İçeriğe Yönlendir

Cam filmi Ve Cezası

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş
Ben anlamıyorum, TUV'de serbest olan filmler caddelerde neden ceza sebebi oluyor ?

Bence para kazanmak adına çok doğru bir yöntem. Devletimi tebrik ederim.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Eski arabamda vardı 1 numara deniyor sanırım en düşüğü, bir kez polis çevirmesinde zorluk yaşadım, polis o filimleri sök dedi, şimdi sana en düşük cezayı yazıyorum, ders olsun falan deyip sarı ışık da geçme türü bir ceza yazdı 60 tl idi , hemen ödeyince 40 tl gibi bir rakam oldu, cezanın kesildiği yerde ışık olmasa itiraz edip ödemezdim ama arabayı satacağım için uğraşmak istemedim, şu an arabanın arka camlar kendinden renkli ön camlara film yapmayı düşünmüyorum, filimin görüşü engellediğini fark ettim...bu yüzden birde kaza yaptım, önüme kıran bi arabadan kurtulmak için aynaya baktığımda yanımdan gelen arabanın uzaklığını kestiremedim sola kırdım ve güm:) gerçi şans eseri arkamdaki arabada benden kurtulmak için sağa kırdığı için lastikler çarpıştı, adam lastiğiyle benim canta çarptı( sanırım) ve adama bir lastik alıp birde çamurluğunu düzelttirerek yırrtım ama, sonuçta kaza işte daha kötüsü olabilirdi... birdaha yan ön camlara film çektirmem...

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

benim yeni fiestamda arka camlar fabrika çıkışı karartılmış cam. hem çok şık duruyor, hemde çoluk-çocuk arabadayken iyi oluyor. daha önce bir kaç yerde okumuştum, polis birkaç fiesta sahibine yazmış araç sahibi arkadaşlar anlatmaya çalışmışlar ama ne mümkün, daha sonra ceza yiyen arkadaşın bir tanesi konuyu otosana iletmiş, otosan ceza makbuzunu isteyip parayı mağdur arkadaşa ödemiş. ama çözüm değil bence yarın hepimizin başına gelebilir, ruhsatta belirtilemez miydi diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

bu konu hakkında ersan abinin paylaştığı bi bilgi vardı sitede yanlış hatırlamıosam küçük bi arama ile ulaşırsınız arkadaşlar gerekli açıklamayı çok net bi şekilde belgelerle anlatıo...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
bu konu hakkında ersan abinin paylaştığı bi bilgi vardı sitede yanlış hatırlamıosam küçük bi arama ile ulaşırsınız arkadaşlar gerekli açıklamayı çok net bi şekilde belgelerle anlatıo...

egmyazikoyurenklicamlar.png

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sezai Özcan
Merhabalar, geçenlerde e-5 ümraniye sapağında araçtaki filmlerden dolayı ceza yemiştim. Oradaki polisin anlatımına göre 1 hafta içinde sökersem ceza ödemicekmişim, bende sökmeden parasını yatırdım sadece. Neyse... Aradan 1 aydan fazla geçti, dün sabah bankanın önüne park etmiştim aracı. Bankadan çıkarken zor yetiştim çekiciye " llaaaaaa " hayıkırışımla. Oradaki polisle konuşunca anladımki trafikten men edilmiş araç. Bağlanması mı ne gerekiyormuş o filmeri sökmediğimden. Gittim filmleri söktüm, üstüne bir ceza daha. İlk cezayı yazan memur düzgünce anlatsaymış durumu 130 lira fazladan ödemicektim ! Paylaşmak istedim, belki işinize yarar.

nası gercekten menmi edildi tırafikten nası duzelttin

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz

Bursada iki yerde film cezası kesiyolar diğer polisler hiç bakmıyo 1. yer Atatürk caddesinde (Heykel) yunus ekipleri onlar daha acımasız bana hiç anlatmadı söktürdükten sonra cezanı sildirebilirsin diye direk arabanı bağlamam gerek dedi o arada hastaneden geliyorum arabada iki tane yaşlı insan var rezil etmeyin bizi dedim sonra cezayı yazdı bıraktı (130 TL) ön camdakini söktüm, direk ön camdan gördü beni zaten diğerlerinide hep söktürüp açık renk yapıcam diyorum ama fırsatım olmadı bitane daha yersem akıl gelebilir :( 2. yerde Garajdan beşyola inerken ilk babada genelde gece duruyolar orda ceza yemedim daha yukardan dolanıyom hep :good1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Bursada iki yerde film cezası kesiyolar diğer polisler hiç bakmıyo 1. yer Atatürk caddesinde (Heykel) yunus ekipleri onlar daha acımasız bana hiç anlatmadı söktürdükten sonra cezanı sildirebilirsin diye direk arabanı bağlamam gerek dedi o arada hastaneden geliyorum arabada iki tane yaşlı insan var rezil etmeyin bizi dedim sonra cezayı yazdı bıraktı (130 TL) ön camdakini söktüm, direk ön camdan gördü beni zaten diğerlerinide hep söktürüp açık renk yapıcam diyorum ama fırsatım olmadı bitane daha yersem akıl gelebilir :wub: 2. yerde Garajdan beşyola inerken ilk babada genelde gece duruyolar orda ceza yemedim daha yukardan dolanıyom hep :)

Esentepe lambalarında da çok durmaya başladılar. Şansıma 4 senedir filmden durdurulmadım.:)

Taktik şu, polis görünce iç aydınlatmayı açıyosun ve ön camları tamamen indiriyosun. Arka camlar orjinal siyah birçok fiesta var. Onlardan sanıyorlar. Orjinaldir deyip kafa bile çevirmiyorlar. :(

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz
Esentepe lambalarında da çok durmaya başladılar. Şansıma 4 senedir filmden durdurulmadım.:wub:

Taktik şu, polis görünce iç aydınlatmayı açıyosun ve ön camları tamamen indiriyosun. Arka camlar orjinal siyah birçok fiesta var. Onlardan sanıyorlar. Orjinaldir deyip kafa bile çevirmiyorlar. :(

Esentepede duranlar alkol için duruyodur orda ama seninkide iyi taktik :)))

Yorum bağlantısı
Nedim Öner

Uygulayıcı olarak karşımızda, TÜVTURK'ü bulduğumuz için ona kızıyoruz ama işin aslı başka...

Araçlara ait kusur değerlendirmesini TÜVTURK kafasına göre yapamaz. Ulaştırma Bakanlığı tarafından belirlenen kıstasları uygular. Mesela; son yönetmelik değişikliği ile, egsoz muayenesi olmayan araçlar "Ağır Kusurlu" sayılır ve muayeneden geçemez.

Adamların günahını çok da almayalım yani... :unsure:

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Hasan Sancak

ya bu araç cam filmi için bi ton söylenti çıktı gazetede yazdı falan. aracımda 2 numara cam filmi var ama 2 hafta önce Ankarada meclis kavşağında yine ceza yazdılar bana. bundan 1 sene öncede aynı yerde eski aracıma ceza yazmışlardı. fakat bu sefer cezayı yazarken dediki bunun cezası 170 lira ama sana emniyet kemeri yazıcam sende en kısa zamanda cam filmlerini sök. acaba bu yasa gerçekten var olduğu için mi sebep olarak cam filmi yazmadı. şuan bile polis görünce hep bi tedirginlik geliyor.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

şu an emniyet kemeri yazdığı için hiç bir sekilde itiraz edemezsin ama cezayı fime yazsaydı itiraz ederek mahkemede dava açardın hakimde emsali oldugu için cezayı kabul etmezdi ama çoookk dolanbaçlı iş en iyisi ödemek ;)

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

peki şöyle bişey daha sorsam bilgisi olan varsa sevinirim. bu cezayla aynı gün araçta zincir yok diye ceza yedim fakat bunlardan bitanesinin puanıı 'sürücü belgesi ceza puanı sorgulama' da görünmüyor. puan yok ama cezası yatırdım. ne iş bu.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

polisler neden emniyet kemerinden yazmaz ki cezayı. Direk emniyet kemerinden yaz cam filmini hiç karıştırma. Sen o polisi bir daha nerede göreceksin o seni nerede görecek. Emniyet kemeri daha önemli değil mi? Emniyet kemerinden yazsa daha yapıcı olmaz mı?

Yada polis şöyle düşünmüş olabilir... Bir taşla iki kuş vurayım adamı daha fazla zora sokmadan güzellikle onuda aradan çıkarayım demiştir. İyi niyetinden yapmış olabilir

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

şu an emniyet kemeri yazdığı için hiç bir sekilde itiraz edemezsin ama cezayı fime yazsaydı itiraz ederek mahkemede dava açardın hakimde emsali oldugu için cezayı kabul etmezdi ama çoookk dolanbaçlı iş en iyisi ödemek ;)

Böyle bir karar yok arkadaşlar. Kulaktan dolma bilgilerle birbirinizi yanlış yönlendiriyorsunuz... Sonra da yasak olan şeyden ceza yiyince nasıl kurtarırımın hesabını yapıyorsunuz.

Polis size emniyet kemerinden yazmış çünkü olur da o filmleri yine sökmezsen arabayı bir sonraki sefer çekmesinler diye. Forumda bir ton konu var. Film yasak. Öyle gazetede, tvde gördüğünüz her habere inanıp, yasal dayanağı olmayan işlere bulaşıp başınızı yakmayın. Film yasaksa yasaktır, ya kullanmayın, kullanıyorsanız da cezayı yedikten sonra sessizce cezanızı ödeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Böyle bir karar yok arkadaşlar. Kulaktan dolma bilgilerle birbirinizi yanlış yönlendiriyorsunuz... Sonra da yasak olan şeyden ceza yiyince nasıl kurtarırımın hesabını yapıyorsunuz.

Polis size emniyet kemerinden yazmış çünkü olur da o filmleri yine sökmezsen arabayı bir sonraki sefer çekmesinler diye. Forumda bir ton konu var. Film yasak. Öyle gazetede, tvde gördüğünüz her habere inanıp, yasal dayanağı olmayan işlere bulaşıp başınızı yakmayın. Film yasaksa yasaktır, ya kullanmayın, kullanıyorsanız da cezayı yedikten sonra sessizce cezanızı ödeyin.

emsal davalar var :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

filim yasak da her yerde filimli arabalar var. nasıl yasak bu? garibana mı yasak? nedir?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Polis bayağı insaflıymış. Film hala yasak. Polis cezayı yazıyor "abi ama emsal vardı kem küm" ederken, "birader ben yazayım, sen emsal kararla iptal ettirirsin nasıl olsa" diyor...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

filim yasak da her yerde filimli arabalar var. nasıl yasak bu? garibana mı yasak? nedir?

Büyük ihtimalle öyle. Garibana yasak. X5'lere Q7'lere serbestmiş.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ankara'da yaşıyorsunuz arkadaşlar.. O kadar siyasinin olduğu bir ilde cam filminden rahat ettirmezler size..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

cam filminden 2 kez üst üste ceza yendiğinde araç trafikten men oluyor bilginiz olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

http://www.memurlar.net/haber/247966/ site kurallarına aykırı değildir umarım

Bu dava doğru değil. Esas şikayetin cam filmi haricinde bir şeyden olduğu, iptal edilen cezanın, ceza tutanağının yanlış hazırlanmasından kaynaklandığını okudum. Hatta bu haberden çok kısa süre sonra çıktı.

Şimdi araştırma yaparsanız, cam filmi serbestliği için çalışmalar yapıldığı falan yazıyor her yerde. Çalışma henüz bitmedi, yönetmelik çıkacak, sadece belli yerler film uygulaması yapacak, belli ürünler kullanılacak falan falan.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

cam filminden 2 kez üst üste ceza yendiğinde araç trafikten men oluyor bilginiz olsun.

2 kere yemenize gerek yok, ilk filmden sonra söküp trafiğe göstermez iseniz, 7 gün içinde yine men oluyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...