İçeriğe Yönlendir

C-max 1.6 Tdci (alındı) Ama Sorunlar Bitmiyor...

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş
Anlayan bir usta veya servis bulun, kurtulun bence... :nazar:

temizletmek içinmi ? yoksa değiştirmek içinmi?

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Anlayan bir usta veya servis bulun, kurtulun bence... :)

serviste yapılan işlemlerde garantili ama, özel servis işine gelmediği konularda burun kıvırabilir, tabi dürüst birine denk gelirsen dua edersin o ayrı :nazar:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Temizletmek için, değişmesi gerekmiyordur büyük bir ihtimalle...

Ford ergin yetkili servisini aradım egr temizletmek istiyorum dedim ücret ne kadar dedim.

45 tl dediler eger bi daha araçta öle bi sıkıntı olursa direk ford ergine götürecem yetkili servisine temizletecem.

cunku dünkü goturdugum özel servis sadece hava filitresinin orayı temızledı.

serviste yapılan işlemlerde garantili ama, özel servis işine gelmediği konularda burun kıvırabilir, tabi dürüst birine denk gelirsen dua edersin o ayrı :nazar:

wallahi gittigim serviste özel mersinde 1 numara diyebilirim ama neden egr temizlemedi onu anlamadım. yazılım yuklendı arızalar gıderıldı hata verırse bı daha degısmesı gerekır dedı.

bende bi daha egr hatası verırse gıdecem. yetkili servise temizletecem.

45 lira için degmez.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, EGR yi ipotal ettirmemenizinb sebebi nedir acaba? Biz çoktan iptal ettik, araç daha az yakıyor ve daha rahat gidiyor, hiç zararıda yok, sadece havayı daha az kirletsin diye yapılan bir sistem ve kapatılması motor için faydalı, bence iptal ettirin başınız ağrımasın.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Geçmiş olsun, EGR yi ipotal ettirmemenizinb sebebi nedir acaba? Biz çoktan iptal ettik, araç daha az yakıyor ve daha rahat gidiyor, hiç zararıda yok, sadece havayı daha az kirletsin diye yapılan bir sistem ve kapatılması motor için faydalı, bence iptal ettirin başınız ağrımasın.

He valla, zaten bir sürü ağaç var..İşleri ne, sabaha kadar oksijen üretsinler...Ekmek elden karbondioksit dizelden yaşayıp gidiyorlar zaten... :flowers:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
He valla, zaten bir sürü ağaç var..İşleri ne, sabaha kadar oksijen üretsinler...Ekmek elden karbondioksit dizelden yaşayıp gidiyorlar zaten... :flowers:

:flowers::bedevi::bedevi::bedevi:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

teşekkür ederim internette dün 3-4 saat araştırdım.

bazıları ıptal etttırın ıyı dıyor bazılarıda iptal ettirmeyin diyor.

boşuna ford mühendisleri koymamıştır elbet egr zımbırtısını=))

eger bi daha hata verırse araç hızlanmada 3000 devirde kitlerse ford yetkili servisinde temizletecem.

ondan sonra gine hata verırse mecbur. degişecek.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

egr iptali ile aracının yakıtının azalması hakkında nasıl bir bağlantı kurdunuz?

egr iptal edilirse atık egsoz gazı yanma odasına tekrar gönderilemeyeceği için gazı direk dışarı atar. Yakıt düşmez, artar.

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Arkadaşlar egr neresi oluyor acaba. resimde gösterme şansınız varmı acaba.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
egr iptali ile aracının yakıtının azalması hakkında nasıl bir bağlantı kurdunuz?

egr iptal edilirse atık egsoz gazı yanma odasına tekrar gönderilemeyeceği için gazı direk dışarı atar. Yakıt düşmez, artar.

Şöyle oluyor, evet egsozt gazı tekrar yanma odasına giyor, peki bu gaz da ne var, karbon monoksit bu durumda verim düşüyor, yanmamış yakıt bu verim düşüşünü telafi edemiyor yani, egr kapanınca silindire sadece temiz hava giriyor ve yanma daha kuvvetli oluyor, temiz havaya eksoz gazı katılıncamı yoksa sadece temiz havadamı daha iyi yanma olur?

Kabaca olay bu, egr açıkken egzost gazındaki yanmamış mazot un tekrar yanmasıyla oluşan verim ile egr kapalıyken oluşan verim farklı, egr yi kapattım ve yakıtım düştü, kurum oluşumda azaldığından çok daha rahatım, bunu daha detaylı açıklayacak arkadaşlarımız yazarlar mutlaka, ben iptal ettim aracım, hem az da olsa daha az yakıyor ve biraz daha seri oldu, dolayısıyla gazın tekrar yanmasından oluşan verim diye birşey yok gibi, egr nin ana amacı sadece havaya daha az zararlı gaz salınması ve knox gazlarının oluşmaması.

Yakıt tasarrufu yapar diye bir şey yok yani, normalde 1,1gr atık gaz çıkarken egr aktif olduğunda 1gr gaz çıkıcak diye motor ömründen yemek istemediğimden bunu iptal ettim, bu haliyle bile benzinli araçlardan daha az havayı kirletiyorum zaten. Uzun yol denemelerimde bariz yakıt sarfiyatı farkı oluyor, az ama oluyor sonuçta, benim esas amacım kurumdan dolayı motorun zarar görmesini engellemekti, egr iptalinin motora hiçbir zararı yok faydası vardır.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Şöyle oluyor, evet egsozt gazı tekrar yanma odasına giyor, peki bu gaz da ne var, karbon monoksit bu durumda verim düşüyor, yanmamış yakıt bu verim düşüşünü telafi edemiyor yani, egr kapanınca silindire sadece temiz hava giriyor ve yanma daha kuvvetli oluyor, temiz havaya eksoz gazı katılıncamı yoksa sadece temiz havadamı daha iyi yanma olur?

evet temiz havada yanma daha iyi olur ama yakıttan tasarruf diye birşey olmaz. Performansta %6'ya kadar bir atış görülebilir, kurumlanma ortadan kalkar ama yakıt düşmez, araştırın...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
evet temiz havada yanma daha iyi olur ama yakıttan tasarruf diye birşey olmaz. Performansta %6'ya kadar bir atış görülebilir, kurumlanma ortadan kalkar ama yakıt düşmez, araştırın...

Aslında çokta araştırmadım, benim için önemli olan kurum oluşmasını engellemek ti, peki madem performans artışı olur diyorsun, e o zaman daha kısa sürede istediğim hıza çıkıp gidemezmiyim gazada daha az basmış olurum, bu da yakıtı etkilemezmi? Peki aynı şekilde kullanmama rağmen yakıt sarfiyatım neden azaldı, 92km/h hızla düz yolda gittiğimde çok rahat 4.lt ortalama yapabiliyorum, bence tasarruf oluyor, bu işi tam bilen arkadaşlar yazarsa kesin sonuca ulaşırız sanırım.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

arkadaşlar egr yi arıza cıkartmasını beklıyıp olemı temızleteyım?

yarın servıste 8.30 da randevu aldım ama yarım gun surer dıyor temızleme

neymışte yanı bunu temızleme yarım gun suruyor?

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

arkadaşlar yardımlarınızı beklıyorum egr konusunda :shok:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Egr kirlenince arabanız 3000 deviri geçemez ki, bu durum kısa süreli olur..Bir süre sonra normale döner ya da kontağı kapat aç yapınca düzelir..Bu durumu yaşayınca işi bilen bir yere temizletin, eğer kısa süre içinde tekrarlarsa değiştirirsiniz ama bence yapmaz..Yakıtı bildiğiniz iyi bir yerden alın keyfinize bakın.. :shok:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Egr kirlenince arabanız 3000 deviri geçemez ki, bu durum kısa süreli olur..Bir süre sonra normale döner ya da kontağı kapat aç yapınca düzelir..Bu durumu yaşayınca işi bilen bir yere temizletin, eğer kısa süre içinde tekrarlarsa değiştirirsiniz ama bence yapmaz..Yakıtı bildiğiniz iyi bir yerden alın keyfinize bakın.. :shok:

evet araç 2 sefer başıma geldi 3000 km yi geçmedi

yakıt bp den ultimate aldım + yakıt katkısı ekledım 25 lıraya aldım bu motoru temızlıyen.

kontagı acıp kapattıgımda duzelmedı. ford ergin yetkili servisine sordum 45 lira temizleme ücreti dedi

ama yarım gün sürer dedi. bende kararsız kaldım şimdi temizleteyim kafam rahatmı olsun. yoksa

arıza yaptıgında goturup temızleteyım. yakıt babamın devamlı aldıgı bpden alıcam bundan sonra.

depoyu fulladıgım yerden. teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı=)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

45 liraya temizliyorlarsa durmanız hata, yarım gün sürmesinin nedeni zaten çeyrek gün kayıt işlemlerine harcıyorlar....Ben ilk gittiğiniz özel servis gideceksiniz sandım...

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)
45 liraya temizliyorlarsa durmanız hata, yarım gün sürmesinin nedeni zaten çeyrek gün kayıt işlemlerine harcıyorlar....Ben ilk gittiğiniz özel servis gideceksiniz sandım...

yok hayır ilk gittigim özel servis bu aracın 2007 den berli bakımlarını yapıyor. ve mersinde düzgün bi özel servis bulamadım en ıyısı oraya gotureyım dedim. temiz yaptılar her yerını ama egr yi niye temizlemediler anlamadım=))

oraya dedim temizlemediler.

bende ford ergin yetkili servisini aradım fiyat sordum egr temizletecem dedim 45 tl dediler bende yarın sabah 8.30a randevu aldım ama yarım gun surer dedıler.. =))) tamam ozaman dediginiz gibi siyah duman atıp duruyor dün babamla arka arkaya gittik araçla babam dedı gıderken atıyor duman 45 lira için degmez yarın gıdıp temızleteyım kafam rahat olsun =)

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
evet araç 2 sefer başıma geldi 3000 km yi geçmedi

yakıt bp den ultimate aldım + yakıt katkısı ekledım 25 lıraya aldım bu motoru temızlıyen.

kontagı acıp kapattıgımda duzelmedı. ford ergin yetkili servisine sordum 45 lira temizleme ücreti dedi

ama yarım gün sürer dedi. bende kararsız kaldım şimdi temizleteyim kafam rahatmı olsun. yoksa

arıza yaptıgında goturup temızleteyım. yakıt babamın devamlı aldıgı bpden alıcam bundan sonra.

depoyu fulladıgım yerden. teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı=)

Yarım gün sürer demeleri motorun soğumasını bekliyecekler o yüzdendir..

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

hmmm bilmiyordum motorun soguması gerektigini sabah zaten direk çalıştırıp oraya götürürüm. evime 250mt

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
hmmm bilmiyordum motorun soguması gerektigini sabah zaten direk çalıştırıp oraya götürürüm. evime 250mt

Ev 250 metre uzakta ise akşamdan orya bırakın...

250 metrede ısınan araba 1 saatde zor soğur..

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Ev 250 metre uzakta ise akşamdan orya bırakın...

250 metrede ısınan araba 1 saatde zor soğur..

hmm o taraftada park edecek yer yok mecbur evin oraya park edecem.

1 saat beklerız napalım. sabah 8.30 da randevu aldım 10.30 da iş başı benım ozamana kadar biterse alırım yoksa aracı bırakırım öglen alırım.

hiç beklemeye gerek yok dediginiz gibi 45 lira için degmez :shok: kafam biraz rahat olur.

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Motorun sıcak-soğuk olması pek farketmez.Gerekli alet-edevat yanındaysa işlem sırasında ustanın max.45dk da sökme takma temizleme işlemi biter.Yarım gün sürer demeleride bir aksi durum yada daha aciliyette olan bir iş ustayı o arabadan başka arabaya gönderme gibi sebeblerden dolayı böyle sallamasyon süre verilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...