İçeriğe Yönlendir

Maximum Kart Kart Aidatı

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

dönen olmadı daha.

Peki bu başvuru süresi gibi bir şey var mı? yıl sonuna getirmelerinden kıllanmak lazım zaten.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İşbankası karta aidatını iptal konusunda en iyi bankaların başında gelir. Şubeye gidin ...Anında hesabınıza para geri yatar...

+1

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

İş bankası fazla beklemez iade yapar gibi geliyor bana Mustafa.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

soyup soğana çevirdikleri yetmiyormuş gibi bir de bu isim altında diş geçirebildiklerine ..................... bir ara mecliste görüşüldü bu aidat meselesi ama ne hikmetse geçmedi genel kurulda çok iyi takip ettim. artık nerelerden hangi banka patronlarından (artık birçoğunun yabancı olduğunu düşünürsek hangi yabancı mihraklardan) baskı geldi ise birtürlü geçmedi. önce telefonla halletmeye çalışın, olmadı müşteri hizmetlerinden bu zamana kadar ilgili karta kesilen ekstrelerinizi mail olarak isteyin, tüketici hakem heyetinde müşteri lehine olan hiçbirşey olumsuz sonuçlanmıyor, mutlaka iade alırsınız, hemde geriye dönük olanları bile.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Halen dönen yok :D 25 lira için 30 lira harcamasak bari :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

İşbankası'nın bağlı bulunduğun şubesine giderek kart ücretinin iadesini talep eden yazılı bir dilekçeyi vermen yeterli. Sonraki ekstrede ücreti iade ediyorlar.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

ing bank benden 40 lira para kesmiş. ki kartı adam gibi kullanmadım bile. aradım demin. ben o parayı vermek istemiyorum dedim. diğer bankam iade ediyor dedim onlar eder biz etmeyiz dedi. aylık 500 lira harcama tahaddütü ver puan yansıtalım o parayı dedi telefondaki. ben zeten öğrenci adamım kartıda bir iş için ing den hesap açmıştım onlar yolladı. dellenecektim. sonra artık sinirle bişiler daha söyledim en son tamam biz tahaddütsüz olarak size 40 lira bonus verelim dedi. ama illa o 40 lirayı ödeyecekmişim. isteğimi almış bi referans numarası verdi kart parasını ödersem 40 lira bonusumu alabilirmişim. sordum olumsuz sonuçlanırsa ne olacak diye genelde olumlu sonuçlanıyor diyor. ne de tatlı tatlı soyuyolar ya. o değil tüm gün o karttan ne aldım diye düşündüm durdum.

ing bank dan bu şekil parasını kurtaran var mı ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Aynı şeyi bugün yine yazmıştım başka yerde.

ING Bank Bonus kartıma geçen ay 20 TL kart ücreti kesmişler. Görünce aradım, iade istedim, aynı şeyi söylediler: Aylık harcama taahhüdür falan fırtık. Ben kartı kullanmıyorum zaten, kartı kapatın da diyebilirim ama demedim, 20 TL'yi kartıma iade edin dedim. Peki beyefendi, kaydınızı oluşturuyorum, yeniden arayıp sorabilirsiniz veya ekstrenizden takip edebilirsiniz dedi. Teşekkür edip kapattım.

Internet şubesinden baktım, bir sonraki aya iade etmişler. Hiç ikilemediler bile.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kartımda yok aidatımda :D hemen hemen her sektörden esnaf arkadaşlar var açık hesap devam puan vermiyorlar ama aidatta istemediler henüz ;) çok çok şart olursa babamda maximum kart var o da zamanında alınıyorken aidat olmayacak diye konuşuldu zaten taş çatlasın 250 lira geliyor aidat falan istimeye kalksalar kapatırız gider. :p

Yorum bağlantısı
Olgu Temurtürkan

arkadaşlar basının ve bildiğini sananların yanlış yönlendirmesinde bir çok mağduriyet yaşanmakta bu konuda bilgilendirmek istedim.

öncelikle basında duyrulan ve tüketici koruma sitelerinde verilen yargıtay kararı oldukça eski ve ücreti iptal eden (haksız şart) sebebi, kredi kartı sözleşmesinde bu şekilde bir ücret alınacağına dair açık bir hüküm olmaması. hem bu ücretin alınacağı yazacak hemde miktarı, bunlar olmazsa haksız şart a girmekte.

ancak ücret miktarı yazarsada bir sonraki sene bu ücreti banka yükseltirse size eksrenizde bildirir, siz kartı iptal etmezseniz(sözleşmeyi fesh) bu ücret arttırımı kabul etmiş sayılırsınız.

tüketici hakem heyetine bir çok kişi başvuruyor kart iadesine ilişkin, sözlşemede hüküm de olsa tüketici hakem heyetleri hukukçulardan oluşmadığından sözleşmeyi okumadan direk tüketici lehine ücreti iptal ediyor iadeye karar veriyor.

ANCAK;

iade kararı aldık diye sevinmeyin, çünkü banka kararın kendisine tebliğinden itibaren 15 gün içinde tüketici mahkemesine kararı iptal ettirmek için başvurabilir, sözleşmede açık hüküm varsa tüketici mahkemesi hakem heyeti kararını iptal ediyor. 30-40 tl diye düşünmeyin iptal edilen miktarı, banka kendini avukat ile temsil ettiğinden avukatlık ücreti de ödemek zorunda kalırsınız bu miktar tüketici mahkemelerinde 550 TL dir, bu karar icraya konuldumu üstüne 200 daha ekleyin.

tüketici hakem heyetine başvurmadan önce sözleşmenizi iyi okuyun. veya gelen ekstrelere göz atın.

bankalar çok acımasız doğrudur ancak, kredi kartı ile size banka kredi tahsis etmiş oluyor, karttan bugün çektirip parayı 1 ay sonra ödüyorsunuz. veya taksitlere böldürüyorsunuz. 30 -40 tl yi bu kadar dert etmeyin, bazı bankalar müşteri memnuniyet çerçevesinde iade ediyor veya hiç almıyor...

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
arkadaşlar basının ve bildiğini sananların yanlış yönlendirmesinde bir çok mağduriyet yaşanmakta bu konuda bilgilendirmek istedim.

öncelikle basında duyrulan ve tüketici koruma sitelerinde verilen yargıtay kararı oldukça eski ve ücreti iptal eden (haksız şart) sebebi, kredi kartı sözleşmesinde bu şekilde bir ücret alınacağına dair açık bir hüküm olmaması. hem bu ücretin alınacağı yazacak hemde miktarı, bunlar olmazsa haksız şart a girmekte.

ancak ücret miktarı yazarsada bir sonraki sene bu ücreti banka yükseltirse size eksrenizde bildirir, siz kartı iptal etmezseniz(sözleşmeyi fesh) bu ücret arttırımı kabul etmiş sayılırsınız.

tüketici hakem heyetine bir çok kişi başvuruyor kart iadesine ilişkin, sözlşemede hüküm de olsa tüketici hakem heyetleri hukukçulardan oluşmadığından sözleşmeyi okumadan direk tüketici lehine ücreti iptal ediyor iadeye karar veriyor.

ANCAK;

iade kararı aldık diye sevinmeyin, çünkü banka kararın kendisine tebliğinden itibaren 15 gün içinde tüketici mahkemesine kararı iptal ettirmek için başvurabilir, sözleşmede açık hüküm varsa tüketici mahkemesi hakem heyeti kararını iptal ediyor. 30-40 tl diye düşünmeyin iptal edilen miktarı, banka kendini avukat ile temsil ettiğinden avukatlık ücreti de ödemek zorunda kalırsınız bu miktar tüketici mahkemelerinde 550 TL dir, bu karar icraya konuldumu üstüne 200 daha ekleyin.

tüketici hakem heyetine başvurmadan önce sözleşmenizi iyi okuyun. veya gelen ekstrelere göz atın.

bankalar çok acımasız doğrudur ancak, kredi kartı ile size banka kredi tahsis etmiş oluyor, karttan bugün çektirip parayı 1 ay sonra ödüyorsunuz. veya taksitlere böldürüyorsunuz. 30 -40 tl yi bu kadar dert etmeyin, bazı bankalar müşteri memnuniyet çerçevesinde iade ediyor veya hiç almıyor...

O ertelettiği paraların faizini fitil fitil almıyor sanki. Ben her zaman ekstre borcumun tamamını ödediğim halde dönem faizi vırt cırt diye her ay görüyorum 5-10 lira. Kaldı ki kartı kakalamaya çalışırken kart parası yok. Diyorlar biraz zorlayınca ilk 1 sene olmadığını öğreniyorsun. Kendileri sundukları mağmulün özürlerini gizleyecek her türlü aldatmayı yapıyorlar. Bir bankalar, bir de gsm operatörleri.

Akbankta çatı hesabım var eskiden maaşım yatıyordu şimdi sadece artı parası için kapattırmadım ama yine de internet alışverişleri için para giriş çıkışı oluyor. Bi ara gafletle çok para yatırdım. Hesabım + 1.000 lira olunca.

6 Aylık hesap işletim ücreti 55 TL (gecen sene 70'ti bu ay 110 lira oluvermiş)

sms aboneliği 4 x 1,5 TL + 2 TL + 2,5TL (zamlanmış son 2 ay)

hesap bildiğirim ücreti 4 x 3 TL + 5 TL + 6TL ( bak sen o da %100 zamlanıvermiş son 1 ay)

Toplam 100 TL'yi süpürmüşler.

Ben de Akbank'a şunu yazdım

"Tüm ürünleriniz %100'e yakın zamlanmış. Merak ettiğim nokta çalışanlarınızın maaşına da %100 zam yaptınız mı?"

Cevap olarak

"Paranızın iadesi mümkün değildir yazmışlar. "

Sanki ben para iadesi istedim. Sadece yaptığınız zamların, zam rekortmeni benzinden bile faiş olduğunu yazmak istedim dedim ama hiç müteesir olacaklarını sanmıyorum.

Bu arada Hesap bildirim ücreti kapatılıyormuş. kapattırdık.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benimde bu ara finansbank ile başım dertte.K.kartını kullanıyorum gelen yıllık ücretini de ödüyorum.Bura da sıkıntı yok.İtiraz etmiyorum.Çünkü hem bana sağladıkları hazır krediler var hemde k.kartı limitim oldukça yüksek.Ancak hesap işletim ücreti olarak hesabımdan 3 ayda bir 21 tl kesiyorlar.Otomatik ödeme de 8 tane faturam olmasına rağmen..Durumu anlattım bizde böyle bir uygulama yok otomatik fatura talimatınız olsa bile keseriz dediler.Peki dedim ben bu hesabı sadece bu faturalar için kullanıyorum o zaman faturaları iptal edin hesabı da kapatın dedim.İptalleri yaptılar.Hesap kapatmak içinde yazılı dilekçe verdim.Şuanda 1 ay olacak hala hesap açık duruyor...Ben bunların derdini biliyorum şimdi bana k.kartının bağlı olduğu bir hesap olmalı bu kapatılamaz diyecekler...Yine işletim ücreti kesmeye devam edecekler.Başka bir bankada buna benzer bir durum yaşamış,toptan her şeyi kapattırmıştım...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

En memnun olduğum banka işbankası. Ne desem hemen oluyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benimde bu ara finansbank ile başım dertte.K.kartını kullanıyorum gelen yıllık ücretini de ödüyorum.Bura da sıkıntı yok.İtiraz etmiyorum.Çünkü hem bana sağladıkları hazır krediler var hemde k.kartı limitim oldukça yüksek.Ancak hesap işletim ücreti olarak hesabımdan 3 ayda bir 21 tl kesiyorlar.Otomatik ödeme de 8 tane faturam olmasına rağmen..Durumu anlattım bizde böyle bir uygulama yok otomatik fatura talimatınız olsa bile keseriz dediler.Peki dedim ben bu hesabı sadece bu faturalar için kullanıyorum o zaman faturaları iptal edin hesabı da kapatın dedim.İptalleri yaptılar.Hesap kapatmak içinde yazılı dilekçe verdim.Şuanda 1 ay olacak hala hesap açık duruyor...Ben bunların derdini biliyorum şimdi bana k.kartının bağlı olduğu bir hesap olmalı bu kapatılamaz diyecekler...Yine işletim ücreti kesmeye devam edecekler.Başka bir bankada buna benzer bir durum yaşamış,toptan her şeyi kapattırmıştım...

Hesabında para bulundurma... Bişey yapamazlar..

En memnun olduğum banka işbankası. Ne desem hemen oluyor.

+1

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Devlet bankasıyla işim olmaz, en güzel banka Garanti..En azından ben onları onlarda beni seviyorlar...:crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

ANCAK;

Avukat bey, hakem heyeti kararları kesin değil mi? 700 küsür TL'nin altındaki alacakların Tüketici Mahkemelerinin görev alanına girmediğini biliyorum ben. Bildiğim kadarıyla; "40-50 TL'lik kredi kartı aidatı için hakem heyetine gidilir, karar kesin ve bağlayıcıdır".

Ayrıca hakem heyetlerinde hukukçu olarak avukatlar var.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Mustafa,

Baban herhangi bir İş Bankası şubesine gidecek, kart aidat iadesi isteyecek. 3-4 dk da geri iade edecekler. Ben aynısını yaptım.

Yorum bağlantısı
Olgu Temurtürkan
(düzenlendi)
Avukat bey, hakem heyeti kararları kesin değil mi? 700 küsür TL'nin altındaki alacakların Tüketici Mahkemelerinin görev alanına girmediğini biliyorum ben. Bildiğim kadarıyla; "40-50 TL'lik kredi kartı aidatı için hakem heyetine gidilir, karar kesin ve bağlayıcıdır".

Ayrıca hakem heyetlerinde hukukçu olarak avukatlar var.

tüketici hakem heyeti kararlarına karşı tüketici mahkemesinde 15 gün içinde itiraz edilebilmekte. kanunun 22/5. maddesi.

bu itiraz üzerine tüketici mahkemesinin vereceği karar kesindir. bunun üstüne yargıtaya gidilemez. yargıtayın vakti, zamanında baktığı kart ücretlerinde uygulama farklı.

avukat mevcut ancak, karar oy çokluğu ile alınmakta 5 kişiden biri hukukçu...

tarihinde Olgu Temurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mustafa,

Baban herhangi bir İş Bankası şubesine gidecek, kart aidat iadesi isteyecek. 3-4 dk da geri iade edecekler. Ben aynısını yaptım.

:D onu telefondan çözdük iş bankası zorluk çıkarmadı da bu hesap İNG den ve benim adıma. 40 lira para verip 40 liralık bonus alacaz gibi. sonrada kartı büyük ihtimal kapatacam. işin ilginci hesap istanbulda idi. inşallah herangi bir şubeden hallederim ;) yoksa o 40 lirada kapatmak için gidecek :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...