İçeriğe Yönlendir

Mini Kasko

İlker Selimoğlu

Recommended Posts

Sedat Can
(düzenlendi)

Bugün zorunlu trafik sigortamı yeniletmek üzere sigortacıya gittim. Sigortacı arkadaş sisteme araç ve sigorta bilgilerini girdiğinde "Mini Sigorta" hizmetinden faydalanabileceğimi söyledi. Şartlar gayet mantıklı geldi ve bende yaptırdım. Normal sigorta tutarının dışında 214 TL. ek ödemeyle şu şartlarda kasko hizmeti veriliyor;

-Araç bedeli 10,000 TL?ye eşit veya fazla ise Mini Kasko teminatları araç bedelinin üsütünde kalmaması şartı ile aşağıdaki gibi uygulanır:

-Çarpma-Çarpılma; 5,000 TL (Park halinde iken, çarpanın kimlik ve araç bilgileri olmak koşuluyla)

-Yanma; 10,000 TL

-Çalınma; 10,000 TL

-7/24 yardım teminatı. (Sadece kaza durumunda-arıza durumları hariç)

-Ek IMM Teminatı en fazla 50.000TL

-Ferdi Kaza Teminatı 5.000TL

-Hukuksal Koruma Teminatı 2.500TL

-Araç bedeli en fazla %5 değiştirilebilir.

-Mini Kasko teminatını tek başına veya ekrana gelen tüm teminatlar ile birlikte seçilebilir;

İşim gereği aracımı çok fazla kullanamıyorum, yılda 7-8 bin km. ancak yapıyorum. Dolayısıyla tam kapsamlı kaskodan ziyade bu seçenek daha iyi oldu.

tarihinde Sedat Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun...

Tek taraflı kazalarda bir geçerliliği yok bunu bilin yeter...

Hasarsızlık indirimi kazanılabiliyor mu bunda. ?

Yorum bağlantısı
Sedat Can
(düzenlendi)
Hayırlı olsun...

Tek taraflı kazalarda bir geçerliliği yok bunu bilin yeter...

Hasarsızlık indirimi kazanılabiliyor mu bunda. ?

Teşekkürler Mehmet abi, "Mini Kasko" da hasarsızlık indirimi var mı yok mu onu bilmiyorum. Zorunlu trafik sigortasında %15 hasarsızlık indirimi yapıldı.

tarihinde Sedat Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Serdal Soysal

Arkadaşlar ben son zamanlarda mini kasko yaptırmayı düşünüyorum, Bu konuda bir çok bilgi edindim 27 nci iletide yazan kısımlar hala geçerli midir.

Bide zorunlu sigorta 200TL civarı tutacak mini kasko da 300 TL civarı tutarsa yaptırabilirim.

Sizlerin görüşü hangi yöndedir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mini kasko dediğiniz olay bir çok sigorta şirketinde yok...

Diğer şirketlerde tam olarak nasıl çalışır neleri öder yorum yapamıyorum...

Benim şirketimde bir kaç çeşit poliçe var..

Bizim minimizin adı kısmi kasko: Normal şartlarda sadece yangın ve hırsızlığı öder, bunun dışında bir kazaya karışır ve bu kazada % 100 kusursuz iseniz teminat verir.. Bu poliçede hasarsızlık indirimi uygulanmaz, kazanılmaz..

Tüm Oto: genel olarak tüm araçlara uygulayabildiğimiz, teminatlarını sigortalının ihtiyaç ve teleplerine göre değiştirebildimiz genel kasko poliçemizdir..

Tüm oto muafiyetli : Tüm oto poliçemize Araç bedelinin% 2'si oranında muafiyet girerek yine diğer teminatları sigortalının talep ve ihtiyaçlarına göre belirlediğimiz poliçemizdir.

Markalı kaskolarımız : Ford da aralarında olmak üzere bir çok marka için şartları özel belirlenmiş, poliçelerimizdir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Kuru

Mini kasko dediğiniz olay bir çok sigorta şirketinde yok...

Diğer şirketlerde tam olarak nasıl çalışır neleri öder yorum yapamıyorum...

Benim şirketimde bir kaç çeşit poliçe var..

Bizim minimizin adı kısmi kasko: Normal şartlarda sadece yangın ve hırsızlığı öder, bunun dışında bir kazaya karışır ve bu kazada % 100 kusursuz iseniz teminat verir.. Bu poliçede hasarsızlık indirimi uygulanmaz, kazanılmaz..

Tüm Oto: genel olarak tüm araçlara uygulayabildiğimiz, teminatlarını sigortalının ihtiyaç ve teleplerine göre değiştirebildimiz genel kasko poliçemizdir..

Tüm oto muafiyetli : Tüm oto poliçemize Araç bedelinin% 2'si oranında muafiyet girerek yine diğer teminatları sigortalının talep ve ihtiyaçlarına göre belirlediğimiz poliçemizdir.

Markalı kaskolarımız : Ford da aralarında olmak üzere bir çok marka için şartları özel belirlenmiş, poliçelerimizdir.

Mehmet abi bir de şöyle bir haber var nedir bu?

http://ekonomi.milliyet.com.tr/araclarda-kasko-sistemi-tamamen-degisiyor/ekonomi/ekonomidetay/18.02.2013/1670261/default.htm

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi bir de şöyle bir haber var nedir bu?

http://ekonomi.milli...261/default.htm

Sisteme bir düzen getirilmeye çalışılıyor... Ben güzel ve verimli olacağı kanaatindeyim.. Dikkatimi çeken sadece şu oldu :

"Öte yandan alkollü sürücülerin yaptığı kazaların ödenip ödenmeyeceği de açıklığa kavuştu. Buna göre alkollü sürücülerin yaptığı kazalarda hasarlar, sürücü tarafından ödenecek. Sigorta şirketleri ise bu kapsamdaki kazaların verdiği zararlardan sorumlu tutulamayacak"

Mevcut durumda, sürücü alkollü ise trafik sigortası, mağdurlara ödeme yapar, ruhsat sahibinden tahsil ederdi.. Eğer bahsedilen bu ise, alkollü mağdurları gerçekten mağdur olacak..

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Sisteme bir düzen getirilmeye çalışılıyor... Ben güzel ve verimli olacağı kanaatindeyim.. Dikkatimi çeken sadece şu oldu :

"Öte yandan alkollü sürücülerin yaptığı kazaların ödenip ödenmeyeceği de açıklığa kavuştu. Buna göre alkollü sürücülerin yaptığı kazalarda hasarlar, sürücü tarafından ödenecek. Sigorta şirketleri ise bu kapsamdaki kazaların verdiği zararlardan sorumlu tutulamayacak"

Mevcut durumda, sürücü alkollü ise trafik sigortası, mağdurlara ödeme yapar, ruhsat sahibinden tahsil ederdi.. Eğer bahsedilen bu ise, alkollü mağdurları gerçekten mağdur olacak..

bence çok daha ağır yaptırımlar olmalı alkollü araç kullananlarla ilgili. Allah korusun çocuğumuzun başına bir şey gelse karşı tarfın alkollü olduğu öğrensek neler hissederiz?

bu arada bu mini kaskodan yadan yada herneyse 2006 cmaxın kaskosu tahminen kaç tl civarı olur abi?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

bu arada bu mini kaskodan yadan yada herneyse 2006 cmaxın kaskosu tahminen kaç tl civarı olur abi?

Buna rakam vermek zor, araç modeli ve tipi dışında onlarca kriter var..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...