İçeriğe Yönlendir

C-max 1.6 Tdci Fazla Yakıt Tüketimi ?

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş

Merhaba arkadaşlar

ford focus 1.6 tdci aracım var 2005 model

aracım çok fazla yakıyor şehir içi. 210km yol yaptım 60tl lik bp ultimate mazot aldı normal kullandım aracı.

neden bu kadar çok yakıyor araba

yakıt filitresi

hava filitresi

yag ve yag filitresi

baskı balata ve bilye seti

arka balata ön balata

degiştir

arac kompile bakım yapılmıştır 4.4 lük diyebilirim kısaca.

yakıt tüketimi için yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Depo fulleme yöntemiyle mi ölçtün?

100 kmde 9 litrenin üstüne çıkmışsın. Nasıl kullandın arabayı, ne yaptın sen? Çok fazla...

Merhaba arkadaşlar

ford focus 1.6 tdci aracım var 2005 model

aracım çok fazla yakıyor şehir içi. 210km yol yaptım 60tl lik bp ultimate mazot aldı normal kullandım aracı.

neden bu kadar çok yakıyor araba

yakıt filitresi

hava filitresi

yag ve yag filitresi

baskı balata ve bilye seti

arka balata ön balata

degiştir

arac kompile bakım yapılmıştır 4.4 lük diyebilirim kısaca.

yakıt tüketimi için yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Depo fulleme yöntemiyle mi ölçtün?

100 kmde 9 litrenin üstüne çıkmışsın. Nasıl kullandın arabayı, ne yaptın sen? Çok fazla...

evet depoyu bp ultimateden fulladım devamlı babamın yakıt aldıgı yerden. 155tl lik mazot aldım tam.

tekrar fulledigimde 60 tl lk mazot aldı 210 km yol yapmıştım şehir içi.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

depo şu anda yarımın altına düştü 241km yol yapmışım şehir içi sakin kullandım rahat 70-80 tl arası mazot alır galiba depo

offfffff offfffff neden bu kadar çok yakıyor bu araba arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Guest Fethi T

Aracınınzın deposu mozot göstergesi sıfıra düşüp lamba yandığında en fazla 45 litre yakıt alabilir. bu araçların yakıt deposu 55 litredir. 4 yıllık bir cmax tdci kullanıcısı olarak bu araçlar opet yakıtından başka yakıtı sevmiyor. Yol bilgisayarı ortalama tüketim ne gösteriyor?

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Aracınınzın deposu mozot göstergesi sıfıra düşüp lamba yandığında en fazla 45 litre yakıt alabilir. bu araçların yakıt deposu 55 litredir. 4 yıllık bir cmax tdci kullanıcısı olarak bu araçlar opet yakıtından başka yakıtı sevmiyor. Yol bilgisayarı ortalama tüketim ne gösteriyor?

opet aldım opetti hiç sevmedi =)) kaç kere egr arızası verdı bp aldım hiç bi problem yok.

şu anda 250 km yol yaptım gösterge yarımın altında doldurdugumda depoyu yazarım tekrardan.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

arkadaşlar bugun her zamanki mazot aldıgım yerden bp ultimate aldım depoyu fulladım 262km yol yapmıştım tam 75tl lik mazot aldı kmde 0.29kuruş yakıyor bu miktar çok fazla ve dikkatli kullandım arabayı basmadım seri kullanmadım.

sorun problem nedendir arkadaşlar yeni bakımdan çıktı araba :ninja:

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Gerçekten çok yakmış .Ben ilk defa bu gün ölçüm yaptım ve ortalama hızım 28km .ortalama yakıtım 8,6 ve depoyu doldurulduğundaki hesapta birebir uyuyor. 8,6 .Ama gerçekten şehir içi...(269 kuruş)

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)
Gerçekten çok yakmış .Ben ilk defa bu gün ölçüm yaptım ve ortalama hızım 28km .ortalama yakıtım 8,6 ve depoyu doldurulduğundaki hesapta birebir uyuyor. 8,6 .Ama gerçekten şehir içi...(269 kuruş)

evet çok fazla yaktı cok yormadımda seride kullanmadım. neden bu kadar çok yaktıgını cözmeye çalışıyorum

sizin arac galiba mondeo 2.0 tdci normal sizin yakıtınız bence.

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
sizin arac galiba mondeo 2.0 tdci normal sizin yakıtınız bence.

+ otomatik...

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
+ otomatik...

normal yakıt tüketiminiz .

benimki neden bu kadar fazla ya :wub:(((

arkadaşlar problem nerede olabilir :D

servise götürecem müsait bi zamanda.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

10lt/100km ye yakın bir tüketim, gündelik , devamlı 3-5 km menzil periyodunda (ev-iş-ev) , tam gaz kullanılıyorsa normal, aksi takdirde bir gariplik var.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
10lt/100km ye yakın bir tüketim, gündelik , devamlı 3-5 km menzil periyodunda (ev-iş-ev) , tam gaz kullanılıyorsa normal, aksi takdirde bir gariplik var.

evet ortalama çok fazla.

hayır 3-5k km lik kısa mesafeli kullanmıyorum. tam gaz hiç kullanmadım kalkışta olsun devirleri olsun hiç yormadım ve basmadım gaza bilerek depoyu fulladıktan sonra bide böle deniyeyim diye. ama sonuç çok kötü :wub:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

ortalama yakıt tüketimi 9 lt ile 10 lt arası degişiyor :)

Yorum bağlantısı
Eyyüp Çelik

Mutlaka gösterin.

ben 1 depo ile Diyarbakır da şehir içinde 720 km. yapıyorum..

Yorum bağlantısı
Misafir
depo şu anda yarımın altına düştü 241km yol yapmışım şehir içi sakin kullandım rahat 70-80 tl arası mazot alır galiba depo

offfffff offfffff neden bu kadar çok yakıyor bu araba arkadaşlar

sadece fikirdir.

bu full bakımdan sonra sizin araçlarda akü artı kutup başını söküp ecu resetlemesi varsa onu bir deneyin.fabrika degerlerine gelsin.bunu öncelikle ögrenin.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Doğru parçalar ile bakım yaptırmayı deneyin öncelikle.

tüm degişen parçalar orjinaldı gözümünün önünde yapıldı tüm hizmet sabah 8 den akşam 7 e kadar araç başında bekledim bakım yapılırken gittigim özel servis mersinde 1 numara gerçekten kaliteli hizmetleri çok iyi o konuda kuşkumuz yok.

Mutlaka gösterin.

ben 1 depo ile Diyarbakır da şehir içinde 720 km. yapıyorum..

gösterecem bugun servise götürdüm çok yogunlardı yarın sabah gel dediler. yarın sabah erkenden gidip gösterecem arabayı bakalım ne diyecekler bilgisayara baglayıp bakalım dediler yarın detaylıca aklima benim enjektörler ve yakıt pompası geliyor başka bişe gelmiyor :nazar:

sadece fikirdir.

bu full bakımdan sonra sizin araçlarda akü artı kutup başını söküp ecu resetlemesi varsa onu bir deneyin.fabrika degerlerine gelsin.bunu öncelikle ögrenin.

mrb abicim aracın şanzımanını sökmek için zaten aküyü felan söküyorlar.

otomatik olarak ecu ressetlendi. yeni yazılım yüklendi güncel sürümü serviste.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

servise bugun gittim bilgisayara baglayıp bakacaklardı enjektöre pompaya felan ama çok yogunlardı sabah 8 de gel dediler. yarın yogunum cumartesi götürmeyi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir

bence egr arızalı.sürekli fakir karışımda çalıştırıyor arabayı.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
bence egr arızalı.sürekli fakir karışımda çalıştırıyor arabayı.

daha önce 2-3 kere başıma geldi araç 3000 deviri geçmiyordu

sonra petrollu degiştirdim aldıgım yeri ve düzeldi.

şu anda bi sorun bi sıkıntı yok araç jet gibi fırmıyor egr arızası olsa 3000 devirde kilitlemiyormu araba?

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir
daha önce 2-3 kere başıma geldi araç 3000 deviri geçmiyordu

sonra petrollu degiştirdim aldıgım yeri ve düzeldi.

şu anda bi sorun bi sıkıntı yok araç jet gibi fırmıyor egr arızası olsa 3000 devirde kilitlemiyormu araba?

egr arızalı olsa bile 3000 devirde takılı kalacağını zannetmem. sadece tekleme yapabilir. bide düşük devirde yanlış karışımdan dolayı çok yakıt tüketirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
egr arızalı olsa bile 3000 devirde takılı kalacağını zannetmem. sadece tekleme yapabilir. bide düşük devirde yanlış karışımdan dolayı çok yakıt tüketirsiniz.

merhabalar bugun devamlı bakım yaptırdıgım servisime gittim

bilgisayara baglandı bi tekerleklerle ilgili arıza çıktı. baktılar lastıklerı degiştirmiştim onu güncellediler başka bi sorun sıkıntı çıkmadı arabada. yakıtla ilgili bişe demediler normal dediler 2800 3000 arası vitez degiştir dediler. egr arızası olsa tahmınım orda cıkardı.

otomatık surucu kapıları araba hareket ettıgınde kılıtlenmesını yapalım dedım bulamadık bılgısayarda onu. kaldı o

alarm devre dışıydı devreye aldık. ondan sonra kaput açık diye uyarı vermeye başladı tekrar devre dışı yaptık kaput anahtarı bozukmuş 170TL fiyatı. kalsın dedım sonra yaptırırım. sürücü kapısı arada kilitlenmiyordu. onu baktırdım ona detaylı bakmamız lazım dediler. belki halledecegimiz bişedir dediler ondan sonra net bişe derim dediler. degişirse fiyati 300 felanmış. bayada palıymış yanı.

neyse kapı aralarına silikon sprey sıktırdım. bide yazılımı güncellettim geldim 20 tl para aldılar bilgisayar parası

arkadaşlar yakıtla ilgili başka bi sorun olabılırmı?

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

arkadaşlar devamlı götürdügüm özel servisten kıcık aldım diyebilirim

bugun başka bi özel ford servisine gösterdim enjektördendir pompadandır dedi

test edilmesi lazım dedi kendilerinde yokmuş sanayide bi yer tarafi ettiler. oraya götür dediler

arkadaşlar ne yapayım ne önerirsiniz bu araba motor konusunda biraz acemiyim.

yardımlarınız bana lazım. araba bazen teklemede oluyor saniyelik 1500 1750 devirde felan bazen.

yakıt olarak şehir içi zorlamadıgım halde 100km ye 10 lt yakıyor çok aşırı fazla.

pazartesi servise götürecem başka bi tane ama ne yaptırayım neyi söliyeyim? ne tavsiye edersiniz arkadaşlar

aklıma

egr temizligi

enjektör temizligi

geliyor. sorun neyde olabilir nereleri kontorl ettireyim

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

önceki sahibi ile irtibata geç ondayken yakıtı nasılmış tanıdığından almıştın sanırım :jedi:

hava filitresi orjinalmi takıldı acaba? bütün bakımlarını yaptırdım dediğine göre ya kullanımdan kaynaklanıyor yada başka bişi var Yalçın ama ben anlamadım açıkçası.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...