İçeriğe Yönlendir

hTC Telefonları Genel Başlık

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Telefonunda kurduğun programlardan biri sebep oluyor olabilir. Bence son yüklediğinden geri doğru tek tek kaldır dene.

Öncelikle de antivirus programın varsa onu.

Geçen bir arkadaşım telefona girişte çok bekletiyor dedi, denedim gerçekten de telefon numarası yazıp ARA tıkladıktan sonra 3-4 saniye bekliyordu. Sinir bozucu bir şey. Bakındık ettik, eksik gedik yok. En son antivirüs yüklüymüş kaldırdık. Yağ gibi oldu. Çevirdiği numarayı mı tarıyordu artık ne yapıyorduysa :D Saçma sapan bir iş.

150 MB boş ram ile sorunsuz kullanabilmen gerek telefonu. Tabi dahili hafızan da full değilse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

DesireX için sana bahsettiğim olay Zafer,aynen devam ediyor..

Yorum bağlantısı

Esime desire x aldim. Ne kadar karisik telefon bu ya. Samsungun arayuzu ne kadar guzelmis meger. Desire x menusunde uygulama gizleme ve klasor olusturma yok. Go launcher yukledim simdilik sorunu cozdum. Samsung gibi root, custom rom olayina girmeyi dusunmuyorum bile.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Operatörden alıp, kutusunu açmadan nakite çevirme politikası güdenlerden satış sitelerine düşmüş bile One.

1800 TL'den başlayan fiyatlarla :)

Hayırlı olsun YSB.

Helalinden bir oneX bulamadım ya la :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Operatörden alıp, kutusunu açmadan nakite çevirme politikası güdenlerden satış sitelerine düşmüş bile One.

1800 TL'den başlayan fiyatlarla :)

Hayırlı olsun YSB.

Helalinden bir oneX bulamadım ya la :)

Hele az bekle :ninja: Sık dişini yiğidim :p

2 bin papel, vadafondan, bu sabah.

Hayrını gör. :nazar: Camına dikkat et.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vayy ilk one cı geldi, hayırlı olsun, detayları alalım :)

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Ben de alma arifesindeyim yavuz bey detayları alalım. O paralara s4,p5,one arasından one doğru tercih mi

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hayırlı olsun.eee hani nerde inceleme fotolar falan.Millet bekliyor hazırda :D

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Yavuz bey teşekkürler bilgisayar müh. onay aldıktan sonra one doğru tercihmiş onu anladım

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Hayırlı olsun bencede piyasdaki en iyi telefon htc one şu anda. Bu arada kamera 4 mp değil 4 Ultrapiksel diye duymuştum. :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ya hatce yada zamzung alacağız da hangisi olacak :unsure2: Bir ellemek lazım sanırım

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Megapixel yok, ultrapixel o.

Böyle telefona 4 mp kamera mı konur? :D

Yorum bağlantısı

:D

Zafer HTC de müzic klasörüne attığım müzik müzikçalar'da nasıl görünür? Eskiler var ama yeniler görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

s4 ün 1.6 sekiz çekirdekli (ülkemizde satılacak olan) işlemcisi ile karşılaştırıldığında Haççe tırtın önde gideni. Chip in testlerini bir inceleyin. Ha s4 mü alınır hayır beklenir note 3 alınır :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Girmezler tabii, senelr önceki modelde aynı şimdikide, polemiğe girip ne yapacaklar, iosun sınırlı kapasitesiyle androdan nasıl kopye çektiğinimi, yoksa siri denen şeyin zamzungtan arakoz olduğunumu, en iyisi hiç konuşmayın siz :D

Megapixel yok, ultrapixel o.

Böyle telefona 4 mp kamera mı konur? :D

mp sele takılma, önemli olan lens-sensör, 7 senelik olympus UZ modeli foto makinem, 1.2 mp ve bu telefonların hatta çoğu 200-300 liralık makinanın canına okur, o yüzden 4mp hiç önemli değil, sanki uzay fotosu çekiyoruzda mp sele bakıyoruz yahu :)

Zafer sen şuna ne diyorsun, hatçe 1 gerçekten züpper galiba :)

http://www.viddler.com/v/a2f0f1be?secret=70425488

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bugün birkaç sitede htc one ve s4 incelemelerini okudum-izledim.Hepsinde de s4 üstün çıkıyor :) Ancak söylenen şuydu incelemenin birinde.Telefon alınırken sadece testlere göre alınmaz kullanıcıya hitap etmeside önemlidir.Sonuçta birbirinden çok uzak telefonlar değiller.Ancak en önemli kısmı sanırım ekran teknolojisi çizilmezlik de önemli bu konuda,birde işlemci.Ve bunlarda anladığım kadarıyla s4 önde gidiyor.Ayrıca kasanın da kalitesi artmış daha sağlam ve çizilmez olduğunu söylüyorlar.Biraz daha zaman geçsin bakalım :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hımm, zaten htc one ın çıkıp üstünden biraz da zaman geçmesi lazım, daha optimize olmamıştır o, neyse 1-2 ay bekleyip karar vereceğim sanırım.

elmanın zaten şansı yok, konuya dahil bile etme :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Daha gelmedi diye biliyorum, htc nin sitesinde bile yakında diyor...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şimdiiii.... Teker teker gelin :p

Zafer HTC de müzic klasörüne attığım müzik müzikçalar'da nasıl görünür? Eskiler var ama yeniler görünmüyor.

icon-02-music.pngBu ikonla açılan uygulamadan açıyorsan abi, otomatik senkronize etmesi lazım. Bende eder. Tabi telefonun modeli de önemli. Müzik uygulamasının sürümü. Ancak google play'da çok müzik çalar uygulaması var. Winamp bile olabilir. Onları bi dene, belki daha çok hoşuna gider.

s4 ün 1.6 sekiz çekirdekli (ülkemizde satılacak olan) işlemcisi ile karşılaştırıldığında Haççe tırtın önde gideni. Chip in testlerini bir inceleyin. Ha s4 mü alınır hayır beklenir note 3 alınır

Bugün birkaç sitede htc one ve s4 incelemelerini okudum-izledim.Hepsinde de s4 üstün çıkıyor Ancak söylenen şuydu incelemenin birinde.Telefon alınırken sadece testlere göre alınmaz kullanıcıya hitap etmeside önemlidir.Sonuçta birbirinden çok uzak telefonlar değiller.Ancak en önemli kısmı sanırım ekran teknolojisi çizilmezlik de önemli bu konuda,birde işlemci.Ve bunlarda anladığım kadarıyla s4 önde gidiyor.Ayrıca kasanın da kalitesi artmış daha sağlam ve çizilmez olduğunu söylüyorlar.Biraz daha zaman geçsin bakalım

S4 testi yapan arkadaşlara ulaşabilirseniz, o S4'e bir "sense" arayüzü yüklesinler, öyle test etsinler :D Şartlar eşit değil bir kere. Ben testlerde hep fark yiyeyim de, Sense gibi gelişmiş bir arayüz kullanayım hiç sorun değil. Her zaman söylediğim şudur; Sense dediğimiz şey sadece bir arayüz değil. Yani ana ekranda gördüğünüz şu görselden ibaret değil.

htc-sense.jpg?139d23

Telefonun neredeyse tüm bölümleri sense ile entegre çalışır. Telefon menüsü, rehber menüsü, iletiler menüsü, posta menüsü vb. Bu da telefon için ek yük ve ram kullanımı getirir. Kullanıcıya ise çok çok daha iyi bir kullanılabilirlik, harika bir görsellik ve son kullanıcı deneyimi sağlar.

Yani sıfır kutusundan bir S4 ve ONE çıkarıp, marketteki test programlarını yükleyip "aha test ettik, s4 daha hızlı" demek bence sadece bir şaka olabilir :D (Tabire dikkat) Gırtlak dolu Doğan ile stock Şahin kapıştırmak gibi :D:p

mp sele takılma, önemli olan lens-sensör, 7 senelik olympus UZ modeli foto makinem, 1.2 mp ve bu telefonların hatta çoğu 200-300 liralık makinanın canına okur, o yüzden 4mp hiç önemli değil, sanki uzay fotosu çekiyoruzda mp sele bakıyoruz yahu

Zafer sen şuna ne diyorsun, hatçe 1 gerçekten züpper galiba

http://www.viddler.c...secret=70425488

MP elbet önemlidir de, teknik olarak yanlış bilgi olmasın diye yazdım onu. hTC bile tanıtımında, ultrapixel'i net olarak açıklamadı. Belki teknolojinin adı, belki 1000 MP = 1 UltraPX :p bilemiyoz :D

SPLAY 'i de şimdi gördüm, One x'te denedim, sense gibi kullanmak istedim, sonuç: Crashed :p

Daha gelmedi diye biliyorum, htc nin sitesinde bile yakında diyor...

YSB aldı htc One'ı. Vodafone'dan.

Burada da Turkcell'e cihaz henüz ulaşmamış ama Vodafone'da varmış. Göremedim henüz.

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

GSMarena'da İphone 5 ile karşılaştırması var. Lens, F değeri diyafram açıklığı zartı zurtuna girmeden direkt söyleyeceğim testlerde ki fotoğraflarda iphone 5 8Mpde " native" One "upsized" olarak gösteriliyor.

Sanırım 4mplik bir kamera mevcut. birde 1,6 mp'le downsize edilmiş görseller var.

Biraz fazla iddaalı bir durum. tabiki bu durum lensle, sensöre ve diğer bileşenlere yapılmış bir yatırım neticesinde ise belki bir haklı sebepleri vardır bilemem. Ancak iyi kötü demeden sadece fazla iddaalı olduğunu söylerim. polemik olmasın :D :D

Zafer

Gırtlağa kadar dolu = Deep throat mı oluyor?

Teyit edebilir misin?

:D:p

noktayı koymuşsun abi :rofl: :bravo: :tap2:

:nargile:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

http://www.htc.com/tr/zoe/

Yeni HTC UltraPixel Kamera

Yeni HTC One, doğrult-çek fotoğraf ve videoların kalitesinde büyük bir sıçrayış sunan gelişmiş görüntüleme teknolojisi olan HTC UltraPixel Kamera özelliğini sunan ilk telefon olacak. Akıllı telefonlar hızla milyonlarca kişinin birincil kamerası haline geldi ve fotoğraf çekmek günlük hayatın ayrılmaz bir parçası oldu. HTC, gündelik fotoğrafların bile tatminkar ve akılda kalıcı olmalarını sağlamak için mümkün olan en kaliteli kamerayı sunmaya önem veriyor.

Yeni kameramız ile düşük ışık koşullarında bile hızla, geniş bir renk yelpazesinde canlı, yaşamı olduğu gibi yansıtan fotoğraflar çekebileceksiniz. Bunu kameranın megapiksel sayısını arttırarak değil, daha gelişmiş bir CMOS Sensörü, ISP ve çoğu 8 veya 13 megapiksel kameradan önemli ölçüden daha fazla ışık yakalayan optik objektif sistemi sağlayarak başardık.

“Akıllı telefon kameralarından bahsederken piksel sayısını tamamen bir kenara atmamalıyız fakat harika bir fotoğraf oluşturmak için gereken donanım ve yazılım detayları açısından bakıldığında megapikseller gereğinden fazla abartılıyor. Değeri bilinmemiş sensör gibi daha önemli diğer alanlara odaklanmanın zamanı geldi.

Jessica Dolcourt,

CNET

12 Mayıs, 2012

ImageSense teknolojisinin ana bileşenlerini de içeren bu bölümde, en hassas akıllı telefon kamerasını nasıl yarattığımızı anlatacağız:

• UltraPixel Sensör - Daha büyük piksellerle tasarlandı, her bir pikselin önde gelen 13 megapiksel kameraların çoğundan %300 daha fazla ışık yakalamasını sağlıyor.
  • HTC ImageChip - Daha gerçekçi Yüksek Dinamik Aralığın yanı sıra kesintisiz otomatik odaklama, renk gölgelendirme ve gürültü azaltma sunuyor.
  • F/2.0 Diyafram Açıklığı - Varolan en büyük akıllı telefon kamerası diyafram açıklığı, iPhone 5'ten %44 daha fazla ışık alıyor.
  • Optik Görüntü Dengeleme - Durağan fotoğraflar ve sallantılı video görüntülerindeki bulanıklığı büyük ölçüde azaltır.

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...