İçeriğe Yönlendir

Maximum Kart Kart Aidatı

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Bu gün baktım babamın kartında 25 liralık aidat çekilmiş. Bunun iptali geri ödemesini nasıl yapabiliriz. Her ay bir sürü harcama yapıyoruz. Üstüne birde 25 lira aidat ödememiz sinirime dokundu. Bir kanun gibi bir şey vardı sanki geri alanlar olmuştu evvelden.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Bu gün baktım babamın kartında 25 liralık aidat çekilmiş. Bunun iptali geri ödemesini nasıl yapabiliriz. Her ay bir sürü harcama yapıyoruz. Üstüne birde 25 lira aidat ödememiz sinirime dokundu. Bir kanun gibi bir şey vardı sanki geri alanlar olmuştu evvelden.

Başka 2 adet bankaya dilekçe ile başvurdum, yapmadılar, Blöf yaptım kartımı iptal edin diye direk iptal ettiler :) BDDK nın genelgesi var deyip yapmıyorlar.

Kendi bankam otomatik ödeme talimatı yada harcama sözü verene iade ediyor. Kart kullanıyorsan bunu kullanabilirsin.

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

Mustafa, 25tl. iyiymiş...

Garanti benden 40 tl., Fortis'te 50 tl. aidat kesti bu sene...

ikisinide şikayervar'a yazdım.garanti anında cevap yazmış koca bi dosya (hazır tabii, herkese kopyala gönder :) )

şu sebepten bu sebepten diye... ayrıca alınmayacak diye bir kanun yok !

garantiden acısını bonus kampanyalarından çıkardım :)

fortis ten birşey çıkaramadım daha.. onlar cevap yazmaya tenezzül bile etmedi...

genel olarak, bankalar, birkaç otomatik ödeme talimatı verirsen kart parasını iptal ederler ya da ara dur müşteri hizmetlerini, kartı iptal ettiririm de :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

ykb yi aradım aidat ödemek istemiyorum dedim, mecbursunuz dediler.. Ozaman bankanızla çalışmıcam kapatın kartları hesabı dedim; hemen döndüler size özel bu yıl almayalım dediler öylece kapandı gitti :D

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan

Bonus benden 45 lira kesmiş,çok sonra farkettim iptal ettiremedim.Tehtit etmek genelde işe yarıyor yada 3 ay boyunca......... harcamayı tahhüd ederseniz iptal ederiz diyorlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Başka 2 adet bankaya dilekçe ile başvurdum, yapmadılar, Blöf yaptım kartımı iptal edin diye direk iptal ettiler :D BDDK nın genelgesi var deyip yapmıyorlar.

Kendi bankam otomatik ödeme talimatı yada harcama sözü verene iade ediyor. Kart kullanıyorsan bunu kullanabilirsin.

kartı kapattırsak ödemeler var :D

ayrıca banak hesabından otoamtik ödemelerimiz zaten var. onu maximuma mı aldıralım. cep telefonu, elektrik vs. Bir de bu işlemeleri şubeden yapam zorunluğu var mı? telefondan olur mu?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
ykb yi aradım aidat ödemek istemiyorum dedim, mecbursunuz dediler.. Ozaman bankanızla çalışmıcam kapatın kartları hesabı dedim; hemen döndüler size özel bu yıl almayalım dediler öylece kapandı gitti :D

YKB geçen yıl bana da bu güzelliği yapmıştı ama bu yıl 3 kartımı da iptal edin o zaman dedim tamam dediler.Az kalsın iptal ediyolardı :D neyse ki sonunda puanlarla ödemeye razı oldum...Yada harcama limiti sözü verin diyorlar..

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
kartı kapattırsak ödemeler var :D

ayrıca banak hesabından otoamtik ödemelerimiz zaten var. onu maximuma mı aldıralım. cep telefonu, elektrik vs. Bir de bu işlemeleri şubeden yapam zorunluğu var mı? telefondan olur mu?

Telefondan yaptırabilirsin, ama önce sor iadesi olacakmı diye. Yoksa ben kart vereyim sana :D

Yorum bağlantısı
Ali Kısa

bu konuda ilk yapılacak bankaların müşteri hizmetlerine yazılı olarak yada web sayfasındaki formlar aracılığıyla "4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen " Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır" ibaresini ekleyerek itiraz başvurusu yapmak.

bu şekilde çözülmezse tüketici hakem heyetine başvuru yaparsanız para iadesi yapılır.bu kesin çözüm.

kartı kapatma talebinde banka kapatmayı kabul ederse bu parayı yinede alamıyorsunuz.

2-3 yıldır ykb kesiyor,ben hakem heyetine itiraz edip geri alıyorum.tabi geri almam 2-3 ayı buluyor ama olsun.

işbank ta otomatik ödemelerim olduğu için şubeye faksla itiraz edince iade ediliyor.

bu konuda arama motorlarına "kredi kartı üyelik ücreti" yazıp aratırsanız özellikle tüketici derneklerinde detaylı bilgiler var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Teoman Tuncel

her bankanın dönem döne yaklaşımı değişiyor ykb bana 3 ay boyunca şu kadar harcama yap diyor bazısı puan olarak veriyor bazısı ise hayır geri vermem deyip istersen iptal et diyebiliyor. aslında bankanın kredi katı sayısına olan ihtiyacı ve sizden ettiği kar çok çok önemli ben akbankta her sene rahat iptal ediyorm çünkü maaşım orda kredi kartını kullanıyorum mevduatım var otomatik ödemem var...

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Maximum Kart, müracaat edip kaç yıllık müşterileri olduğunuzu, otomatik ödemelerinizi falanı filanı önlerine serdiğinizde ertesi ay geri yatırıyorlar.

Yorum bağlantısı

Ykb'dan 50 TL kart aidat ücreti geldi, aradım müşteri temsilcisini 3 ay içinde 750 Tl'lik alışveriş yaparsanız iade ederiz dediler. Ben zaten o rakamın fazlasını yaptığım için kart ücretini hemen geri iade ettiler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Müşteri hizmetlerini aradım, konuyla alakalı kaydınız alındı size dönülecketir dedi :lol: bakalım dönecekler mi

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Geçen sene Garanti aidat alınca aradım serzenişte bulundum. Baktım olacak gibi değil kartımı iptal edeceğimi söyledim. "Peki" dedi karşıdaki :lol: Ertesi gün arayıp aidat için kesilen bedel kadar shop & miles kartına mil yükleyelim dediler (Tabi her ay belli miktar harcama taahhüdü alarak). Bakalım bu yıl neler olacak...

YKB'yi işim gereği çok kullanıyorum. Ayrıca otomatik ödemelerim de var. Bana Çınar paketi önermişlerdi ben de kabul ettim. Kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücretlerinden muaf oluyosunuz. Daha başka avantajları da var. Ben yine de her an tetikteyim. Bunların sağı solu belli olmaz :elveda:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Akbank ta bana aidat kesmişti, ben sadece mail attım, ayıp olmuyormu kartıda kullanıyoruz kredide kaskoda sizden diye yazdım, bir baktım iptal etmişler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İşbankası her sene keserdi, her sene faks geçerdim. Geçen sene "bu senenin iptalini ve bir daha çekilmemesini" diye yazmıştım, daha da çekmediler.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Müşteri hizmetlerini aradım, konuyla alakalı kaydınız alındı size dönülecketir dedi :lol: bakalım dönecekler mi

Büyük ihtimal iptal ederler İş bankası fazla ugraştırmıyor 2-3 gün içinde dönerler

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

YKB hiç sorun olmuyor, ilk telefon etmememde geri dönüyor. sağolsunlar hiç yormadılar.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Yazdıklarınızdan anlaşılıyor ki bankalar müşterisine göre muamele yapıyor :)

Yorum bağlantısı
Cemalettin Asır

Sn Mustafa Tüfekçi benimde halk bankasında maaş hesabım var sizde oldugu gibi benden de her üç ayda bir olmak üzere 15 tl ücret kesileceğini ilk üçlık kesilince farkettim ve ilk önce

1- bankaya gidip 2 nüsha halinde bir dilekçe yazdım ve tarih sayı alıp birini kendimde bekledim 15 gun sonra bana cevap geldi olumsuz olarak tabiki

2- gelen olumsuz yazıyı, bankaya verdiğim dilekçeyi ve kesintiyi gösteren belgeyi de ekleyip bağlı bulunduğunuz kaymakamlığın içerisindeki tüketici koruma hakem heyetine bir dilekçe ile müracaat ediyorsunuz ve 3 aya kadar kesin çözüm paranızı iade ediyorlar. kesin çözüm ama diğer arkadaşların yazdıklarınıda uygulayabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
Akbank ta bana aidat kesmişti, ben sadece mail attım, ayıp olmuyormu kartıda kullanıyoruz kredide kaskoda sizden diye yazdım, bir baktım iptal etmişler.

+100

İşim gereği fazlaca kart kullanırım.farklı bankalardan.Akbank bu konuda iyi.yeterki ödemelerinizi düzenli ve zamanında yapın.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

İşbankası karta aidatını iptal konusunda en iyi bankaların başında gelir. Şubeye gidin ...Anında hesabınıza para geri yatar...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)
Bankaya da acı, azıcık kazansınlar :good1:

Bu kart aidatı kadar bedava kazanılan para yok... :good1:

Ondan sonra yıl sonu gelince yok şöyle kar ettik yok böyle geçirdik... Sermayemiz sizsiniz diyorlar ama ... ne yapıcan ... Yakalamışlar bizi bi kere etimizden sütümüzden yararlanacaklar... :)

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...