İçeriğe Yönlendir

Piyasa Fırsatlarını Değerlendirme

Erhan Doruk

Recommended Posts

Metehan Şahin

Altın yükselişine devam ediyor. 7. ayda 24 ayar altının gr. 57-58 TL iken şu günlerde 62-63 TL civarlarında ortalama 5 TL lik bir kazanç söz konusu, seyrine bakacak olursak dahada yükselecek gibi görünüyor şahsi görüşüm risk almadan parayı değerlendirmenin en mantıklı yolu altındır. Eğer para fazla ise gayrimenkul ilk tercihim olur. Daha önce arkadaşlarında dediği gibi bu şahsi öngörümdür, tavsiye veya tüyo değil.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

B tipi Altın Fonu aldım.

şuanda ortalama günlük getirisi %1-2 arası.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağlar Bayur
B tipi Altın Fonu aldım.

şuanda ortalama günlük getirisi %1-2 arası.

Günlük %1 :rofl: Günlük %0,1 i bulsam, Emmi nin tişörtünü bile sattırır yatırıma girerdim, nasıl bir fon bu?

Vesile ile bu günlerde İrlanda Assolist oldu, Başbakanı kameralara çıktı: Ülke battı yardım edin dedi, bunu demesinden önceki yıllarda ne yapılmıştı: Diğer ülkelerden yaklaşık 500milyar dolar kredi alınmıştı; karşılığı da yoktu, batacağını yeni anlamışlar.

Şimdi ne olur: Yeni kredi alınır, 10 sene sonra anlarlar ki yeniden batıyorlar. Koca sistemi işi bilmeyenler mi yönetiyor: Hayır. Oyunun kuralı bu sadece.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Bir bankada merkez yöneticisi olan bir arkadasıma 3-4 yıl önce borsayı sormuştum.

Verdiği cevap:

Cısssss.Burası borsa kim kime korsa :rofl:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Günlük %1 :rofl: Günlük %0,1 i bulsam, Emmi nin tişörtünü bile sattırır yatırıma girerdim, nasıl bir fon bu?

Vesile ile bu günlerde İrlanda Assolist oldu, Başbakanı kameralara çıktı: Ülke battı yardım edin dedi, bunu demesinden önceki yıllarda ne yapılmıştı: Diğer ülkelerden yaklaşık 500milyar dolar kredi alınmıştı; karşılığı da yoktu, batacağını yeni anlamışlar.

Şimdi ne olur: Yeni kredi alınır, 10 sene sonra anlarlar ki yeniden batıyorlar. Koca sistemi işi bilmeyenler mi yönetiyor: Hayır. Oyunun kuralı bu sadece.

Bende anlamadım geçen yüzde 3.5 verdi ama yüzde 1.5 düştüğüde oldu şuana kadar günlük ortalama artış yüzde 0.3

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çağlar Bayur

Altın düşüyor, Hindistan halkı huzursuzmuş; faizler yükseldi, Merkez Bankası tahmin edilemeyen bir 0.25 % indirim yapmış. Bahane istenince bulunuyor. Altın düşerken, USD yukarı kıpırdadığı için , nispeten yüksek gözüküyor Türk piyasasında, buna dikkat etmeli. Bakır gözde yatırım aracı, altında treni kaçıranlara, yeni vagon.....

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

altın bu seyirde devam eder taki mart nisana kadar... bundan sonra fazla bir düşüş olacağını ben zannetmiyorum... borsada şuan en çok kazandıran beşiktaş... güzel getirisi var şuan...

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

evet altın yılbaşından bu yana baya düştü, Allahtan geç olmadan durumu kurtardık :hahahoho:

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Erhan Doruk

yılbaşından beri altının net getirisi yaklaşık %34 oldu. uzun zamandır izlediğim ve beklediğim bir sonuçla arabamı tam zamanında doğru yere yatırmışım:)

Bugün krizin bizi teğet geçmediği ülkemizde, dolar .1.77tl , euro 2,5 tl, altının gr"ı 97 lira"dan işlem görüyor.

Altın"ın 1700 $ seviyesini aştığı bugünlerde, merkez bankasının belirsiz politikasını en geç perşembe gününe kadar ortaya koyup, döviz ve altında bir miktar düşüş yaptıracağını düşünüyorum. ancak Altının Ağustos sonuna doğru yatay bir seyir izlemeyip , ağustos sonu küçük zigzaglar yaparak yatay seyrini pek bozacağını sanmıyorum :rolleyes:

bu arada işin garip yanı, ABD nin kredi notunun düşürülmesi , bizim TL mizin neden bu kadar değer kaybetmesini sağladığını da ülkece oturup bir düşünmemiz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...