İçeriğe Yönlendir

Röno Kanguru Takla Atmaya Ramak Kala

Ali Elöver

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
Fordların alayına İSYAN... O zamanlarda da Ford F2 Ghia bile olsa, Megane 2 HB'in donanımına yaklaşamıyordu.

Anahtarsız kartla çalıştırma.

Orjinal xenonlar,

Kpmple cam tavan ve sunroof.

Otomatik katlanan aynalar

lastik basınç sensörleri vs vs vs....

Doğrudur, zaten reno bu donanım sayesinde diğer ayıplarını kapatıyor, bunları F2 nin donanımına indir geriye birşey kalmıyor zaten, adamlar neyi satacakki başka:)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
Ben kendi aracımla 5 litreleri görüyorum şehir dışında.

Kilo 1600 kg.

Motor 1.8

Bu durumda fordun teknolojisi hiç de fena değil kendi sınıfına göre, connectin çok yaktığı bence şehir efsanesi :)

Şehir efsanesi değil maalesef depoyu trabzonda fulledik 494 km yaptık bir daha fulledik 110 liraya doldu ikisinde de ilk tabanca attığında bıraktık . Aracımızda 4 yetişkin bir çocuktuk arkada 200-300 kg bagajımız vardı. sanırım 6,6 litre oldu uzun yolda yakıtımız ,sizce bu şehir efsanesi mi ?

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

110 beygir 280 tork bir araç, ister istemez insan ayağına hakim olamıyor. Eğer isterseniz daha taearruflu kullanılabilir.

Lastik havalarını doğru yapıp, filtrelerini temiz tutup, bu sınıf araç için hız sınırlarına uyup, aracın devrini turbonun devreye girmesine ayarlayıp, vites değişimlerini 2000-2500 arası yaptıktan sonra tasarruf sağlayabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Doğrudur, zaten reno bu donanım sayesinde diğer ayıplarını kapatıyor, bunları F2 nin donanımına indir geriye birşey kalmıyor zaten, adamlar neyi satacakki başka:)

Ayıplı mal mı satıyor Röno diyorsun, hımm....

En azından fitillerini gidip Ford servisinden alıp kendi marka araçlarına takmıyorlar , gacırtı gucurtu , ses yağmur toz girmesini önlemek için :good1:

Yani Fiestacıların yaptığı gibi :p

Valla bu kadar donanımı bir Focusun üstünde görseydim 2004-2005 yılında, kıyamet kopacak diye çoook korkardım :)

Bobin dayanmaz tabii ateşli pilotaja :)

Yok baba ondan değil, adi Delphi çabucak cozurduyordu.

Bosch takınca sorun düzeliyordu. Tabi bunlar kalem bobin olduğu için tek tek satılıp, tek tek geberiyorlardı.

O yüzden komple 4'nü yenilemek baya uzun sürüyordu, bozulacakta yeniliycen hesabı.

Fiesta aldık abicim o telefon görüşmesinden sonra.

Helal size be, birde ABS'li ise o fiesta dadınmaz yenmez yav.

Bize o telefon görüşmesinde söylediklerini asla unutmıycam yaşam felsefem oldu ''fiesta varken nasıl bir çılgınsınız sizde clio alırsınız , sana satamam Can bu arabayı '' :kutlama:

Bravo sana ama arada kesin bilmediğimiz bir olay yaşadınki gidip adi Clio RS aldın. Bedava mı verdiler danik ares rönoyu ? Yoksa benim bildiğim Can 500 bg de olsa almaz renö menö.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
O işi bende anlamadım , nasıl oldu ne oldu da aldım acaba. Sanırım hayattan bezdiğim zamanlardı yaşama isteğim kalmamıştı nerde refuj görsem patlamak istiyordum :spiteful:

Hehe, çok mantıklı, evet bende buhrana girince gül gibi Focus Sport Trendimi satıp Polo almıştım :f1: Izdırap yaşayayım diye.

Bu arada harbi Röno şöförlerinin bir lafı vardır, desturun olsun arka cama yaz... Bende vardı mesela, tofaşa da yapıştırdım.

Ölüm gaza basan ayakta, hayat ise direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski
w-cadyy :coffee: sınıfının en iyisi.

Adamlar boşa demiyor. 'Biz daha iyisini yapana kadar,En iyisi bu' :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ayıplı mal mı satıyor Röno diyorsun, hımm....

En azından fitillerini gidip Ford servisinden alıp kendi marka araçlarına takmıyorlar , gacırtı gucurtu , ses yağmur toz girmesini önlemek için :coffee:

Yani Fiestacıların yaptığı gibi :p

Evet gıcık Ford bişeyleri eksik yapmasa iyi olucak Allahtan süslemelerde eksiklik var reno daysa tam tersi, fitile gelirsek, en ucuz fitil clio un kiydi de ondan aldım, aslında merso ların kadife kaplısından takıcaktım da fiyatı pahalı geldi, yoksa fiestaya ancak bu yakışırdıya neyse :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
O zaman bana neden megoş aldırmadın len :D

Çahtırma :D

Sana dost işi yaptık dur 2 dakka sakin.

Senin mevzun şudu, rahat alayım, zarar etmeden rahat satayım.

Megane sedan otomatik dersen OK'de HB meganların satışı yavaş, senin satarken iyiliğin için moyota aldık. Yoksa oda alınacak araba değil zaten

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Sadece o mu?

Direksiyon, şarj dinamosu, ön takım :D Konuşmalarımızı hatırla nalçak :D

Direksiyon OK de diğerlerini sen şimdi uyduryorsun :)

Hatırlamıyorum nüksek :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Makineli tüfenk gibi ardarda saymaya başlamıştın o zaman. E hatırlamaman doğal :D

Eeee kızmışım demek megana, şaka bir yana tek kronik durum yüksek km de direksiyon kutusu ve ateşleme bobinleri.

hb olduğu içinde yavaş 2.el performansı. sedana lafım yok ama arızalar aynı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Cihangir, kaç tane renon oldu ??? Ruhsat sahibi olarak ?

Bence TR'in en sağlam araçlarını Reno üretir.

Yaşım küçüktü, benim değil ama babam' ın oldu, arabayı tanımak için ille benim olmasına gerek yok sanırım, renonun seviyesi bellidir, bazı konularda iyi bazılarında değil, her markada olan bir şey bu, bu arada 4 tane reno eskittik, en son babam bıktı renodan, ben zaten almam renoyu, sebebi his yok nasıl anlatayım gidiyor donanım var ama bir şey eksik bu renolarda, o yüzden reno defterini kapatalı çok oldu, ha düzeltirler yine alırım belki, ille almam demem.

Şuan şirkettede 4 clio 2010 model 3 adet megan dizel var, 3 kango var ve halleri içler acısı sadece motoru var o kadar, sonuç ne mi, sadece az yakıyorlar ve her yerlerinden ses geliyor, clio sümbüller ayrı bir alem sadece gidiyorlar, durum bu. Araba ucuz o yüzden kullan at tarzı bakılıyor bizde bunlara, şuan kullandığım araç yeni doblo bu fena değil yeni kangoo dan 4 kat daha iyi bence, fiatı da sevmem ama iyi yaparlarsa almamda demem, mesela bravo arkası daha geniş olsa ve daha ucuz olsa güzel bir arabadır.

Yalnız Ali bey şu tutumun beni rahatsız ediyor açıkcası, kaç tane renon oldu yok şuna bindinmi falan diyorsun, ayıp oluyor sen bu kadar arabaya bindin ben daha çok bindim işine gireceksek olmaz bu iş, benim kaç araba deneyimim olduğu sanırım seni ilgilendirmez, bildiğim arabalar için yorum yaparım ben, o yüzden bu şekilde cevap yazmazsan sevinirim.

Reno berbat bir marka değildir ama donaım harici eksikleri çok olan özelliklede bana göre sağlam olmayan araçlar üretiyor, ncap falan demeyin inandırıcı değil bence, Ford genelde daha sağlam araba yapar ama donanımdan kaçar ufak şeyleri takmaktan imtina eder ama güveniliridir, Vw o da iyi arabalar yapar onunda sorunları vardır fiyatı kazıktır donanımı paket halinde alırsınız vs. yani hepsinin sorunları var, 80.000 tl ye araba alıyorsunuz başınıza dert açıyor, opel elektronik sorun potansiyeli yüksek bir markadır vs. bu iş biraz şans ama marka seçerken bu sorunların en az olduğu markayı bütçemizede dikkat ederek tercih etmek gerekir sanırım, bu sebeblerle kişisel terchimde reno sitroen pejo gibi arabalar şimdiye dek hep en sonda olmuşlardır, bu bugünde böyle, adam gibi yapsalar tamam ama hala o duruma gelemediler.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Bu belirttiğiniz donanım yol tutuşa, güvenliğe, sağlamlığa oranlarsak tercihim yine ford olurdu. Benim kriterlerimde janjanlık daha alt sıralarda

Janjanlı Megane canlı mankenle Ford Mondeo'ya göbekten patlıyor. Belkide sandığınız kadar zayıf araba değildir renolar ??

renault_megane_20_06_03.jpg

Videoyu 3.30'dan itibaren izleyin derim... Daha öncede koymuştum siteye.

canlı sürücülü Reno-Ford Crash Test

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arabaları yer değiştirip deneyin bakalım kim daha sağlam, bunlar marka övücü şovlar o kadar. Yada aynı meganı başka bir megan hatcbach yada sedana arkadan çaprtırın, bakalım çarpılan aynı araba ne hale geliyor.

Gözümün önünde yaklaşık 20km/h ile giden audi a6 ya arkadan çarpan yaklaşık 50km/h ile giden megan sedanda oluşan hasarı yazayım bende, ön tampon yerde radyatör yamuk motor bloğunda çatlak ve yerler yağ içinde, ister inanın ister inanmayın, görünüşe ve donanıma bakmayın, audinin durumuna gelirsek, bagaj kapağı açıktı adam inip kapattı, tamponda hafif çökük ve çizikler vardı.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Yalnız Ali bey şu tutumun beni rahatsız ediyor açıkcası, kaç tane renon oldu yok şuna bindinmi falan diyorsun, ayıp oluyor sen bu kadar arabaya bindin ben daha çok bindim işine gireceksek olmaz bu iş, benim kaç araba deneyimim olduğu sanırım seni ilgilendirmez, bildiğim arabalar için yorum yaparım ben, o yüzden bu şekilde cevap yazmazsan sevinirim.

Ali Cihangir BEY, sen lafları yanlış anlıyorsun, yanlış yorumluyorsun. Reno'ya binmek marifet değil, ama binmediğin, kullanmadığın, dahası sahip olup yeterince tanımadığın arabaları yerden yere vurman ayıp ve subjektif. Birde biliyormuş gibi kendinden emin yazıyorsun. Megane ' araban oldumu ? Clio 2 araban oldumu ? Hayır... O zaman bunların dandik olduğunu nerden biliyorsun ? Yazılanlar böyle deme bana çünkü millet atmasyondan yazmaya bayılıyor nette. Bak ben Toyota, Honda BMW veya Amerikan arabaları hakkında en ufak bir yorum yapıyormuyum ?? Sahip olmadıysam, uzun uzadıya test edip mukayese etmediysem işkembei kübradan sallamam o iyi bu kötü diye (lafım sana değil).

Benim kastım bu yönde. Ben sana demiyorum ki Mercedes 500 SL'in var mı mı konuşuyorsun. Lütfen olayları olumsuz yönünden alıp yanlış manalar çıkarma. Hepimiz forumdaşız şurda tatlı tatlı sohbet ediyoruz, ürin yarışı yok aramızda ama buna çanak tutmayalım dimi ?

Aloşum senden iyi "rasim ozan" olur. Tam tartışmacı tipsin.

1-Yandan kazalarda her zaman yandan darbe alan (hele de bu açıyla) zayıftır.

2-Baktığın iki araç arasında en az 10 yaş var. Mondinin kaportası mı kalmıştır şimdi?

Dur ulen van minit :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
audi a6 ya arkadan çarpan yaklaşık 50km/h ile giden megan sedanda oluşan hasarı yazayım bende, ön tampon yerde radyatör yamuk motor bloğunda çatlak ve yerler yağ içinde, ister inanın ister inanmayın, görünüşe ve donanıma bakmayın, audinin durumuna gelirsek, bagaj kapağı açıktı adam inip kapattı, tamponda hafif çökük ve çizikler vardı.

O zaman Fiat Palio Weekend çok sağlam araba, bak altına almış ferrariyi ezmiş, ne tavan kalmış yamulmadık ne kaput :D

3A65D596704B4449B3CB77869484EF68.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Cihangir BEY, sen lafları yanlış anlıyorsun, yanlış yorumluyorsun. Reno'ya binmek marifet değil, ama binmediğin, kullanmadığın, dahası sahip olup yeterince tanımadığın arabaları yerden yere vurman ayıp ve subjektif. Birde biliyormuş gibi kendinden emin yazıyorsun. Megane ' araban oldumu ? Clio 2 araban oldumu ? Hayır... O zaman bunların dandik olduğunu nerden biliyorsun ? Yazılanlar böyle deme bana çünkü millet atmasyondan yazmaya bayılıyor nette. Bak ben Toyota, Honda BMW veya Amerikan arabaları hakkında en ufak bir yorum yapıyormuyum ?? Sahip olmadıysam, uzun uzadıya test edip mukayese etmediysem işkembei kübradan sallamam o iyi bu kötü diye (lafım sana değil).

Benim kastım bu yönde. Ben sana demiyorum ki Mercedes 500 SL'in var mı mı konuşuyorsun. Lütfen olayları olumsuz yönünden alıp yanlış manalar çıkarma. Hepimiz forumdaşız şurda tatlı tatlı sohbet ediyoruz, ürin yarışı yok aramızda ama buna çanak tutmayalım dimi ?

Bir kere Cihangir değil Cihangiroğlu olacak, bey demesende olur, yanlış anlamaya gelince, direk kaç tane renon oldu diyorsun bu ne demek sence, neyini yanlış anlamışım.

Dikkatli okursan bu arabaları zaten kullandığı şirkette olduğunu, evet kendimden eminin bu arabalar böyledir, sen kabul etme, ille benim üstüme kayıtlı olmasının anlam ifade etmediğini yazmışım, senin bilmediğin dediğin megan dı vs. gün içinde kilometrelerce kullanıyor edirne-ankara-izmir hattında defalarca gidip geliyorum, bu araçların bakınımı kendimiz yapıyoruz bazen servisede götürüyoruz, o yüzden bu konulardada bilgim var.

Şu işkembe lafını daha öncede kullanmıştın ses çıkarmadım, saygı sınırını aşmayalım lütfen, bu sefer sana değil sözüm yazmışsın ama yinede kullanmışsın.

Dikkat edersen bende BMW ve Merso hakında fazla yazmıyorum, servis ve parça fiyatı durumları ve kullanım tarzı aracın kapasitesi hakkında bilgim var ama çok teknik bilgim yok sayılır, bu araçlardanda kullandım daha önce de hangileri olduğunu yazmıştım zaten ama çok fazla yorum yapacak durumda değilim...

Forumdaşız tamam ama sözlerine dikkat etmen daha iyi olmazmı acaba, millete bilmeden sallıyorsun diyorsun, atmasyon diyorsun, benmi senmi kışkırtıyorsun acaba, ayrıca kaç yerde de yazdım reno dandik falan demedim o senin lafın, biraz daha dikkatli ol lütfen.

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Aynı kazayı tersinden alalım. Audinin ön giderdi. Arkadan vuranlar daima şanssızdır (fren yapılmış ise)

Genel olarak haklısın, benim yazdığımda iki araçta hareket halindeydi ikiside fren yapmadı, megan bodoslama daldı, audi ona çarpsaydı o kadar hasar alacağını sanmam, zira meganın arkası zaten yok gibi, bakalit gibi birşey var taban uyduruk zaten, sadece bagaj kaplamasını kadırıp baktığında 2 yanda şase uzantısına benzeyen ince sacdan iki parça, bunlarda alttan gövdeye yeterince destekli değil içeri gömülüyor, bu yüzden biraz daha hızlıca audi megana arkadan çarpsa audi amblemini meganın arka koltuk sırtlarına soğuk damga yapacağından eminim. :D

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Alıntı yapmayı hala öğrenemedin gitti. Bak yaptığın alıntının bunların arasında olduğuna emin ol lütfen

Karman çorman çorba gibi oluyor yazıların :D

Bir kere Cihangir değil Cihangiroğlu olacak, bey demesende olur, yanlış anlamaya gelince, direk kaç tane renon oldu diyorsun bu ne demek sence, neyini yanlış anlamışım.

OK, nasıl istersen.

Dikkatli okursan bu arabaları zaten kullandığı şirkette olduğunu, evet kendimden eminin bu arabalar böyledir, sen kabul etme, ille benim üstüme kayıtlı olmasının anlam ifade etmediğini yazmışım, senin bilmediğin dediğin megan dı vs. gün içinde kilometrelerce kullanıyor edirne-ankara-izmir hattında defalarca gidip geliyorum, bu araçların bakınımı kendimiz yapıyoruz bazen servisede götürüyoruz, o yüzden bu konulardada bilgim var.

Ya bırak lütfen bu şirket arabası olaylarını. Follofoş olmuş be 5.30 lar, ne Audi A6lar var burada. Milletin gavur malı gibi ezdiği arabadan örnek olmaz.

O bilgilerin maalesef tam değil. Şahıs arabalarıyla 5 ayrı kişinin altına verilen arabalar bir olmaz, bu araçlar hakkında yapılan yorumda sağlıklı olmaz.

Şu işkembe lafını daha öncede kullanmıştın ses çıkarmadım, saygı sınırını aşmayalım lütfen, bu sefer sana değil sözüm yazmışsın ama yinede kullanmışsın.

Sana demedğiğmi özellikle yazdım, niye gocundun ki ??

Forumdaşız tamam ama sözlerine dikkat etmen daha iyi olmazmı acaba, millete bilmeden sallıyorsun diyorsun, atmasyon diyorsun, benmi senmi kışkırtıyorsun acaba, ayrıca kaç yerde de yazdım reno dandik falan demedim o senin lafın, biraz daha dikkatli ol lütfen.

tamamen saygı ve sevgi sınırları içindeyim, sen alıngan olma lütfen, severim seni...

Genel olarak haklısın, benim yazdığımda iki araçta hareket halindeydi ikiside fren yapmadı, megan bodoslama daldı, audi ona çarpsaydı o kadar hasar alacağını sanmam, zira meganın arkası zaten yok gibi, bakalit gibi birşey var taban uyduruk zaten, sadece bagaj kaplamasını kadırıp baktığında 2 yanda şase uzantısına benzeyen ince sacdan iki parça, bunlarda alttan gövdeye yeterince destekli değil içeri gömülüyor, bu yüzden biraz daha hızlıca audi megana arkadan çarpsa audi amblemini meganın arka koltuk sırtlarına soğuk damga yapacağından eminim. :D

Yok senle ortak noktaya ulaşmak, yaşayan dinazor bulup beslemekten daha zor ;)

Yok soğuk damga, yok içi mika, yok uyduruk :nea: . Kaç tane audi ile kaç tane megane'a patladın ki bu yorumları bu kadar net yapıyorsun ?? Eminmiş birde :D Sonra bunları yazıncada kızıyorsun :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Alıntı yapmayı hala öğrenemedin gitti. Bak yaptığın alıntının bunların arasında olduğuna emin ol lütfen

Karman çorman çorba gibi oluyor yazıların :D

OK, nasıl istersen.

Ya bırak lütfen bu şirket arabası olaylarını. Follofoş olmuş be 5.30 lar, ne Audi A6lar var burada. Milletin gavur malı gibi ezdiği arabadan örnek olmaz.

O bilgilerin maalesef tam değil. Şahıs arabalarıyla 5 ayrı kişinin altına verilen arabalar bir olmaz, bu araçlar hakkında yapılan yorumda sağlıklı olmaz.

Sana demedğiğmi özellikle yazdım, niye gocundun ki ??

tamamen saygı ve sevgi sınırları içindeyim, sen alıngan olma lütfen, severim seni...

Daha öncede kullanmıştın öyle hatırlıyorum, şu şirket arabası olayınıda açıklayayım bari, arabalar sıfır alındı ve sabit şoförleri var, öyle rent car firmaları gibi laçka değiller, ben sık sık şehir dışına çıktığımdan uygun olanlarından birini alırım, o yüzden uzun yolda nasıl olduklarınıda zayıf yönlerinide biliyorum, özellikle reno marka araba çoktur bizde, ayrıca bu araçların sabit şoförleriylede arada muhabbetimiz oluyor, reno asla dandik değil fakat dayanıklıda değil, reno olarak birtek reno 12 yi bilirim o her işe gelir, tarla bile sürerler bununla, Urfa tarafına gittiysen bilirsin, bir numaralı arabadır o tarafta reno.

Ha birde marka hakkında yorum yapıldığında ben direk kötü yönlerini yazarım, zira iyi yönlerini millet yeterince duymuştur zaten, Ford uda yerdiğim çok olmuştur, tama sağlam ama donanım yok, fiestayı alalı 5 sene oldu nerdeyse, 4 yılı tamamen tıkırtı ve asfalt sesi olayını halletmekle geçti ama hallettim sonunda, fakat bunun dışında Allaha şükür birtek 2 senesi geri dönüş oringi değişimi dışında tık demedi, hala uzun yolda 4lt ortlamayı rahatça yakalıyorum, birde şu aksesuarları adam gibi yapsalar...

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 12 yıl sonra...
İlkay Başaran

Dedi ve renosuna binip uzaklaştı.

Büyük konuşanlarda bugün :crazy:

• Mutlu 9
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dayanıklıda değil, reno olarak birtek reno 12 yi bilirim

mi demiş. ? :shok:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

covitten sonra oldu hep

Biontech vurduranların alayı reno aldı :D

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Biontech vurduranların alayı reno aldı :D

Bende düşünmedim değil düşündüm düşündüm olmadı gidip ctrogen almıştım 

Bak sen ya denemek biontec den mütevellit miş. :biggrin:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...