İçeriğe Yönlendir

Ford C- Max

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

arkadaşlar bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım oldu ve değerli bilgi ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim

ford focus c-max tdci ghia 2004 model 130.000 km araç 23.750 tl

araçta üc parca boya var kapılarda. Kapı içlerinde boya yok yüzeysel boya ilk sahibinden km orjinal

sizce bu araç alınırmı yada başka araca bakmak gerekirmi araç diri duruyor yorulmamış ilk sahibi olduğu için beni umutlandırıyor biraz

birde bu araçların genel sorunları nelerdir birde almaya karar verisek daha çok nerelerine bakalım ve aracın nerelerinden korkalım turbosundan nasıl anlarız

şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Tarık Cihangir

fiyat biraz değerinin altında gibi geldi bana ?? ford yetkili servisinde ekspertize sokarsanız zaten kafanıza takılan bir çok soruya cevap alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

aracı ford servise sokacam kesinlikle ama kronik sorunları varmı sizce c-max ların

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kronik bir sorunu yok...

Bu yaşta bu kilometrede bir araçta geçmişi inceleyin..

Enjektör ve turbo ne durumda ona baktırın veya eski sahibine sorun...

Başka sizi üzecek bir sorunu çıkacağını sanmam...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence fiyatı uygun ve ilk sahibinden olması ciddi bir alınma sebebi...

Yorum bağlantısı
Tarık Cihangir
Bence fiyatı uygun ve ilk sahibinden olması ciddi bir alınma sebebi...

ilk sahibinden olması düşüncenize katılıyorum ama fiyat konusu biraz kafa kurcalamıyormu ? daha geçende bu forumdan bir arkadaş aynı aracı 27 ye vermişti yanlış hatırlamıyorsam ?

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Fiyatı oldukça iyi, donanım seviyesi çok yüksek bir araçtır ve çok konforludur.

Servise sokmadan almayın, fiyatı olması gerekenin oldukça altında.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

aracı götürüp kontrol ettirecem arac birde yetkili servise girmiş sürekli artık pazartesi götürüp gösterecim sadece boyadan korkuyorum aracı satan yüzeysel boya diyor ama artık yetkili servise götürülüp herşeyi görürüm heralde değilmi arkadaşlar

tüm arkadaşlara cok ama cok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

lokman abi sizce normal değeri nedir korkmaya başladım bişeyimi var diye

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Bence km cok yuksek.

Benim 2005 cmax trend 126000 oldu.

100000 sonrası masraflar yukseliyor.

gecen sene ve bu sene 2000 e yakın harcadım.Çok iyi kontrol ettirin.

Özellikle balatalar, tekerlek rulmanları ve turboya bakın.

En cok öpen onlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ilk sahibinden olması düşüncenize katılıyorum ama fiyat konusu biraz kafa kurcalamıyormu ? daha geçende bu forumdan bir arkadaş aynı aracı 27 ye vermişti yanlış hatırlamıyorsam ?

Biz de aynısını 21'e almıştık bu forumdan.. Mehmet Mercan'ın arabasıydı..

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

fiyat yüksekmi mehmet abi sizin aldığınızdan 3.000 tl fazla cünkü

Yorum bağlantısı
Tarık Cihangir
Biz de aynısını 21'e almıştık bu forumdan.. Mehmet Mercan'ın arabasıydı..

fiyatlar çok değişken o zaman ? 27 ve 21 arasında uçurum var ;)

benim aracıma kasko 27 milyar küsür fiyat biçiyor. 2005 c-max tdci ghia +GP

2004 modeli bence en 25 olmalı diye düşünüyorum. tabi araçta 3 kapıda yüzeysel boya var deniliyor. belkide bu yüzden biraz fiyatı uygun tutmuş olabilir satıcı.

yinede eskpertizden sonra fiyatı tekrar değerlendirmek lazım :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
fiyat yüksekmi mehmet abi sizin aldığınızdan 3.000 tl fazla cünkü

Fiyat yüksek değil...

Ben aldığımız 2004 cmax'ı 25'den aşağı vermem şimdi...

Hatta, 25 veren de var...

Piyasa oldukça yüksek bu günlerde..

Bizim aldığımızda 21-23 arasındaydı... Biraz bakıma ihtiyacı vardı o sebepel 21'e almıştık biz..

Yorum bağlantısı
Alim Kılınç

bende 2004 tdci ghia 22000 tl aldım, 4 parça boyalı kaput değişmiş, 160000 km. de

artık siz değerelendirin, erodizeli atıp geziyorum 1000 km oldu MAŞALLAH.... :fiuw:

fakat şu hız sabitleyiciyi bir düzene koyamadım...

arada bir devreye sokabiliyorum, acaba hafıza sorunu mu var bilemedim... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
fakat şu hız sabitleyiciyi bir düzene koyamadım...

arada bir devreye sokabiliyorum, acaba hafıza sorunu mu var bilemedim... :)

50 km'nin üstünde iken, debriyaja ve frene dokunmadan, sol üstteki on tuşuna basıp, sağdaki ortadaki veya sağ alttaki tuşa basarsanız devreye girer..

Sol alttaki off tuşu, debriyaj veya frenle devreden çıkar..

Yorum bağlantısı
Alim Kılınç

teşekkürler, inşallah yarın zile yolunda denemek nasbolur.... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
teşekkürler, inşallah yarın zile yolunda denemek nasbolur.... :)

Debriyaj veya frenle devreden çıktığında, sağ üstteki tuşa basarsanız, devreye girer ve eski sabitlenmiş olan hıza getirir aracınız...

Sağ ortadaki, hızınızı 1 mil artırır, Sağ alttaki 1 mil düşürür... (mil olduğunu tahmin ediyorum) km de olabilir..

Sağ ortadakine basılı tutarsanız, basılı tuttuğunuz sürece aracınız hızlanır ve bıraktığınız hıza sabitlenir..

Sağ alttaki ise basılı tuttuğunuz sürece hızınızı düşürür.. bıraktığnıız andaki hıza sabitler..

Yorum bağlantısı
Alim Kılınç

kitapçıkta bu kadar detay yoktu ve çözememştim,

çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
kitapçıkta bu kadar detay yoktu ve çözememştim,

çok teşekkür ederim.

Bir de benimkinde bir özellike varki.. Çok sık kullanırım...

Sağ üstteki bir basışta devreden çıkarır, tekrar basışta eski hızına getirir..

Viraj girişlerinde falan bir kez basar devreden çıkarır, virajdan çıkarken tekrar basar devreye alırım...

Bazı modellerde bunun çalışmadığını biliyorum, ama c-max'da durum nedir bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arda fiyat çok iyi bir daha diyorum, servise gösterin okey verirseler gözü kapalı alın. benim araç araç 2005 model 126 000 de kasko 31500 değer verdi, bende mercekli farda kaskoya dahil :good1:

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Evet ben aracımı 27.000-TL'ye verdim.Çok temiz, 83.000 km'de geçmişi belli,mekanik ve kaporta anlamında oldukça yüksek kondisyonlu temiz masrafsız bir araçtı.Piyasada 24.000-TL ile 26.000-TL arası 2004 model ghialar mevcut.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

aracın en son yapılan masraf faturası elime geçti 2.800 tl masraf yapılmış araca yetkili serviste a.z değişti diyor ilk sahibi eczacı sıfır aldığı için satıyor arkadaşlar kısmet pazartesi dedikleri doğru cıkarsa alacam arkadaşlar sizin fikirleriniz cok değerli teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...