İçeriğe Yönlendir

Windows 7 Kurulum Sorunu

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

(düzenlendi)
Oktay abi, işletim sistemi 32 bitlik bir kernele (çekirdeğe) sahipse 4 gb görmez :p Eskiden 3.2 hdd nin üzeri görülmediği gibi işte :)

biti pire yaptılar.xp işletim sistemi desteklemiyorrr 64bit xp de aynı.çok ugraştım.sonra bıraktım.6gb ddr3 ramim var 3.7gb görüyor mutluyum yinede.

xp64 bittede aynı durum mevcut ben ddr2 yede ddr3 dede tam ram kapasitesini gösteremedim.donanım programları kapasiteyi görüyor ama xp görmüyor.bu sebeble xp 64bit kurdum.ingilizce zaten tr yede dönmüyor.her türlü updateleri yaptım cıkk.sorun taban kodlarda.bilerek verilmiyor bu.yoksa xp win7yi sollar yine.benim düşüncem bu.yoksa ciddi manada xp gibi oturmuş system yok.win7 hikaye gibi öyle çok açıkları varki.xp yanında istanbul surları gibi kalır.

3.2 hdd 16 bit ile alakalı bir şey.ve chipset destegi ile alakalıydı.486 makina via chipsli bir anakarta 8.4 gb hdd kurulumu yapıyordum.intel chipsetler bunu asla kullanıma açmadılar.bx chipseti çıkardı yine kullandırmadı 40gb üstünü gösteremedim.via chipsette 250gb hdd gösterebiliyordum.lx chipset sonrasında kullandı.32 bitte gösterilemeyecek bir donanım parçası yoktur.yeterki anakart chipsetleri bios desteklesin.bu bit olayını windows hala saklı tutmaktadır bu gerçek bir olay.o nedenle bu tür sorunları bir üst versiyon için satış destegi olarak kullanıldıgını düşünüyorum.

bu tartışmalara bayılıyorum ben. :D

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

oktay abi, physical adress extension 'ı yaptın mı?

64bit'te bazen bu gerekebiliyor.

kesinlikle 64bit te 3'ün üstünü tanıyor çünkü arkadaşım 2 senedir öyle kullanıyordu pc'sini.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
oktay abi, physical adress extension 'ı yaptın mı?

64bit'te bazen bu gerekebiliyor.

kesinlikle 64bit te 3'ün üstünü tanıyor çünkü arkadaşım 2 senedir öyle kullanıyordu pc'sini.

ddr2 li makinamda yapmıştım. olumlu sonuç alamadım windows göçtü.ddr3 lü makinamda bunu denemedim.sp3 bu olayı biraz olsun halleti gibi ama yinede adres sıkıntısı var hala.

bu durum windowsun fiziksel bellek kullanım kapasitesi ayarlarıyla orantılı durum.bunu açmadı herifler bi açsalar win7 bırakılır bence.

xp orjinal bellek ayarlarına sanal dokunaşlar bi yere kadar faydalı.sonrasında işe yaramıyor.bir yerde muhakkak patlak veriyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Ben de bu akşam itibariyle XP'den 7'ye terfi ettim. Her şey iyi de ses de bir sıkıntı var, hiç ses yok daha doğrusu. Anakartın driverını da kabul etmiyor. Ne yapmam lazım ?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bende servise verdim bugün 7 iş günü içinde yapılacakmış..

Barkın ben evde diğer bilgisayara kurdum ses kartında sorun olmadı kendisi tanıdı.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Ben de bu akşam itibariyle XP'den 7'ye terfi ettim. Her şey iyi de ses de bir sıkıntı var, hiç ses yok daha doğrusu. Anakartın driverını da kabul etmiyor. Ne yapmam lazım ?

Windows Update sitesini denedin mi Barkın? Sürücü olmadığını farkedip elinde varsa yükler belki. :p

Yorum bağlantısı

xp driveri varsa klasörden yerini göstererek driveri tanıt çalışır.win7 çogu driveri xp driverlarıyla tanıyor.ama önce win7 driverı varsa onunla ugraşmalısın.bazen vista driverida oluyor.

Kablo çıkmış, hallettim :)

kablo ile driver ne alaka anlamadım şimdi :) .hoparlör kablosumu çıkmış?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Güzelim OpenSourcem, tek cd içinde ofisinden driverlarına hepsi var :) Seviyorum :)

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
kablo ile driver ne alaka anlamadım şimdi :bravo: .hoparlör kablosumu çıkmış?

Driverla ilgili bir sorun yokmuş, sıkıntı hoparlörün kasaya giren jakında imiş.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Driverla ilgili bir sorun yokmuş, sıkıntı hoparlörün kasaya giren jakında imiş.

Şirkette pc topluyorum, herşey tamam, basıyorum düğmeye, tık yok. 2 kere daha topladım dağıttım, tık yok. Sonuncuda kasayı fırlatmak için tam kaldırdım ki, power kablosu takılı değilmiş :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Şirkette pc topluyorum, herşey tamam, basıyorum düğmeye, tık yok. 2 kere daha topladım dağıttım, tık yok. Sonuncuda kasayı fırlatmak için tam kaldırdım ki, power kablosu takılı değilmiş :D

Sonra kendi kendine gülüp bir çay söyledin demi? Ben öyle yapıyorum da :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sonra kendi kendine gülüp bir çay söyledin demi? Ben öyle yapıyorum da :)

1 hafta sonra tatile çıkmıştım, beni başka bi şey kurtarmadı :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2 kere topla dağıt sen hız kadranını, çalışmasın, mondi'yi yakmazsan bende Sani değilim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 kere topla dağıt sen hız kadranını, çalışmasın, mondi'yi yakmazsan bende Sani değilim :)

Kutup başını bağlamayı unutacağımı sanmıyorum :angry:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Şirkette pc topluyorum, herşey tamam, basıyorum düğmeye, tık yok. 2 kere daha topladım dağıttım, tık yok. Sonuncuda kasayı fırlatmak için tam kaldırdım ki, power kablosu takılı değilmiş :)

Ben böyle fişi takılmamış faks makinası için Afyon Dinar' a arızaya gittim...:angry: Power kablosu nedir Sani, güç kablosu falan mı ? :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ben böyle fişi takılmamış faks makinası için Afyon Dinar' a arızaya gittim...:bravo: Power kablosu nedir Sani, güç kablosu falan mı ? :good1:

Aynen öyle, hani siyah bi ucunda 3 dişi girişi var :D

Mehmet abi, aküyü çalmışlar, e madem aküyü çalmışlar, arabayı niye bırakmışlar :p

Yorum bağlantısı
Şirkette pc topluyorum, herşey tamam, basıyorum düğmeye, tık yok. 2 kere daha topladım dağıttım, tık yok. Sonuncuda kasayı fırlatmak için tam kaldırdım ki, power kablosu takılı değilmiş :)

bu benim sık sık başıma gelen bir şeydir.hep gülerim sonunda.

geçen gün kasa üzerinde anakart deniyorum.power butonu kasanınkini kullanarak basıyorum tık yok bir kaç defa bastım yok poower kablosuda takılı yok.sonra gözlerim gördüki anakartı kasadan ayrı olupta test ettigim için power tetikleme kablosu takılı degil.yarım saat sonunda anakartı çalıştırdım.güleceksiniz bu tespitten sonra çalışan anakartı ikinci denememdede hala kasanın power dügmesine basarak çalıştırmaya çalıştım.sonra hatırladım anakarttın butonu baglı degil diye.yanımdakilere maskara oldum.

başa geliyor maalesef. :good1::good1: hepsindede gülüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...