İçeriğe Yönlendir

Windows 7 Kurulum Sorunu

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar LG R510 leptopa bugün orjinal windows 7 home priemium yazılımı aldım, biraz önce kuruluma başladı 2. aşamada bilgisayar yeniden başlattı ama leptop şimdi açılmıyor ekranda LG logosu var hiç bir işlem yapılmıyor biosa dahi giremiyorum sizce sorun nedir?

yardımlar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Lokman abi ben bu sürümü yükledikten sonra bilgisayarım resmen kağnıya döndü...Nasıl geri döndürürüz...?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hocam ah bir bilsem :nazar: wista yüklüydü berbat bir yazılım üst modele geçelim dedik ama leptop gitti galiba.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

6 aydır kullanıyorum win7. Vista felan hikaye. :nazar: Lokman abi,laptop'un özellikleri nedir ki?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Hocam ah bir bilsem :nazar: wista yüklüydü berbat bir yazılım üst modele geçelim dedik ama leptop gitti galiba.

Abi garantili ise hemen servise götürmelisin. Eğerki garantili değil ise senin hdd yi çıkarıp biosa girmeyi denemek lazım. Büyük bir ihtimal hdd de sorun oluşmuş gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)
6 aydır kullanıyorum win7. Vista felan hikaye. :nazar: Lokman abi,laptop'un özellikleri nedir ki?

abim 250 gb hdd

2048 ram

512 ekran kartı

Abi garantili ise hemen servise götürmelisin. Eğerki garantili değil ise senin hdd yi çıkarıp biosa girmeyi denemek lazım. Büyük bir ihtimal hdd de sorun oluşmuş gibime geliyor.

garantisi devam ediyor abim. olmaz ise pazartesi servise götürürüm.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
garantisi devam ediyor abim. olmaz ise pazartesi servise götürürüm.

Abi ozaman heç elleşmeden doğru servise götür. Yüzde yüz hdd yi söküp bakacaklar (serviste ehil adam varsa tabiki) ve hdd ile alakalı bir sorun söyleyecekler sana :nazar:

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

internette biraz araştırdım, böyle sorun yaşayanların ya hdd de yada anakartta sorun çıkmış, servise gönderip yaptırmışlar. Donanımsal bir arıza gibi görünüyor.

Kaça aldınız win7'yi?

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)
Abi ozaman heç elleşmeden doğru servise götür. Yüzde yüz hdd yi söküp bakacaklar (serviste ehil adam varsa tabiki) ve hdd ile alakalı bir sorun söyleyecekler sana :nazar:
internette biraz araştırdım, böyle sorun yaşayanların ya hdd de yada anakartta sorun çıkmış, servise gönderip yaptırmışlar. Donanımsal bir arıza gibi görünüyor.

Kaça aldınız win7'yi?

arkadaşlar ilginize çok teşekkürler sorun büyük ihtimal hdd den kaynaklanıyor çünkü hiç hareket yok pazartesi servise götüreceğim.

Eray 214 Tl.ye aldım.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Para var Huzur var :)

Lokman abi: Ağanın eli tutulmaz derler. Bizde Win7 istiyoruz. :p

Abim garantisi varsa direk yolla servise halletsinler. Donanımsal bir sorun olduğu ortada ama görmeden tahmin etmek güç.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yukarıda arkadaşların dediklerine katılıyorum; elleşmeden servise götür abi. Ha bu mesajı neden yazdım madem katılıyorum? Onu da bilmiyorum, biliyorsanız siz söyleyin, her şeyi devletten beklemeyin. :p:)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Yukarıda arkadaşların dediklerine katılıyorum; elleşmeden servise götür abi. Ha bu mesajı neden yazdım madem katılıyorum? Onu da bilmiyorum, biliyorsanız siz söyleyin, her şeyi devletten beklemeyin. :p:)

Mehmet abinin mesaj sayısına ulaşamazsın abi. Çok çalışman lazım çok, ektirip ektirip dökmen lazım :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lokman abi, sorsaydın yardımcı olurduk :D

Bu arada niye home premium aldın abi, pro alsaydın keşke.

Yazılanlar gibi, muhtemelen disk uçmuş.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
pcnin özelliklerini yazarsanız daha faydalı olur en azından neden böyle bir hata verdiğini anlarız pcnin genelde altında küçük bir delik olur bu modem reset düğmesine benzer ona ince bir iğne ile beş sn. felan basın makina normal ayarlarına dönecektir sonra kurmaya çalışın bakalım aynı hatayı veriyormu birde aldığınız win7 32 bit mi 64 bitmi onuda bilmek önemli.

Bu hangi laptoplarda ve pc'lerde mevcut?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Sorunu daha açık şekilde yazmak gerekirse; bilindiği üzere pc veyahut laptop ilk açıldığında tüm donanımlara elektrikler dağıtılır, sonra bios dediğimiz yazılım tek tek donanımları check eder, bu check işlemi sırasında disk sorunlu ise sonsuz döngüye girer (diğer donanımlarda ise es geçer), salak bir durumdur ama bu hep böyledir. Diski çıkarıp pc veyahut laptop tekrar açılır ve normal açıldığı görünür.

Vesile ile; sorun diskin ta kendisindedir.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Mehmet abinin mesaj sayısına ulaşamazsın abi. Çok çalışman lazım çok, ektirip ektirip dökmen lazım :p

Ulaşamam tabii om; tam ulaşcam siliyo bıyıklı benim mesajları. :s

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar tekrar ilginiz için sağolun Leptopun özellikleri. 32 bir benim yüklediğimde 32 bit

bugün tekrar baktım ekran simsiyah sadece power ışığı yanıyor. yarın servise götüreceğim.

? İşlemci : Intel Pentium Dual Core T3400 2.0 GHz

? Bellek : 2 GB DDR2 800MHz Max 4 Gb

? Sabit Disk : 250GB 5400RPM SATA

? Ekran Kartı : 256MB

? Ekran Boyutu : 15.4″ WXGA ? PARLAK EKRAN

? Ekran Çözünürlüğü : 1280 X 800

? Optik Sürücü : DVD Combo / DVD Super Multi Dual Layer (DVD-R/RW, +R/RW, RAM)

? Ses Kartı : 24bit HD Audio

? İşletim Sistemi : Windows Vista Home Premium ? Türkçe

? Network Kartı : 10/100 Ethernet

? Kamera : 1.3 Mega Pixel

? Bluetooth : Var

? I/O Port : 3xUSB 2.0 (e-SATA ile paylaşımlıdır), RJ11, RJ45, VGA, HDMI, HP-out, Mic-in,5-in-1 (xD/SD/MMC/MS/MS Pro),ExpressCard/54

? Wireless : Var

? Ağırlık : 2.75 kg

? Pil Tipi - Ömrü : 6 Hücreli / 2 Saat

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Tam teknik olarak anlatmak gerekirse bu ram mevzusu maalesef doğru değil. İşletim sistemlerinin 32 bit 64 bit olması öncelikle işlemciye dayanır. Eskiden bildiğimiz pentium makineler 16 bit'di. Sonra çıkan PII ve PIV arası işlemciler 32 bit. Son olarak da PIV sonrası işlemcilerin hepsi 64 bit işlemcidir. İşletim sistemini buna göre kullanmak en doğru olanıdır.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

+1katılıyorum.

makina kilitlenmiş lokman abi.sorun yoktur bence.temizlik lazım.servis bahaneler türecektir ama yeni lisansınıda götür halletsinler elini sürme.

ram işlemci chipset mevzusunu yazmıştım.ama hangi konuydu hatırlıyamadım.

vistadan nefret ediyorum.win7 xp nin torunu sevdim.

xp nin 4gb rami görmemesi tamamen işletim sistemi tabanıyla ilgili bit olayı degil.biti pireye dönüştürdüler o başka.

küçük delilkle rest asusun ve bi kaç modelin eski versiyonlarında var.artık pek kullanılmıyor.güvenlik amaçlı degişimlerden dolayı.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Oktay abi, işletim sistemi 32 bitlik bir kernele (çekirdeğe) sahipse 4 gb görmez :D Eskiden 3.2 hdd nin üzeri görülmediği gibi işte :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

oktay'ım tamircim :D

tamamiyle bit'lerle pirelerle alakalı. xp'nin 64bit'leri ram'leri çatır çatır tanıyor.

tarık bey, ramler isterse 16gb olsun, 32 veya 64bit, hiçbirinde sorun çıkarmaz. sadece 32bit 3.75gb görür. 512mb bellekle de 64bit dilenirse kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...