İçeriğe Yönlendir

Petlas Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Petlas kışlıklar ile bu sene 4. Sezonu geçireceğiz inşallah. Şimdiye kadar memnun olmadığım bir durum olmadı.

Yorum bağlantısı
Eng Metin Deniz

Petals iyidir merak etmeyin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

195 yerine 185 alıp taktırsak nasıl olur, 4 lastikte ortalama 100-125TL fiyat düşüyor çünkü. 

Bir problem olmaz. Genel ebatlarla birlikte %3 ü geçmiyorsa çap farkı , 185 tercih edin. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ilk defa petlas kullanıyorum. 3k km oldu. Henüz kar görmedim ancak önceki kullandıklarıma göre biraz gürültülü geldiler. Ama fiyat şahane. 1 ay önce 205 55 16 tanesini 120 liraya almıştım.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ilk defa petlas kullanıyorum. 3k km oldu. Henüz kar görmedim ancak önceki kullandıklarıma göre biraz gürültülü geldiler. Ama fiyat şahane. 1 ay önce 205 55 16 tanesini 120 liraya almıştım.

Kış lastiğinde biraz gürültü normaldir.
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yok artık özel fiyat mi?
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Yok artık özel fiyat mi?

1 ay önce Hepsiburada da 115 liraydı bu lastik

http://www.hepsiburada.com/petlas-205-55-r16-91h-snow-master-w651-kis-lastigi-uretim-yili-2016-p-OTOZSU24011

Ankara"daki bayileri tek tek aradım. 120-135-150tl fiyat verenler oldu. 120 TL diyene gidip taktırdım.

Şimdi ticariler için zorunluluk başladı, birde kur arttı , o nedenle fiyatlar yükseldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Candan

2 ay önce fiyatlara bakıyordum 185/55/15 Petlas Snowmaster lastikler internette 99TL'ye kadar düşmüştü, şimdi fırsat zamanı diye 170TL'ye yakın fiyat çekiyorlar. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Eng Metin Deniz

Yine petlas lastik aldım kar ortamında tekrar deneyip video paylaşacağım. Sulu karda denedim pek bir şey anlaşılmıyor. Paranın karşılığı olduğunu düşünüyorum.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Benim l200 de geçen yıl lassa kullanmıştım. Yol tutuş her şartta güzel ama konfor berbattı hatta vura vura z rot gitti.

Bu yıl petlas 671 gönderdiler konfor lassaya göre şahane ama kar performansı hiç tatmin edici değil lassadan sonra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Çelik

Sevgili Dostlar Merhaba;

Ford Connect 2012 Model aracıma kış lastik almam lazım 195 65 R15 lastik boyutu standart bayadır araştırma yapıyorum ama işin içinden çıkamadım herkes farklı birşey söylüyor sonunda neden bilmiyorum ama petlas almaya karar verdim. Hatta babam petlas almış gayet memlunmuş araç Ford Connect oldugundan lastik basıncı filan farklı olması gerekiyor diyorlar anlamadıgım için herkesi diniyorum. Bana bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum kullananlardan, şu lastik model markası al kurtul : ) bu sorundan dercesine l2 adet lastik almayı düşünüyorum. Lastik marka model hatta aldığınız bir yer varsa oradan almak istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

İ30 için geçen hafta 205/55/16 petlas kışlık lastik aldım sıfır olduğundan mıdır bilmiyorum ama çok memnun kaldım malum geçen haftadan beri yağan karda ara sokak üst geçit alt geçit hiç takılmadım ilk kar yağdığı gün de farklı marka kış lastiklerinin kaldığı ara sokaklardan sorunsuz çıkabildim lastik üretim tarihi 50/2016 idi bayiye gelen kamyondan direkt benim arabaya taktılar

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Petlas ile bende geçen hafta tamamen kar kaplı yollardan Uludağ'a çıktım. Yokuş ve inişte hiç problem yaşamadım. Deneme amaçlı sert kalkışlar ve sert fren yaptım hiç sıkıntı olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Ben Erzurum'da dört yıl boyunca hiç sıkıntı yaşamadım desem yeridir.

Olaya noktayı koymuşsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Benimde Sivas ta şu an 4. sezonunu geçiriyor, çok şükür şimdiye kadar problem yaşamadım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sercan Eskin
(düzenlendi)

2011 Fiesta'ya Ankara'ya geleceğim için mecbur kış lastiği almak durumundayım. Orjinal ebatları 195/50/15.. Uygun fiyata 195/60/15 ebatlarında Petlas Snowmaster lastik buldum. En fazla 1 hafta kullanacağım. Antalya'ya döndüğümde yazlıkları takacağım. Herhangi bir sıkıntı olur mu? Kapıda bu ebatlar vara ama emin olamadım.

njpdAB.jpg

tarihinde Sercan Eskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2011 Fiesta'ya Ankara'ya geleceğim için mecbur kış lastiği almak durumundayım. Orjinal ebatları 195/50/15.. Uygun fiyata 195/60/15 ebatlarında Petlas Snowmaster lastik buldum. En fazla 1 hafta kullanacağım. Antalya'ya döndüğümde yazlıkları takacağım. Herhangi bir sıkıntı olur mu? Kapıda bu ebatlar vara ama emin olamadım.

Listede var zaten sıkıntı olmaz.
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

hb adlı siteden 131 liraya aldım tanesini. 2. el alacaktım ama güvenemedim. Yağış olursa ilk kar deneyimim olacak..

27 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Listede var zaten sıkıntı olmaz.

Teşekkürler aldım gitti. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben istanbuldaki karda kangooda test ettim oldukça memnun kaldım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçtiğimiz hafta boyunca hem karlı, hemde buzlu zeminde oldukça fazla kullandım. Kendi isteğim dışında herhangi bir kayma, patinaja düşme vb olumsuzluk yaşatmadı çok şükür. Düşünen olursa hem fiyat hemde performans bakımında tavsiye edilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...