İçeriğe Yönlendir

Aracın üzerindeki Donanım Paketleri Kasko Değerini Etkiler Mi?

Ahmet Kiriş

Recommended Posts

Ahmet Kiriş

Araçlarımızın çoğunda x paket güvenlik paketi vs.vs. paketler var ve bu paketler için standart donanımdaki araca ilave ücret ödüyoruz fakat Sigorta şirketlerinin kullanmakta oldukları Kasko Değer Listelerinde bu paketler için herhangi bir ilave söz konusu değil, siz müdahele etmezseniz yada beyanda bulunmazsanız birşey değişmiyor aksine pert durumu filan olursa itirazınıza müteakip düşük değer bildirimi diyerekten fiyat mı kırılıyor?

Burdaki soru şu, Kasko Değer Listesindeki fiyatı müşterinin talebiyle poliçe üzerinde yükseltebiliyorlar mı? Belgelememiz gerekiyor mu? (Üretici veya Satıcı firma beyanı)

Aracımın kaskosunu yenileteyim dedim, yeni poliçe araç değerini 30,000.-tl yazmış, aradım 37000 olsun dedim aracımda "x" paket var, piyasada donanımsızı bile bu fiyattan yükseğe gidiyor ve fiyat farkına razıyım dedim. Genel Müdürlük ile görüşüp size bilgi verelim dediler, hala bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Ben X PAket ve ESP için toplam 4000 TL değer artrırdım AXA Oyak'tan...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Trend-Ghia-Titanium gibi eklentiler ve fiyatları, kasko değer listesinde mevcut, ama paketler yoktur, 37.000 lik kaskok bedeli kabul edilir, ama pert vs. durumunda 30.000 den hesaplanır diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Trend-Ghia-Titanium gibi eklentiler ve fiyatları, kasko değer listesinde mevcut, ama paketler yoktur, 37.000 lik kaskok bedeli kabul edilir, ama pert vs. durumunda 30.000 den hesaplanır diye biliyorum.

Yeter ki kabul etsinler poliçeyi imzalayıp versinler Çağlar Abi, Allah gerektirmesin, hasarı tam almak biraz zorlu olur ama anlaşma sağlanamazsa Mahkeme de poliçe de belirtilen tutarı son kuruşuna kadar alabiliyoruz diye biliyorum. Geçenlerde arkadaşın 35000 tl lik Renault Megan ı için 26000 teklif ettiler, direk mahkemeye gideceğini söyledi 33000 tl de anlaştılar, sonuçta Mahkemede kendileri lehine bir sonuç çıkacağını bilseler ne diye anlaşma yoluna gitsinler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aracımın kaskosunu yenileteyim dedim, yeni poliçe araç değerini 30,000.-tl yazmış, aradım 37000 olsun dedim aracımda "x" paket var, piyasada donanımsızı bile bu fiyattan yükseğe gidiyor ve fiyat farkına razıyım dedim. Genel Müdürlük ile görüşüp size bilgi verelim dediler, hala bekliyorum.

Doğru olanı yapmışsın.. Paketler mutlaka eklenmelidir.. Acenten bilmediği için genel müdürlüğe danışayım demiştir..

Poliçe yapılır not düşülür.. : Araç X pakettir, paket içeriği şunlar şunlardır, Paker donanımı şu kadar bedel ile aksesuar olarak teminata dahil edilmiştir..

Bu eklenti ve bu nota göre de 37 binlik araca 30 bin veren ekspere, gözlüğü tak bir daha bak demek işe yarayacaktır..

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Doğru olanı yapmışsın.. Paketler mutlaka eklenmelidir.. Acenten bilmediği için genel müdürlüğe danışayım demiştir..

Poliçe yapılır not düşülür.. : Araç X pakettir, paket içeriği şunlar şunlardır, Paker donanımı şu kadar bedel ile aksesuar olarak teminata dahil edilmiştir..

Bu eklenti ve bu nota göre de 37 binlik araca 30 bin veren ekspere, gözlüğü tak bir daha bak demek işe yarayacaktır..

Pazartesi tacize başlıyorum. Teşekkür ederim emmi...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Mehmet Bey'in belirttiği husus çok doğru. Açıklamalara donanım seviyenizi yazdırıp, bedel artışı yaptırmak, hasar sonrası mutabakata giden yolda sizi güçlü kılar.

Honda Civic alıp, bayi tarafından %90 xenon ve park sensörü hediye edilen araç sahiplerini de bu konu çok yakından ilgilendirmekte. Bu konuda mağduriyet bir hayli fazla.

Saygılarımla.

**İmla hatası nedeni ile düzeltme yapılmıştır.

tarihinde Evren iskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben aracıma lpg taktırınca, kaskoya işletmem gerektiği söylenmişti, şimdi kaza anında lpgye hasar gelirse ben bunu da alıcam sanırım doğrumudur? Ayrıca kasko poliçelerinde geçen "hasarsızlık koruma "teminatı tam olarak hangi anlamda kullanılıyor. Yani benim kaskodan yaptıracağım bir hasar sonunda hasarsızlığım hangi şartlarda bozulmayacak?

1 sorunuzun cevabı, evet.. Lpg'yi kaskoya dahil edince, lpg donanımınnda oluşan hasarları da alabileceksiniz..

2. sorunuzun cevabı sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterin.. Sigorta şirketinizi yazın.. Bilirsem veya bilen arkadaşlarımız cevap veririz.. Aksi takdirde.. Bu sorunun cevaplanması sizi yanlış yönlendirebilir..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Berk Karatan

peki paket haricinde yaptığımız orjinal modifiyelerde de kasko değerini yükseltebilirmiyiz?

mesela trend teybi sony ile değiştirmek

veya normal tanpon yerine taktığımız st tanponu

ve hasar sonrasında nasıl bir yol izlenir araç üstünde ilk gelen tanpon mu takılır yoksa st mi gelir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
peki paket haricinde yaptığımız orjinal modifiyelerde de kasko değerini yükseltebilirmiyiz?

mesela trend teybi sony ile değiştirmek

veya normal tanpon yerine taktığımız st tanponu

ve hasar sonrasında nasıl bir yol izlenir araç üstünde ilk gelen tanpon mu takılır yoksa st mi gelir?

Orjinal paket olmasa bile. araç üzerindeki tadilatlar kaskoya işlenmelidir..

İşlenmez ise, hasar halinde orjinal parça fiyatları ödenir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...