İçeriğe Yönlendir

C-max 1.6 Tdci (alındı) Ama Sorunlar Bitmiyor...

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Tamer Ergen
şaka demi :unsure2:

Ne diyim hemşerim Allah kolaylık verisn :hahahoho:

Hemşeri sayılırmışız. Ben de 6 sene Malatya'nın ekmeğini yedim.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Hemşeri sayılırmışız. Ben de 6 sene Malatya'nın ekmeğini yedim.

Eyvallah, tahminimce malatyada memuriyet güzel geçmiştir :hahahoho:

başka malatyalı aranıyor :unsure2:

Yorum bağlantısı
Tamer Ergen
Eyvallah, tahminimce malatyada memuriyet güzel geçmiştir :hahahoho:

başka malatyalı aranıyor :unsure2:

Evet çok güzeldi. Ama ben oradayken Malatya'lıların sevmediğim bir huyu vardı. Tanıdık olmayana kira vermiyorlardı. 3 hafta kiralık ev aramıştım.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Evet çok güzeldi. Ama ben oradayken Malatya'lıların sevmediğim bir huyu vardı. Tanıdık olmayana kira vermiyorlardı. 3 hafta kiralık ev aramıştım.

öğrenciler çok daha fazla zorluk çektiler ama şuan halk yavaş yavaş alışıyor ama hala yeni evleri vermezler :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
öğrenciler çok daha fazla zorluk çektiler ama şuan halk yavaş yavaş alışıyor ama hala yeni evleri vermezler :unsure2:

malatya güzeldir ya malatyayı çok seviyorum ben

kısmet olursa bayramda yeni aracımla gitmek ıstıyorum =)

arkadaşlar serviste başka degiştirmemi istediginiz gereken parça varmı? extradan

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko

Yalcin bey, arabaniz hayirli olsun:)

ben de yaklasik 3 ay once 2006model C-max aldim.. bende de ufak defek problemler cikti 2el olmasi sebebiyle.. ama su an arabam cok iyi durumda.. ve cok memnunum.. rahatlik konfor acisindan mukemel.. hele ki uzun yola gidecekseniz ayri bi zefk alacaksiniz :nazar:

Yorum bağlantısı
İrfan Şan

abi kasko 1600 demişsiniz ben ilk defa kasko yaptırıyorum hayatımda ehliyetimde çok yeni bundan dolayı başlarda kasko bedeli olarak 1800 civarında fiyatlar verildi daha sonra antepte bi yakınım aracılığıyla neonova firmasından 1195 tl ye yaptırdım bilginize sunarım...

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)

Tekrardan merhaba arkadaşlar

bugun sabah 8 de servis yolunu tuttum.

8.15 de servisteyim.

akşam 7 de çıkabildim.

serviste yapılan işlemler

baskı balata orjınal

arka balata orjınal

rulman bıye setı orjınal

mazot filitresi orjınal

hava filitresi orjınal

arka silecek orjınal

yakıt katkı maddesi alındı işçilik dahil 700TL Ödedim.

arkadaşlar baskı balata + arka balata + bilye degiştikten sonra arabayı topladılar vitezde takılma vardı 1 den boşa aldıgında sol tarafta takılıyordu vitez.

tekrar söktüler ugrastılar usta kapattı dedi bi kaç gun kullan düzelmesse bakarız dediler. ben gittim servis sahibine dedim

bu araş ben getirdigimde böle degildi almam dedim bu şekilde geldi.

sökün dedi tekrar söktü kasılmış onu düzelttiler vitez robotunda taktılar baya ugraştırdı.

test sürüşüne çıkıldı. bende hızlanma sorunu yoktu test sürüşünde hızlanma sorunu çıktı gine devir 3000i geçmiyordu.

bilgisayara baglandı egr hatası cıktı egr donmuş gözüküyordu ben bugun egr yıde temızleyın dedım ama temızledılermı bılmıyorum

hava flıtresının orda bı parçayı temızledıler egr mı bılmıyorum egr dedıler ama.

bilgisayara baglandı yenı yazılım yuklendı eskı yazılım yukluymuş.

egr hataları gıderıldı şu anda sorun yok ama sorun cıkabılırmış egr degişmesi gerekiyor dedi bi daha hata verirse 750TL Miş EGR

gelince depoda hiç yakıt yoktu bp den ultimate aldım depoyu fulladım katkı maddesinide koydum tam depo 150tl aldı yakıt.

arkadaşlar egr çok canımı sıktı :bambam: acaba temizlemedilermi?

arabanın diger tüm aksami süper. motor olsun vs.vs yürüyen aksamı gerçekten temiz araba.

bu bakımında katkısı cok oldu uzun sure masraf acmaz ama gine hızlanma sorunu olursa egr degişmesi gerekiyormuş

ucuz bişe olsaydı degiştirecektimde 750TL :D

bide arkadaşlar yaktı cok yakıyor inş bu işlemlerden sonra yakıtta düşer yol bilgisayarını sıfırladım depoda dolu bakalım ne yakacak.

Yalcin bey, arabaniz hayirli olsun:)

ben de yaklasik 3 ay once 2006model C-max aldim.. bende de ufak defek problemler cikti 2el olmasi sebebiyle.. ama su an arabam cok iyi durumda.. ve cok memnunum.. rahatlik konfor acisindan mukemel.. hele ki uzun yola gidecekseniz ayri bi zefk alacaksiniz :)

Teşekkür ederim Fatih bey.

sizinde arabanız hayırlı olsun güle güle binin=).

malesef ikinci el araçlarda masraf oluyor.

bugun 700tl ödedim önceki mesajımda belirttim yapılan işlemleri ve sorunları

ve sorun bitmiyor egr değişecek galiba:(

evet arabanın motoru yuruyen aksamı super çok hoş

yolda gidişi konforu seviyorum arabamı. şu egr yide halletseydık=)

arıza verebılırde vermeyebılırde dedi.

uzun yola cıkacam dedım tum bakımları yapın ne gerekıyorsa.

uzun yola cıkmadan önce gelin bi bakalım göz gezdirelim öle çıkın dedi.

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Hayırlısı olsun. İnşallah sorun çıkarmaz da gönül rahatlığı ile kullanırsınız aracınızı. Yapılan işlemlere göre 700 TL iyi gibi. Sadece tekerlek rolmanlarının teki 200 TL vardır sanırım.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
abi kasko 1600 demişsiniz ben ilk defa kasko yaptırıyorum hayatımda ehliyetimde çok yeni bundan dolayı başlarda kasko bedeli olarak 1800 civarında fiyatlar verildi daha sonra antepte bi yakınım aracılığıyla neonova firmasından 1195 tl ye yaptırdım bilginize sunarım...

evet tam 1632 tl ödedim fiyat aynı her yerde 1400 1500 arası.

bankadan biraz daha fazla ama indirim oldugu için. kasko hemen hemen bedavaya geldi.

Hayırlısı olsun. İnşallah sorun çıkarmaz da gönül rahatlığı ile kullanırsınız aracınızı. Yapılan işlemlere göre 700 TL iyi gibi. Sadece tekerlek rolmanlarının teki 200 TL vardır sanırım.

teşekkürler inş sorun cıkartmaz

tekerlek rulmanı degiş yada benmi yanlış söledim

baskı balatanın bilyesi 100tl

Hayırlı olsun da kasko neymiş öyle..

teşekkür ederim.

kasko biraz palı evet piyasaya göre 100 200tl=)

ama bankada kredide indirim oldugu ıcın bu sene yapalım dedım

seneye dışarda yaptıracam zaten=)

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Rulman bilye seti deyince benim aklım tekerlek rulmanlarına gitti :)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Rulman bilye seti deyince benim aklım tekerlek rulmanlarına gitti :)

yok abicim tekerleklere bi işlem yapılmadı ön düzene=)

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Hadi geçmiş olsun, yine ucuz kırtarmışsınız :s , inşallah egr de sorun çıkmaz da gönül rahatlığıyla binersiniz...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

İlanda "servis bakımlı" diyor. Bu kadar masrafı olup nasıl servis bakımlı oluyor hayret. Ama masraflı da olsa sizin gibi baştan sorunları çözüp gönül rahatlığıyla binmek en iyisi.

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir

Geçen gün benim kuzenin dizel focusuna egr aldık. 550-600 lira bişeydi. Eski egr yi ayırıp inceledik, temizlendikten sonra bile takılma yapıyordu.Yani temizleme ile kurtaramadık. Zaten içinden herhalde minimum 100 gr kurum çıkmıştır. Araba 100.000 km de idi.

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir
hava flıtresının orda bı parçayı temızledıler egr mı bılmıyorum egr dedıler ama.

egr hava filtrsinin yanında değildir. Motor bloğunun arka solunda olması lazım.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Fiyatları duyunca, inşallah bu EGR garantiye dahil bir parçadır :)

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir
EGR'yi iptal ettirin?

1000 km içinde hatta daha da erken fakir karışım ve hego arızası nedeniyle motor arıza verir. Yakıt tüketimi yaklaşık 1 lt yükselir. ayrıca böyle kullanmay devam ederseniz 5-6 ay içinde katalizör iptal olur.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Hadi geçmiş olsun, yine ucuz kırtarmışsınız :nazar: , inşallah egr de sorun çıkmaz da gönül rahatlığıyla binersiniz...

teşekkur ederim şu anda aracın her yeri 4.4 lük oldu egr dışında tabi

inş sorun cıkartmaz. uzun yola gidecem korkumdan gidemiyorum sorun çıkartır diye. iptal ettim araçla gitmeyi

İlanda "servis bakımlı" diyor. Bu kadar masrafı olup nasıl servis bakımlı oluyor hayret. Ama masraflı da olsa sizin gibi baştan sorunları çözüp gönül rahatlığıyla binmek en iyisi.

malesef bizde ona aldandık temiz araba dedik :) sorunların hepsi cözüldü bi tek egr kaldı oda cözülseydı.

yeni yazılım yuklendı araca. arızalar gıderıldı bılgısayara baglanıp

tekrar hata verıp vermıyecegı bellı degıl bıse dıyemem dedı.

Geçen gün benim kuzenin dizel focusuna egr aldık. 550-600 lira bişeydi. Eski egr yi ayırıp inceledik, temizlendikten sonra bile takılma yapıyordu.Yani temizleme ile kurtaramadık. Zaten içinden herhalde minimum 100 gr kurum çıkmıştır. Araba 100.000 km de idi.

egr nin nerde oldugunuda bılmıyorum sag tarafta hava flıtresının orda bişeyi temizlediler egr mi bilmiyorum.

büyük bi ihtimal benim egr de degişir gibime geliyor fiyat 750 çok para ya :(

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

100k km. de egr nasıl o hale gelmiş acaba ?

Hava filtresinin orada temizledikleri parça Maf sensörüdür...Temizliği işe yarar gerçekten..

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir

Temizlikle kurtaramazsanız,illaki değiştirmeniz gerekiyorsa, burdaki arkadaşlardan 600 liraya hallettiririm.

Hava filtresinin orada temizledikleri parça Maf sensörüdür...Temizliği işe yarar gerçekten..

Muhtemelen kötü yakıttandır.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)
EGR'yi iptal ettirin?

internette araştırdım egr yi iptal ettirmeyi düşünmüyorum.

egr hava filtrsinin yanında değildir. Motor bloğunun arka solunda olması lazım.

hmm egr temizlenmedi ozaman maf sensörü temizlendi :)

Fiyatları duyunca, inşallah bu EGR garantiye dahil bir parçadır :nazar:

malesef egr fiyatlar uçmuş bi servise sorun ıstersenız daha aracınız yenı ama yapmaz hemen=)

1000 km içinde hatta daha da erken fakir karışım ve hego arızası nedeniyle motor arıza verir. Yakıt tüketimi yaklaşık 1 lt yükselir. ayrıca böyle kullanmay devam ederseniz 5-6 ay içinde katalizör iptal olur.

egr evet motorra zarar verıyor dıye okudum bazı yerlerdede egr yı ıptal ettırmek daha ıyı dıye okudum

egr yı ıptal ettırmeyı dusunmuyorum. eger sorun olursa degıstırecem

servıstekıler temızlememiş egr yı belkı temızlıkle yırtarız.

ama neden temizlemediler anlamadım :(

wallahi hocam bende bilmiyorum araç 124.000 km şu anda

egr yi temizleyin dedim demek temizlemediler sensörü temizlediler

oda sabahtan akşama kadar araç başındaydım.

egr temizleteyimmi ?

servisteki arkadaşlar egr temizlemeyle düzelmez donmuş hatası verıyor dedi bi daha hata verırse

degıstırecegız dedıler.

Temizlikle kurtaramazsanız,illaki değiştirmeniz gerekiyorsa, burdaki arkadaşlardan 600 liraya hallettiririm.

Muhtemelen kötü yakıttandır.

temizlenmemişki hocam temizlememişler

mafsensorunu temızlemışler bana temızledık dedıler

temızlemeyle bu hata duzelmıyor dedıler falan fılan.

hocam teşekkür ederim size özelden msj atıyorum.

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...