İçeriğe Yönlendir

2000 Ford Focus Lpg Taktırmalı Mıyım?

Genco Alper

Recommended Posts

Ali Kısa

2000 focus 1.6 zavoli kit.

2006 dan beri LPG kullanıyorum,90.000 km. oldu.

2006 da iç-dış karma 9,5 lt/100 olan ortalamam hala aynı.

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Konuyu yeni gördüm, hemen Akdeniz Sanayi Sitesi ön blokda yer alan otogazcılara müracaat. :D

Yorum bağlantısı
Genco Alper
Konuyu yeni gördüm, hemen Akdeniz Sanayi Sitesi ön blokda yer alan otogazcılara müracaat. :lol:

Sadettin Bey, tanıdığım yok ama BRC yetkili servisi Uysal Otoyu duymuştum.. Tavsiye debileceğiniz var mı otogazcı?

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Bence bu konuya karar vermeden önce en önemlisi araca ne kadar daha bineceğinize karar vermek. 1-2 yıl içinde satma fikri oluşacaksa lpg kitini amorti edemeyeceksiniz, ya da anlamlı olmayacaktır bu dönüşüm. Onu göze alıp öyle karar verin derim.

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik
(düzenlendi)
Sadettin Bey, tanıdığım yok ama BRC yetkili servisi Uysal Otoyu duymuştum.. Tavsiye debileceğiniz var mı otogazcı?

Önder Otogaz, Akdeniz Sanayi Sitesi ön blokta hemen giriş sırasında, ben geçen Mart ayında Atiker taktırdım.İşçilik,ustalık ve pazarlık mükemmel diyebilirim. Tercih sizin ama, en uygun fiyat da Atiker'de var. Hiçbir sorun yaşamadım gayet güzel.

tarihinde Sadettin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Yılmaz2
60 bin olacak brc ile. benzin -lpg ses farkı kaputu açmadıkça yok. açınca da çır çır eden lpg enjeksiyonu var. tüketim olarak taktığımızda 93 binde idi. şimdi 151 olmuş. tüketimde öyle anormal fark yok. tabi benzinde ne yakıyordu diye soruyorsan unuttum :) sadece benzin biz taktığımız zaman 3.0 civarına yeni gelmişti diye hatırlıyorum lpg de 1.65 felandı sanki. 9-10 litre benizn yakıyor diye lpg taktık. taktığımzda 10 litre lpg tüketimi vardı. şimdi de ortalama 10 diyebilirim. sadece 1 litre soğuk motorda benzin yakıyordur o da çok kısa mesafe ve uzun aralıklı kullanıyoruz diye tahmin ediyorum. kendini kasmadan net %25-30 ekonomik denebiliriz. (benzin tüketimi dahil) ama en iyi şartta bile %40 ekonomi zor onu da diyeyim. Ve gördüğüm tek handikap lpgli diye yıllık ortalama km artması. 10 bin km yapan 15 bin yapar. Şu anda lpg ilk montaj yaparken ki aylık benzin harcasmı kadar lpg harcaması yapıyoruz :) (tabi benzin iyice zamlanmış 3.77 felan)

Lpg takacaksanız da önce aracı benzinde en sağlıklı çalışır haline getirin. En büyük ekonomiyi o zaman sağlarsınız ve en iyi verimi alırsınız.

MUSTAFA kardeş,2000 model focus otomatik aracım var.istanbul şehiriçi 36 litre gaz ile 230 km yapıyorum normal mi.bana az geldi yaptığım km.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...