İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk1 Ledli 3.stop Yapımı El Emegi

Misafir

Recommended Posts

Serkan Toker

Stop lambası olmamış bence, daha ince bir şekilde olmalıydı abi...Plaka lambaları süper görünüyor, eline sağlık...Uzay mekiği gibi yapacaksın arabayı kararlısın gördüğüm kadarı ile...:D

Yorum bağlantısı
Stop lambası olmamış bence, daha ince bir şekilde olmalıydı abi...Plaka lambaları süper görünüyor, eline sağlık...Uzay mekiği gibi yapacaksın arabayı kararlısın gördüğüm kadarı ile... :D

Soyadaşım,lambayı taktığım yerdeki çıkıntı yüzünden olmadı.şu an çıkıntıda siyah boyalı.belli olmuyor.tek sıra altta olsa idi çok çirkin oluyordu.

Mondim yaşlı.Yeryüzünde hele bir dolaşmaya başlasın.Uzayı sonra düşünürüz. :D:good1::D

Yorum bağlantısı
Eline sağlık Oktay abi gayet güzel olmuş :good1:

sagolasın.

plaka lambasının dün akşam izole fitillerinide iyileştirerek tam montajını bitirdim.içini toplayamaya kaldı iş.onuda halledersem oh ne ala. :good1::D:D:p

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Görkem Azizoğlu

Oktay abi güzel olmuş reflektörü siyaha boyayınca yakışmış. Plaka ışığıda güzel parlak biraz ama hoş.

Bende 3. stop için led düşünüyordum ama söküp stop camını çıkarırken bi kaç yerden çatlatınca geri taktım. :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Oktay abi güzel olmuş reflektörü siyaha boyayınca yakışmış. Plaka ışığıda güzel parlak biraz ama hoş.

Bende 3. stop için led düşünüyordum ama söküp stop camını çıkarırken bi kaç yerden çatlatınca geri taktım. :D

Yanıt vermemişim kusuruma bakma.Fiesta'da camı sökmek zor uğraşılmaz bile.Hala düşünüyorsan Adnan Gökdemir arkadaşımızın aracına yaptım incele ve uygula en olacak hali o. :fiuw:

3.stop küçük oğlumun hışmına ugradı merakı zarar verdi bende söktüm yerinden ve bu parçayı taktığım orjinal parça üzerine delikleri deldim ve ledleri diziyorum.İlk başlardada demiştim sanırım bir Explorer resminde boydan boya tek sıralı görmüştüm diye onun gibi boydan boya tek sıralı olacak.Ek parça olmayacak.Aralıkları biraz sık oldu bunun nedeni iç kısımdaki sıkıştırma tırnaklarından dolayı 2 şer cm aralıklar ile deldim.Birazda deliğe açı verdim.Boyalı yeride temizleyeceğim mecburen.

3stop.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Son aşamalar böyle.

Önce Ledleri hazırladım.14 volt hesabı ile Led başına 1.94 volt gelecek şekilde direnç ayarladım.

3stopp.jpg

Ledleri tek tek yerine takıp hızlı japon ile tutturdum.

3stoppp.jpg

Buda dıştan görünüşü.

3stopppp.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Oktay bu ne.. ?

Bu parçalar ne ?

Resim istiyorum arabanın neresi bura... ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Oktay bu ne.. ?

Bu parçalar ne ?

Resim istiyorum arabanın neresi bura... ?

Hb bagaja dışardan bakarken, camın üst noktası ile tavan döşemesini buluştuğu yere geçen plastik parça. İyi fikir, Amerikanya Ford u gibi olacak.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Hb bagaja dışardan bakarken, camın üst noktası ile tavan döşemesini buluştuğu yere geçen plastik parça. İyi fikir, Amerikanya Ford u gibi olacak.

+1

Önceki 3.stop lambasını tutturdugum parça bu.Üst su fıskıyesinin oldugu yeri kapatıyor. Resimde kırmızı çizğinin altındaki parça. ;)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sedandan başka kaporta görmeyen anlamaz bundan :rofl:

Sedan değerlidir... Sizin kasalar çok çirkin :rofl:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
:rofl: .Takılı haldeki resimleri gece atacağım. :rofl:

Oktay iyisin hoşsun da, tüm uygulamalarında geri dönüş yolunu tamamen kapatıyorsun.. Bundan vazgeçmen mümkün değil, her yeri deldin..

Neden çıkma bir 3. stop bulmadın, baştan beri anlamadım. çok mu pahalı.. ?

Yorum bağlantısı
Oktay iyisin hoşsun da, tüm uygulamalarında geri dönüş yolunu tamamen kapatıyorsun.. Bundan vazgeçmen mümkün değil, her yeri deldin..

Neden çıkma bir 3. stop bulmadın, baştan beri anlamadım. çok mu pahalı.. ?

Kendi yaptığım bir iş olmasını çok istedim.Sabit kalmasıda özellikle tercihim.İlk başta bulamamıştım sonra Mk2 lerin buldum ama abartmıyorum 100 küsür lira istediler Ebaydada çok nadir vardı kargo çok tuttu.

Evet ledler çok oldu.Seyrek yaptım ama hiç bir anlamı kalmadı bu tür led uygulamalarında ön cam olmadan tek led deliği olunca ifade edemiyor kendini dar aralıklarla olunca ancak doyumu gösteriyor bu meretler.Gündüz hali çok yeterli ancak görünüyor ama gece halini merak ediyorum.Olmadı 1 role ile voltaj değişimi yaparım.Akşam toplantıda belli olur.

Yorum bağlantısı

Evet bu merceğin 40 yada 60 dereceliği ile yanyana 6 lı grup olacak şekilde yapılabilir güzelde sonuç verir. :)

İşte monteli hali.Buğün toplantıda arkadaşlara özellikle ışık şiddetine baktırdım olumsuz cevap veren olmadı.

Bu ilk testteki görüntüsü.

3stop-1.jpg

Bunlarda gündüz ve gece görünümleri.Erkan daki gece çekilenleri biraz daha net onlarıda alınca eklerim.

3stop3.jpg

3stop1.jpg

3stop4.jpg

3stop2.jpg

Yorum bağlantısı
Gündüz fazla belirgin değil gibi. Fotodanmı acaba..

Fotodan öyle Makina telefon olunca her zaman istediğim resmi alamıyorum.Işık şiddeti gayet ideal :) Çok vaktim olmadı resim i,çin daha detaylı çekerim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...