İçeriğe Yönlendir

Mini Kasko

İlker Selimoğlu

Recommended Posts

İlker Selimoğlu

Memlekette bir tanıdık mini kasko yaptırmamı önerdi,trafik sigortasının daha kapsamlısıymış,eğer böyle bişey varsa bizim gibi eski arabası olanlar için daha uygun gözüküyor bu konuda bilgisi olanlar var mı?İlginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mini değilde daraltılmış, muafiyetli kasko öneririm...

Mini'lerde sadece kaza var..

Yanma çalınma veya tek taraflı kazalar falan yok diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu

Mehmet bey,internetten okuduğuma göre muafiyetli kasko dediğiniz sadece büyük kazalarda ödeme yapan ,küçük kazaları kapsamayan kasko türü sanırım eğer öyle ise avantajlı.Normal kaskoya göre ne kadar indirimli oluyor?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Muafiyetliyi okuduğumda ne kaza yaparsanız yapın, araç değerinin yüzde 1 veya 2 si sizin tarafınızdan ödenmek suretiyle geri kalanları ödeyen kasko tipi. En azından nette bunlar yazıyor.

Yani diyeelimki 20bin liralık bi aracınızla 210liralık kaza yaptığınızda kasko sadece 10 lirasını ödüyor. yüzde 2 lik muafiyet yaptırırsanız 400tl ye kadar cebinizden çıkıyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet bey,internetten okuduğuma göre muafiyetli kasko dediğiniz sadece büyük kazalarda ödeme yapan ,küçük kazaları kapsamayan kasko türü sanırım eğer öyle ise avantajlı.Normal kaskoya göre ne kadar indirimli oluyor?

Muafiyetli Kasko...

Kısmi hasarlarda, araç bedeli üzerinden % 2'si oranındaki kısmın sigortalı tarafından karşılandığı bir kasko çeşididir..

Yani;

10 bin liralık araçta 5000 lira hasar olursa, Elinize 4800 lira geçer..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ön cam değişiminde de 270 TL ödersiniz, mondeo için :) , o hatayı bir daha yapmadım tabii...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ön cam değişiminde de 270 TL ödersiniz, mondeo için :) , o hatayı bir daha yapmadım tabii...

+1

Tüm hasarlar dahildir...

Ama

Ne kadar eksik ödemiştin.. ona da bakmalısın..

En avantajlı olduğu araçlar... : Kasko bedeli düşük, kasko primi yüksek olan araçlardır...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
En avantajlı olduğu araçlar... : Kasko bedeli düşük, kasko primi yüksek olan araçlardır...

:)

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu

Sanırım benim yaptırabileceğim en iyi kasko bu,en kısa zamanda yaptıracağım.

Yorum bağlantısı
Misafir
Ön cam değişiminde de 270 TL ödersiniz, mondeo için ;) , o hatayı bir daha yapmadım tabii...

Artık orjinal cam değişimlerinde çoğu sigorta şirketi muafiyetsiz kaskolarda bile muafiyet uyguluyor Çağlar Bey. Sebep malum; hasarsızlık bozulmuyor diye küçük bir çatlak için servislerde bizzat kırılıp değiştirilen camlar.

Muafiyetli kaskolardan korkmayın. 250-300.-TL lik muafiyetler önemli değil aslında. Özellikle ilk yıl sonunda alınacak %30(veya 35) indirim ve bir yılı kaybetmemek için muafiyetsiz kasko yaptıranlar bile 500.-TL'lik hasarı cepten ödemeyi kabul ediyorlar. İlk kaskolarımı hep muafiyetli yaptırdım sigortanın içinden biri olarak. Daha sonra indirimi kazandıkça muafiyetsize döndüm. Araç yüksek modelli ise muafiyet yüksek olacağından Mehmet Bey'e katılarak tavsiye etmem muafiyetli kaskoları. Bu biraz riskli olur.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Talip İnal
Memlekette bir tanıdık mini kasko yaptırmamı önerdi,trafik sigortasının daha kapsamlısıymış,eğer böyle bişey varsa bizim gibi eski arabası olanlar için daha uygun gözüküyor bu konuda bilgisi olanlar var mı?İlginize teşekkürler.

Bu gibi sigortalar, aslında kasko değil, dar teminatlı sigortalardır. Çarpışma sigortası olarak tanımlanır. Sadece, aracın, trafikte seyir halinde iken başka bir motorlu araç ile çarpışması halinde, eğer kusurlu taraf sigortalı ise, sigortalının aracındaki hasarı karşılar. Primi, kaskoya göre uygun olsa da tahmin edildiği kadar da düşük olmayabiliyor.

Muafiyetli kasko yaptırmak, çarpışma sigortası almaktan daha mantıklıdır.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Muafiyetli Kasko...

Kısmi hasarlarda, araç bedeli üzerinden % 2'si oranındaki kısmın sigortalı tarafından karşılandığı bir kasko çeşididir..

Yani;

10 bin liralık araçta 5000 lira hasar olursa, Elinize 4800 lira geçer..

peki normal kaskosu 1000 lira olan bi araç için , muafiyetli kasko tutarı yaklaşık ne kadar olur? ( bunun birçok faktöre bağlaı olduğunu biliyorum ancak ortalama bi rakam alabilir miyiz?) 1000 lira kasko ise, muafiyetli 500-600 mü olur?

bana çok mantıklı geldi, zira benim son 5 yıldır hiç büyük kazam yok. muafiyetli kaskoda da küçük hasarları zaten kendim karşılayacağım için hasarsızlığım bozulmayacak, ancak çalınma, pert gibi durumlarda aracın değerinin büyük kısmını geri alabileceğim.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
peki normal kaskosu 1000 lira olan bi araç için , muafiyetli kasko tutarı yaklaşık ne kadar olur? ( bunun birçok faktöre bağlaı olduğunu biliyorum ancak ortalama bi rakam alabilir miyiz?) 1000 lira kasko ise, muafiyetli 500-600 mü olur?

bana çok mantıklı geldi, zira benim son 5 yıldır hiç büyük kazam yok. muafiyetli kaskoda da küçük hasarları zaten kendim karşılayacağım için hasarsızlığım bozulmayacak, ancak çalınma, pert gibi durumlarda aracın değerinin büyük kısmını geri alabileceğim.

1000 liralık kaskoyu kabaca 800 lira ödersin...

Muafiyetli kaskoda pertte muafiyet uygulanmaz.. Sadece kısmi hasarlarda geçerlidir..

Bence; Kasko bedeli düşük kasko primi yüksek araçlar için çok mantıklı.. Tek dez avantajı, cam hasarları, zaten hasarsızlığı bozmayacak olan camı, muafiyetli kaskodan kesintiyle alırsınız..

Bir yıl içinde bir hasar alırsanız, aşağı yukarı başabaş gelir.. Yıl içinde birden fazla defa hasar alırsanız zarar edersiniz..

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

az önce anadolu sigortadan kasko teklifim geldi. güncel fiyat bilgisi açısından paylaşmak istedim.

araç bedeli 14915 tl den %2 muafiyetli 983 tl / 10 taksit li fiyat çıkarttılar. normal kasko içib 1434 tl dediler. biraz daha araştırıp gerekliliği konusunda karara varında yaptırmayı düşünüyorum,

focus 2000 ghia hb- ankara

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hasarsızlık durumu yüzde kaç?

şimdi kaç liraya kadar siz ödeyeceksiniz olası kazada (tabi Allah korusun)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
hasarsızlık durumu yüzde kaç?

şimdi kaç liraya kadar siz ödeyeceksiniz olası kazada (tabi Allah korusun)

eğer sigortayı yaptırırsam ve kaza yaparsam masraf 1000 lira tutarsa aracın kasko değerinin %2 sini ben ödeyeceğim, üzerini de kasko karşılayacak. kasko tutarı 15.500 olsa, 316 tl benim cebimden çıkarken 684 lira kaskodan çıkacak. pert olması durumunda kasko tutarı kesintisiz ödeniyor. ancak iş durumum netleştikten sonra yaptırıp yaptırmamak konusunda karar vereceğim.

daha önce kaskom yoktu, hasarsızlık indirimi yok.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
fiyat iyiymiş ilk defa olan kasko için.

Sen 1400 olanı gör.. 980 olanı değil ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
:ninja: axa %60 hasarsızlık indirime 1200 demişti bana :lol2: heralde indirimsiz 2bin derler :D ona göre iyi :D
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sait Aktaş

Ben hala 2010 model aracıma kasko yaptırmadım.

Konyada duruyor araç.

İstanbulda olsam kesinlikle yaptırırım ama Konya işte.

Sizce ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Duruyor dediğinize göre kullanmıyorsunuz...

Kullanmıyorsanız kısmi kasko yaptırabilirsiniz...

Sadece hırsızlık ve yangına karşı teminat verir..

Yorum bağlantısı
Sait Aktaş

Abi ben denizciyim.

4 ayda 1 ay kullanabiliyorum aracımı.

Onun haricinde aktif olarak trafikte değil.

Olsa da zaten İstanbul gibi bir yer değil Konya.

FAzla bir risk yok. Ama adı üzerinde işte. Kaza. Ne zaman nasıl olacağı belli olmaz.

İkilemdeyim bu bakımdan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim görüşüm.. E azından muafiyetli bir kaskoyu fazla zaman geçirmeden almanız yönündedir..

Zaman geçtikçe kaskonuz pahalancaktır...

Yorum bağlantısı
Sait Aktaş

Anlıyorum abi.

Peki araştırmayı internetten mi yapmalıyım yoksa acentalara gidip mi danışmalıyım?

Bu konu ile iyi çalışan siteleri söyler misiniz?

En azından ön karşılaştırma için..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Anlıyorum abi.

Peki araştırmayı internetten mi yapmalıyım yoksa acentalara gidip mi danışmalıyım?

Bu konu ile iyi çalışan siteleri söyler misiniz?

En azından ön karşılaştırma için..

Ben herhangi bir site önermiyorum..

bizzat acenteden bilgi alın...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...