İçeriğe Yönlendir

Soğukken Aşırı Silkeleme,tekleme,ufak ç&#246züm Yokmu

Muharrem Ersin Başaran

Recommended Posts

Yaşar Demirci

arızanın tekrar edip etmeyecegini beklemek açısından öyle söyledim

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Bekliyorum artık zaten kolayla da İL e gitme durumum yok.

benim düşüncem araç lpg ye alışıyo sonra benzine uyum sağlayamıyor.

aynı olayları tekrarlarsa röle işini düşüncem artık.

Bu şekilde yaptıranlarda varmış ,dediklerine göre rahat ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
benim düşüncem araç lpg ye alışıyo sonra benzine uyum sağlayamıyor.

aynı olayları tekrarlarsa röle işini düşüncem artık.

Bu şekilde yaptıranlarda varmış ,dediklerine göre rahat ediyorlar.

Arabalarımızın yakıt sisteminde alışacak bir parça yok..

Alışmak, açılmak dediğimiz, kurum veya arızalardır..

Ne rolesi bu düşündüğünüz.. ?

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Alışmak dedğim şu,Araç lpg de ne kadar ne kadar havaya ne kadar ne kadar sürede patlama yapacak bunu sanırım hugo ve hava akışmetreler aracılığıyla öğreniyor gibi geliyor bana.Tabi sadece düşünce.

Röle işine gelince ; Beyne giden elektiriği kontak kapandığında tümüyle kesicek bir röle benim anladığım kadarıyla . Röle işini sadece yaptırandan duydum o kadar. fazla bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Alışmak dedğim şu,Araç lpg de ne kadar ne kadar havaya ne kadar ne kadar sürede patlama yapacak bunu sanırım hugo ve hava akışmetreler aracılığıyla öğreniyor gibi geliyor bana.Tabi sadece düşünce.

Röle işine gelince ; Beyne giden elektiriği kontak kapandığında tümüyle kesicek bir röle benim anladığım kadarıyla . Röle işini sadece yaptırandan duydum o kadar. fazla bilgim yok.

Anladım..

Bu bağlamda, Sizin alışmak dediğiniz log tutmadır.. Lpg'de iken tutulan loglar benzin haritasını bozabilir ki baştan beri diyoruz bunu.. Benzinde kullanınca sorun ortadan kalkıyorsa, lpg kalibrasyonu hatalıdır diyoruz zaten..

Ancak bunun yolu yeniden ve düzgün kalibrasyondur..

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Mehmet bey cahilliğime verin Lpg kalibrasyonu derken nasıl yapılıyor.

Usta bunu yaparken benim ustaya söylemem gereken özel bir durum varmı acaba.

Araçtaki sistem Voltran (kime sorsam berbat der).Bilgisayar bağlayıp hep yaptıkları sırayla enjektörleri açıp kapatıyolar iki değere bakıp en düşük ayara getirmeye çalışıyolar başka bişey yaptıkları yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet bey cahilliğime verin Lpg kalibrasyonu derken nasıl yapılıyor.

Usta bunu yaparken benim ustaya söylemem gereken özel bir durum varmı acaba.

Araçtaki sistem Voltran (kime sorsam berbat der).Bilgisayar bağlayıp hep yaptıkları sırayla enjektörleri açıp kapatıyolar iki değere bakıp en düşük ayara getirmeye çalışıyolar başka bişey yaptıkları yok.

Bağlayacak bilgisayar bulduğuna şükret..

Söküp atmanın çözüm olacağı kanatindeyim...

Düzgün bir kalibrasyon.. Kutup başı sökülmüş, yada bir müddet benzinle kullanılmış bir araca, yolda kullanarak araç üstünde yapılabilir..

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Şimdi bu sorun (bence tabi) subattan değil gibi.

çünkü araç kutup başı çıkarılıp epey süre elektiriksiz kaldığında sanırım logları sildi araç çıkardığı sorunlar bıçak kesmiş gibi gitti.

yarında CC yaptırmaya gitmeyi düşünüyorum.

hadi hayırlısı

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

C.C. yaptırdım,ilk izlenimlerim;

Şenol bey aracılığıyla Konyada bir servise gittim,servis randavu olmadığından araca CC yapmadı.

Sonrasında oradan ilacı aldım.

Başka bir yere yönlendirildim.

Daha sonra gittiğim servise CC cihazı yeni gelmiş,sıvısı yoktu ve ilkkez benim araçta denedi (Şans.)

Şenol beyin yönlendirmeleriyle ustalar önce kompresyon ölçümü yaptı.

(Not ölçüm yaparken gaza basmadılar ,sonra bastırarak ölçtürdüm değer değişmedi)

ölçümler 120,120,120,90 çıktı. Aracın vites değişikliklerinde sirkelemesinin sebebi anlaşıldı.

Sonra CC yapıldı.Acelemiz vardı 1-2 km arac ile gezdik hemen tekrar test yapıldı ve yine aynı değerler okundu arç sirekelemeye devam etti.

şenol beyi tekrar aradım.100-150 km kadar sonra değişimi hissedeceksiniz dedi.

Araç ile 50 km gittikten sonra vites geçişlerini hissetmez oldum.

Araçta kişiydik herkesin ortak kanısı aracın bariz bir şekilde değiştiği yönündeydi.

Araç beşik gibi sallıyordu şimdi ise çok seri bir şekilde ilerleme var araçta.

Son olarak merak eden arkadaşlara söylüyorum araç CC den hemen sonra değişmiyor bir süre sonra değişiyor.(En azından bende böyle oldu.)

Not:Araç sabahları devir azalıp artması aküyü söküp taktıktan sonra tekrar yapmadı. İnşallah dahada yapmaz.

yardımları olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Eğer sorun tekrarlarsa tekrar yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...