İçeriğe Yönlendir

Clio Hb 1.416v Executive 20.ci Yıl Özel Seri

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar abilerim hemen konu açmak istemedim. Aracı alalı yarın 2.ci hafta olacak 1200Km yol yaptım. Şehir içi şehir dışı nedir ne değildir birbirimize alışma safhasını yavaş yavaş geçiyoruz. Bu kadar beklemem net yorum yapabilmek ve aracı daha iyi tanıyabilmek amaçlıydı. Elimizdeki bütçenin bir kısmı başka bir yatırım amaçlı yön değiştirince bende mecburen bir alt sınıf'a bakmak zorunda kaldım. 50bin olan bütçem max 33bin'e düşünce B Sınıfından başka alternatifimde yoktu. İzmir'den aracı almak gibi bir niyetimiz yoktu. Babamla gezmek amaçlı dikili'den izmir'e gittik. Gaziemir'deki tüm showroomları gezdik, hyundai opel ford gelly vs. İşin garibi aklımda da renault almak yoktu. Takii yakın arkadaşım 20bin'e 1.2 clio extereme alana kadar aracı 800 km kadar kullandım. Klasik renaulttu, direksiyon hissiz frenler bir acayip vites kendi halinde takılıyordu. Sonrasında öğrendim araç çok bakımsızmış, ve 1.2 bana çok zayıf gelmişti. Uzun yolda tam bir işkenceydi, sollamalarda 5-4 vites değişimi hiç etki etmiyordu. 3-4-5'le aracı acak toplayabiliyordum. Ama fark ettiğim bir olay vardı, gerçi bunu söyleyince arkadaşlar bana inanmayabilir bu kendi düşüncemdir, Yol tutuş hiç renault gibi değildi. Virajlar gayet eğlenceliydi. Bundan sonraki hedefim belli gibiydi. Bir de en iyi renault showroomda müşteri olduğumu hissettim. Nihayetinde para verecektim, ford'da hiç kimse yüzümüze bile bakmadı. Hatta neden geldiniz gibi bir tavırları vardı. Neyse girdik renault ermat'a öyle böyle derken bir de clio 20.ci yıl özel seri çıkmış, tam istediğim gibiydi. Donanım seviyordum, motoru bana göre yeterli güçteydi. Fiyat performansta çok iyi bir tercihti. Fiesta benzinli'nin hem motor gücünün düşük olması, hemde vites oranlarının uzun olması pek bana göre değildi. Bir de tavırlar eklenince üste fiesta listemde elenmiş oldu. Aracın maliyeti navigasyon dahil, 29600TL oldu. 2010 model olduğu için 2binlira uygun fiyata geldi. Hatta ben sipariş vereceğim gün bu aracın siparişi bitti, Tr'de son kalan executive benzinliyi ben aldım. Yeter bu kadar söz gelelim benim Naylona:

Araç dinamik versiyondan farklı olarak:

Deri dikişli ön konsol mat füme göğüs ve aynı renk havalandırma çerçeveleri.

6 Airbag Dinamiklerde 4 adet.

Elektrikli katlanır dış dikiz aynaları farklı(Mat Siyah) renk.

Hız sınırlayıcı ve hız sabitleyici.

USB Ve Aux girişi.

Bana göre +'ları:

Aracın genel olarak performansını yeni yeni vermeye başladı. 5700devirde tam gücünü sergiliyor. Bana göre yol tutuşu gayet iyi. Frenler çok iyi, direksiyon standart renault fazla hisli değil işini görüyor. Debriyaj çok yukarıda kavrıyor, bu da klasik renault özelliği. Her binen debriyaj bitmek üzere mi diye soruyor. Bir de vites kolu var, bu da klasik renault sorunu eski megane 1 de kendinden geçerdi vites kolu titrer ileri geri oynardı. Bunda da bu sorun var ama çok çok az elinizi koymadan anlamıyorsunuz. Üzerinde tomtom navigasyon var, harita güncellemesinden sonra kendine geldi. Çok başarılı olmasa da, şarj derdi olmadığından işimi görüyor. Sürüş karakteri sınırları aşmadığımızda iyi, sürüş karakteri motor homurtusu yabancı olmadığım bildiğimiz renault. 2001'de üretilen 1.4 98hp versiyonun biraz güncellenmiş versiyonu olarak tutumlu bir karakter sergiliyor. Şehir içi pompa ölçümlerimde 7.5LT, ş.dışı ise 5.0 yakıyor. Bu değerlerde benim için gerçekten güzel. Kaldı ki araç daha 1200km'de ileride daha iyi olacağına eminim. Yol bigisayarına fazla güvenmediğimden Full yakıt alarak, pompa ölçümü yaptım.

Ses sisteminden bahsedeyim birazda:

Bilinen renault teyp var üzerinde bluetoth özelliği bulunan 4*30w sanırım. Usb girişi çok işime yarıyor, Cd derdinden kurtulmak büyük bir keyfmiş. Ses olarak ben yeterli görüyorum, çok iyi mi değil. Hatta vasat denebilir.

Bana göre eskileri:

Renault tasarruf adı altında saçma sapan değişiklikler yapmış. Cam düğmelerimde Led yok, kaldı ki oraya kablo vs. gidiyor bir led'in maliyeti nedir ki? 2006-2009 modellerinde mevcuttu. 2010 modellerinde kaldırmışlar. :)

Ön torpido içinde soğutma var, ancak nedense aydınlatma yok. Tesisat'ı sormadım mutemelen o da yoktur.

Özetle fiyat performansta iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Kusursuz mu hiç değil mükemmel mi asla illaki eksikleri var, ancak benim beklentilerimi karşılıyor burda önemli olanda bu sanırım. Almayı düşünen olursa, tavsiye edebilirim.

Olumlu olumsuz her türlü yoruma açıktır. ;)

Eh bu kadar çene çalmak yeter. Sizleri sıktıysam affola, en iyisi resimlere geçelim:

cimg4207.jpg

cimg4212l.jpg

cimg4191.jpg

cimg4185.jpg

cimg4181.jpg

cimg4184.jpg

cimg4187n.jpg

cimg4192.jpg

cimg4200f.jpg

cimg4195.jpg

cimg4202e.jpg

cimg4189r.jpg

clio3l.jpg

cimg4209.jpg

cimg4215.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Kandırmışlar seni ya :D

Abi yapacak bişey yok genç olunca böyle oluyor. :D

Hayırlı uğurlu olsun,güzel günlerde kullanın ;)

Teşekkürler.

Güle güle kullan...

İyi yapmışsın.

Yalnız Ali Cihangiroğlu görmese iyi olur. :)

Fotoğraflar Espark üst otoparktan herhalde...

Alper abi(Yazmayı unutmuşum) tespitin doğru, ali abi görsün sorun değil. Ben sadece kendi görüşlerimi söyledim, iyi kötü her türlü yoruma açığım problem değil. :)

Hayırlı olsun..

Teşekkürler.

Hayırlı olsun Burak.Güle güle kullan kardeşim kazasız, belasız, cezasız ,inşallah..

:):nazar::)

Erkan abi çok teşekkürler. Nasipte bu varmış. :)

Tekrardan hayırlı olsun Burak :good1:

Abim çok teşekkür ettim. Rs'in sesi hala kulaklarımda, Ankara'ya gelebilirsem onu tekrar dinlemek isterim. ;)

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

hayırlı olsun..

bu kadar yüksekliğe rağmen iyi yol tutuyorsa yere basmış hali tren gibi olsa gerek ;)

Yorum bağlantısı
hayırlı olsun..

bu kadar yüksekliğe rağmen iyi yol tutuyorsa yere basmış hali tren gibi olsa gerek :)

Bana göre iyi, illaki bundan çok daha iyi araçlarda var. Normal kullanımda daha sıkıntı yaratmadı, yaratırsa kaskosu var. ;) Bize bişey olmadığı sürece gerisi problem değil.

Renault'un hangi arabası alçak ki :) Hepsi maşallah Jeep gibi yüksek.

Güle güle kullanın ;)

Teşekkürler.

Hayırlı olsun... Allah kaza, bela, ceza vermesin :D

Raşit dostum saolasın, gerçekten çok teşekkürler. Hesapta yokken çanta çıktı. :D

Sınıfında Punto ile Fiesta varken Clio ha.Ne diyeyim cevabını verirler nasıl olsa.

Güle güle kullan.

Göğüsdeki dikiş izleri çok hoş durmuş.

Fuat bey:

Öncelikle teşekkürler.

Burada herkesin görüşüne saygımız var. İyi yorumlar olduğu gibi kötü yada eleştirel yorumlarada ihtiyacımız var. İşte bu da bizim sitemizin farkı olmalı. :nazar:

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
cimg4192.jpg

Hayırlı olsun kazasız belasız :)

Ey bu arabayı dizay eden insan ! Şu taktığın ekran senin içine sindi mi? Nasıl bir estetik anlayışıdır bu :nazar: Sadece bunda değil megane da bile böyle ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun, stop'larla farları koru benden.

torpidoda tesisat yok ama bagaja bakarsan orada da "olmayan" bi aydınlatma görmen mümkün. ancak tesisat hazır. 8-10tl ye takıyorlar yetkili serviste.

Cam düğmelerindeki led'ler 2007'den sonra kaldırıldı. Zaten söylenene göre o yıllardan sonrakiler yerli üretim.

Aa, benim araç kaç üretimdi ya ;)

Teyp ve teybin bulunduğu konsol ve kapı tutamaçları (ayna kontrolünün bulunduğu kısım) soyulacak, hazırlıklı ol. Bi de kadranda megane 2 kadranı kullanmışlar. Benim kadran tamamiyle dijital (hararet, benzin)

Yorum bağlantısı
;) bu rakama, iyi tercih.

Abi virüs senden bulaştı. Forumdaki bu fransız akımını sen başlatmamışmıydın. :)

İyi dileklerin için çok teşekkürler, fazla bir beklentimiz yok. Fiyat performansta bana da iyi bir tercih gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Hayırlı olsun kazasız belasız :)

Ey bu arabayı dizay eden insan ! Şu taktığın ekran senin içine sindi mi? Nasıl bir estetik anlayışıdır bu :) Sadece bunda değil megane da bile böyle :p

Engin abi tamamen aynı görüşteyim, bunu yaparken yapmak için yapmışlar. Biraz estetik tasarım sıfır, biz yapsak en az bunun kadar yapardık. Söylediklerinde haklısın ve katılıyorum.

Hayırlı olsun, stop'larla farları koru benden.

torpidoda tesisat yok ama bagaja bakarsan orada da "olmayan" bi aydınlatma görmen mümkün. ancak tesisat hazır. 8-10tl ye takıyorlar yetkili serviste.

Cam düğmelerindeki led'ler 2007'den sonra kaldırıldı. Zaten söylenene göre o yıllardan sonrakiler yerli üretim.

Aa, benim araç kaç üretimdi ya :D

Teyp ve teybin bulunduğu konsol ve kapı tutamaçları (ayna kontrolünün bulunduğu kısım) soyulacak, hazırlıklı ol. Bi de kadranda megane 2 kadranı kullanmışlar. Benim kadran tamamiyle dijital (hararet, benzin)

Sani:

Bagaj'da lamba kendiliğinden var. Onuda çalsalardı yok artık derdim. Soyulmaları megane 2'den biliyorum. Kadran konusunda da haklısın, ancak ben analog göstergeyi daha çok seviyorum. Digital olayına alışamadım gitti. İyi dileklerin için çok teşekkürler. Farlar konusunda da, mercekli RS far projem hayata geçebilirse bunları sana verebilirim. :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Onlarla beraber tamponları da almam lazım. :D

Bu arabaya nasıl koymuşlar, üst seri expression'mıydı ne, onların 2011'lerinde bile olmadığını okudum. :p

Bu arada, oktay abi'nin gösterdiği bi firma var, geceucusu'nda da satış yapıyormuş, iletişim iyi, bi ürün aldım, yarın kargoya veriyor, sitesinde falan mercekli yapıyor farları, dilersen bi internette arat. "xenon mercek"

Yorum bağlantısı
Selim Çevirme

Hayırlı olsun. Kazasız belasız günler geçirmeniz dileğiyle...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ey bu arabayı dizay eden insan ! Şu taktığın ekran senin içine sindi mi? Nasıl bir estetik anlayışıdır bu :) Sadece bunda değil megane da bile böyle :p

Ora, sigara falan koymak için Engin :D

Yorum bağlantısı
Onlarla beraber tamponları da almam lazım. :D

Bu arabaya nasıl koymuşlar, üst seri expression'mıydı ne, onların 2011'lerinde bile olmadığını okudum. :p

Bu arada, oktay abi'nin gösterdiği bi firma var, geceucusu'nda da satış yapıyormuş, iletişim iyi, bi ürün aldım, yarın kargoya veriyor, sitesinde falan mercekli yapıyor farları, dilersen bi internette arat. "xenon mercek"

Ne demek bu araba duymamış olayım. O 20.ci yıl özel seri o kadar da olsun. :fiuw::p

Mercekli far için custom bir çalışma değilde, RS'in mercekli farlarının uyacağını düşünüyorum. Olmadı merceklisini yurt dışından getirtiriz. Tamponlara gelene kadar istersen arabayı veriyim. :)

Hayırlı olsun. Kazasız belasız günler geçirmeniz dileğiyle...

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler.

Ora, sigara falan koymak için Engin :)

Emmi olurmu yaf, astım hastası olan ben aracımda sigara içmek yassaktır. Onun içi dumansız hava sahası. :good1:

Öyle tabi.

O zaman bir eleştiri yapayım.

30 bine comfort hb Focus satılmıyor mu?

Satılıyor, ancak buradaki otokoç'un tavrı ve tutumu bizi ford'dan uzaklaştırdı. Bir de donanımlı olsun, ucuz olsun dediğimizde mecburen böyle oluyor. 33bin'e titanium vardı da biz mi almadık. :) Fuat abi şaka bir yana fiyat performansta iyi bir tercih oldu. Uzun süreli olurmu dersen, 3-4 yıl sonra bir değişim şart olur. ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ne demek bu araba duymamış olayım. O 20.ci yıl özel seri o kadar da olsun. :) :)

Mercekli far için custom bir çalışma değilde, RS'in mercekli farlarının uyacağını düşünüyorum. Olmadı merceklisini yurt dışından getirtiriz. Tamponlara gelene kadar istersen arabayı veriyim. :p

Sağol, teşekkür ederim.

Bütün bunların sorumlusu Çağlar abi, torpidoda bir mektup var, herşeyin sorumlusu diye başlayan, onu okuduğunuzda ben Latitude'e biniyor olacağım :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Satılıyor, ancak buradaki otokoç'un tavrı ve tutumu bizi ford'dan uzaklaştırdı. Bir de donanımlı olsun, ucuz olsun dediğimizde mecburen böyle oluyor. 33bin'e titanium vardı da biz mi almadık. :unknw: Fuat abi şaka bir yana fiyat performansta iyi bir tercih oldu. Uzun süreli olurmu dersen, 3-4 yıl sonra bir değişim şart olur. :unsure2:

Bunu anlamak için, 1 defa da olsa o tutumu yaşamalı :fiuw: , ben gayet net anlıyorum.

Yorum bağlantısı
Berk Ertürk

hayırlı olsun :unsure2: iyi bir seçim olmuş bence.. navigasyonu kullanmışsınızdır mutlaka, memnunmusunuz? işlevi nasıl acaba?

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Hayırlı olsun Burak, alınmışa başka birşey denemez: kazasız belasız kullanırsın inşaallah.

Yorum bağlantısı
Emre Demir2

Hayırlı olsun Burak abi. Maşallah nazar değmesin çok güzel.

İyi günlerde kullanmak nasip olsun. :)

Forumda ıslatma yapmamız lazım artık bu kaçıncı sıfır araba oldu. :)

Yorum bağlantısı
Yasin Balım

hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız inşallah.

2 ay kadar önce bende dolaştım o galerileri. toyota da içine girmediğim araba açmadığım kapı kalmadı bir kişi de gelip buyrun demedi. (kılık kıyafet de fena değildi ama) :). renault ve skoda da ilgi alaka gerçekten iyiydi, her iki galeride kalabalık olmasına rağmen.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ahan da gördüm :) Hayırlı olsun bu fiyata bu kadar olur, iyi-kötü yanlarını iyi tespit etmişsin, fazla zorlamadan kullan sorun çıkarmaz, bir dahaki aracın çok daha üst sınıf olur inşallah, navigasyon olmasıda ayrı güzel, tekrar hayırlın olsun.

Not: Ford servisleri hakkındaki tutumuna aynen katılıyorum, vw da fordu da aynı bunların, alırsan al almazsan banane tutumundan nefret ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...