İçeriğe Yönlendir

Cvt Şanzıman Tamiri

Hasan Kerik

Recommended Posts

M.Fatih Yüce
32 dakika önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Görüyorum ki tork cvt ilişkisi konusunda fikriniz değişmiş Fatih hocam. Bir kaç sayfa önce bu konuyla ilgili sert bir yanıtınıza rast gelmiştim.

Doğru bilgi en büyük hazinedir. İnsanlar ve fikirleride hazineleri genişledikçe değişmekten çekinmemilidirler. Bu konuda o kadar çok yazı yazdımki arada bir tutarsızlıklar olabilir:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
7 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Doğru bilgi en büyük hazinedir. İnsanlar ve fikirleride hazineleri genişledikçe değişmekten çekinmemilidirler. Bu konuda o kadar çok yazı yazdımki arada bir tutarsızlıklar olabilir:)

Tutarsızlık dersek haksızlık olur. Düşüncenin değişmesi söylemi daha güzel. Hürmetler ederim. Tork muhabbetini görünce direk aklıma geldi o yazdığınız o sebeple bir takılayım istedim affınıza sığınarak :) Şayet bu makaleyi bu aracı almadan önce okumuş olsaydım kimse bana bu arabayı aldıramazdı sanırım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Düz vites yapın gitsin. Aslında güzel şanzuman ve motor ama biraz hassas davranmak gerekiyor..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Yok Serkan bey. Muayenede falan sıkıntı olur. bir kaç yere sordum astarı yüzünden pahalı. en mantıklısı bu şanzımanı düzgün bir şekilde onartıp satmak. Alan hayrını görsün. Vebali de ford un boynuna.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Tekrar merhaba dostlar. Bu gün itibati ile aracımı florya beşyoldaki gür oto ortaklarından serkan ustaya teslim ettim. Hakkımızda hayırlısı. İnşallah sorunumuzu kökünden halleder de biz de rahatlarız.

LG-H858 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Ali Gürsoy

Merhaba Sevgili dostlar.

Bu gün almış olduğum haberle ocağım sarsıldı. Allah başka dert vermesin lakin aracımın şanzımanı maalesef 7 bin küsür tl masraf çıkardı.

Bunun sorumlusu başta ford olmak üzere bu aracı bile bile bana satandır. hukuki olarak hakkımı arayabilen bir insan olmadığımdan ötürü eli mahkum bu parayı ödeyecek ve aracımı yaptıracağım. işin sonunda da satılığa çıkaracak ve şanzıman masrafını çıkarmaya çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
11 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun Hasan Bey.. 

Bilmeden mi almıştınız ?

Evet abi bilmiyorduk Kırıkkalede pilot garaj bayii bir ekspertizde Ali usta baktı mart ayında turbo sorunlu enjektör sorunlu dedi değişenini vs söyledi başka da bir şey demedi. Biz de güvendik aldık. Lakin enjektörleri uygun fiyata ankara seçkin pompada çok güzel hallettik turbo desen iki usta gördü basıncı iyi dikkatli kullanırsan 2-3 yıl götürür seni dedi. sonuç 7 bin tl daha fazla para çıkacak cebimizden.aradık ekspertize hesap sorduk benim kontrollerimde böyle bir sorun yoktu deyip geçiyor. halbu ki serkan ustaya teslim etmeden önce çıkardığı sesin daha az olanı o gün de vardı ve turboya yordu 15 yıllık usta.Bu konu vasıtasıyla serkan ustaya götürdüm. Öyle canım yandı ki anlatamam. Çıkma şanzıman da bulamadık. İlk arabamda büyük kazık yemiş oldum. Bunu bile bile de kimseye satamayacağım için ve karşı taraf istemedikçe satmayacağım için eli mahkum yaptırıyorum.  Umudum tamir edildikten sonra 34-35 bin aralığında satabilmek. yoksa çok zarar etmiş olacağım.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yaşananlar üzücü. Geçmiş olsun. Bir sonraki aracınıza karar verirken, marka model ilgili netten, özellikle forumlardan bilgi edinin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
2 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Yaşananlar üzücü. Geçmiş olsun. Bir sonraki aracınıza karar verirken, marka model ilgili netten, özellikle forumlardan bilgi edinin.

Teşekkürler Önder bey. Basiret bağlanmasımıdır nedir bilemiyorum ama araştırmadan aldığım doğrudur. Ne acıdır ki aldıktan sonra bu forumlara üye oldum ve zaten bu forum ve bu konu vasıtasıyla serkan ustaya ulaştım. Kazık yemeyeceğim düzgün bir usta olduğunu düşündüğüm için kendimizi ona teslim ettik. gayrısı artık onda.
Bir sonraki aracımda iyi bir araştırma yapmadan kesinlikle almayacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Çok geçmiş olsun çıkacağı varsa bir türlü o para çıkıyor maalesef. Allah başka dert keder vermesin.

İnşaallah daha keyifle bineceğiniz bir aracınız olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Şanzımanımızda son durum bu. Tork konvantörü ve kaskanlardan biri rektefiye görecek. Ustanın diğer söylediklerini aklımda tutamadım. Zincirimiz ve beyin şükür ki sağlam. Sır yağ değişimi zaten 450 tl
İşlem bittiğinde uygulamayı ve çıkan net masrafı burada paylaşacağım. cce6b60010ae9a68248a5d6cb2fb4547.jpgd393d99018bb67724b6dbee7f7a045ee.jpg44f1ef5fe08e7c8b4fe647b523cd307d.jpg9bfa4dfb268b13674d1f5656bbd75b89.jpgee27ec482c496f6b48dc9cca2ffda657.jpg0a5c9992aa726d5495884434cc68bd44.jpgc836f0dd1ab144aee628ab1513c70b73.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
1 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Geçmiş olsun. Bu kadar masraftan sonra aracınıza binin bence. 

Teşekkür ederim Tahir bey.

Zaten aracı keyfe keder satılığa koyacağım. Binicisini bulursam beklentimin 1-2 bin tl altında da olsa satacağım. Forda karşı ciddi bir soğuma oldu. Alana da kazık atmamış olurum bu sayede sapasağlam bir şanzıman ile teslim ederim. Zaten başka derdi yok şükür aracımın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sizin kullanımda dikkat etmeniz gereken unsurları @Sabri Güngör abi anlatacaktır. Sıkıntısız olarak uzun zamandır kullanıyor bildiğim kadarıyla Cvt yi. Fatih abi de var o da anlatmış sanırım konuda görmüştüm. 

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
2 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Sizin kullanımda dikkat etmeniz gereken unsurları @Sabri Güngör abi anlatacaktır. Sıkıntısız olarak uzun zamandır kullanıyor bildiğim kadarıyla Cvt yi. Fatih abi de var o da anlatmış sanırım konuda görmüştüm. 

Bulmak lazım konuyu eğer hatırlarsanız paylaşın rica ederim. Ben aracı 3 mart 2017 de aldım ve o gün bu gündür sürtme sesi(ilk aldığım zamanlarda daha azdı) vardı. 10 temmuza kadar kullandım. ''Havaların ısınması ile beraber otomatik şanzıman kutusu arızası'' uyarısı arttı. kontak kapatıp açtım düzeldi. arıza verirken de araç vites geçişlerinde sorun yaşamadım. Lakin artık araç kalkarken ileri ve giri 3-4 sn kavrama gecikmesi ve dolayısıyla vurmalar arttı. yani ustaya teslim edene kadar kullandım. Çok memnundum aracımdan. Performans tüketim karşılaştırması tatmin ediciydi. şehir içinde 24 krş ortalamam vardı her ay. 

Çok dikkatli kullandım ve her zaman ani ivmelenmlerden kaçındım. Bundan böyle de dikkatli kullanacağım tabiki. Ama özellikle dikkat etmem gereken konuları öğrenirsem daha verimli olur.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun, sıkıcı bir durum. İnşallah yapılır ve sıkıntısız hale gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
15 saat önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Geçmiş olsun, sıkıcı bir durum. İnşallah yapılır ve sıkıntısız hale gelir.

Çok teşekkür ederim Cenk bey. İnşallah umudumuz var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Merhaba tekrardan. Şanzıman problemimizi komple yenileterek çözdük çok şükür ilerleyen günlerde yeni bir konu başlığıyla detayları çıkan masrafı son durumu paylaşacağım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Emin Demir

konuyu hortlatıyoruım ancak aynı surtme sesi yaklaşık 1 yıldır bende de var bir yer porya bilyası dedi bir yer şanzıman ötüyor dedi. 2006 16 dizel cmax

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emin Demir

son mesajımdan bu yana aracım vuruntu ile beraber otomatik vites kutusu arızası yazmaya başladı ve maksimum 30 km nin üzerine çıkmadı. Bu başlıktaki serkan usta nın telefonunun alıp kendisi ile konuştum aracımı kendsiine emanet ettim . Toplam 6.190 Tl masraf çıkardım yok zamanımda araçtan ciddi derecede soğudum. Ayrıca aynı hatayı verip vermemesi de muamma 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Emin Demir yazdı:

son mesajımdan bu yana aracım vuruntu ile beraber otomatik vites kutusu arızası yazmaya başladı ve maksimum 30 km nin üzerine çıkmadı. 

Geçmiş olsun.. 

Kalıcı çözüm, manuel şanzımana çevirmek.. 

Bunu da artık başkaları yapsın bence.. 

Satın siz bunu.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 30.04.2019 at 13:27, Emin Demir yazdı:

konuyu hortlatıyoruım ancak aynı surtme sesi yaklaşık 1 yıldır bende de var bir yer porya bilyası dedi bir yer şanzıman ötüyor dedi. 2006 16 dizel cmax

yüksek ihtimal şanzmına gövdesi içine gömülü olan arkadaki bilya. 50 liralık parça ama (normal işlemle) tasarımdan ötürü değişemiyor, bunların en büyük tasarım hatası orası idi.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

yüksek ihtimal şanzmına gövdesi içine gömülü olan arkadaki bilya. 50 liralık parça ama (normal işlemle) tasarımdan ötürü değişemiyor, bunların en büyük tasarım hatası orası idi.

Bir dönem Ford bu araçlara değişim hakkı mı tanımıştı? Neden faydalanmadı acaba insanlar?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...