İçeriğe Yönlendir

Abdullah Gül'ün Yeni Makam Arabası :))

Eray Sireli

Recommended Posts

Eray Sireli

98075.jpg

130420101019094420236.jpg

Türkiye'de ağırlıklı olarak Mercedes marka araçlar makam aracı olarak tercih edildi. Bu geleneği ilk bozan isim ise Turgut Özal'dı. Mercedes marka araç yerine BMW marka araç tercih ederek kamudaki makam aracı tercihi alışkanlığını değiştirmişti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de tıpkı Turgut Özal gibi tercihini BMW marka araçtan yana kullandı. Gül, Karabük ziyareti sırasında BMW marka 2011 model makam aracını ilk kez kullandı.

12 silindirli ve 544 beygir gücündeki 2011 model BMW 760 marka makam aracında, en üst düzeyde güvenlik önlemleri bulunuyor.

Özel bir zırh kaplaması da bulunan makam aracı, biyolojik silahlara karşı koruma özelliğine sahip. Araç, bombalı saldırı sonrasında oluşabilecek yangına karşı toz bulutu oluşturup yangını önleyebiliyor.

Cumhurbaşkanı gelirken hani yolları kapatıyorlar ya, bu 544 hp lik araçla o boş yolda ne basılır ama :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

760li süper bir araç :D M3 den daha hızlıydı zırhsız olan diye hatırlıyorum :D

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

:)

yok bmw 7.60 tanıtımı yapıyorum konu siyasi değil ona göre :D

760li süper bir araç :D M3 den daha hızlıydı zırhsız olan diye hatırlıyorum :D

bana göre m3 bunun yanında oyuncak kalır :D

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
bunun aynası ne kadar acep :D

şimdi baktım normal 7.60li tam olarak 542.514 TL :D

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Ah bee cumhurbaşkanı olsam makam aracım MUSTANG olurdu. :D

Yorum bağlantısı
Furkan Esgin
(düzenlendi)
şimdi baktım normal 7.60li tam olarak 542.514 TL

CİK... :D

tarihinde Furkan Esgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

Cumhurbaşkanımız yine mütavazi davranmış, ben olsam Hennessey Venom GT falan alırdım, gerçi 760 buna yetişemesede peşini bırakmaz :D

27843744pvd.jpg

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Karaca
bunun aynası ne kadar acep :D

Aynası komple ne kadar bilmiyorum ama zırhsız olanların sadece ayna camı (çifti) 2.000-TL'nin üzerindeydi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Eskisi ne olmuş :D satılıksa bakalım :p Bİr ara açık artırmayla satılıyodu eski makam arabaları. Da zırhlı araba çok yakar az kaçar bize gelmez :p

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Flamaları takmak için çamurlukları delmişler, yazık :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez

cumhur başkanı olsam bisiklete binerdim .işte sırf bu yüzden bu ülkede cumhur başkanı olma şansım yok.yakışır bi ülkenin cumhur başkanı en iyisine binmeli .allah korusun .bundan sonraki cumhur başkanlarınıda yeter bu araç

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

İşin espiri yönü daha eğlenceli diye düşünüyorum. :D:p

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Eskisi ne olmuş :D satılıksa bakalım :p Bİr ara açık artırmayla satılıyodu eski makam arabaları. Da zırhlı araba çok yakar az kaçar bize gelmez :p

onlar sana bana kalmaz merak etme.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
(düzenlendi)

12 silindirli ve 544 beygir gücünde :D yakıt tüketimi ne acaba :p

ne diyelim hayırlı olsun .

tarihinde Cengiz Aratemur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
onlar sana bana kalmaz merak etme.

Bir ara satılıktı :p cumhurbaşkanından az kullanılmış 500 sel :p trafik görmemiş uzun yolda tek şoför tarafından en kaliteli benzinle kullanılmış :D eskortsuz bakıma bile gitmemiş o derece çiziksiz :p

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Ya hadi makam aracını geçtim de

20 araçlık konvoya ne gerek var

Birtane otobüs arkasından takip etsin o kadar adam da binsin otobüse...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Gereksizin dik alası bir harcama olmuş, bin yerli arabaya, ülke süper durumda ya, dingilizlere bakıp örnek alsınlar biraz, gerçekten yuh, korumaymış toz bulutuymuş, saldırı olacakta vs. olsa ne yazar olmasa ne yazar iki günde unutur bu millet, zaten bir etkide bırakmaz, seneyede değişirler bu arabayı zaten.

Şimdi sorsan niye aldınız bu arabayı "ülkenin prestiji itibarımız vs." derler, öbür ülkeler başka bir taraflarıyla gülüyorlar halimize, siyasi konuya girmeyeyim diyorum ama olmuyor, ben helal etmiyorum hakkımı kardeşim, işte bu kadar.

Hakettiğimiz gibi yönetliyoruz, kızacak halimizde yok aslında.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Neyse siyaseti geçeyim en güzeli.

Süper araba, ama çamurlukları delik, şimdi buna yeni çamurluk alacaksında boyası vs. Pazarda satsan değişeni var diyip kimse almaz bunu. Flamada takmayıverin, şu hale bak güzelim arabayı ne hale getirmişler.

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Normal, balık tepeden başlayıp aşağı kadar kokuyor. Bizim burada bir daire müdürü 2009 model daha bir yaşını doldurmamış Reno megan SW dizel full donanım içi deri bej döşeme o bırakıldı, geçen gün florasan geldi dizel yine full donanım içi bej deri döşeme falan filan. Görgüsüzlük bu kadar olur diyorum.Yazık bu ülkeye.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Gereksizin dik alası bir harcama olmuş, bin yerli arabaya, ülke süper durumda ya, dingilizlere bakıp örnek alsınlar biraz, gerçekten yuh, korumaymış toz bulutuymuş, saldırı olacakta vs. olsa ne yazar olmasa ne yazar iki günde unutur bu millet, zaten bir etkide bırakmaz, seneyede değişirler bu arabayı zaten.

Şimdi sorsan niye aldınız bu arabayı "ülkenin prestiji itibarımız vs." derler, öbür ülkeler başka bir taraflarıyla gülüyorlar halimize, siyasi konuya girmeyeyim diyorum ama olmuyor, ben helal etmiyorum hakkımı kardeşim, işte bu kadar.

Hakettiğimiz gibi yönetliyoruz, kızacak halimizde yok aslında.

:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...