İçeriğe Yönlendir

Turkcell T10

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Huawei marka Turkcell adı altında T10 modeli ile Android 2.1 işletim sistemli 2.8" lik kdv dahil 232$'a ürün Türkiye'ye getirilmiş. İnceleyen eden var mı? En ucuz Andorid'li telefon ve inceleyen onaylayan varsa almayı planlıyorum.

Ah bi de klavyesi olsaydı, dadından yinmezdi ;)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bugün inceledim. Tipi itibari ile iphone çakması dolayısıyla delikanlıya ters ;) Bence şu sıralar en uygun ve herşeyi yapan tel nokia E55

Ek olarak çift kamerada yok

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bence de değmez derim. İncelemedim ama ne kadar iyi olabilir ki?

En ucuz GPS'li Andorid'li telefon olabilecek kadar iyi :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
En ucuz GPS'li Andorid'li telefon olabilecek kadar iyi :)

Android'in olması bence pek anlam ifade etmiyor, işletim sistemini işleyecek donanımın kalitesi de önemli. Öyle olsaydı bilgisayarları da işletim sistemlerine göre fiyatlandırırdık. i7'li 1000 lira, i5'li 800 lira, celeron 333'lü 50 lira vb. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan
Android'in olması bence pek anlam ifade etmiyor, işletim sistemini işleyecek donanımın kalitesi de önemli. Öyle olsaydı bilgisayarları da işletim sistemlerine göre fiyatlandırırdık. i7'li 1000 lira, i5'li 800 lira, celeron 333'lü 50 lira vb. :good1:

İşletim sistemi, dediğiniz gibi işleyecek donanıma göre olmalıdır ama "işletim sistemi" olarak yazdığınız örnekler işlemci modelleridir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Arkadaşlar,

Telefonu bilmiyorum ancak Huawei benim 4 senedir müşterim. Cep telefonları yeni yeni gelmeye başladı. Çin malı diye es geçmeyin, hali hazırda hepiniz bu firmanın ürünlerini zaten dolaylı olarak kullanıyorsunuz.

Tabi tabi, markadan şüphem yok. Bir çok mobil modemin üreticisi. Benim korkum, Zafer'in dediği gibi alet hızlı mı, ekranı pratik mi.. Bunlar benim için önemli.

Zafer, tam detaylarını bulmak mümkün mü bu aletin?

Emre bey, firmadan bi spec. list alabilir miyiz acaba?

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
Android'in olması bence pek anlam ifade etmiyor, işletim sistemini işleyecek donanımın kalitesi de önemli. Öyle olsaydı bilgisayarları da işletim sistemlerine göre fiyatlandırırdık. i7'li 1000 lira, i5'li 800 lira, celeron 333'lü 50 lira vb. :good1:

Bilgisayarlar da işletim sistemine göre fiyatlandırılıyorlar. Üzerinde Windows geliyorsa daha pahalı oluyor.

"PC" alıyorsanız iki sistem mümkün: LINUX, WINDOWS

"MAC" alıyorsanız üç sistem mümkün MACOS WINDOWS LINUX

"IPAD" alıyorsanız tek işletim sistemi mümkün ve işletim sistemi için alınıyor.

Cihazlar belli kaliteyi tutturduktan sonra "daha kalitelisi" diyerek aramanın anlamı pek kalmadı.

"daha iyi çeken" cep telefonu arayanımız kaldı mı?

Şu an "en kalite" cep telefonu hangisi? Hangisi en çok dayanacak? Nokia1100 mü?

Benim emektar CH337 yapısal olarak gördüğüm en kalite telefondur. Sıfırı olsa ve pili az daha dayansa alırım böyle bir retro telefonu.

Bahsedilen T10 servis sağlayıcıya kilitli mi?

ch337.jpg

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bahsedilen T10 servis sağlayıcıya kilitli mi?

Bu konuda bilgi verilmemiş. Ama kilitli dahi olsa, Turkcell'e bi telefonla kilit açılıyor. BB'de yapılıyor en azından.

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Sani,

Aslında fiyatına göre iyi bir telefon.

Detaylı teknik özellikler burada var.

Meraklıları hemen HTC Tattoo ile çok benzer olduğunu fark edecekler. Oldukça yaygın kullanılan Qualcomm MSM7225 528 MHz işlemci 256 RAM ve 512 ROM ile birleştirilmiş. Windows Mobile'da bu konfigürasyon çok yeterli değilse de Android'i daha rahat taşıyor. Yani çok üzmez.

Huawei de pek duyulmamış olmasına rağmen özellikle Telekom şirketlerine fason üretimde oldukça aktif ve güncel 30'un üzerinde modeli var.

Yine de bir HTC kalite düzeyini beklemek pek doğru olmaz sanırım, ancak teknik servis desteği iyi ve garanti altında sorun yaşatacağını zannetmiyorum.

Bence bir küçük eksiği var o da QVGA ekran çözünürlüğü, Android çok daha fazlasını hak ediyor. Ayrıca DivX oynatamaz (ne önemi varsa) ve umarım Flash desteği vardır.

Sonuçta oldukça donanımlı ve makul fiyatlı bir cihaz. En yakın bulacağınız HTC Wildfire'dır, o da 600-700 TL mertebesinde.

Tabii Turkcell'in genelinde ürünleri pahalı sattığı düşünülürse ucuz görünmesine rağmen bu parayı hak edip etmediği tartışılabilir, ayrıca bir süre sonra hediye dağıtılanlardan piyasada bolca 2.elini çok daha ehven fiyatlara bulmak mümkün olabilir.

Son söz: Ben biraz beklerdim, ve Android telefon alacaksam da para biriktirip Desire/Nexus/GalaxyS vb. iyi işlemcili bir modele yönelirdim. Orta sınıf cihazlar bir süre sonra yetersiz kalıyor, tabii bu sonuca aynı yoldan varmana da bir itirazım yok.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Flash desteği Android 2.2 ile geldi.

Huawei konusunda da çalışanlarından birisi büyük bir kopyalama şirketi diyordu. :)

Bu cihazlar google desteği ile güncellenmiyor mu, illa üretici mi çıkarmalı?

HTC'lerde böyle değil çünkü.

Cem hocam, valla galaxy s i almayı çok düşünüyorum ama klavyesi olmayan bi cihaza o kadar para vermek istemiyorum. Bir de korkum, blackberry gibi yedek parçası bulunmayan bi ürün olursa harbi elimde patlar cihaz. Mesela şu an BB'lerin bi pili 120tl'den başlıyor. Onda da para vereyim alayım yok, sipariş geçiyorsunuz, 1 ay sonra pil geliyor...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)
İşletim sistemi, dediğiniz gibi işleyecek donanıma göre olmalıdır ama "işletim sistemi" olarak yazdığınız örnekler işlemci modelleridir.

:):fiuw::f1::) Ne demek istediğim anlaşılmış galiba. Kafa karışıklığına gelmiş.

Sani,

Aslında fiyatına göre iyi bir telefon.

Detaylı teknik özellikler burada var.

Meraklıları hemen HTC Tattoo ile çok benzer olduğunu fark edecekler. Oldukça yaygın kullanılan Qualcomm MSM7225 528 MHz işlemci 256 RAM ve 512 ROM ile birleştirilmiş. Windows Mobile'da bu konfigürasyon çok yeterli değilse de Android'i daha rahat taşıyor. Yani çok üzmez.

Huawei de pek duyulmamış olmasına rağmen özellikle Telekom şirketlerine fason üretimde oldukça aktif ve güncel 30'un üzerinde modeli var.

Yine de bir HTC kalite düzeyini beklemek pek doğru olmaz sanırım, ancak teknik servis desteği iyi ve garanti altında sorun yaşatacağını zannetmiyorum.

Bence bir küçük eksiği var o da QVGA ekran çözünürlüğü, Android çok daha fazlasını hak ediyor. Ayrıca DivX oynatamaz (ne önemi varsa) ve umarım Flash desteği vardır.

Sonuçta oldukça donanımlı ve makul fiyatlı bir cihaz. En yakın bulacağınız HTC Wildfire'dır, o da 600-700 TL mertebesinde.

Tabii Turkcell'in genelinde ürünleri pahalı sattığı düşünülürse ucuz görünmesine rağmen bu parayı hak edip etmediği tartışılabilir, ayrıca bir süre sonra hediye dağıtılanlardan piyasada bolca 2.elini çok daha ehven fiyatlara bulmak mümkün olabilir.

Son söz: Ben biraz beklerdim, ve Android telefon alacaksam da para biriktirip Desire/Nexus/GalaxyS vb. iyi işlemcili bir modele yönelirdim. Orta sınıf cihazlar bir süre sonra yetersiz kalıyor, tabii bu sonuca aynı yoldan varmana da bir itirazım yok.

HTC Smart, gelmiş geçmiş en ucuz HTC olacak. Emme velakin Türkiye'ye ne zaman gelir onu bilmiyorum. :rolleyes:

http://www.htc.com/www/product/smart/specification.html

tarihinde Zafer Ayvac? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Birkaç mesaj önce yazmıştım, Brew olacak smart.ta :) HTC .nin kendi işletim sistemi. Android gibi bir ara yüzü var ama ilk deneyim olacak. Olsun, HTC olsun Brew'den olsun :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Birkaç mesaj önce yazmıştım, Brew olacak smart.ta :) HTC .nin kendi işletim sistemi. Android gibi bir ara yüzü var ama ilk deneyim olacak. Olsun, HTC olsun Brew'den olsun :)

Görmemişim, kusuruma bakma.

Şimdilik global bi şey arıyorum. Yoksa bada ya da bakmıştım.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Görmemişim, kusuruma bakma.

Şimdilik global bi şey arıyorum. Yoksa bada ya da bakmıştım.

Senin için T10 'dan mantıklısı yok o vakit Sani. :) Sen al bir T10 da, iyi bir de inceleme yazarsın, oh miss :)

vesile ile yadedelim :)

eriT10.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

T28 vardı bende de, çok klas görünümü vardı dönemine göre.

Yeri değil ama var mıydı Siemens kullanan? Benq-Siemens falan? Benq-Siemens EL71 - EF71 kullandım, Siemens s65 kullandım daha önce de. Tasarımları çok çok iyiydi ama sistem arızası çok veriyordu. Siemenslerde hep aynı problemler olurdu.

Geçen sahibinden.de EL71 gördüm, bulabilmek mümkün.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-c...-34405865/detay?

EF71 den nefret ettim ama. BenQ.nun daha baskın olduğu modeldi. Pişman oldum aldığıma, dahili FM verici hariç hiç bir özelliği yoktu.

EF71 halen elimde, isteyene bu rezilliğe şahit olması için gönderebilirim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benq nun bi win mo'lu telefonu vardı, sahibinden.com da da efsane ilan. Deli ediyordu milleti :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Benq E72, evet. Zaten dediğim gibi Siemens elini çekti Benq sapıttı. T60 var halen sıfırı bulunuyor bazı mağazalarda. Çok şık telefon ama gel gör ki içi boş :D Bunlar da sonunu getirdi BenQ.nun. Onlar da "monitör bari üretelim" dediler heralde :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Monitör projeksiyon falan hep vardıda, kominikasyon bambaşka alan işte :f1:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Bu değil de buna benzer bir modeli kayınbiraderim kullanıyor, v480 Huaweii, galiba Vodafone'dan aldı fena değil.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Benm W950i cortladı, ay sonuna doğru turkcell kampanyasından bundan almayı düşünüyorum. Çok fazla bişey beklemiyorum aslında ama utandırmasın da yani. Alan kullanan yok mu hala ?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

ben bugün bitane turkcell'e girdim telefona bakmak için, sözleşmeli almak için 1 sene faturalı hat kullanıcısı olmak lazımmış..

telefon beklediğimden kalın, 2 dakika bekledim açılmadı telefon, inceleyemedim yani :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...