İçeriğe Yönlendir

Fiesta 38 Sc 740 --red Spider--

Hayrullah Çamur

Recommended Posts

Hayrullah Çamur

Buda benim fiestam umarım beğenirsiniz.

Dıs görüntüyü yazmıyorum sormak istediginiz bir sey olursa söyleyebilirim ve bi kac gün icinde ST spoylerimde geliyor :D

Motorla ilgili olarak HKS blow off, ECU beyin sistemi, katalizör iptali var.Yürürü su anda fiesta S den daha hızlı ST yede yakın durumda.

Ses sistemi olarakta resmi var zaten Pinoneer double din, kicker comp 38 cm subwoofer, 2 çift kicker mid takımı ,5 kanallı edison amfi ,2 faradlık kapasitör var.

öncelikle ilk hali :s

fiestailkhali.jpg

090720101252.jpg

090720101256.jpg

dsc05233l.jpg

dsc05168l.jpg

dsc05177.jpg

img0845.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:nazar: jantlar güzel olmuş, 1.6 tdci mı? Ecu beyin sistemi nedir?
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

fiestayı alınacaklar listesinden çıkarmıştım ama fikrim değişmedi değil. Çok güzel araç. :nazar:

Bu arada tanışma bölümünde sizi yakından tanımak isteriz :nazar:

Yorum bağlantısı
Hayrullah Çamur

güzel yorumlarınız icin tesekkür ederim arac 1.4 tdci ecu beyin sistemi dedigimde aracın beyniyle oynanıyor ve muazzam bi hızlanma oluyo arabada ben ilk bindigimde bu araba benim arabam mı dedim gercekten büyük fark oluyor.

İnsallah bayramada ST spoyleride takmıs olacagım :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yani yazılım değiştirildi, turbo-intercooler da değişim -ilave yok değil mi?

Yorum bağlantısı
Hayrullah Çamur

evet yazılım degistirildi simdilik bu kadarı bana yetiyor aslında dizelde cokta motorla oynamak istemiyorum ama duramıyorum.

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
evet yazılım degistirildi simdilik bu kadarı bana yetiyor aslında dizelde cokta motorla oynamak istemiyorum ama duramıyorum.

1.4 tdci fabrika çıkışı 68 bg. Aracın beyniyle oynamak derken chip mi taktırdınız (o da bi nevi yazılım)? Kaç beygir oldu? Chip takıldıysa maksimum 83- 85 bg olması lazım. Başka bir oynama yoksa motorla.

Fiesta Sport 1.6 dizel 90 bg ve 1.6 benzin 100 bg olarak iki modeli var, Fiesta ST ise 2.0 motor 150 bg diye biliyorum. Baya bi artış olmuş o zaman sizin arabada?

Yorum bağlantısı
Hayrullah Çamur
(düzenlendi)

tesekkürler

1.4 tdci fabrika çıkışı 68 bg. Aracın beyniyle oynamak derken chip mi taktırdınız (o da bi nevi yazılım)? Kaç beygir oldu? Chip takıldıysa maksimum 83- 85 bg olması lazım. Başka bir oynama yoksa motorla.

Fiesta Sport 1.6 dizel 90 bg ve 1.6 benzin 100 bg olarak iki modeli var, Fiesta ST ise 2.0 motor 150 bg diye biliyorum. Baya bi artış olmuş o zaman sizin arabada?

chip degil bu aracın beyniyle oynanıyor ve bunun 3 kademesi var.

1.chip tuning uygulamıs gibi etki gösteriyor asagı yukarı

2.seviye yaptıgınızda chipli araca bi kac boy fark atabiliyorsunuz

3.seviye zaten son seviye ve arabanın cıldırdıgı seviye resmen

ilk olarak 2.seviye yaptık ve normal fiestayla kalktım epey bi fark attım chipli fiestada vardı arkadasımda onada 2-3 boy fark attım ve su an 3.seviyede arabanın seside gidiside herseyinde cok farklılık var su an normal bi fiestayla kıyaslanamaz durumda :nazar: beygirini bilmiyorum dynoya cıkarmadık hic

tarihinde Hayrullah tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hayrullah Çamur
(düzenlendi)
Powerbox uygulanmış. 3. kademede pek sürmeyin. Turbodan başlamak üzere yersiniz.

zaten 3.kademede cok dikkatli sürmemi söylediler arabayı ilk calıstırdıgımda yada stop ederken bekliyorum cok fazla sıkmadan ve 4bin deviri gecmeden kullanmam lazım dikkat etmezsem ciddi sorunlar cıkarıyormus bu gidisle galiba 2ye tekrar düsürecegim o sekilde bile chipli fiestayı alıyo oda yeter aslında

tarihinde Hayrullah tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
tesekkürler

chip degil bu aracın beyniyle oynanıyor ve bunun 3 kademesi var.

1.chip tuning uygulamıs gibi etki gösteriyor asagı yukarı

2.seviye yaptıgınızda chipli araca bi kac boy fark atabiliyorsunuz

3.seviye zaten son seviye ve arabanın cıldırdıgı seviye resmen

ilk olarak 2.seviye yaptık ve normal fiestayla kalktım epey bi fark attım chipli fiestada vardı arkadasımda onada 2-3 boy fark attım ve su an 3.seviyede arabanın seside gidiside herseyinde cok farklılık var su an normal bi fiestayla kıyaslanamaz durumda ;) beygirini bilmiyorum dynoya cıkarmadık hic

Yakıt tüketimi nasıl peki zorlamadıkça normal kullanımda? Çok fark var mı

Yorum bağlantısı
Hayrullah Çamur
Yakıt tüketimi nasıl peki zorlamadıkça normal kullanımda? Çok fark var mı

yakıtta rahat bi sekilde farkedilecek kadar artıs oldu aslında dogrumu yaptım yanlısmı bende bilmiyorum bi hısımla gittik yaptırdık ;)

Yorum bağlantısı
Hayrullah Çamur
Siz bence 2 ye düşürün diken üstünde gitmeye gerek yok bence..

Yolda gaza gelirsiniz basarsınız kopartır biyerleri sonra.. ;)

dogru söylüyorsunuz bayram sonrası yaparım artık nolur nolmaz

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Güzel araç. ;) Kazasız belasız sürüşler. Makyajlı kasada böyle orijinal ön tampon var mıydı? :unsure2:

Yorum bağlantısı

bencede 2.de tekrar yüklet öyle kullan.yazık edersin.epey heyecanlı bir arkadaşsın.aracın gayet mükemmel dokunuşlara sahip bozma.

Yorum bağlantısı
Hayrullah Çamur

güzel yorumlarınız icin tesekkür ederim 2.seviyeye bayramdan sonra dönecegim isimizi saglama alalım

Güzel araç. :shok: Kazasız belasız sürüşler. Makyajlı kasada böyle orijinal ön tampon var mıydı? :shok:

yok bu arabanın tamponu ilk resimdeki gibiydi zaten ben kendi zevkime göre yaptırdım sis yerini kapattırdım ve farklı bir sis kullandım baska hic bir fiestada görmedim bu sekilde yaptıran

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
:shok: Çok güzel bir araç. Bu aracı yeni mi aldınız? Ben bu aracı o kadar çok beğenmiştim ki zamanında, fotğrafları hala arşivimde. O zamanki fotoğraflarında spoilerde var. İsterseniz yayınlayabilirim.
Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

çok güzel olmuş maşallah maşallah.

söylemeden duramayacağım neden 1,4tdcı bir araçla yarışma isteğiniz var.benim tercihim tasarruf için dizel araç olurdu,ama gazlama yapacaksam eğer 106 gti veya 205 gti tarzı bir araç olurdu sanırım.

bu arada fiestanın en güzel kasası.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...