İçeriğe Yönlendir

Civic Hakkındaki Yorumlarınız.

Engin Özarı

Recommended Posts

Engin Özarı

Arkadaşlar

Yıl sonu yaklaştığı için çok cazip kampanyalar başlamış. Bende niyeti bozup Honda Cıvıc Elegant otomatik almayı düşünüyorum. kullanan arkadaşlardan yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
(düzenlendi)
Yakıt tüketimi hele ki Eskişehir'in rezil trafiğindeki tüketim sorun değilse rahatlıkla alınır...

Alper

Eskişehirin , rezil şehiriçi trafiğinde ve rezalet yollarında seyahat yapmak için yeni bir yöntem buldum. Çok sağlıklı ve çok eknonomik, Üstelik Km'de bol bol kalori yakıyor. havalarda güzel 2 aydır kullanıyorum. Çok memnunum. Yalnız iyi bağlamazsan çok kolay çalınıyor. Birkaç zincir ve kilit kullanıyorum. Arabayı uzun yollar için düşünüyorum.

tarihinde Engin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Özarı
Ne fiyat aldınız eleganta?

otomatiğin Liste fiyatı 48 . Ama 44 'ü zorluyorum. Bugün aradılar . Gelin konuşalım anlaşırız şeklinde haber verdiler.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

Ben Ağustos ayında aldım.. Şu an 3800km civarında...

şuana kadar bir beğenmediğim yada memnun kalmadığım bir yönü olmadı, çıkmadı..

servislerinin pahalı olduğunu duyuyorum henüz gitmediğim için bu konu hakkında tam birşey diyemeyeceğim..

donanım yeterli, mesela bence far yada yağmur sensörü yerine esp, sunroof, xenon daha kullanışlı donanımlar, 125hp'lik motorunda performansı yeterli..

benim istanbul trafiğinde tüketimim depodan depoya 8.4 ile 8.2 arasında değişiyor..

hayırlısı olsun..

tarihinde M. Alper Ekinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

44 vereceksem megane dizel sw 105 dci alırdım fulun fulu şeklinde.

novo-renault-megane-grand-tour-02.jpg

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

bu yok yok nedir merak ettim, birde benim aracım herhalde izolasyonu özel yapım,

2 kere şehir dışı seyahat ettim, hiç rahatsız olmadım, sıklıkla aynı sınıfta başka araçlara biniyorum, anormal bir fark göremedim açıkçası.. hatta son hatırladığım Auris'ten sessiz..

not: yukarıdaki mesajımı editliyemedim, şuan 3800km'de olucak..

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

benimde favorilerim arasında olan bir araç, donanım isimlerini hatırlamıyorum ama, mayıs-haziran gibi sunrooflu, full modelini 43 e bırakmıştı düz vites. ankara-efe bayii. ses yalıtımında sıkıntı olduğunu çok duymuştum, bu bayii ziebart la anlaşmalı imiş uygun fiyatla izolasyon yapılıyormuş vs. bayii düşüneni direkt oraya yönlendiriyor, yada görsel olarak zihinlere işliyordu broşürlerle..

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
yok yok sınıfında donanım olarak sunulan herşey içine giriyor işte.

aracının izolasyonu konusunda haklı olabilirsin.:unsure:

Güvenlik olarak eksiği yok, yani sınıfında diğer araçlarla kıyaslarsak 10da 10 alır

Diğer donanımlarda bence olması gereken ve gerçekten farklılık katan donanımların hepsi var..

Mesela virajlarda sis lambasının yanması yerine xenon far tercih edilir.

Kararan ayna yerine 6 cd changer mp3 çalar daha mantıklı..

Yani mesela bu verdiğim donanımların yerini başka şeyler doldurabilir, mesela farlar kendi kendine yanmaz, ama sonuçta manyetolu değil farlar kolu sadece bir kez çevirince yanıyor :)

yani diğer donanımlarda da 10üzerinden 9 alır bence..

fiyat konusu ise bence genel olarak C sınıfı araçlar olması gerekenden pahalı..

Ben aracı alırken son pazarlıklar sonucu Focus ile Civic arasında 2.000 yad 2.500lira fark vardı..

yol sesi lastiklerden fark ediyor olabilir, dream (baz) modelinin lastikleri conti. değil başka marka..

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

bu araç ile ilgili daha hiç kötü bir şey duymadım. arkadaşımda var motor performansı ve klimasına harika demişti ayrıca frenlerinin de çok iyi olduğunu söylemişti.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

40bin civarı benzinli araba alacak olsaydım kesinlikle civic alırdım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

bugün 2008 auto civic premium sattık.17.280 km de.33.500 tl bilsem size verirdim :unsure: çok güzel araçbence otomatik vitesi bu adamlar yapıyor....

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
(düzenlendi)

Benim Honda Civic hakkında bildiğim tek kronik sorunu direksiyon kutusu sorunları, Eniştemin 2008 model Otomatik Elegance aracının 60.000 km'den sonra direksiyon kutusu iki defa garantiden değiştirildi. Fiyatı 6000 TL. Neyse ki 6 yıl garantisi olan bir araç.

Direksiyon Kutusu_1

Yakıt tüketimi konusunda tork konvertörlü otomatikler arasında gerçekten az yakan bir araç. Performans olarak ta yeterli...

VSA, XENON bence de yağmur sensörüne tercih edilir ama far sensörünü ben de çok kullanıyorum, bence olsa iyi olurdu...

Otomatik alınacaksa bu segmentte ben de bu aracı ciddi ciddi düşünürdüm.

tarihinde Adem Cengiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bilgin Uluoğlu

Daha önce bir tv programında şimdi hatırlayamadığım aynı sınıftan bir markayla karşılaştırmasını izlemiştim motor otomatik vites gibi teknik konularda herkesin söylediği gibi oldukça iyi ama malzeme kalitesi olarak pek iyi olmadığı söyleniyordu araç içinde kullanılan plastik aksam arka bagaj kısmındaki kullanulan malzeme vs. birde bu kasa 2006 dan beri var artık eskimeye başladı bence daha yeni çıkmış başka marka başka modellere bakılabilir

Yorum bağlantısı
Malik Altındiş
(düzenlendi)

2008 düz vites elegance sahibi idim.2 ay kadar önce sattım.Hiç bir problem yaşamadım araçla ilgili.Şu an sıfır araç alacak olsam o fiyat aralığında başka araç düşünmem.Yalnız nacizane fikrim otomatik vites değil de düz vites tercih edin.Otomatiklerle düz vites arasın performans olarak ve yakıt olarak neredeyse uçurum var.Yakın arkadaşımda da 2007 oto. olduğu için sık sık karşılaştırma imkanım oluyordu.

Kabin gürültüsüne gelince makyajsız kasalarda bridgestone kullanılırken,makyajlılarda continental'a geçildi.Lastik daha yumuşak ve konforu biraz daha arttırmış.Servise gittim geçenlerde öyle söylediler laf arasında.

Şöyle bir de handikapı var yaza yeni kasası gelecek.Ve tahminime göre kasada büyük değişiklikler olacaktır.Çünkü makyajı ufak tefek dokunuşlarla geçiştirdiler.Dikkatli bakmayan insan aradaki farkı bile görmez o derece.Buna rağmen fiyatı oldukça zamlı geldi makyajlıların.O yüzden yeni kasada bu fiyatın üzerine çıkmazlar diye düşünüyorum.Yerinizde olsam bekler yeni kasasını alırdım.

Donanım olarak da bence 46.000tl etiketi olan bir araçta daha fazla özellik olmasını beklerdim.Mesela xenon var ama mercek yok.Aynalar elektrikli kapanmıyor(1.8 lerde var sadece).Çok elzem bir ihtiyaç olmamasına rağmen yine de insanın içini hoş eden,varlığından dolayı mutluluk veren,kararan dikiz aynası,yağmur-far sensörleri,kumandadan camları kaldırma,daha kapsamlı bir yol bilgisayarı(range özelliği vs olan) gibi özellikler olmalıydı diye düşünüyorum.

Estetik olarak oldukça güzel olduğu için bu eksikleri görmezden gelip satın alıyor insanlar.

Edit:

Bu arada kaporta konusunda gerçekten zayıf.Ama o da darbenin emilmesi muhabbetinden dolayı deniyor.Ufak tefek kazaların yanı sıra bir de büyük kaza geçirdim,aracın önü haşat oldu ama aracın içinde emniyet kemerim takılı olmamasına rağmen neredeyse savrulmadım bile.Darbe sırasında oluşan enerji bize gelene kadar kaportayı dağıtarak yok oldu kanımca.Fotoğraf da ekleyeyim hatta bu kazamla ilgili;

alt0053.jpg

tarihinde Malik Alt?ndi? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Kasasının tip olarak albenisi ve otomatikte iyi olmasından başka civic in hiç bir albenisi yok.

Çok başarısız ön göğüs 1,93 lük ben eğilip bir şey alırken zorlanıyorum.Ayrıca bozyap gibi.İleride tıkırtısı eksik olmaz.Ön göğüsün tamamı ayrıca sert plastikten.

Kararan aynayı mp3 çalar ile kıyaslaman elma ile armutu toplamaya benzemiş.Biri güvenlik diğeri keyf.Kararan aynaya gereksiz diyen birini (bu sonucu çıkardım)ilk kez görüyorum.:crazy:

Otomatik yanan farlar konusunda hem fikirim ama donanım donanımdır.Burada aracın fiyatı söz konusu olunca herşeyin olmasından bahsediyorum.

Ama otomatik çalışan silecekler eğer 45 binlik civic de yoksa olmadı derim.

soğutmalı torpido,

asansörlü (benim tabirim) tutacaklar.Öyle lak diye kapanan tutacakda neymiş :i-ih:

Kapılara entegre güneşlikler,

Bagaj kapağı kolları zaten küçük olan bagaj hacmine birde yükleme zorluğu getiriyor.

10 bin kmdeki civic in 6-7 yerinden vızıl vızıl ses geliyorsa 120-130 km den sonra verilen parayada acınır.Bizde en azından bir tek arka kapılardan geliyor :)

Civic forumlarına bakın çoğu kişinin şikayetçi olduğu konu boya kalitesizliği.

Şimdi bunların hepsini koyunca verilen para çok derim ben .

Fuat bey isterseniz tahminlerden yola çıkmayalım, bu size özgü birşey değil nedense Ford harici başka araç markaları ile ilgili hangi konu olursa olsun böyle oluyor.

Kararan ayna hangi firmanın güvenlik ekipmanı listesinde?

Belki bilmiyorsunuzdur kararan ayna olmayan araçların aynaların altında bir mandal vardır, bu mandal ile ayna ışık kırıcı tarafına çevrilir.. (senelerdir araç kullanıpta bunu gerçekten bilmeyenleri gördüm, art niyetle yazmıyorum).

bence istenilen zamanda kapatılamayan kararan ayna yerine istenilen zamanda devreye alıp çıkarmalı manuel ayna daha kullanışlı.

özellikle gece ani geri manevralar yapmak gerekirken ve aynayı kullanan biri için sıkıntı olabilir..

ben şahsen ön göğüse monteli 6lı cd changerı kapatılamayan kararan aynaya tercih ederim..

sizin tabirinizle tavan tutacakları asansörlüdür, belki tahmin etmiyorsunuzdur, güneşliklerde ve kapı altlarında ve direksiyondaki butonlarda aydınlatma da vardır..

yağmur sensörü bundan önceki aracımda vardı, otobanda işime yarıyordu, yanımdan bir araç geçince anlık olarak hızlanıyordu, ama şehir içinde dur kalkta hep kapatıyordum, çünkü araç durunca silecek çalışmaya devam ediyordu, bütün araçlarda böyle mi sistem onu bilemiyorum ama böyleyse çok da kullanışlı değil, yağmur sensörü yerine 5-6 kademeli fasıla ayarı gayet yeterli..

Hep söyledim manuel araç alıcak olsam Civic değil bu sınıfta bir araç almazdım, konuyu açan Engin Bey'in liste fiyatı 48.000 dediği için alacağı aracın otomatik vites olduğunu tahmin ediyorum o yüzden bence düşüncesi gayet mantıklı..

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
(düzenlendi)
bence istenilen zamanda kapatılamayan kararan ayna yerine istenilen zamanda devreye alıp çıkarmalı manuel ayna daha kullanışlı.

özellikle gece ani geri manevralar yapmak gerekirken ve aynayı kullanan biri için sıkıntı olabilir..

Benim otomatik karararn ayna kafasına göre takılyor, ışığın açısı vs. çalışmasını etkiliyor. Olmazsa olmaz değil bence de.

Sadece dikiz aynasının kararması yetmez ki, sağ ve sol aynalar da kararmalı ki arkadan gelen araçların rahatsız edici ışıkları için işe yarasın, ki bu özellik Mondeo'larda var...

yağmur sensörü bundan önceki aracımda vardı, otobanda işime yarıyordu, yanımdan bir araç geçince anlık olarak hızlanıyordu, ama şehir içinde dur kalkta hep kapatıyordum, çünkü araç durunca silecek çalışmaya devam ediyordu, bütün araçlarda böyle mi sistem onu bilemiyorum ama böyleyse çok da kullanışlı değil, yağmur sensörü yerine 5-6 kademeli fasıla ayarı gayet yeterli..

+1000

Focus'larda da Far yıkama yok, bence asıl önemli donanım o, kışın çamur bulanan farların aydınlatması önemli ölçüde zayıflıyor...

tarihinde Adem Cengiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Kasası çok ağır değildir. Sanırım otomatik Golf'le arasında 100 kg var. Kapısını bagajını kapatırken kaportanın ince olduğunu anlarsınız.

Oturaklı bir gidişi yoktur. Hızlı virajlarda yerden kesilecekmiş izlenimi verir ama kesilmez. Yüksek hızda güven vermez. ESP erkenden devreye girer.

Yeni lastikli olanları bilmem ama ilk seri yol sesi alır.

İç hacmi sınıfıyla orantılıdır.

Malzeme kalitesi vasattır. Plastikler biraz serttir. Bazı yerlerden erkenden gıcırtılar gelir. Orta konsoldan CD çaların olduğu yer fırın gibi ısınır.

Görüşü açıktır. İçi ferahtır.

Direksiyonu yumuşaktır. Şehiriçi kullanımı rahattır.

5 ileri otomatik şanzıman vites geçişlerini hissettirir ama çok sert değildir. Tiptronik kullanımı mevcuttur. İlk hızlanmalarda çok istekli olan araç hemen sonrasında yığılmaya başlar. 50 km/h üstünde "nerede bu 125 HP" demeye başlarsınız. 100 HPsini bile hissedemezsiniz. Sollama için mutlaka vites düşürmeniz gerekir. Maksimum torkunu 4200 beygir gücünü de 6500 devirde verdiğinden düşük-orta devir kullanımı sıkıntılıdır. Yüksek devirde de hem yeterince gitmez, hem çok tüketir hem de çok ses yapar. Kısaca otomatik şanzımanı 5 ileri olmasına rağmen tüketim ve akselerasyonda manueli mumla aratır.

1.6 lt motor için yakıt tüketimi az değildir.

Kullanıdığımız 1-1.5 yıllık dönemde hiç kaydadeğer arıza çıkartmamıştır.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

2011(son kasa değil) Passat(illa otomatik olmayacaksa) daha iyi bir seçenek. 43-44 bin TL aralığında alınabilir.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Benim otomatik karararn ayna kafasına göre takılyor, ışığın açısı vs. çalışmasını etkiliyor. Olmazsa olmaz değil bence de.

Sadece dikiz aynasının kararması yetmez ki, sağ ve sol aynalar da kararmalı ki arkadan gelen araçların rahatsız edici ışıkları için işe yarasın, ki bu özellik Mondeo'larda var...

+1000

Focus'larda da Far yıkama yok, bence asıl önemli donanım o, kışın çamur bulanan farların aydınlatması önemli ölçüde zayıflıyor...

Adem bey xenon farlarda far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı zorunlu olduğu için koymak zorundalar..

Mesela far yıkama anahtarını ayrı koymuşlar, bu da önemli bir ayrıntı çünkü bazı araçlarda farlar açıksa ön cam yıkama çalıştırıldığı zaman farlarda otomatik olarak yıkanıyor ve bazen gereksiz oluyor, bu durumda farlarını kapatıp camını yıkayan arkadaşlarım var :good1:

Tahmin mi ne tahmini?

C sınıfında en alınası araç jetta ve golf tür derim bir Ford çu olarak nasıl yeterli mi?Bravoda yeni gözdem :)

Kararan ayna benim güvenlik ekipman listemdedir.:good1: Konfor ile birlikte güvenliği de etkileyen bir donanımdır kanatimce.Dediğim gibi manuel mandallı aynayı tercih edecekseniz edin ama civic in donanım fakiri olduğu gerçeğini değiştirmez.

Tutacak meselesi 2010 larda değişmiş demekki :good1:

Ben o gerekli bu gerekli demiyorum ki BOŞ diyorum.Araba parasına göre boş !

Alana hayırlı olsun.

Altı çizili yazınızdan tahmin dedim..

Vw güzel, ben de çok düşündüm, çok gittim geldim ancak, +2 sene garanti (1400lira) ile sunroofsuz Comfortline 51küsür fiyat istedikleri için kalsın birader dedim..

Kasasının tip olarak albenisi ve otomatikte iyi olmasından başka civic in hiç bir albenisi yok.

Çok başarısız ön göğüs 1,93 lük ben eğilip bir şey alırken zorlanıyorum.Ayrıca bozyap gibi.İleride tıkırtısı eksik olmaz.Ön göğüsün tamamı ayrıca sert plastikten.

Saydığınız donanımların hepsinin elbet kişiden kişiye önemi değişir, ama dediğim gibi eksik olan donanımları çok elzam şeyler değiller, kararan ayna Civic kataloklarının arkasında aksesuar bölümünde görebilirsiniz, servislerde de mevcut ben alırken 300lira gibi bişi demişlerdi ben gerek görmedim şahsen, görürsem ilerde taktırırım..

ha ben ne isterdim açıkçası bir katlanır ayna isterdim, gerçi şuan o da parçacılara gelmiş 800tl fiyatı var..

elegance donanımı kendi sınıfı için ful bir araç değil, bence tüh dedirtmeyecek gerekli olan donanımların çoğu var, ama boş demek biraz anlamsız oluyor, bu boşsa dream modeli o zaman tak takır kuru bakır :)

yada arka camları manuel 2011 Focus'a ne demeli :p (ya inanın bu son cümleyi yazarken çok düşündüm, yani Focus'a çamur attığım fln düşünülmesin, aklıma o örnek geldiği için yazdım)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

48.000tl atmoserik benzinli için; otomatikte olsa az para değil, kasası güncel olmayan bir oto için.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
Kesinlikle iyi bir araç. En iyi otomatik-benzinli kombinasyonu olan araç. Kaportası biraz dandiktir, donanımda detaylardan biraz çalmışlar; ama, diğer özellikleri iyidir.

Yakıt tüketimine gelince. Otomatiği, sakin sürülünce çok az yakıyor. Şu andaki toyotamdan 1 lt daha az. Mondeo'dan en az 3-3,5 lt az.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
bugün 2008 auto civic premium sattık.17.280 km de.33.500 tl bilsem size verirdim :D çok güzel araçbence otomatik vitesi bu adamlar yapıyor....

Düşünmemin en büyük nedenlerinden birisi bu konu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...