İçeriğe Yönlendir

Focus 1 De Hararet

Fatih Kemal Sapmaz

Recommended Posts

Engin Ünal
Su deposundan taşma varsa deponun çevresinde antifriz izleri olur...Buna dikkat edin.

Taşmada yok , yarın tekrar götüüp iyce kontrol ettiricem.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

işim gereği birkaç kez istanbula gitmem gerekti. her yola çıkışımda , yolda 2-3 kez hararet kırmızıya dayanıp tekrar normal seviyesine iniyor, cuma günü ankara yiğit oto serviste aracın mavi olan antifrizini boşalttırıp kırmızı antifriz koydurdum, motor üst kapağından çıkan soğutma suyu hortumu aşağı sallandırdı, buradan antifriz gelince de , depoya takılıp, araç 20-30dk rölantide çalıştırıldı, sonra sorunun hallolmuş olduğu söylendi bene oradan ayrıldım , en son cumartesi günü yola çıkarken gauge menüsünden sıcaklık değerini ayarladım.

uzun süre sıcaklık 89-94 derece arasında seyretti, ancak uzun bir yokuşta sıcaklık 104-106 dereceye geldi. 106 dayken yokuş devam ederse göstergedeki sıcaklık 108- 114- 120 ye bir anda çıkıyor. yaklaşık 1 dk sonra da önce 104 sonrasından 89 a kadar geriliyordu. bunu yol boyunca 3 kez tekrarladı. birkaç ay önce araçta ısı müşürü- termostat değişti.

ben araçta hava sorunu olduğunu düşünüyorum ancak havasını alabilecek birini bulamadım henüz.

15 aralık"a kadar istanbuldayım,

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Kemal Sapmaz

şu ana kadar tekrar aynı problemi yaşamadım ama yine de yarın tekrar götüreceğim servise bir baktırmak istiyorum on onbeş lira için durup dururken daha fazla masraf açmasın başımıza hem yolda da kalmayalım malum havalar soğudu :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mert Üçkaleler

Selamlar,

Benim sorunum da hararet düşmesi :) veya normal bir durummu ? Olayı paylaşıyorum..

Bahçeşehirden yola çıkıp Beylikdüzü deve bağırtan rampasına kadar gidiyorum. Yaklaşık 15 km , rampa 4.5 Km ve rampa boyunca gaz vermeden iniyorum ve Büyükçekmeceye indiğimde hararet aşağı yukarı en sona inmiş bulunuyor. Hava sıcaklığı 2-3 derece.. Gaza basınca 300 mt. sonra falan yine olması gereken orta yere geliyor..

Sizce 4,5- 5 Km gaz vermeden gidince hararet düşmesi normal mi?

Bugüne kadar hararetle ilgili hiç bir sorun yaşamadım. :nazar: Aracın ilk sahibiyiz , tüp hiç takılmadı ve 120 bin km .de

Yorum bağlantısı
Ali Toprak

Termostatınız ya çok küçük değerde yada delik var veya açık kalıyor termostatınızı kontrol ettiriniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

4-5 kilometrede motor ısısı düşmez, muhtemelen termostatınız kaçırıyor..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir fikriniz - tecrübeniz yok mu? :(

Soğutma suyunuz ne alemde?

Bence de termostat arızalı.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Soğutma suyunuz ne alemde?

Bence de termostat arızalı.

Soğutma suyunda bir eksilme yok. Mayıs 2011 de komple değişti..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...