İçeriğe Yönlendir

Bagaj Tarafından Gelen Ses

Mustafa Serbest

Recommended Posts

Ocan Karhan
(düzenlendi)

Sanırım bu ses yeni kasa fiestalarda kronik gibi görünüyor bi çok kişide var çünkü bende herşeyi denememe rağmen kaynağını bulamadım artık bu şekilde idare edeceğiz

tarihinde Ocan Karhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Küçüktamer

bende denedim biraz önce ama pandizottan değilmiş. :D

bakalım nereden çıkacak bu tıkrtının kaynağı

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2

dün arka koltuk yatırma kilitleridenmi geliyor diye inceledim koltukları tamamen yatırıp denedim ses kesilmedi aksine daha da arttı arabanın her manevrasında ses gelmeye başladı bende arka koltuklardan iyice şüphelendim acaba koltuk bağlantı yerlerimi gevşek

ayrıca şuna dikkat eden oldumu arka koltuk boşken sanki ses daha çok geliyor arka koltukta birileri oturuyorken azalıyor gibi ama tamda emin değilim. bu gözlemi yapan birileri varmı ?

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
dün arka koltuk yatırma kilitleridenmi geliyor diye inceledim koltukları tamamen yatırıp denedim ses kesilmedi aksine daha da arttı arabanın her manevrasında ses gelmeye başladı bende arka koltuklardan iyice şüphelendim acaba koltuk bağlantı yerlerimi gevşek

ayrıca şuna dikkat eden oldumu arka koltuk boşken sanki ses daha çok geliyor arka koltukta birileri oturuyorken azalıyor gibi ama tamda emin değilim. bu gözlemi yapan birileri varmı ?

Emrah Bey eğer böyle bir gözlem yaptıysanız dikkatler amortisörlere çekiliyor. Arkaya yük binince kesiliyor veya azalıyorsa.

Ben hala arka bagaj kilidinden şüpheleniyorum. Bagajı sert kapatınca sanki ses kesiliyor ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Serbest

Servisle görüştüm yeni araçlarda bu tip sorunlar genellikle kapılardan kaynaklanıyormuş. Tek çözüm servise götürmek artık. Umarım servis bir çözüm üretir ve burda paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Küçüktamer
Emrah Bey eğer böyle bir gözlem yaptıysanız dikkatler amortisörlere çekiliyor. Arkaya yük binince kesiliyor veya azalıyorsa.

Ben hala arka bagaj kilidinden şüpheleniyorum. Bagajı sert kapatınca sanki ses kesiliyor :)

ben dün memleketten döndüm. aracın bagajı tıkabasa doluydu. ama yinede o gıcık ses geliyordu. galiba sizin söylediğiniz gibi ses kilitten gelme olasılığı yüksek. :p

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
ben dün memleketten döndüm. aracın bagajı tıkabasa doluydu. ama yinede o gıcık ses geliyordu. galiba sizin söylediğiniz gibi ses kilitten gelme olasılığı yüksek. :)

Hmm...

Evet yine dönüp dolaşıp bagaj kilidine geldik.

Bagaj sert kapatılırsa ses kesiliyor gibi...

ben dün memleketten döndüm. aracın bagajı tıkabasa doluydu. ama yinede o gıcık ses geliyordu. galiba sizin söylediğiniz gibi ses kilitten gelme olasılığı yüksek. :)

Hmm...

Evet yine dönüp dolaşıp bagaj kilidine geldik.

Bagaj sert kapatılırsa ses kesiliyor gibi...

Yorum bağlantısı
Mustafa Serbest

Bu gizemli sesin kaynağını bulan arkadaşımızı ödüllendirelim :angry:)

Yorum bağlantısı
Ahmet Küçüktamer
Bu gizemli sesin kaynağını bulan arkadaşımızı ödüllendirelim :))

evet ödüllendirilmeli bence.

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2
ben dün memleketten döndüm. aracın bagajı tıkabasa doluydu. ama yinede o gıcık ses geliyordu. galiba sizin söylediğiniz gibi ses kilitten gelme olasılığı yüksek. :good1:

evet bugün bende test ettim kesilmiyor kesinlikle

çözene kupa-plaket falan verelim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serbest

Bagaj kapısı açık giderek denedim bu sabah. Ses gelmiyor sanırsam buldum mu ne? Ya kilitten ya da kapının ayarından.

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
Bagaj kapısı açık giderek denedim bu sabah. Ses gelmiyor sanırsam buldum mu ne? Ya kilitten ya da kapının ayarından.

Kilitten Mustafa Bey

Bir de bagajı sert kapatıp deneyin...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

MK7 lerde kilit olabilir, ama mk6.5 larda kilit değil, bagaj kapağı açık araya havlu koyarak ayrıca arka 2 kapıyada aynı şeyi yaparak denedim, ayrıca bagaj kapak amortisörlerini tamamen söktüm, koltukları yatırdım ama ses kesilmedi, dikkatli dinleyince tam arkadan bagaj üst kısımından tavandan geliyor gibi, duymak için arkaya oturup dinledim, ama aracı sürerken dinlerseniz sanki amortisörün oradan geliyor gibi...

Yorum bağlantısı
Ahmet Küçüktamer

ben bugün bu sorunla ilgili olarak servise gittim. usta baktı deneme bile yapmadan bagaj lastiğinin içerisine uydu anteni kablosuna benzer bir kablo geçirdi. sonrada kilidi ayarladı. denedik. ses gitti. döndükten sonra kilidi tekrar kontrol etti. bugün akşama kadar da kullandım. herhangi bir ses yoktu. inşallah bundan sonra da gelmez.

sorunu ben buldum :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Serbest

Bütün denemeler bagaj kilit bölgesini gösteriyordu ve ilk sonuca siz ulaştınız. Tebrik ederim bakalım diğer arkadaşlarla biz de o günleri görebilecek miyiz. Arkadaşlar da sorunlarını bu şekilde giderirlerse sizi ödüllendirmemiz gerekecek :unknw:

Yorum bağlantısı
Ahmet Küçüktamer
(düzenlendi)
Bütün denemeler bagaj kilit bölgesini gösteriyordu ve ilk sonuca siz ulaştınız. Tebrik ederim bakalım diğer arkadaşlarla biz de o günleri görebilecek miyiz. Arkadaşlar da sorunlarını bu şekilde giderirlerse sizi ödüllendirmemiz gerekecek :)

abi yok ya ses yine geliyor. ama önceki kadar değil. çok az geliyor. galiba sorun bagaj kilidinden yada menteşelerinden kaynaklanıyor. yetersiz geliyor galiba. bu ses giderilmez sanırım. usta bagaj lastiğine wd 40 sıktı. galiba ses ondan kesildi. sprey azalınca tabi ses yine başladı dur bakalım. wd 40 la birde ben deneyim. nolcak. bu ses bizim kaderimiz galiba. :(

tarihinde Ahmet K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Serbest

Daha önce de defalarca denediğimiz gibi bu ses kesinlikle stepneden gelmiyor. Pazartesi günü servisten randevu alıp gideceğim bakalım bulabilecekler mi? Sizinkini bilmem ama ses benim arabada çok rahatsız edici bir şekilde geliyor. Sanki arkada sürekli sallanırken bir yerlere çarpan bir parça varmış gibi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serbest

Sesin kaynağını bu kez kesinlikle buldum. Bagaj kilidinden geliyor. Bagaj kapısındaki ayarsızlıktan kaynaklanabilir. Çünkü kilidin arasında bir bez parçası koydum ve kapıyı kapattım. Ses tamamen kesildi. Bilginize...

Yorum bağlantısı
Ocan Karhan
Sesin kaynağını bu kez kesinlikle buldum. Bagaj kilidinden geliyor. Bagaj kapısındaki ayarsızlıktan kaynaklanabilir. Çünkü kilidin arasında bir bez parçası koydum ve kapıyı kapattım. Ses tamamen kesildi. Bilginize...

Mustafa bey bende kilitten geldiğini tahmin ediyorum dediğiniz gibi ayarsızlıktan olabilir ama neden böyle birşey oluyor anlamadım umarım serviste çözerler..servisten sonra bizide bilgilendirirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben bagaj açık gezdim ses aynen devam ediyor, bizim kasada sorun farklı sanırım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serbest

Bİlemiyorum sorun tabiki de farklı olabilir ama bendeki ses tamamen kesildi. Bagaj kapısında değil de kilitte bir ayarsızlık olduğunu düşünüyorum. Kilitin üzerine bir bez parçasını ikiye katlayıp koydum ve bagajı üzerine kapattım. Sesten eser yok şu anda. Umarım sizin de aynı bölgedendir şikayetiniz çünkü çok uğraştık bulana kadar.

Yorum bağlantısı
Ahmet Küçüktamer
(düzenlendi)

ben bugün servise gittim. usta bagaj kilidine iyice gres yağ sürdü. denemeye çıktık. ses tamamen kayboldu. servise gitmenize gerek yok. kilidi güzelce gres yağ ile yağlayın tıkses kalmıyor. artık kurtuldum o cansıkıcı sesten :D

tarihinde Ahmet K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Bagaj kilidininin geçtiği pimi elektrik bantıyla birkaç kez dolayın. Sesin kesilmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bagaj kilidininin geçtiği pimi elektrik bantıyla birkaç kez dolayın. Sesin kesilmesi lazım.

Denendi, banamısın demedi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...