İçeriğe Yönlendir

Arda'Nın Oyuncakları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Arda'nın uzaktan kumandalı arabaları bozuktu.. Bugün tamir ettim.. Açmışken de tüm pil düşmanı ampulleri söküp yerlerine led taktım..

Bugatti

Kısa ve uzun olmak üzere ön taraf 4 led taktım...

img2730wu.jpg

İkişer tanede stoplarda var..

Tavan lambası rengini Arda seçti.. (Mavi)

img2731xv.jpg

Evde lambaları söndürüp oynuyoruz :)

img2733j.jpg

Bu da polis arabamız, Ama bugattiyi yakalayamıyor tongue.png

Bir çift uzun far..

Parklar ve sisler olmak üzere ön tarafa 6 led taktım..

Tepe lambasını da led yaptım.. Bir çift de orda var..

img2743y.jpg

Geri vites lambası da yaptım...

img2744b.jpg

Farlar 3000 K :)

img2745n.jpg

Nostalji olsun dedik, Neon da yaptım :)

img2746x.jpg

Bu duvar resmi.. Sağ far oldukçta yüksek olmuş.. Düşüreceğim bunu biraz, Merve'nin bebeğinin gözünü alıyormuş :biggrin:

Ayrıca birer tane de stoplarda kırmızı led var.

img2747t.jpg

Bu da geri vites lambasının duvar resmi..

img2749s.jpg

Gülmeyin.. bugün elim boştu :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben bariz şekilde gülüyorum hatta kahkaha attım, ama süper olmuş, oğlunuz için uğraşmışsınız beraber zaman geçirmişsiniz, ne güzel, artık baktıkça bunu babam yaptı diyip gururlanır kerata :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
http://urun.gittigidiyor.com/GEYIK-ESKI-PO...0QQidZZ32209548

Bundan da al, Arda evde çarpıştırsın :)

Bundan arıyorum, görürsen haber ver..

alışsın kerata :D

tilki5.jpg

Ben bariz şekilde gülüyorum hatta kahkaha attım, ama süper olmuş, oğlunuz için uğraşmışsınız beraber zaman geçirmişsiniz, ne güzel, artık baktıkça bunu babam yaptı diyip gururlanır kerata :)

biliyordum zaten güleceğinizi :D

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

gece gece çok güldüm :) süper olmuş.. aslında led uygulaması yapmak isteyenler için ideal bi çalışma,tecrübe kazandırır :D

Mehmet abi arabaya (gerçek olana) led uygulaması yapmak için hangi malzemeler lazım oluyo genel olarak?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
gece gece çok güldüm :D süper olmuş.. aslında led uygulaması yapmak isteyenler için ideal bi çalışma,tecrübe kazandırır :D

Mehmet abi arabaya (gerçek olana) led uygulaması yapmak için hangi malzemeler lazım oluyo genel olarak?

Test için adaptör, ölçü aleti, lehim tabancası, lehim, pasta, yan keski, kargaburun pense, kablo, plaket, led, uygun direnç, demir testeresi :), yapıştırıcı, yara bandı :p

oğlunuz için uğraşmışsınız beraber zaman geçirmişsiniz, ne güzel, artık baktıkça bunu babam yaptı diyip gururlanır kerata :)

Eee tabiki en güzel kısmı burası.. Birlikte çalışma da güven veriyor.. Biz yaptık oluyor adı.. "Annee baaak, babamla yaptık"... :)

Annesinden cavap gelir hemen, "İyi iyi, güzel olmuş, Çabuk toplayın o odayı" :)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Test için adaptör, ölçü aleti, lehim tabancası, lehim, pasta, yan keski, kargaburun pense, kablo, plaket, led, uygun direnç, demir testeresi :), yapıştırıcı, yara bandı :)

yara bandı :D :D :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
O kadar ekipmanla f1 otosu yapardım, israf :D

Ama güzel oldu be :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

emeğe sonsuz saygı. elinize sağlık başarılı bir çalışma.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yara bandı :p:) :)

Bu tür işlerde kaza illaki olur :)

Hazırlıklı olmak lazım...

:D süper el yapımı follw me home yapan babanın oğluna verdiği oyuncaklar anca bu kadar yaratıcı olmalıydı zaten :D Şanslıymış arda :)(Bu arada bende güldüm görünce :) yalan yok)

Oyuncaklarımız hep modifiyelidir..

İllaki bir yerlerini değiştirriz..

Gerçi Arda'da pek normal oyuncaklarla oynamaz.. Bu günlerde son gözdesi.. Şarjlı matkabım.. Duvarları delmiş hep :)

Biraz da bunun için bu kumandalı arabaları gündeme getirdim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

abi harika uğraş olmuş size ama merceksiz olmamış dağıtmış biraz birde mercek olayını ayarlarsan harika olacak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abi harika uğraş olmuş size ama merceksiz olmamış dağıtmış biraz birde mercek olayını ayarlarsan harika olacak

Hehe... ;)

Bulabileceğimi aklım kesse, inan ararım ve yaparım :D

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Çok güzel olmuş...Güle güle kullanın... ;)

Not:Arda'ya, elektrikli aletlerin tehlikeli olduğu ve bu tür zımbırtılarla tek başına oynanmaması gerektiği söylenmiştir mutlaka ama yine de vurgulanmalı...Önce emniyet...

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Mehmet abi ve tabiki Arda elinize sağlık.. Abi bu RC araçlarda bunu çok kullanıyoruz hatta bunu iş olarak yapıp satan çok kişi var mesela bir araca ön-arka led ve ona bir parça ekliyorlar çakar gibi yanmasını sağlıyor 10çeşit ve fiyat olarakta 30 lira istiyorlar bence iyi fiyat maliyet her halde 5 lirayı geçmemiştir??

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çok güzel olmuş.Ancak Arda bir süre sonra bunları beğenmeyip kendisi daha iyilerini yapacaktır.Boynuz kulağı hep geçer ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çok güzel olmuş...Güle güle kullanın... ;)

Not:Arda'ya, elektrikli aletlerin tehlikeli olduğu ve bu tür zımbırtılarla tek başına oynanmaması gerektiği söylenmiştir mutlaka ama yine de vurgulanmalı...Önce emniyet...

Elektrikle oynamıyor ama, Her türlü elektrikli alet gözdesi :D

Mehmet abi ve tabiki Arda elinize sağlık.. Abi bu RC araçlarda bunu çok kullanıyoruz hatta bunu iş olarak yapıp satan çok kişi var mesela bir araca ön-arka led ve ona bir parça ekliyorlar çakar gibi yanmasını sağlıyor 10çeşit ve fiyat olarakta 30 lira istiyorlar bence iyi fiyat maliyet her halde 5 lirayı geçmemiştir??

Ancak o kadardır işte..

Çok güzel olmuş.Ancak Arda bir süre sonra bunları beğenmeyip kendisi daha iyilerini yapacaktır.Boynuz kulağı hep geçer :)

Eminim bundan...

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

Bu modifiye olayı harbiden insanın kanına girmeye görsün :bravo: gördüğü herşeye ''led takılabilir mi? gözüyle bakıyor :p

hani çizgi filmlerde açlıktan, '' herşeyi hamburger ya da tavuk gibi görüyorlar ya :D '' aynen öyle

korkarım, Mehmet abi sen yakında tüplü televizyonlarıda led tv ye çevirirsin :D:):D

hehhehheee :)

ellerine sağlık abi :D;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Tebrik ve takdir ediyorum kardeşim. :bravo:

Ben de Bora'mın oyuncaklarına böyle müdahaleler yaptım, yapıyorum. Bazı oyuncakyaparlar da zeka özürlü; bir tabanca yapıyorlar içine laser pointer koyuyorlar. Biziö oğlan da çok sever öyle şeyleri, almış, gelmiş. Ben de hemen söküp laser yerine kırmızı led taktım. Beraber yaptık; o söktü; ben göstererek, anlatarak lehimledim. Daha önce de lehim yaptırmış, şarjlı tonavidayla vida söktürüp taktırmış, matkapla delik deldirmiştim. Çok severler oğlanlar böyle şeyleri.

Ben çoktan led yapmıştım arabasındaki lambaları. Bir de polis arabasının tavanına mavi-kırmızı çakar yapmıştım. Çok sevmişti kerata. :D

oyuncak-polis-arabasi.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben çoktan led yapmıştım arabasındaki lambaları. Bir de polis arabasının tavanına mavi-kırmızı çakar yapmıştım. Çok sevmişti kerata. :bravo:

Acil, çakar led şeması istiyorum Sayın Dere...

Yorum bağlantısı
Erkan Yılmaz

çok güzel olmuş mehmet abi çakar devresi yerine flip-flop devreside olabilir:D sana ben çakar devresi ayarlarım ancak aracın yarı büyüklüğü kadar ancak 4 adet 12v luk çıkışı var polis araçlarının tepe lambaları için :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...