İçeriğe Yönlendir

Petlas Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

M.Fatih Yüce
On 13.01.2017 at 22:34, Sercan Eskin yazdı:

2011 Fiesta'ya Ankara'ya geleceğim için mecbur kış lastiği almak durumundayım. Orjinal ebatları 195/50/15.. Uygun fiyata 195/60/15 ebatlarında Petlas Snowmaster lastik buldum. En fazla 1 hafta kullanacağım. Antalya'ya döndüğümde yazlıkları takacağım. Herhangi bir sıkıntı olur mu? Kapıda bu ebatlar vara ama emin olamadım.

En fazla 1 hafta kullanmak için 6--700 tl masraf yapıp araç ile gelmektense toplu taşıma vasıtalarından en rahat edeceğinizi seçmeniz daha kolay ve ucuz olmazmıydı ?

O lastkleride satmak için ayrıca bir zaman harcamaya değermi ? Yakıt ve lastikten edeceğinizi zarardan daha az zahmetli bu çözümü bir düşünmenizde fayda var bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin
8 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

En fazla 1 hafta kullanmak için 6--700 tl masraf yapıp araç ile gelmektense toplu taşıma vasıtalarından en rahat edeceğinizi seçmeniz daha kolay ve ucuz olmazmıydı ?

O lastkleride satmak için ayrıca bir zaman harcamaya değermi ? Yakıt ve lastikten edeceğinizi zarardan daha az zahmetli bu çözümü bir düşünmenizde fayda var bence.

Fatih abi haklısınız kesinlikle. Fakat Ankara'ya nikah için geliyorum. Nişanlım Van'da öğretmen yazın düğünümüz var. Okullar kapandıktan sonra nikah vs. işlerle uğraşmamak için sömestrda yapıyoruz. Antalya'ya döndükten sonra sökeceğim ama bundan sonra kullanmayacağım anlamına gelmiyor. Bir yanım başkent artık. Arabayı satmadığım sürece sürekli kullanım için aldım.

Sanırım bunu belirtmem gerekiyordu başta :)

16105954_10154855454487777_1202812030599

Lastiklerim 2 günde geldi. Haftaya takmayı düşünüyorum. Asansörsüz 5. kata üşenmeden çıkardım. Balkonda beklemedeler şuan. Umarım beni üzmezler.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Lastiklerim 2 günde geldi. Haftaya takmayı düşünüyorum. Asansörsüz 5. kata üşenmeden çıkardım. Balkonda beklemedeler şuan. Umarım beni üzmezler.. 

O şekilde bekletmeyin de dik koyun, jantsiz sağlıklı saklama için.
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin
20 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

O şekilde bekletmeyin de dik koyun, jantsiz sağlıklı saklama için.

Abi 1 hafta çok sorun olur mu ki? Hafta bile sürmeyebilir hatta, haftasonu taktırabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
8 saat önce, Sercan Eskin yazdı:

Abi 1 hafta çok sorun olur mu ki? Hafta bile sürmeyebilir hatta, haftasonu taktırabilirim.

1 haftada hiç birşey olmaz.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mahmut Yıldız

4 adet kışlık petlas var, ölçüsü 185/60/r15. Mondeo için düşünüyorum. Lastik tanıdıktan, ancak görmedim, akşam görürüm. 4 tanesi için 500 tl istiyor, lastikler kullanılmamış. Neyse akşam bakarım lastiklere ancak petlasın bu ölçüdeki lastikeri için yük endeksi 84, mondeo 88 kullanıyor. Lastiği beğenirsem yük endeksi sorun olur mu? 

Yük endeksi 84, lastik başına 500 kg

Yük endeksi 88, lastik başına 560 kg 

anlamına geliyor. Yani aracın toplam ağırlığı 2240 kg'dan 2000 kg'ya düşecek. Bu sorun olur mu? 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Var mı cevap verecek birisi, akşam lastiğe bakmaya gideceğim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

500 lira istenen lastiğin üretim tarihi ne ?

Diğer taraftan.
88 zaten yüksek değil. Daha düşürmeyin bence.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

4 adet kışlık petlas var, ölçüsü 185/60/r15. Mondeo için düşünüyorum. Lastik tanıdıktan, ancak görmedim, akşam görürüm. 4 tanesi için 500 tl istiyor, lastikler kullanılmamış. Neyse akşam bakarım lastiklere ancak petlasın bu ölçüdeki lastikeri için yük endeksi 84, mondeo 88 kullanıyor. Lastiği beğenirsem yük endeksi sorun olur mu? 

Yük endeksi 84, lastik başına 500 kg

Yük endeksi 88, lastik başına 560 kg 

anlamına geliyor. Yani aracın toplam ağırlığı 2240 kg'dan 2000 kg'ya düşecek. Bu sorun olur mu? 

Max yüklü ağırlığı kaç ki mondeonun

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Petlas ı 2 sene önce kullandım. İlk sezon biraz gürültülü olsa da karlı yolda tutuşu iyiydi. İkinci sezon ise hamuru çok sertleştiğinden midir bilmiyorum, tutuşu kötüydü . Lastik yaz dönemi lastik otelinde  kalmıştı.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
24 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Max yüklü ağırlığı kaç ki mondeonun

Bir iki siteye baktım, 1820 yazıyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Ben 6 sezondur Petlas lastik kullanıyorum, gayet memnunum. Alacağınız lastiklerin üretim tarihlerine bakıp öyle alın derim. Ebat değişikliği hakkında bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Petlas'tan yana sıkıntı olmazda yük endeksi kafaya takılıyor işte.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Araba çok yüklü olmaz, olursa da yavaş giderim. Zaten normalde de yavaş giderim. Lastiği dün göremedim, yarın görüp alırım herhalde.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nispeten hızlı yıpranacak, lastik alırken yük endeksine bakmadan alan çok vardır , hebrelri bile olmaz yani. bu rakamlara alınır derim. 500TL çok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Lastikler 2016, 48. hafta üretimi çıktı ama ben sadece 1 kış, hadi bilemedin en fazla 2 kış kullanacağım için aldım. Dişleri olduğu gibi duruyor. Lastik neredeyse sıfır. Antalya'ya tayini çıkan birisinin lastiği. Başka biri 600 lira vermiş ama bacanak sayesinde 500'e aldım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Lastikler 2016, 48. hafta üretimi çıktı ama ben sadece 1 kış, hadi bilemedin en fazla 2 kış kullanacağım için aldım. Dişleri olduğu gibi duruyor. Lastik neredeyse sıfır. Antalya'ya tayini çıkan birisinin lastiği. Başka biri 600 lira vermiş ama bacanak sayesinde 500'e aldım. 

İyi yaptın.. 

Kışlık olduğuna dikkat etmemişim ben.. 

Kışın zaten sakin kullanır az tüketiriz. Bişey olmaz.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

225 / 45 /17 Snowmaster 370 TL, Hepsiburada'da. Nasıl fiyat sizce? 2017 üretimi.

2 tane arkadaşta var, 2 tane yeni alıp önlere takıp, eski (1.5 yıllık) olanları da arkaya takayım diyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Uzmanları yeni lastik öne arkaya takılır der.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Uzmanları yeni lastik öne arkaya takılır der.

Tam olarak nereye takılır?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...