurulmuş.kısaca benim gözümde kopyalar

harman system üreten bir firma olan jbl hala revajda ve bir idol hastası olanlar fazlasıyla mevcuttur.dediginiz markalar modifiyecilerin tercih ettikleri ürünler olabilir ama jbl profesyonellerin tercih ettigi markadır.bu tartışılabilir bir konudur uzar gider.

anfide marantz markasınıda tavsiye ederim.

en kısa örnek şöyle olabilir evren beyin yorumunda aradıgı sesin tarifi var,bu sesi inanın bu markalar haricinde bulabilmeniz gerçekten zordur.

günümüzde ses digital işleniyor fark buradan doguyor işte.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)
ikiside 90larda parlamış görünüyor earthquakesaund 84 de kurulmuş.

işte o nedenle söyledim o yıllar geride kaldı diye :)

bu tartışılabilir bir konudur uzar gider.

çok haklısınız..

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
kODA iyi değildir. Hei'yi ise duymadım desem yeridir. Daha önce konusu geçen Sony 5'li hoparlör set tahminimce ilk aşama da subsız bile iş görür. Ankara'da Cepa içinde Enplus'ta oldukça kaliteli model hoparlörler var. Eskiden Onkyo'yu getirirlerdi şimdi sanırım marantz ve harmon kardon getiriyorlar. Yine Sony Center'da Sony Hoparlörler mevcuttu bir zamanlar. Sub için ise Media MArkt veya Electroworld'e bakmak lazım.

Oktay Bey'in tavsiye ettiği, forumdaki hoparlörleri de tercih edip, center ve rear için 3'lü set bakılabilir.

En baştaki kararsızlığıma geri döndüm :p

Ama teşekkür ederim. Hayal kırıklığı yaşayacağım ürünleri almama engel oldunuz. Aslında Mediamark - Elektroworld gibi yerlere de baktım. Fakat çok büyük ve gürültülü mağazalarda hoparlörün ve amfinin kalitesini anlamak mümkün olmuyor.

Tecrübeli kullanıcıların yorumlarından yararlanmak istiyorum bu yüzden.

Yorum bağlantısı
Misafir
En baştaki kararsızlığıma geri döndüm :p

Ama teşekkür ederim. Hayal kırıklığı yaşayacağım ürünleri almama engel oldunuz. Aslında Mediamark - Elektroworld gibi yerlere de baktım. Fakat çok büyük ve gürültülü mağazalarda hoparlörün ve amfinin kalitesini anlamak mümkün olmuyor.

Tecrübeli kullanıcıların yorumlarından yararlanmak istiyorum bu yüzden.

en başta forumdaki dedigim hoparlörden asla pişman olmazsın buna eminim.alıp almamak sana kalmış.digerleri için sahibindeni gittiyi falan sürekli kontrol et derim acele etme muhakkak düşer.hatta ebayı takip et bazen kargo iyi oluyor şansına.

dedigin magazalarda sesiz oda olması lazım bauhause daki bu magazalarda öyleydi galiba.ama emin degilim.hoparlörde sıfır fiyatları beni çok düşündürdü epey yüksek fiyatlar var.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

bende araştırıyorum bulduklarımın linkini verrim incelersin.süha beyin verdigi linkede bak muhakkak çok çeşitli markalar var.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

internette satılık. Onkyo TX-SR606 amfi buldum.

7 kanal çıkışlı.

Fakat 2 kanal stereo çıkış seçeneği mevcut mu öğrenemedim.

Satıcı da bilmediğini söylüyor.

Bu amfiyi alırsam. 7 kanal sinema izlemek yanında 2 kanal stereo müzik dinleyebilir miyim acaba???

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

7 çıkış için her zaman 7 giriş olmaz, yani 2 kanal streo dinlememek için sebep göremem derim.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Onkyo tx-sr 607 amfi satın aldım.

Şimdi öncelikle frontlara bağlamak üzere stereo performans kalitesi yüksek HİFİ özellikli ev sinema sisteminin üyesi olarak da kullanabileceğim hoparlör arıyorum.

Daha sub. sonra rear we center hoparlörleri tamamlayacağım.

Asıl maksadım stereo müzik dinlemek olduğu için iki ön hoparlörü kule tipi değil de, müzik seti hoparlörü şeklinde düşünüyorum.

tarihinde R?dvan Erg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Wharfedale 10.7 hoparlör serisi aldım. Amfiye mi uymadılar yoksa bağlantı mı yanlış anlamadım. Ses hem stereoda hem sinemada çok yetersiz. :nazar:

Yorum bağlantısı
Misafir
Wharfedale 10.7 hoparlör serisi aldım. Amfiye mi uymadılar yoksa bağlantı mı yanlış anlamadım. Ses hem stereoda hem sinemada çok yetersiz. :)

Benim Cihazın setup ayarlarında 4 veya 5. menüde bir ayar var. Muhtemelen sizde de vardır. Sesi yükseltebilirsiniz ordan. Bende -ve+ yönüne

12 kademe var. Tabi bu arada hoparlörlerin sesi de kısılmış olabilir. Bu tip anfilerde öne veya arkaya vereceğiniz ses şiddeti ayarlanabildiğinden kontrol etmekte yarar var. Kalibrasyonlar tamamlandığında tatmin edici sesi alırsınız merak etmeyin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Benim Cihazın setup ayarlarında 4 veya 5. menüde bir ayar var. Muhtemelen sizde de vardır. Sesi yükseltebilirsiniz ordan. Bende -ve+ yönüne

12 kademe var. Tabi bu arada hoparlörlerin sesi de kısılmış olabilir. Bu tip anfilerde öne veya arkaya vereceğiniz ses şiddeti ayarlanabildiğinden kontrol etmekte yarar var. Kalibrasyonlar tamamlandığında tatmin edici sesi alırsınız merak etmeyin.

Saygılarımla.

Evet öyle bir ayar varmış. Siz söyleyince buldum. Sesi yükselttim. Fakat hala ses kalitesi istediğim gibi değil. Amfi mi hoparlörlere uymadı; hoparlörler mi söylendiği kadar iyi değil çözemedim. :D

Yorum bağlantısı
Misafir
Evet öyle bir ayar varmış. Siz söyleyince buldum. Sesi yükselttim. Fakat hala ses kalitesi istediğim gibi değil. Amfi mi hoparlörlere uymadı; hoparlörler mi söylendiği kadar iyi değil çözemedim. :lol:

Kalitesiz ses vermemesi lazım. ANcak ses şiddeti anlamında volume 40'tan sonra güçlenir. Yine ayarlardan gece modu veya başka bir ayar açık olabilir. Anfiye reset atmak için aşağıdaki yolu deneyin isterseniz.

To reset the AV receiver/AV amplifier to its factory

defaults, turn it on and, while holding down the

[VCR/DVR] button, press the [ON/STANDBY] button.

“Clear” will appear on the display and the AV

receiver/AV amplifier will enter Standby mode.

Note that resetting the AV receiver/AV amplifier will

delete your radio presets and custom settings.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Evren Bey teşekkür ederim. Verdiğiniz fikirlerle hem iyi bir sisteme sahip oldum, hem de sonunda ayarları tutturdum.

Zevkle müzik dinliyorum.

TV izlemek bile farklı bir keyif haline geldi :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Misafir
Evren Bey teşekkür ederim. Verdiğiniz fikirlerle hem iyi bir sisteme sahip oldum, hem de sonunda ayarları tutturdum.

Zevkle müzik dinliyorum.

TV izlemek bile farklı bir keyif haline geldi :)

Rica ederim. İyi eğlenceler.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

çok sevindim olumlu halletiğinize.

iyi günlerde kullanın.başarılı bir ses sistemine sahip oldunuz.

benim evde emektar sony var japon ürünü iki kanal toroid trafolu ve pnp transistörlü çıkış var.3 yolluda hoparlörüm var.hoparlör kasası eski technisin hurda olarak atılmıştı altım düzelttim,yükseligi 1metreye yakın genişlik 50cm civarı iç derinligide 45cm civarı.izocam döşedim içine hoparlörleri yoktu carbon hoparlör taktım 25cmlikti galiba orjinal piezo tiviter orta sesler içinde kagıt hopalör takmıştım.sonra iptal ettim ufaklık göbegini içine bastırmış.10yılı geçti o vakit epey özenmiştim.hala güzel ses veriyor ama sizlerinki gibi degil tabi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...